PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Oldu mu ama şimdi siz alırken böyle mi yaptınız sayın tyyar-vti-rc-gti ilan sahipleri

efrasyab
31-05-2015, 19:03
Aracımı sattıktan sonra önümüz yaz kanımız kaynamaya başladı başlıkta belirttiğim ilanları sıklıkla takip etmekteyim. Araç alırken tech forumlarında düşündüğü aracın 7 bağ akrabasını soruşturan arkadaşlar kendi ilanlarında tayyar dan anlamayan aramasın (sanki kendisi anasının karnından tayyar cı doğdu) - aracı bilen bilir saçma sorular sormayın - aracı oraya buraya götürmem - kalp kırarım vs gibi enteresan ifadeler okuyorum..

hemen hemen burda ki herkes 1 kere de olsa hevesle almaya gittiği aracın ilan sahibinin söylediği gibi çıkmadığında o kadar yolun dönüşünün nasıl ızdırap olduğunu bilir nedir bu ketumluk anlaşılır gibi değil :confused: :confused:

Alıcılara gerekli açıklamayı yapan araç satış sonrası dahi her konuda yardımcı olmaya çalışan dostları tenzih ediyorum lütfen biraz anlayışlı olalım.. :bravo:

Alper_
31-05-2015, 20:14
yüksek ego sıkıntı..

herşeyin söylenmeme sebebi, alıcı hevesle geliyor görmez mantığı..

salihbilgin
31-05-2015, 20:35
Ve yeni bir polemik başlar...sadece o araçlar da mı bu söylemler var diyerek

rebeloghy
31-05-2015, 21:00
Ve yeni bir polemik başlar...sadece o araçlar da mı bu söylemler var diyerek

E şimdi böyle diyen haklı olmayacak mı ? sadece ucuz ve hızlı kategorisinde mi yalancı kullanıcı var ?

Sokaktaki 5 insanın 3 ü x miktar para kazanmak için her türlü yalanı söyleyebilecek kadar yozlaşmışken
Sahibindende 5 ilanın 3 ünde mutlaka bir yalan olması sürpriz mi ?

huseyinturk
31-05-2015, 21:04
Alıcıda cins satıcıda cins herkes bir tiriplerde. Kaçtır lokal boyalı diye baktığımız araba kıçı başı ayrı çıkıyor sahibindeki hava aldık samanlıkta kaldı binemedik bile havası. Belli bir fiyatın altına bakmayalım diyorum o zamanda çakalların ortasında kalıyor insan.

efrasyab
31-05-2015, 21:07
E şimdi böyle diyen haklı olmayacak mı ? sadece ucuz ve hızlı kategorisinde mi yalancı kullanıcı var ?

Sokaktaki 5 insanın 3 ü x miktar para kazanmak için her türlü yalanı söyleyebilecek kadar yozlaşmışken
Sahibindende 5 ilanın 3 ünde mutlaka bir yalan olması sürpriz mi ? Aracımı sattıktan sonra önümüz yaz kanımız kaynamaya başladı başlıkta belirttiğim ilanları sıklıkla takip etmekteyim.( daha fazla açıklama yapmaya gerek yok sanırım ) 2001 focus ghia için ben burada sorgu yapıldığını görmedim istisnalar olabilir dikkat çekmek istediğim nokta gayet açık demogoji yapmaya gerek yok..

emrah-58
31-05-2015, 21:48
bide jant takıp yay presleyip... ' proje değişikliği nedeniyle' satanlar var:)) lpg projesi herhalde

alpbodrum
31-05-2015, 21:54
bide jant takıp yay presleyip... ' proje değişikliği nedeniyle' satanlar var:)) lpg projesi herhalde

+10000 :))))))

AliDogukan
31-05-2015, 22:02
Eleştirmek haddime değil ama Typer,Vti,Gti,rc,R yani bu tür spor demeyim de standartlardan hızlı arabaların kullanıcılarında marka farketmeksizin hafif bi agresiflik seziyorum.Tabi ki bu da tüm kullanıcıları genellediğim anlamına gelmiyor..

