PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İnsanlar çok gergin,en ufak olumsuzluğa hataya tahammülü kalmamış

AliDogukan
31-05-2015, 23:07
Dün arabayı yıkamak için haftasonu da zamanım varken bulunduğum ilçedeki Opet istasyonuna gittim zaten bulunduğum ilçede de bir tane var.Özellikle akşam saatini seçiyorum saat 20 den sonra basınçlı su ile gelen müşteriler arabalarını kendileri yıkıyor çünkü onla ilgilenen elemanın mesaisi 20 de bitiyor.Ben de bunu bildiğim için hep saat 20 ye yakın gidiyorum elemanın da mesaisi bitmeye yakın olunca eleman zeminde kalan diğer arabaların pisliklerini de temizliyor tam kafama göre yıkayabiliyorum.Her neyse dün yine gittim hava kararmak üzere yıkama bölümünde kimse yok eleman mesaiyi bitirmiş gide gele tanıştık 5 dakika bekle şuraları bi temizleyim basınçlı suyu vereceğim sana kafana göre temizlersin dedi.İndim arabadan hava alayım diye arabanın önündeyim elemanın işini bitirmesini bekliyorum.Bitirdi basınçlı suyu yerine koydu hadi eyvallah dedik arabayı makinenin önüne yanaştırmak için bindim arabaya.Marşa basarken aynaya baktım iki araba peşpeşe geldi önde Accent arkada Corolla.Corolla sırasını beklemek üzere efendi gibi kenara çekti Accent benim gireceğimi göre göre arabasını pat makinenin önüne çekiverdi.İndi saniyeler içinde suyu açtı başladı yıkamaya.Sıra var mı falan diye düşünmek hak getire yüzünü benden yana bile çevirmedi hiç.Ben de sinirlendim ama değmez akşam akşam huzursuzluk çıkarmaya en fazla 10 dakika fazla beklerim ne olacak diyorum içimden adamı izlemeyi bıraktım daha da sinirlenmeyim diye.Accentin içinde arabayı yıkayan adamın eşi ve arkada iki tane kız çocuğu var 5 yaşından büyük olduklarını sanmıyorum.Bu arada Corolladan iki genç indi yaşları 26-30 diye tahmin ediyorum.Accenti yıkayan da 35 yaşlarında.Benim yıkamam gerekirken Accent sahibinin yıkadığını görünce noluyor niye verdin sıranı diye sordular bana.Ben de adam geldi sıra var mı diye bakmadı bile atladı direk yanında eşi var diye ses etmiyorum boşverin gider şimdi dedim.Corolladan inenler onun avradını bilmem ne yaparım biz enayi miyiz niye bekliyoruz bilmem ne yaptığımın adamına bak diye bağırmaya başladılar.Accentin sahibine bakarak söyleniyor bunlar.Ya napıyorsunuz diye girdim ikisinin koluna tamam benim sıramı aldılar size dokunan bir şey yok sakin olun diyorum bu sefer de pompacılara bağırmaya başladılar burda sıra yok mu ben şu beyaz arabayı yıkayanın cebine koyarım şimdi diyor hala bağıra bağıra adamın eşine fişekliyorlar.Dua ediyorum Allahım bugün burda bir cinayet haberi olmasın diye.Bu arada Accent sürücüsünün duymamasına imkan yok yani bağırış çağırış kopuyor adam elinde hala araba yıkıyor.Basınç makinesinin sesi de engellemez yani.Accent sürücüsünü katil edecek sözler sarfedildi.Sonra Accent sürücüsü bindi arabasına gitti lafları hiç duymamış gibi.Sağır sultan duyardı adamda sağlam sabır varmış.Corolladakilere de diyecek laf yok.

Geçenlerde birisi Bartında yol vermedi diye levye ile adam öldürüyor,ondan önce Ankarada birisi tek yumrukla yine cinayet işliyor.Her gün bir kavga şiddet haberi.Forumda bile ekonomik kriz konusunda insanların hemen cinleri tepesine çıkıveriyor.

Milletimizin içinde biriken bir sinir harbi olduğuna ciddi ciddi inanmaya başladım artık nerede patlak verirse Allah sonumuzu hayretsin.

MeJo
31-05-2015, 23:14
çok stresli ülke olduk vesselam insanların tahammülü yok hiçbirşeye.

Slammed
31-05-2015, 23:24
Ben hep sunu soylerım kımsenın kımseye 30 sanıye tahammulu yok ıstersenız deneyın durun yolda bıyerde 30 sanıye ya 1 dakıka bıle degıl belkı ıner arabasından kufreder saldırır vurur bısey yapar anlamıyorum hıc anlamıyorum herhalde anlayıs hosgoru ffalan olmaz bu ulkede

bad cat
31-05-2015, 23:30
böyle konularda çok sabırlıyımdır. 30 saniye değil 15-20 dakika yine beklerim sıkıntı olmaz. Akşam eve dönerken ablanın biri önümde stop ettirdi. heyecanla daha da batırdı. ama yaktım dörtlümü bekledim yeşil yandığı halde. geç olsun güç olmasın. Bana da çoğunlukla kibar insanlar denk gelir.

EREN34
31-05-2015, 23:32
Çok gerginiz ülke olarak.

Bugün İzmitte trafik polisini "çocuk azarlar gibi" azarladım ve durmaya devam etmem gerektiği halde hadi len diyip basıp gittim.

Konuda %100 haklıydım ama genede yaşanmaması gereken bir dialogdu, her ne kadar polis ses tonu ve seviyesi ile tahrik etse de...

