PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : renk degisimi ve ruhsat degisikligi

Onur Fatih
31-05-2015, 10:51
Herkese selamlar,
Arabamin rengini degistirmeyi dusunuyorum fakat muayenem bitmis durumda. Muayenesi olan araclar icin ek-1 formu doldurup muayene istasyonundan renk tespiti yaptirdiktan sonra emniyete gidip yeni ruhsatimizi istiyormusuz.
Benim muayenem olmadigina gore nasil bir yol izlemem lazim bulundugum ilcede muayene istasyonu yok gel git yapmak istemiyorum.
Isleyis hakkinda bilgisi olanlar yardimci olursa cok memnun olurum.

Frid
31-05-2015, 11:49
muayene giderken aracınızın şasi ve plaka numarası yazan, ıslak imza kaşeli bir adet boya değişim faturası,muayene ile birlikte renk içinde tespit yaptırmak istediğinizi söylerseniz, sonra gidip trafik şubeden renk işletebilirsiniz.

MURAT_HLX
31-05-2015, 12:46
ikisini aynı anda yapılabilir diye biliyorum ben,ek-1 formu doldurup,renk değişikliği için gerekli olan fatura elinde olduktan sonra iş basit.

onursumer
31-05-2015, 13:07
değişim faturan varsa muayeneden randevu alıp normal girsende oluyor ,gerçi bende fatura vs yoktu ben girdim renk farkından kaldım, yazı aldım gidip ruhsatı yeniledim

sonra tekrar muayeneye geldim geçtim

boosted_pug
31-05-2015, 13:23
Faturani aldikdan sonra normal muayene gibi gidip ek-1 ile renk tespiti yaptirtmak istiyorum diyosun onlar hem muayeneyi hemde renk islerini halledip sana muayene evragini rengi tespit edilmistir sudur yazan ek1 belgesini veriyorlar emniyete gidip faturanizi ve muayeneden aldihiniz evraklari verip iki adetde ruhsat yapragi ücreti ödeyip islemi tamamliyorsunuz

Onur Fatih
31-05-2015, 13:35
Tesekkur ederim herkese
O zaman kapliyoruz faturamizi ve ek1 formumuzu alip istasyona gidiyoruz ordan emniyete gidip yeni nushamizi aliyoruz.
Peki arac benim ustume kayitli degil ise. Arac sahibinin ikamet ettigi emniyet mudurlugune mi gitmemiz lazim?
Cunku arabayi arkadasimdan yeni aldim. Henuz noterde satis gerceklestirmedik.

Frid
31-05-2015, 15:06
trafik şubenin önemi yok, ek1 de gerek yok, trafik şube için vekalet lazım başkasının aracına işlem yaptıramazsın.