OBAN
31-05-2015, 23:14
Detaylı bilgi telefonda verilecektir. Mal satmaya değil de müşteri temsilciliği yapmaya ilan açmış. Ülen heççç yaaa 2 civata için şekilden şekile giriyorlar ya, nasıl ayar oluyorum.

erhanarici18
31-05-2015, 23:31

bide sticker projesi yapan var
paşaoğlu
dr ecu
ecutuned
rams ecu
BT tununig
bunların hepsini bi araçta gördüm
kahretsinki arkadaşımın aracı :D :D :D her ilanını proje değişikliğinden satılıktır diye açar
:hehe::hehe::hehe::hehe::hehe::hehe::hehe:

EREN34
31-05-2015, 23:35
O tarz yazanlar sanırım arabalarını daha kolay satıyor.

Ben telefonda en ufak ayrıntıya kadar anlatıyorum, üstüne heryere gidip baktırabiliriz diyorum ama arabamı zor ve uzun bir zaman zarfında satıyorum :S

gokcell13
31-05-2015, 23:54
Ben Type R ımı alırken konuştum arkadaşla.Dediğimiz gibi gittik kahvaltımızı yaptık expertizimizi yaptık söylediğinin dışında da birkaç şey çıkmış olabilir.Samimiyeti ve yardımcı olması bu açıkları kapattı.Araç hakkında sonrasında aradık konuştuk dost olduk. Satarken de aynı şekilde ben arkadaşa detaylı da anlattım.En ufak kusurlarını da anlattım. Typer ın dünyasını da anlattım.Sattıktan sonra beni aradı yardımcı oldum.Dost olduk, arkadaş olduk.Hatta sattığım arkadaşın aracını almak için araştıran arkadaşlara da bilgi verdim telefonda saatlerce, gittiler aldır.Benden ne eksildi ne kaybettim hiç bir şey.Konuyu açan arkadaş sonuna kadar haklı.S2000 ilanlarına bakıyorum detaylar telefonda araç bebek sıkıntı yok felan filan.Yaz kardeşim neyi var neyi yok.Ya tutarsa mantığı bitmediği sürece zor arkadaşım zor.

emrah-58
01-06-2015, 00:03
arabamda hasar kaydı vardır isteyen sorgulayabilir plaka açıktır... buraya kadar güzelde ah bide rakamı yazsan adam boşa 4 tl mesaj ücreti ödemese :D

efrasyab
01-06-2015, 12:35
Detaylı bilgi telefonda verilecektir. Mal satmaya değil de müşteri temsilciliği yapmaya ilan açmış. Ülen heççç yaaa 2 civata için şekilden şekile giriyorlar ya, nasıl ayar oluyorum. yaa delinin müşteri temsilciliği yaaaah ! :hihih::hihih::hihih:

efrasyab
01-06-2015, 12:53
Ben Type R ımı alırken konuştum arkadaşla.Dediğimiz gibi gittik kahvaltımızı yaptık expertizimizi yaptık söylediğinin dışında da birkaç şey çıkmış olabilir.Samimiyeti ve yardımcı olması bu açıkları kapattı.Araç hakkında sonrasında aradık konuştuk dost olduk. Satarken de aynı şekilde ben arkadaşa detaylı da anlattım.En ufak kusurlarını da anlattım. Typer ın dünyasını da anlattım.Sattıktan sonra beni aradı yardımcı oldum.Dost olduk, arkadaş olduk.Hatta sattığım arkadaşın aracını almak için araştıran arkadaşlara da bilgi verdim telefonda saatlerce, gittiler aldır.Benden ne eksildi ne kaybettim hiç bir şey.Konuyu açan arkadaş sonuna kadar haklı.S2000 ilanlarına bakıyorum detaylar telefonda araç bebek sıkıntı yok felan filan.Yaz kardeşim neyi var neyi yok.Ya tutarsa mantığı bitmediği sürece zor arkadaşım zor.Haklısın dostum Bursa dan galeriden almıştım 2013 te aracımı astra bertone..İlk kez bu tarz hızlılardan bir araçtı ve turboydu hiçbir bilgim yoktu turbolar hakkında samimiyetine güvenip Kastamonu da görev yaparken kalktım gittim Bursa ya gayet güzel ağırladı ve aracı 101 nokta expertize soktuk herşey söylediği gibiydi, Allah razı olsun diceksin demişti hiç başım ağrımadı ne binerken ne de satarken..Yabancıya da gitmedi araç benden sonra..Atla deve değil temennilerimiz inş dosthane alışverişler nasip olur bundan sonrada..