AliDogukan
31-05-2015, 23:42
Yaşı 18 ila 25 arasında olanlar genelde daha bir şiddete eğilimlidir.Trafikte birisi el kol yapsa hemen bir peşinden takip etme eğilimi,kavga yönelim bu yaşlarda en yoğun olduğu dönemdir.

Ben şu yaşımda sabretmeyi görmezden gelmeyi öğrendim bu ülkede yaşadığımdan dolayı.Ne kavga etmeye arabamdan ineceğim arkadaş.Alkollü müdür,kafası dumanlı mıdır,haplı mıdır bilemezsin ki.Arabasında satır muşta rambo bıçağı taşıyanlar da çok fazla.Hele insanların stres yumağı olarak gezdiği şu zamanda arabadan inip kavgaya yeltenmek rus ruleti gibi bir şey.Hani şöyle normal kafayla araya başka nesneler sokmadan kavga etsen bi yere kadar kabul edilebilir dudağın patlar kaşın açılır ya da tam tersini sen yaparsın gidersin evine 1 haftada bir şeyin kalmaz.Ama o da yok.Varsın korktu desinler ben evime tek parça gideyim.

svtec
31-05-2015, 23:43
insanları geçim derdi ve para hırsı bürüdüğü için çocuklarını yetiştirirken bazı yerlerde eksik kalıyorlar merhamet,iyi niyet, insanlık,sabır ,tevekkül , vs uzar gider genelde herşeyin zor kazanıldığı halkın fakirleşltirildiği bir ülkede anne ve babalar aman sıranı verme hakkını yedirtme önce sen vur kendini ezdirme gibi sözlerle yetişen ve bunu yanlış yol ile anlatınca böyle bir nesil yetişmeye başladı maalesef. insanın insana sadece insan olduğu için saygı göstermesi gerektiğini bazı olayların gelişiminin insana başka kader ve yollar çizdiğinin tatlı dilin ve sabrın neler kazandıracağının farkına vardırılmadığı hırçın lığın küfürbazlığın marifet olduğu öğretilmesi içler acısı... Allah bağışlarsa bir evladım var ben boyle terbiyesiz ve görgüsüz bir evlat yetiştirmemek için önce insanlara herşekilde güvenmesini öğretmeye çalışıyorum. velahsıl kelam GÖRGÜLÜ KUŞLAR GÖRDÜĞÜNÜ EYLER GÖRMEMİŞ KUŞLAR NE GÖRMÜŞ Kİ NE EYLER.... KİŞİ NE EDER BAŞINA EDER..

salihbilgin
31-05-2015, 23:50
Samsunluyum ve bir çok şehre de gittim ama bu konuda Amasyayı tek geçerim ister yaya olarak ister araçla herkes saygılı kımse kornaya basmıyor genci de yaşlısı da yoldan biri geçse yol verirler..Yeşilırmağın kenarını gidenler bilir iki araba geçemez kadın park edecek diye bekliyo millet çıt yok kimsede :) not: kornaya basan varsa plakaya bakın başka şehirden gezmeye gelmiştir :) keşke her yer böyle olsa...

ALPER-VNS
01-06-2015, 01:00
Ankaranın mafya babaları diye bi slide gösterisine denk geldim youtube da. Adamların yarısından fazlasına yolda bişey olsa atar yaparsın. Nur yüzlü pambıh gibi amcalar. O videodan sonra anladım ki kimin ne olduğu belli değil kimseye karışmıyorum :)

oğuz
01-06-2015, 01:15
şimdi yanında eşi olan adama sövene mi yanarsın,sıranı kapan adamın bunu hakettiğine mi yanarsın...yorumsuz aga

kickbuttowski
01-06-2015, 01:31
Valla içimizde var bizim heralde. Dün kız arkadaşımın doğum günüydü dışarı çıktık hep beraber arkadaşlarla. Cumartesi her yer gereksiz adam dolu grupta kız çok bir de acayip gerginim. 2 tane lavuk bir kız arkadaşa laf attı. tiplerinden belli turistler. Gelip burda karı kız kaldırmaya çalışıyorlar. Ceketi çıkardım attım hemen yere sonrası *****. O hırsla birinin burnunu kirmisim. Hem onların tatili zehir oldu hem bizimkilerin sinirleri bozuldu.
Yani normalde bırak gitsin demi ne gerek var olmezsin ya.Ama işte ne bileyim.. Bizim içimizde var.

Canselmo
01-06-2015, 01:36
Bazıları ciddi hakediyor dayağı orası cok ayrı trafikte o kadar sacmalayan ınsanlar varki, bu adamlarla aynı benzını yaktıgımıza bıle üzülüyorum.

fthdrn
01-06-2015, 01:39
Ya neler var adamın bi metre boyu var 3 leşi var. Ne çıkacağını bilemezsin. Şimdi herkes mafya beline makine takan kendini istanbulun sahibi sanıyor. Ben bile sabır çekip başıma ihale almıyorum. Geçerli sebep olmadıkca kıldan tuyden mevzulara girmemek lazım.
Şimdi senin anlattigin olayda adam eşinin yanında edilen kufurler yuzunden gururu incindi ama ses etmedi mevzu olmasın diye. Alsa tornavidayi taksa kalbine buyur burdan yak. Gitti bi ailenin geleceği.

