PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 206 quicksilver hararet gostergesi...

H10DA
31-05-2015, 01:46
arkadaslar 206 quicksilver kullanıyorum peugeotta deneyimim pek yok hararet 90 geciyor 100 geliyor gibi bu normal mi yol halindeykende 80 civarına kadar iniyor yada 85 duyduguma gore normal diyorlar ama bide sizden duymak istedim kullananllar varsa yardımcı olabilirlerse sevinirim teşekkürler..

Uur
31-05-2015, 02:15
Şimdi yaklaşık 3 yıldır pejo 206 kullanıyorum. Öncelikle hararetin çok normal pejoların klasik 95-98 arası fix gider gelir. Ben ilk aldığımda bunu baya bi araştırdım. Her pejo ustası da aynısını söyledi zaten. Yanlız dikkat etmen gereken olay şu antifirizini kontrol et korozyonu önlemesi açısından.

Daha geçen gün hararet rolantide 100 ü geçip dibe dayanıyordu. Termostat,devir daim pompası değişti. Şimdi 95 -97 arası sabit. İçin rahat olsun :)

H10DA
31-05-2015, 10:13
Şimdi yaklaşık 3 yıldır pejo 206 kullanıyorum. Öncelikle hararetin çok normal pejoların klasik 95-98 arası fix gider gelir. Ben ilk aldığımda bunu baya bi araştırdım. Her pejo ustası da aynısını söyledi zaten. Yanlız dikkat etmen gereken olay şu antifirizini kontrol et korozyonu önlemesi açısından.

Daha geçen gün hararet rolantide 100 ü geçip dibe dayanıyordu. Termostat,devir daim pompası değişti. Şimdi 95 -97 arası sabit. İçin rahat olsun :)

peki sağolasın hocam peki fan musurunle termostatı değişstirsem mesela musuru 83 luk musur termostatıda bunlarda kac var bilmiyom daha once acan b,r termostat taksak nasıl olur :)

3rk4n
31-05-2015, 10:18
Olur neden olmasin sicak yerdeysen hada trafikde cok kaliyorsan tak.

XSi
31-05-2015, 10:50
tek hararet göstergesimi var? devir altında ve sağ tarafta olmak üzere 2 hararet mi var?

H10DA
31-05-2015, 12:19
Tek hararet hocam sizin diger dediginiz yag basinc gostergesi sanirsam

RedCan
31-05-2015, 14:41
Yağ basınç değilde yağ sıcaklık olmasın hocam ?

XSi
31-05-2015, 15:12
Tek hararet hocam sizin diger dediginiz yag basinc gostergesi sanirsam

Sagdaki kontaj actiginda yag seviyesidir, calistiktan sonra yag sicakligi olur

Yazdigindan anladigim sen devir altindaki hararet gostergesini soyluyorsun.

Cok dalgalaniyorsa termostat yeterince hizli tepki veremiyor diye degerlendirebiliriz.

Termostat degisimi ve komple saf su + antifiriz yenilenirse, gosterge sabit 90 derece civari duracaktir.

RedCan
31-05-2015, 15:18
Hocam termostatı değiştirmiştim. Usta normal su koydu. Gösterge 90'ı geçiyor. Su ve antifirizden dolayı mı acaba ?

H10DA
31-05-2015, 23:52
Yağ basınç değilde yağ sıcaklık olmasın hocam ?

doğrudur hocam yalnış yazmısım :)

H10DA
31-05-2015, 23:55

Cok dalgalaniyorsa termostat yeterince hizli tepki veremiyor diye degerlendirebiliriz.

Termostat degisimi ve komple saf su + antifiriz yenilenirse, gosterge sabit 90 derece civari duracaktir.

walla bnm gordugum kadarıyla xs de vardı sizin dediğiniz bende bi tane sıcaklık gostergesi var oda sagdaki hararet gostergesi :)

EREN34
01-06-2015, 05:13

206 Quick yap seviyesini kontak açıldığında digital kutucuklar olarak km ekranında yazar.

Konu sahibinin sorusuna gelirsek;
Hararetin gayet normal. Zaten fan açma dereceleri yüksektir.
1. kademe: 98
2. kademe 105 derece açar.

XSi
01-06-2015, 08:21
Haklisiniz benim aklim 1.6 16v xs ler ile ayni diye kalmis.

Benim xs de su sicaklik devir altinda yag sicaklik sagda idi.

Yalniz bu aracta durum normal degil, yolda 80 e kadar inmesi gibi bir durumda bahsedilmis.

Normal calisan bir termostatta 90 civari olmasi gerekir sicakligin. En azindan benim aracta oyle idi.

H10DA
01-06-2015, 16:53
206 Quick yap seviyesini kontak açıldığında digital kutucuklar olarak km ekranında yazar.

Konu sahibinin sorusuna gelirsek;
Hararetin gayet normal. Zaten fan açma dereceleri yüksektir.
1. kademe: 98
2. kademe 105 derece açar.

teşekkürler hocam sağolasın

bymurat___61
01-06-2015, 20:57
Ben olsam devır daıme kadar sokup temızlemıstım. MAnuelde mı yazıyor bu derceler 98 derece gayet yuksek bır deger. Bence radyator temızlenmesı orjınal musur orjınal radyator. ve antıfırız ve uygun oranda karısım la. Sistmeın yenılenmesı sanırsam 95 derecelerde durur dıye tahmın edıom. tabı devirdaım pompanda guzel cevırıyorsa.

EREN34
01-06-2015, 22:38
Ben olsam devır daıme kadar sokup temızlemıstım. MAnuelde mı yazıyor bu derceler 98 derece gayet yuksek bır deger. Bence radyator temızlenmesı orjınal musur orjınal radyator. ve antıfırız ve uygun oranda karısım la. Sistmeın yenılenmesı sanırsam 95 derecelerde durur dıye tahmın edıom. tabı devirdaım pompanda guzel cevırıyorsa.

Servis manuellerinde yazan değerler bunlar. Digital olarak Peugeot Planet ilede okuma şansı var tabi.

Uzun yolda benim arabada 80e çakılı kalıyor, şehir içi 90 civarı geziniyor.
Termostat kütüğündeki çatlaktan dolayı geçen yaz kütük+termostat orj. Alıp taktım. Değerler böyleydi, gene böyle kaldı.
Bu arada dip not: Benim motor dw10 yani dizel. Gerçi benzinlilerde de durum aynı. Zira fan termostatları radyatörler vs. Aynı

bymurat___61
02-06-2015, 00:49
Servis manuellerinde yazan değerler bunlar. Digital olarak Peugeot Planet ilede okuma şansı var tabi.

Uzun yolda benim arabada 80e çakılı kalıyor, şehir içi 90 civarı geziniyor.
Termostat kütüğündeki çatlaktan dolayı geçen yaz kütük+termostat orj. Alıp taktım. Değerler böyleydi, gene böyle kaldı.
Bu arada dip not: Benim motor dw10 yani dizel. Gerçi benzinlilerde de durum aynı. Zira fan termostatları radyatörler vs. Aynı

saolsaın bılgılendırdıgın için.