mad_max1978
01-06-2015, 12:56
kalp kırarım geyiği epey dönmeye başladı bu aralar ilan açıklamalarında

mstfcn28
01-06-2015, 13:17
Kalp kırarım muhabbeti dönüyor evet ama satıcılarda haklı 1000 dk heryöne 20 tl olunca millet makarasına arıyor.

luca55
01-06-2015, 13:25
ilan açıklamasına arabanın boya, değişen, bakım ve diğer gerekli bütün açıklamalarını yazıp, sizi arayan kişiye sorabileceği soru bırakmazsanız, adamında sizi aradığında son rakam ne olur demekten başka şansı kalmaz.ben kendı aracımı satarken tramer kaydını dahi sorgulayıp resmini atmıştım hersey bilinsin diye. eger bunlara rağmen hala açıklamada yazılanları soruyorsa adam ozaman kalp kırabilme hakkına sahip olabilirsiniz ki oda size kalmış. yoksa detaylar telefonda konuşulur dıyen adamın ben butun can sıkıntısından birileri arasın diye bekledıgını düşünüyorum açıkçası.

vinz
01-06-2015, 13:37
biz şehir dışından geleceklere aracın kaputunda ki taş izlerine kadar söylüyoruz . adamlar 30 saniye telefonla konuşmayı çok görüyor .

ama onlara da hak veriyorum kaputta ki taş izine kadar söyleyince de alıcı kıllanıyor .

hiçbir türlü yaranamıyosun çünkü insanımızda her açıdan büyük bi güven sorunu var .

3rk4n
02-06-2015, 00:03
1 ay önce vts aldim piyasanin temizletinden hakkaten bebek haline gelmesi icin 4bin parw harcadimda oldu :) kolpaci cok. Birde vtec bu yag yakar haci diyenler var ya benimde vardi yag falan yakmiyordu :) bide iesler 25 30 bin yazip 20 bine vti arayanlara ayarim :)

onn_dear
02-06-2015, 09:52
ilan açıklamasına arabanın boya, değişen, bakım ve diğer gerekli bütün açıklamalarını yazıp, sizi arayan kişiye sorabileceği soru bırakmazsanız, adamında sizi aradığında son rakam ne olur demekten başka şansı kalmaz.ben kendı aracımı satarken tramer kaydını dahi sorgulayıp resmini atmıştım hersey bilinsin diye. eger bunlara rağmen hala açıklamada yazılanları soruyorsa adam ozaman kalp kırabilme hakkına sahip olabilirsiniz ki oda size kalmış. yoksa detaylar telefonda konuşulur dıyen adamın ben butun can sıkıntısından birileri arasın diye bekledıgını düşünüyorum açıkçası.

bu zamana kadar 6 tane araç sattım netten, öyle açıklamalar yazdım ki arayan sadece fiyatta soru sorabildi, bence olması gereken budur, hala da kaç yıl önce sattığım araç sahipleri ile görüşürüz arada ararlar hal hatır sorarlar, hala da allah razı olsun çok düzgün araç sattın bize derler, her şeyini biliyorlar kafaları rahat.

Draniela
02-06-2015, 10:03
He ya şu aracı bilen bilir gereksiz sorular sormayın kalp kırarım diye açıklama mı olur?

Şahsen o arabayı alacak olsam bile almam.

Sonuç olarak ortada bir araç var sen satıyorsun adam müşteri olarak geliyor gelip açıklama durumunu anlatma ve gelen sorulara cevap verme mecburiyetin var. Tabi bana göre. Sen adama ayar verir gibi yazarsan nah satarsın o aracı.