Grimlord
01-06-2015, 01:41
valla bi kaç kere sinirlenip dalmaya niyetlendim,ancak sonuç hüsran.biri bildiğin emanet çıkardı,canımı zor kurtardım.
şimdi kim ne yaparsa yapsın camlar kapalı sövüp yoluma devam ediyorum yada eyvallah abi :)))))))) modundayım.yoksa ölüp gidecez bu gidişle

CasabLanca
01-06-2015, 01:42
Ankaranın mafya babaları diye bi slide gösterisine denk geldim youtube da. Adamların yarısından fazlasına yolda bişey olsa atar yaparsın. Nur yüzlü pambıh gibi amcalar. O videodan sonra anladım ki kimin ne olduğu belli değil kimseye karışmıyorum :)

merak ettim videoyu :hehe:

Tayfun.O
01-06-2015, 02:27
Benim taktiğim mecbur kalmadıkça arabayı çıkartmıyorum çıkartırsam gideceğim mesafeye de bağlı çevre yolundan veya geniş ara mahallelerde gidiyorum. Ara mahalle çok sakin oluyor çevre yolu biraz daha kalabalık ama trafik 7 gün 24 saat açık oluyor çok rahat gidiyorsun.
Ş. merkezine girdin mi iş değişiyor zaten çarşının yolları dar 1 araba anca geçebilecek kadar çoğu yerde bir de buranın insanı m*ldır. Aynaların ve sinyalin ne işe yaradığını bilmeyen var koyan adam sanki süs niyetine koymuş. Ben sakin adamım ama ş.merkezinden geçerken bir gün ya katil olucam ya ölücem o modda gidiyorsun bi şehre bu kadar akıl yoksunu, trafik eğitiminden nasibini alamamış kişiler nasıl toplanmış hala çözemedim, Aynaya bakmadan önüne çıkanlardan mı söyliyim ,sinyal vermeden dönenler mi ,sağa sola bakmadan yol sende olduğu halde son sürat geçenler mi ,kırmızıda geçenler mi yayaların yolların efendisi gibi davranıp yolun ortasından ortasından yürümesinden mi(kaldırım boşa var emenike ), Ters yönden bile bile gidenler mi ohoooo bu liste uzar gider. Uzun lafın kısası Isparta ya gelmeyin gelirseniz arabayla girmeyin Otobüsle işinizi halledin. Sakin adamı delirtirler. Hep mi beni bulur bilmiyorum.

Geçen gün üni. kavşağında kırmızıda bekliyorum yeşil yandı yürüdüm 1 salise geç kalksaydım tam orta göbekten kırmızı r9 giricekti.

ALPER-VNS
01-06-2015, 04:49
merak ettim videoyu :hehe:

https://www.youtube.com/watch?v=4mLLIPN0O4o :d

VW6R
01-06-2015, 06:24
3 sene önce trafikte gerçekten hak ettiği için bi arkadasi biraz yiprattim. Yipratirken serçe parmagim 2 yerden kırılmış olay bitip arabaya bindigimde parmagim balon gibi sismisti. 4 kere alçı yapildi fakat parmagim yamuk kaldı tam olarak yumruk yapamiyorum. Ayda 15000 km yol yaptığım için her türlüsü denk geliyor tam arabadan inmeye niyetlenken ne parmağım aklıma geliyor ne gerek var diyip yoluma devam ediyorum. Keşke o gün de ne gerek var diyebilseydim.

Mpower
01-06-2015, 07:14
Bir gün boyunca tam olarak mutlu ve huzurlu dolaşamıyorum her zaman illaki bir problem oluyor genelde maddi sıkıntılar borçlar kafamı kurcalıyor her şeyi bırakıp geçsen biri laf atıyor kız arkadasıma tip tip bakanlar yani şu ülkede her gün yüzlerce cinayet olmasına ben gerçekten hiç şaşırmıyorum çünkü bu ülkede ölmeyi gebermeyi hak eden hayvanoğlu çok fazla.Küfürbaz oldum yemin ederim ağzımdan hiç eksik olmuyor sırf bu yüzden gezmeye hafta sonu değil hafta içi çıkarım ne kadar fazla insan var o kadar çok problem oluyor insanların olduğu yerler itici geliyor avm ler çarşı pazar yalnızken problem yok yanımda kız arkadaşım varken sürekli tetikte geziyorum bu nedir ya böyle boktan yaşam mı olur ? Huzur yok güven yok para yok günde 12 saat çalış 1000 lira maaş al böyle sonra insanlar niye gergin.En son mahkemelik olduğumda kaldırıma araba parketmişler dondurma dolabı filan koymuşlar yoldan geçmek zorunda kaldık kocaman yolda otobüs eziyordu az daha arkamı dönmesem ezilicez adam tenezzül edip kornaya bile basmıyor.Tıkladım kapıyı açtı ne var lan bilmem ne dedim abi insan bi kornaya basar sanane lan falan dedi,zaten keko %90 neyse dedim devam ettim.''İndirme beni aşşağıya'' diye bağırdı insen ne olacak lan o..çocuğu dedim bi atladı otobüsten boynuma sarıldı bende dağıttım suratını keşke imkan olsada böyle karaktersizlerin hepsi dersini alsa bazen Dexter gibi kesesim geliyor alayını :D :D

Korollacı
01-06-2015, 07:32
valla soylenecek hıc bı sey yok. toyotadakı gencler haklı ama boylede yapılmaz sonucta evlı barklı adam yapmıs bı terbıyesızlık sırayı beklemeden dalmıs. yanında esı ve cocugu var lanet olsun dıyıp beklenırdı.
arkadaslar ınsan namusu ve ekmegı ıcın kavga eder gerısı bos. vay sen bana yan baktın vay efendım yol benım hakkım vs.vs. bunlar bos ısler.