Draniela
02-06-2015, 10:25
örnek olsun öyle dolanırken gördüm

Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-2013-model-opel-astra-1.3-cdti-cosmo...........aciklamayi-okuyun-182302910/detay)

ilan için kimsenin üç kuruşuna tenezzül edecek halim yok diyor. Ben gidip 45 50 bin lira gibi bir miktar para biriktireceğim sonra gidip araba alacağım alacağım arabanın sahibi o paraya 3 kuruş para diyecek vallahi yayan gezerim yine de almam :D çok ayar oldum

Smt_Krblt
02-06-2015, 11:00
100 tane hile hurdacının arasında bir tanesi samimi olup kusurlarını yazınca, hepsi çok iyi bir bu çok kötü oluyor. Durum böyle olunca samimi insanlar ya arabalarını uzun sürelerde satabiliyor ya da ederinin altına satmak zorunda kalıyor.

ykavcioglu
02-06-2015, 11:04
lanet olsun hondasınada typer'ına da........

Yigit-Y
02-06-2015, 11:49
Alici çakal değil satıcı çakal değil mi :)

Bir malı alirken kazanırsın satarken değil

Cakalligi hep alıcı yapar typer yada baska araç onemli değil

Mali cok mu istoyorsun saticinin isteklerine katlanacaksin

Ustani arac başına getireceksin sigortacindan araci sorgulatacaksin

Uymuyormu sana kardeş almayacaksin o zaman o saticidan araç

Hayiflanmak kadar saçma birsey olamaz ya sacmaliga bak hele

Satıcı doğru soylemek zorunda değil alıcı uyanik olucak

Mal gibi mala ziplamayacak

rebeloghy
02-06-2015, 12:01

Türkiye'de böyle olmak gerekiyor haklısınız. İşsizlik , satın alma gücü ve satın alma eğilimi göz önünde bulundurulunca araba satan da telefon satan da 3 kuruş kazanabilmek uğruna şerefini satıyor bu ülkede....

Araba satıcam , yalanımla o kişi her bindiğinde anamı bacımı soyumu sopumu anacak , her arkadaşı eşi dostu bir tur daha sövecek ;
Arabacı mı oluyor adım :D :)

Kültürümüzü bozdular abi ondan her şey.

Bir fabrika 10 liraya alıp kullandığı makineyi 12 liraya satmaya çalışır mı ?

Ama türk insanı kullanıp eskittiği makineden kar etmeye çalışıyor..

mad_max1978
02-06-2015, 19:22
ben 106 mı satarken 5 parça değişen olduğunu açıklamalarda yazdım.zira aldığım galeri değişen olmadığını söylemişti.göstediğim komputest tarzı zavazingo yerde.gelen arkadaş motor yürüyen aksamı gösterip direk notere gidelim abi dedi. alan çocuk satalı 1 yıl olacak daha bir kere arayıp abi şurası böyleymiş demedin diye aramadı beni.

efrasyab
02-06-2015, 19:37

Mal gibi mala ziplamayacak project cars bölümünde mk6 golf pert kayıtlı bir araç vardı ve aracın toplanırken yazılan hikayesi ile ***** sitedeki hikayesi bambaşkaydı ilana opsiyonlu vs yazılıp geçmişinden hiç bahsedilmemişti ve çok tepki çekmişti..Ve bu aracın konusunda ki yorumlarda da satmış olduğun eski aracın sandığını yazmışsın..Alıp sattığın araçların genel durumuna bakılırsa bu yorumu yapmana şaşırmadım desem yeridir hayıflanma gibi bir durum sözkonusu değil herkes tutturabildiğine bu devirde hayırlı işler.:icon_wack

CagkaN
02-06-2015, 20:42
örnek olsun öyle dolanırken gördüm

Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-2013-model-opel-astra-1.3-cdti-cosmo...........aciklamayi-okuyun-182302910/detay)

ilan için kimsenin üç kuruşuna tenezzül edecek halim yok diyor. Ben gidip 45 50 bin lira gibi bir miktar para biriktireceğim sonra gidip araba alacağım alacağım arabanın sahibi o paraya 3 kuruş para diyecek vallahi yayan gezerim yine de almam :D çok ayar oldum

ilanda "FİYATININ UYGUNLUĞU SİGORTADAN PARA ALMAK AMAÇLI AĞIR HASAR KAYDI BULUNMASINDAN" yazılmış bu ihbar niteliği taşımaz mı? Bildiğim kadarıyla sigorta dolandırıcılığı suç

kickbuttowski
02-06-2015, 20:49

Öyle bir şey mi var. Ben sana güvenip başka şehirden geleyim, yol parası , yemek parası, otel parası, taksi parası, usta/ekspekspertiz parası vereyim. Senin mal pert çıkınca harcadığım para zaman yanıma kar kalsın.

Satıcı doğru söylemek zorunda değil ne demek? Doğru söylemiyorsa onun adı şerefsiz yaptığı iş de dolandırıcılık olur.

SmT
02-06-2015, 20:53

Kime kitelersek artık diyorsunuz yani :) Merak ettiğim bir konu var ; alıcı sizin tabirle uyanık çıkıp tezgahı anladığında utanma falan oluyor mu ?

Mpower94
02-06-2015, 20:56
Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-yaz-geldi-caprio-nun-tadi-geldi-m3-yavrusu-215295577/detay)
Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-330-cabrio-plushartop-111831956/detay)
Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-kusursuz-cabrio-arayanlara-207966974/detay)
Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-orjinal-sari-tr-tek-194258350/detay)
BMW piyasası çok farklı değil...

efrasyab
02-06-2015, 23:57
Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-yaz-geldi-caprio-nun-tadi-geldi-m3-yavrusu-215295577/detay)
Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-330-cabrio-plushartop-111831956/detay)
Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-kusursuz-cabrio-arayanlara-207966974/detay)
Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-orjinal-sari-tr-tek-194258350/detay)
BMW piyasası çok farklı değil... can sıkmasın vardı bide onu yazmayı unutmuşuz bide mesajla araba alınabiliyormuş demekki son ilandan öğrenmiş olduk :allaalla:

Yigit-Y
03-06-2015, 08:08
project cars bölümünde mk6 golf pert kayıtlı bir araç vardı ve aracın toplanırken yazılan hikayesi ile ***** sitedeki hikayesi bambaşkaydı ilana opsiyonlu vs yazılıp geçmişinden hiç bahsedilmemişti ve çok tepki çekmişti..Ve bu aracın konusunda ki yorumlarda da satmış olduğun eski aracın sandığını yazmışsın..Alıp sattığın araçların genel durumuna bakılırsa bu yorumu yapmana şaşırmadım desem yeridir hayıflanma gibi bir durum sözkonusu değil herkes tutturabildiğine bu devirde hayırlı işler.:icon_wack

Ben satarken alıcı bütün bilgiye sahip olur araba ile ilgili.

Benim sattigim golfde 86.000 tl tramer olduğu komple boyali olduğu ve daha bir cpk detayi bildigim kadari ile alıcıya paylasmak benim ahlaki ve muslumanlik borcum.

Bugune 12 ye yakin pert araba sattim, bir kere bile bir sıkıntı yaşamadım nedeni hic bir sekilde bilgi saklamadim

Suan bir tane c180 bir tanede fluence aracim var ikiside pert ikiside satisda ilanlarinda

Hersey yazmakta, yazmak zorunda değilim çoğu ilanda eski arabalarimi folyo kaplayip boyasiz diye satarken gordum.

Alıcı uyanık olmazsa çok. ......... bu ülkede adami

Yigit-Y
03-06-2015, 08:12
Öyle bir şey mi var. Ben sana güvenip başka şehirden geleyim, yol parası , yemek parası, otel parası, taksi parası, usta/ekspekspertiz parası vereyim. Senin mal pert çıkınca harcadığım para zaman yanıma kar kalsın.

Satıcı doğru söylemek zorunda değil ne demek? Doğru söylemiyorsa onun adı şerefsiz yaptığı iş de dolandırıcılık olur.

O ilde birisi bulacaksın araca kabaca baktiracaksin

Sen gözü gören ama körü körüne lafa inanirsan cok yol yemek parasi harcarsin

Satıcı her sözüne inanmak yerine kendi kriterlerin neyse ona gore araca bakacaksin.