Ome_RS
01-06-2015, 08:54
sabırsızız ama sınırları zorlayan kamiller de çok. acelesi olan rica eder bişey yapar farkedince özür diler. yanında karısı kızı var diye öküzlük yapma hakkı yok kimsenin.
yapılan yanlıs ama hak yemek de yanlış. zaten olması gerekenin 3 katı kalabalık sehirde zorla yaşıyoruz. üstüne üstlük bu sekilde uyanıkların ortaya cıkması insanı cinlendiriyo. metroda sıra olur ortadan bodoslama atlar birisi, bankamatıkte sıra beklersin yandan gelir yanaşır, markette kasadasındır aradan girer laf edincede ya zaten 3 parca ödiyim gidiyim der. madem ole izin al solesen zaten geç deriz. vs vs bir çok örnek var böyle hergun karsılastıgımız. nedense son 2 senedir bende asırı sinirli stresli olmaya başladım. trafıkte veya herhangi bir yerde en ufak bi terslik gördüğümde hemen tepki veriyorum. eşim bi yere gitmek istemiyor benle olay cıkıcak birsey olcak diye.
İstanbul mahvetti bizi. kafamda var zaten 1-2 seneye kalkar giderim bursaya.

Maxi
01-06-2015, 08:56
insanlar gergin falan değil
ayılık ruhuna işlemiş

https://www.youtube.com/watch?v=8-ax-pBDYnI

BARR
01-06-2015, 09:09
Bunun İstanbul-Ankara-Bursa ile alakası yok her yerde bu şekilde artık insanlarda hakkaten bir görgüsüzlük, ayılık, kültürsüzlük var ki almış başını gitmiş.

5500
01-06-2015, 09:16
Bedavadan kahramanlığa hiç gerek yok. Buradaki insanların çoğunun kaybedecek çok şeyi var.
Sırayı iplemeyen öküz de haketmiş. Aceleci, sabırsız, saygısız insanlardan nefret ediyorum.

TigeR
01-06-2015, 09:44

2.22deki inci baba bildiğim GTA'daki adam :D

Aero
01-06-2015, 09:48
Geçen gün döner kavşakta, kavşak içinde ilerlerken bir ticari araç önümde şeridime aniden girdi, frenle birlikte klakson çalarak uyardım. Hemen kendi şeridine geçti.Sinirlendim! Hızla sol yanında durdum ve pencereyi açtım. Ağzımdan cümlenin ilk harfi çıkarken adam çok özür dilerim kusura bakmayın dedi. Harfleri havada geri yuttum. Önemli değil, biraz daha dikkatli olursanız sevinirim dedim. Camı kapattıktan sonra kendimden utandım, sinire ne gerek vardı ki dedim. Normalde hep saygı gösteririm. Bazen ister istemez stres başka etkenlerle birleşince insanda patlama noktası oluyor.

TigeR
01-06-2015, 10:03
Ben artık karşı taraf suçlu olsa bile kornaya basmıyorum bassam nolacak anlayan zaten anlıyor

Kadyr
01-06-2015, 10:07
insanların yetişme tarzında sıkıntı var aileden gelen bir şey aile terbiyesi olmayınca nesilden nesile gidiyor insanda kendini yetiştirmesse AYI olup çıkıyor karşımıza

aqustic
01-06-2015, 10:22
Ben de artık ugraşmıyorum.Çünkü çok dalgınken trafikte birkaç kez ben de hata yaptım.
Konudaki örnege gelecek olursak;
Adam belki çok dalgın, belki bir sürü borcu var,belki eşinin zoruyla istemedigi önemli bi yere gidiyor vs vs.Ondan sıra beklememiş olabilir hatta yaptıgı yanlışın farkında bile olmayabilir.Birden çok nedeni olabilir ki bi de işin içinde arkada çocuk ve hanımı vs varsa zaten hiç onların yanında münakaşaya bile gerek yok zaten.

Sonuç olarak ben bu tip durumlarda insanları idare etmeye çalışıyorum.

M U R A T
01-06-2015, 10:23
toplumun genel ahlak seviyesi düştü hatta hak yemek övünülecek bir şey oldu tabi bu ülkede rüzgar ektiler fırtına biçiliyor şimdi herkes kindar oldu

Ssamet
01-06-2015, 10:23
Cumartesi günü şehirdışından gelirken bizle aynı plakalı bir şahinci araba yerin dibinde kollar övmeli jiletli yanından geçtik. Daha sonra bu döl israfı arkamdan bastı epey bi yetişemedi bir süre sonra ben yavaşladım bu arabanın dibinden bastı gitti. Bize bir dokunsa kıçı başı dağıtıp kaza yapmamız kesindi. Bulaşsan başın belada. Yanımda babam vardı. Allah korusun birimize bişey olsa yada biz onlara bişey yapsak kaç yıl pişmanlık çekersin. En iyisi sabretmek biraz zor ama.

UmutBuran
01-06-2015, 10:26
Pazar günü olimpiyat istikametine doğru çıktım yola drifte gidiyoruz 2 araba 3 şeritli yolda en sağdan nizami olarak orta şeride geçtim baktım en sol şeritten bir korna sesleri kıyamet felaket ama selektör falan ben tabi bi panikledim önüne mi kırdım diye özür dilemek için yavaşlayıp camı açtım dörtlüleri yakmışım bir baktım adam camı küfür ediyo asla trafikte adetim değil gayet sabırlı ve yol vererek kullanıyorum üstüme falan kırdı otobandayız gayet sabırlı davranıyorum çünkü ailesi yanında en son sabır falan bırakmadı küfürlerinde sol bariyere doğru biraz sıkıştırdım bizim diğer araçta tampon falan yapınca bu kaçmaya başladı,biraz da korkutmak için kovaladım bende sonra Allah'a havale ettim, gerçekten istanbulda araba kullanmak çok zor bir hal aldı küfürün bini bin para saygısızlık, insan hayatının önemsizliği, adam yüksek süratte üstüme kırıyor ne olursa olsun diye, delikanlılık yapıp sonra kaçarken süratındaki ifadeyi görseniz gülmekten yarılırdınız ya öyle söyliyim

beast
01-06-2015, 10:28
https://pbs.twimg.com/media/B_7OSgaW8AAKB2J.jpg

B16
01-06-2015, 10:30
Cumartesi günü Tem de gidiyorum. Emniyetşeridi ayılarını görünce arabayı emniyet şeridine ortalıyorum. Hala ayı oğlu ayı kornaya basıyor yol ver geçim diye. Bir kişi de benim yaptığımı yapmıyor. Koyun olmuşuz gidiyoruz.