Yeni yontemde su istanbul dışı arıyorum diyor pazarlık için

Yemeyin su yemleri :)

Berkan
03-06-2015, 08:27
Yiğitin son cümlesi gayet acık tonla para dokecegi aracın kontrol ettirmeden oraya buraya baktırmadan alırsan adamı severler cakar geçerle. beliki babasına,anasına güvenmeyen kişi hayatında 1 hadi 2 defa görecegi kisiye güvenip alması garip r.

siz ben alttaki yazıları okumaya tenezzül ediyoruz, ama suda bir gerçek millet olarak iki satır okumaya üsenen bir çok adam var ülkede.
bende sattıgım yada ilan actıgım her arabada bastıra bastıra büyük ve renkli renki tek tek her özelliğini opsiyonunu yazıyorum yakıt tüketimine varsa tramerine kadar ama kime yazıyorum işte o dert, üstteki yazan arkadasın dedigi gibi bir fiyat kalıyor arayıp sormaya. dayının biri aradı niye pahalı diyor, abi git onları al ozaman benim malım boyle orda niyesi tek tek yazıyor dedim, haklısına döndü busefer :)

enes28
03-06-2015, 08:47
Alım satım karşılıklı güven vermek çok önemli.
Geçen yazdan bu yana araba alıp sattık. Çoğu expertiz yapırmadı.
Şehir dışından gelen abi bile yaptırmadan aracını alıp gitti.

yasindemir
03-06-2015, 08:49
İlana arabanın kazasını boyasını, bakımlarını yazmayan, plakayı saklayan adamı ben direk eliyorum. Satıcının arabayı satmaya niyeti yoksa benim de almaya niyetim olmaz. Öylelerinin peşinden koşmayın, öpecek adam arıyordur zaten....

Berkan
03-06-2015, 08:55
plakayı asla acık koymam önlem önlemdir cok merak eden varsa gelir görür.

saklamak gayet mantıklı burda görmüştük onemini. calıntı bir tiguan'nin üstündeki plakanın o aracın degil sahibinden com.da satısta olan benzer renk araçtan alınmıstı mesela. bunun senin benim basıma gelmeyecegini kimse bilemez önlemi almak mantıklı bence

onn_dear
03-06-2015, 08:57
O ilde birisi bulacaksın araca kabaca baktiracaksin

Sen gözü gören ama körü körüne lafa inanirsan cok yol yemek parasi harcarsin

Satıcı her sözüne inanmak yerine kendi kriterlerin neyse ona gore araca bakacaksin.

Yeni yontemde su istanbul dışı arıyorum diyor pazarlık için

Yemeyin su yemleri :)

ya tanıdığın yoksa ve baktıracak birisini bulamazsan ne olacak? Bence çok saçma satıcı adam aracının tüm artılarını ve kusurlarını söylemekle mükellef. Müslümanız diye geçiniyoruz ama yalan gırla maşallah. Birde bende bilmiyordum ayağı var, ilan açmadan git 100 tl ver expertiz yaptır, kimseye yalancı çıkma, kimsenin hakkını yeme abicim. Gelen adam da gönül rahatlığı ile gelsin alsın.

HONDA
03-06-2015, 09:06
bir de gelen ustasıyla gelsin sanayiyi dolaşamam gibi cümlelerde görüyorum.belki adamın tanıdıı usta yok ilk aracı olacak..diyelim ki bir usta bulduk Kaporta ve boyadan anlayan aldık geldik peki bu ustamızda computest cihazımı bağlı motordan anlamayacak elektronik aksamdan anlamayacak. Satıcının gönlü olsun diye elektrik aksamdan anlayan usta, kaporta ve boyadan anlayan usta, motordan anlayan usta diye ayrı ayrı insanlarla birlikte mi gidecez araç almaya.Bu tarz açıklama yapan satıcı arkadaşlardaki hava bu araçtan dünyada bitane kaldı oda bende havası..

İzzet Göçmen
03-06-2015, 10:03
Bide Bütcesine göre degilde 1-2 bin üstüne bakıp onu almaya calısanlar var,Yada senin araban su kadar eder lafına iftirim..

GuneyOnur
03-06-2015, 10:06
plakayı asla acık koymam önlem önlemdir cok merak eden varsa gelir görür.

saklamak gayet mantıklı burda görmüştük onemini. calıntı bir tiguan'nin üstündeki plakanın o aracın degil sahibinden com.da satısta olan benzer renk araçtan alınmıstı mesela. bunun senin benim basıma gelmeyecegini kimse bilemez önlemi almak mantıklı bence

Bizimde Fiorino aracımızın plakasını başka bir fiorinoya kopyalayıp lastik çalmışlardı gecenin 3ünde 4ünde Esenyurta kadar gittik ifade vermeye, Dükkanın önünde duran satılık araba bide.Dünde OGS cezası geldi gidip dilekçe verdik iptali için.Bakalım daha neler gelecek.