EminOnR
01-06-2015, 10:31
Bu Devirde Eyvallah Diyip Geçiceksin Başkan En iyisini yapmışsın. Her sinirlendiğimizi Vurmak Zorunda Kalırsak Piyasada Adam Kalmaz :D

Bluttbeton
01-06-2015, 11:25
Bu durumlarda osmaniye sıkıntılı bir yer trafikte doğru düzgün araç kullanmasını bilen yok hele yayalara dyecek sözüm yok direk yola atlıyorlar
merak ettim hangi petrol bu ?

atituti
01-06-2015, 11:28
aziz yıldırım fatih terim ve ***** baştaki kişi. bu üçü *** etti ülkeyi pisliklerle çirkefliklerle agresif karakterleriyle.anasını satayım kime sorsam antidepresan içiyo rahatlamak için 20 yaşına gelmemiş çocukların ne derdi tasası olabilirki herkes psikolog psikiyatrist kapısını aşındırır oldu genci yaşlısı

SerkanYazgan.
01-06-2015, 12:01
Haberlerde gösterilen siyasi partilerin kaç tanesi halkın sorunlarıyla ilgileniyor? Hiçbiri. Haberler bile gerginlikten izlenmiyor, hergün aynı şekilde birbirlerine hakaret edip duruyorlar.

Gençlerin %90 ı işsiz. %10 luk kesimde ya babasından kalanlarla ya da ünide iyi bir bölüm okumuşlar hayatına devam edebiliyor. Nerden geldiğini hala bulamadıkları uyuşturucularla gençler yozlaşıyor, ölüyor.

Ülkenin ekonomik yapısı sadece borç üzerine kurulmuş. Kimse kredi çekmese ülke batacak. Herkes borçlu, borcunu bile borçla kapatıyor. Bu durumda kim nasıl huzurlu olabilir? Emperyalist düzene boyun eğen devlet büyüklerimizin yatacak yerleri yok. Şu güzel ülkede kimse iyi şeylerle ilgilenmiyor, herkes birini nasıl s****m derdinde..

Yigit-Y
01-06-2015, 12:12
selayı sever oldum.Doğum haberlerine üzülür oldum.

Insanlardan bezdim yada psikolojim çöktü sanırım

:)

mert_can 41
01-06-2015, 12:14
Herşeyin ana nedeni ekonomik nedenler onda var bende yok diye kıskanıyolar kaç kez kıskançlık yüzünden kavga ettim haddi hesabı yok geçen sene kapalı otoparktan çıkıp yola bağlancam honda civic 3 kapılı hafif modlu bir aracım vardı sıra bekliyorum trafik var yanımda bir doblo var ters ters baktı gençten bir tip kız arkadaşına falan arabayı işaret ediyo falan arabayı süzüyolar neyse yoluma devam ettim ben ilerde tekrar karşılaştık kavşakta öncelik benim gitti sağımdan vurarcasına girdi beni refüjla kafa kafaya bıraktı azıcık kovaladım korkuttum devam ettim burdan sa selam olsun ona halen sövüyorum

daha geçende kırmızıda bekliyoruz önümüz falan dolu yanımızda sola dönüş var biri gelmiş korna selektör ne varsa basıyo bize değildir dedik indi aklınca dövmeye vay efendim bizimi beklicekmiş yapabilcek hiç bir şeyimiz yok tüm trafik durmuş kaçıcak alanımız yok iki kişi inince biraz da biz sövünce paşa paşa binmek zorunda kaldı arabasına daha bunun gibi sürüyle olay geldi başıma hepsi de bu tarz olaylardan

Mpower94
01-06-2015, 12:17
https://www.youtube.com/watch?v=BdTviK8ISQk

25.saniyeden sonra izleyin

Mpower94
01-06-2015, 12:30
https://www.youtube.com/watch?v=BdTviK8ISQk

25.saniyeden sonra izleyin

Bence trafikte %100 haklıda olsanız karşı tarafın bir pardon demesi veya bunu mimikleriyle göstermesi bize yetmeli ve yolumuza devam etmeliyiz aynı şekilde hatalıysak bunu belirttiğimiz takdirde genellikle sorun çıkmıyor ama karşı taraf asabiyse sizin sabrınız veya iyi niyetinize rağmen olay büyüyebiliyor ve hiç istenmeyen sonuçlarla bitebiliyor.Haklı yada haksız genelde yoluna devam etmek daha mantıklı. Tamam siz mükemmel kavga ediyorsunuz , ağır siklet boks şampiyonusunuz , kara kuşaksınız vs..hiç önemli değil bir silahın ucunda hayatımız karşı taraf alkollü olabilir,haplı olabilir,bir yakını ölmüş olabilir.....iner 2 el sıkar buraya kadarmış dersiniz...çoğunuzun aklından geçen ne yani hakkımızı mı yedirecez olacaktır büyük ihtimalle bırakın yesin fazladan bir kırmızı bekleyin,varsın çamurluğunuz boyalı olsun,başka park yeri bulun arkadaşında dediği gibi 5 dk geç yıkayın aracı....Bunların hiçbiri sizden değerli değil.Adı üstünde TRAFİK bu sabırlı olacaz.

ÇALIŞKAN
01-06-2015, 12:38
kedi köpek ördek tavuk vs.hayvanları bakmaya ögrendik insanlarla geçinmeyi ögrenemedik

TheIllest
01-06-2015, 17:11
valla hocam bu gidişle yakında okullarda insanlık derside verirler

Evrenoz
01-06-2015, 18:07
Her akşam televizyonda neyi izliyoruz? Her gün bir olay.. Siyasiler desen toplumu bölmekten, kutuplaştırmaktan, germekten başka bir şey yapmıyor adeta gerginlikten güç alıyor.. Eh sen insanı senelerce gerersen, üzerine insanlık namına hiçbir eğitim vermezsen o insan da ota boka patlar tabi.. Mağara devrine dönüyoruz hızlı adımlarla.. Gücü yeten gücü yetene.. Yeni Türkiye bu..

Toplum mühendisliği ile ayılığın, güçlü olanın, görgüsüz olanın parası / makamı varsa haklı ve matah olduğu gösterildi insanlara. insanlar da gördüğünü uyguluyor..

SULTANOGLU
01-06-2015, 18:12

Bu videodaaki abilerimiz pamih yuzlulerse ben sanirim nur yuzlu aksakalli dedeyim. cidden yolumu degistirir saygilar derim

Ozan Özer
01-06-2015, 19:24
Geçen gün viaport'un oradaki gişelerde TIR Şoförü haksız olduğu yerde;yol vermediğini düşündüğü için bir Aracın arkasından Çekiç fırlattı..Dondum kaldım resmen..Yeni bebeğim oldu;artık kimseye sarmıyorum valla..hayatımda bir daha görmeyeceğim biriyle tartışmaya girmiyorum

cabrioleter
01-06-2015, 19:29
Amasya ne padişahlar yetiştirmiş soyunda var güzellik bende duydum oranın bu yönünü

manisa da ne padişahlar yetiştirmiş ama biz trafikte 45 plaka gördük mü daha dikkatli oluyoruz. buranın saray soyunda sıkıntı var herhalde..

bugra_0101
01-06-2015, 19:35
Geçen gün viaport'un oradaki gişelerde TIR Şoförü haksız olduğu yerde;yol vermediğini düşündüğü için bir Aracın arkasından Çekiç fırlattı..Dondum kaldım resmen..Yeni bebeğim oldu;artık kimseye sarmıyorum valla..hayatımda bir daha görmeyeceğim biriyle tartışmaya girmiyorum

sen plakasını al bana ver :D :D :D

SiMaO
01-06-2015, 19:53
Servis işi yapıyoruz, 15 saniyede 1 yolcu indirip hareket ediyoruz bazen cep olmuyo durmak zorunda kalıyoruz kısacık bi süre arkadan hemen kornalar selektörler havada uçuşuyo..
Özellikle taksici ve minibüslere ( özellikle esenyurt minibüslerine ) uyuz oluyorum ben yolcu indiriyom arkadan kornayı patlatıcak basmaktan, az ilerde kendisi aynısını yapıyor ve afedersiniz hayvanca yolu ortalıyor ne geçebiliyosun nede yol veriyor hiç umrunda değil adamların... Hepsine demiyorum ama bir çoğu öyle..
Sakin olmak lazım, haklı bile olsak çoğu yerde dikkat edip sakince ilerlememiz lazım çünkü bunlar bitmiyor bitmezde..

Volkann
01-06-2015, 20:05
herkes yaydan çıkmış ok gibi

darkmoon
01-06-2015, 20:21
doğaldır herkesin kredi borçları,karşılıksız çekleri,icrada senetleri v.b var.. ve kimse parasını kurtaramıyor alamıyor.. bir yandan diğer hayatın gerçekleri kira,sigortalar, vergiler, faturalar, ev masrafı mutfak çocuk varsa çocuğun masrafı .. zor zor çok zor.. insanların barut olması çok doğal .. tam aksine sakin kalmak zor iş..

yolda giderken yürürken kimseye göz göze gelmemeye özen gösteriyorum , kütük gibi dümdüz önüme bakarak gidiyorum faydasınıda çok gördüm tavsiye ederim.. arabadada korna nedir unuttum çalmıyorum.. bekliyorum.. mis gibi ne kavga ne tartışma..

Ozan Özer
01-06-2015, 20:42
sen plakasını al bana ver :D :D :D

Sen İzmit'i hallettin mi :)

omco
01-06-2015, 21:18
Çoğu yere bisikletle gidiyorum artık ve trafiği bir nevi dışardan gözlemle şansım çok oluyor. Ailece bir yere giden accent'li amca kırmızıda önde durmak için sinyal vermeden şerit değiştirip bir mazda'nın önüne atladı adam zar zor durdu. Camdan küfürleşiyorlar, yeşil yandı accent'li o... çocuğu dedi bastı hemen mazda ilerde önünü kesip demir sopayla arabaya girişti. Yakın bir arkadaşım trafikte çok sabırsızdı hemen durana geçene falan korna vs bildiğimiz tiplerden biri yani 1.5-2 yıl önce kız arkadaşıyla giderken içi dolu bir doblo'ya yine öyle korna çalıyor doblo kovalıyor ve yakalıyor camları kırıp kapıyı açmaya çalışıyorlar o sırada 2 sokak arkada karakol var hemen gören ekip müdahele ediyor belki ordan geçmese o polisler çok kötü şeyler olabilirdi. 1 musibet 1000 nasihattan iyidir olayı oldu ve ondan sonra arkadaşım kornayı unuttu. Benzeri yazılmış yukarda, bir gece c63 görünümlü zindan filmli bir c önüme kırdı resmen yokmuşum gibi ve kornaya abandım ışıkta durduk camı açtı 60 üstü bir amca "evladım oğlumun arabası bu camlar siyah göremiyorum çok özür dilerim" dedi gayet içten bir şekilde, öyle bir söylediki adam sövmekten beter etti yerin dibine girdim hala ne zaman aklıma gelse kendimi kötü hissederim, kornaya bastım da noldu ne değişti. Ekonomik olarak herkesin sıkıntıları var haliyle bütün hayatları etkiliyor hayatımızda bir daha görmeyeceğimiz insanların yaptıklarını da görmezlikten gelmek daha iyi