Kadyr
03-06-2015, 11:13
Alım satım karşılıklı güven vermek çok önemli.
Geçen yazdan bu yana araba alıp sattık. Çoğu expertiz yapırmadı.
Şehir dışından gelen abi bile yaptırmadan aracını alıp gitti.

ınsanın tıpınden durusundan bellı oluyor zaten az cok. bende arac sattım 2005 passat ucuzda degıl yanı adama her seyını soyledım kapora verdı 100 tl tamam dedım cıkardım pazardan abı expertız yaptırırsın dedım yok dedı. ben sana guvenıyorum. ıkı lastıkte evdeydı onuda kargo yapıcam dedım tamam dedı lastıgıde gonderdım allaha sukur kufur yerıne dua aldık. saygılı durust olmak laızm

Kekuti*
03-06-2015, 11:16
Şu konuda da hem fikir olmak lazım.
Araç satarken aracın bir kusuru varmı, bir yanlışı var mı diye soruyorlar ? Sonra da 0-100 kaç yapıyor muhabbetine kadar gidiyor konu..

Bugüne kadar 2 araç sattım. Biri zaten pert oldu :D İlan açtığımda arıyorlar;
- Merhaba Kekuti
- Merhaba canım
- Araç nasıl
- Araç iyi
- Sıkıntısı var mı ?
- Sıkıntımız yok gelip görebilirsin diyorum..

Ama hakkaten sıkıntısı yok.. Sıkıntısı olsa söyliim nedir ki ? Ama kimine göre sıkıntı motordaki bir problemken, bana göre de tamponda bir taş izi kusur.
Bunu karşında ki alıcıya da söylediğinde, bazısı diyor ki "abi kusurmu la bu manyakmısın", bazısı da ; "abi tampon boya istiyor. sen 2000 tl düş" diyor fiyat kırmaya çalışıyor.. Gel gelelim ki araç sıfırda değil ve resimlerde herşey belli..

Yani kısaca bu alım satım işleri boş muhabbet, istenildiği kadar kıç yırtalım yine de değişmez.

Ya çok sevdiğim bir arkadaşım var, ismi lazım değil.
Herif her alıcıya 45 dakika emdiği süte yediği kahvaltıya kadar anlatıyor.
İyi niyetinden, şeffaf olmak için herşeyi söylüyor.

Ama sonra muhabbet;
1) abi şu aracım var, inşallah 3 ay içinde satınca kapındayım!
2) abi 0-100 kaç, max kaç görüyon
3) abi şimdi malın yarısını tavukla, yarısını kuzuyla ödiim mi ?
4) abi arabana aşığım, son fiyat ne olur ? Diyelim ki son fiyat 1.000 TL, abi benim o param yokki. Aklımda olsun diye soruyorum..

Saçma sapan sorular gelmeye, muhabbetler enteresanlaşmaya başlıyor. İstediğin kadar anlat araç başında görmeye gel desen bile, makara muhabbet yapmaya arayan çok oluyor. Bu nedenle de bazen özel araç satan kişilere hak veriyorum.
Bir malı satarken neyse o bugüne kadar eksiksiz söyledim.
Whatsapp'dan resim attım, araba almak isteyene de aynı şekilde davrandım.
Ama o kadar anlat et, araç başına parasız da gelme yani.. Vakit çalma.

Anlayacağımız, bu işler hem alıcı tarafı, hem de satıcı tarafı için geçerli. Hep düzenli şekilde ilan açmaya çalıştım. Bütün özellikler görülsün, eksiksiz okunsun diye.
Arayan lavuk, araba da Xenon var mı diye sorunca ayar oluyorum.. Eşşek kadar resim var. Körmüsün amk ?

Bu arada satışlarımda hakkaten olabildiğince şeffaf olmaya çalıştım. Alırken de bir o kadar enteresan muhabbetlere maruz kaldım.. Konuyu açan arkadaşı net anlıyorum ama bu bahsedilen hondalar veya pejolar için değil, traktör bile alsan bu şekilde muhabbet.