M_PROJECT
01-06-2015, 21:34

en az 5 tanesinin oglu-torunu-yegeni ile okudum ben bu videodakilerin :) Videoda eksik var ama :)

Kadyr
01-06-2015, 21:51
kornaya basınca ne oluyor dıyorsunuzda basınca gerı kacıyor banada oluyor adam hala uzerıme uzerıme gelıyor basıyorum kornaya gerı kacıyor sonra devam.gercı bazısı hala algılamıyor kornayı uzeırne kırıyor orası ayrı.hangı bırıyle kavga edeceksınkı ama bırılerıne ders vermek gereklı nasıl olucak bılmıyorum. bazıları akıllanmalı akıllandırılmalı

fatihcakin
01-06-2015, 21:59
Allah herkese sabır versin, düşünmeden konuşan konuştuktan sonra düşünmeye mahkumdur.İki tarafta hatalı :(

Canselmo
01-06-2015, 22:51
Millet 1500 tl maaşla ev geçindiriyorlar kim sinirli olmasın ki bu yönden hak veriyorum ..adamın derdi başından aşkın

Mivec_4G63
01-06-2015, 23:01
Türkiyedeki asansörlerin kapı kapatma düğmelerine bakın hep siliniktir. Şimdi bu adam 2 saniye sonra kapı kapanmasın diye tribe girip 5 defa asansör kapısı kapansın diye düğmeye basıyor. Bir de istanbul trafiğine giren birisini düşünün?

vinz
01-06-2015, 23:13
klasik; "bu kötü dünyaya çocuk getirilmez", "çocuk yapmayacağım" falan derler ya böyle, biz de dalga geçeriz . la he he deriz . en azından ben diyodum ...

ama artık hak veriyorum .

evde 50 tane sokak kedisiyle yaşayan deli gözüyle baktığımız emekli öğretmene bile hak veriyorum artık .

Mutu
01-06-2015, 23:31
Özel firmalardan birinde kabin memuruyum Bırakın insanların senin hatanı, başkasının hatasını ya da olası bir gecikmeyi bile sana yıkma konusunda zerre çekinmiyor. Empati yoksunluğu milletimizin en büyük eksikliği...

dasemert
02-06-2015, 00:08
bende özel sektörde kasadayım.sıra oluyor mesela müşterinin kartı red veriyor bir daha deneyin diyor olamaz falan diğerini veriyor o da sıkıntı cıkarıyor.arkada ki insanlar hemen beni lince kalkışıyor geçen süre sadece 3 dakika falandır.cok yavassın mağaza müdürünüz nerede yapıyorlar hemen.diyorum beyfendinin işi uzadı,yok yinede ben yavaşmışım bağırıp çağırıyorlar.:Deli:
uzun oldu ama kısacası insanlarda güler yüzlü olmak anlayış diye birşey kalmamış..

AliDogukan
02-06-2015, 00:24
Aslında insanların mayın gibi gezmesinin altında bir çok neden var ve hepsi yazılmış birçoğu da insanların başından geçmiş.

Hani o nedenlerin de nedenini irdeleyip kendimce yorumumu yazayım diye düşündüm düşündüm yazdım yazdım sildim çünkü illa ki siyasete ucu illa ki siyasete dokunuyor..

Bir de şunu farkettim başka forumlarda.Her partiye giydirirsiniz sorun yok.Ama ***** partiye giydirince anında siyaset yapıyorsun diye yaftalanıyorsunuz..

Onur Fatih
02-06-2015, 00:26
Herkesin arabasinda sopa var, bicak var her turlu manyak insan var :) gecen sanayideyken bi araba yanasti adamin arabasinda SATIR var. Koltugun kenarina koymus hemen erkek ya :) uzaktan baksan elimde kalir diye vurmazsin bile
Ucuz kahraman olmayalım Bazen eyvallah deyip gecmek lazim. Bu hayatta kaybedecek hic birseyi olmayan insanlar var.

Trafikte hosgorumuz yarissin.

HKND
02-06-2015, 00:56
2 hafta önce bizim okulda bahar şenliği vardı mezun olmama rağmen Ceceli gelmiş diye gittik arkadaşlarla konser bitti kampüs çıkış kapısında arabayı durdurup güvenliklerin yanına uğradım, uğradım ama masalarının üstünü görmek gerek her cinsten her boydan her kalınlıktan beyzbol sopası mı ararsın, merdane mi ararsın binbir çeşit sopa + tektükte olsa kesici-delici alet var. Kısaca şu ki artık öyle bir hale gelmişiz ki üstünde emanet taşımayan yok. Ne acı!

Ozan Özer
02-06-2015, 08:32
konunun çokta maaş'la orantılı olduğunu düşünmüyorum..Düşük maaş alıp,binbir şikayette bulunan çoğu personelin elinde son model cep telefonu,memlekete gitmek için aldığı bir aracı oluyor..en az 2 çocuğu olduğunu söylemiyorum bile..Sırf bu yüzden geçim derdim var,sıkıntılıyım,evi çekip çeviremiyorum "Asabım Bozuk" diyorlarsa çok afedersiniz bir s....'ler..

RottingChrist
02-06-2015, 08:53
bu ve benzer durumlarda sevdiğim bir arkadaşımın lafı gelir aklıma.
sabah işine gidip akşam eline ekmeğini alıp sağ salim evine dönebilmek en büyük delikanlılık bu devirde.

MCN21
02-06-2015, 09:11
konunun çokta maaş'la orantılı olduğunu düşünmüyorum..Düşük maaş alıp,binbir şikayette bulunan çoğu personelin elinde son model cep telefonu,memlekete gitmek için aldığı bir aracı oluyor..en az 2 çocuğu olduğunu söylemiyorum bile..Sırf bu yüzden geçim derdim var,sıkıntılıyım,evi çekip çeviremiyorum "Asabım Bozuk" diyorlarsa çok afedersiniz bir s....'ler..

Aslında dediklerinizinde etkisi çok. Şu yönden evet o adamın maaşı bahsettiğiniz şeyleri almaya yetmiyor. Bu yüzden bir dünya krediye giriyor insalar. 2-3 tanesi birikince adamın aldığı paranın yarısından çoğu kredisine gidiyor. İşin ucu yine maaşa bağlanıyor(Bu adam ayda 10 bin kazanır yine abuk subuk yüklerin altına girerse ona üzülmem.). Sene olmuş 2015 insanların hala 10-15 liralık arabaya binmesi ve elinde 2000 liralık cep telefonu olması bence lüks sayılmamalı. Ama ülkem şartları. Adam 20 sene çalışmış zar zor 1 araba almış stres sahibi olmakta sonuna kadar haklı.

KÖROĞLU
02-06-2015, 09:40
Konuyu okuyorum ama şu garibime gidiyor, bir insanın (!) temel insani vasfılarını göstermesi için illaki gelir düzeyinin yüksek mi olması lazım ?

Öyle bir anlatılmış ki sorunu sıkıntısı olan alsın eline sopayı çıksın gibi bir algı oluştu bende, buna katılmıyorum maalesef.

iki sene istanbulda yaşadım her gün de araç kullandım kavga gürültü olmadan eve/işe döndüm.

Sakarya ya yeniden yerleştim işe girdiğimin üçüncü günü şirket aracıyla dışarı çıkmam gerekti.

Yaya geçidinden geçen insan (!) a korna çaldım diye arabaya vurdu, haliyle camı açıp "ne yapıyorsun arkadaşım" dedim " ne var lan" diye cevap verdi, üstüne küfretti ve üstüne arabanın kapısını açmaya çalıştı.

Ben açtım kapıyı indim vuruştuk vs sonuç ben de patlak dudak ondan dağılmış kafa göz, karakolda geçirilen saatler, dudağa atılan 3 dikiş, işyerindeki "kavgacı" imajı. O gün arabamda emanet olsaydı bu gün ya katildim ya da yaralamadan içerideydim.

Değer miydi bunlara değmezdi. Olaydan sonra arkadaşın yakınları geldi uzatmayalım falan fişman, savunması "kredi borçları varmış, işten ayrılmış" vs vs.

Şimdi bak güzel kardeşim toplum içinde yaşıyorsan saygılı olacaksın, saygı görmek için önce sen saygı göstereceksin.

Hani diyor ya "eğitim şart" adam haklı dağılalım bence.

Ozan Özer
02-06-2015, 14:23
Aslında dediklerinizinde etkisi çok. Şu yönden evet o adamın maaşı bahsettiğiniz şeyleri almaya yetmiyor. Bu yüzden bir dünya krediye giriyor insalar. 2-3 tanesi birikince adamın aldığı paranın yarısından çoğu kredisine gidiyor. İşin ucu yine maaşa bağlanıyor(Bu adam ayda 10 bin kazanır yine abuk subuk yüklerin altına girerse ona üzülmem.). Sene olmuş 2015 insanların hala 10-15 liralık arabaya binmesi ve elinde 2000 liralık cep telefonu olması bence lüks sayılmamalı. Ama ülkem şartları. Adam 20 sene çalışmış zar zor 1 araba almış stres sahibi olmakta sonuna kadar haklı.
Almaya yetmiyorsa,almayacak zaten..Bu mantığın beynine yer ettirilmesi gerekli toplumdaki insanların..Kullandığı telefon kadar maaş alıp,*2-3 katı harcama yaptıktan sonra ben ne ettim,ne yaptım denmemeli..10bin kazanıp ,ona göre yüksek harcama yapılması da aynı değerde benim için..Az maaş alıp,2bin liralık telefon kullanıyorsa benim için lükstür bu durum,bahsettiğimiz şey artık oturmuş ;standart olarak insana ve statüsüne bakış açımız olduğu için değişmesi oldukça güç..HErkes dünyaya eşit gelmiyor ne yazık ki;bunu tartışamayız.20 sene çalışıp bir araç,ev alamayıp bu yüzden insanlara karşı tahamülsüz oldum diye bir mantık olamaz bence..bu farklı bir konuda tartışılır.

phantom
02-06-2015, 18:07
diziler: KAVGA-böğürme-zırlama-sinir krizleri-tehdit-katakulli-kafaya dayanan silah
yarışma programları: KAVGA-laf geçirme-aşağılama-dedikodu-arkadan hareket yapma
açık oturumlar: KAVGA-hiçbir sonuca ulaşmayan tartışmalar-tartışma yerine söz düellosu
siyasi hitaplar: rakiplerle KAVGA-yedi ceddine sövme-böğürme-alayına saydırma-küfür

bunları habire TV'den gazla,
kurumları, süreçleri rezil bir şekilde işlet, her tarafta kalite düşsün,
üzerine trafik sorunu gibi stres unsurlarını ekle,
ekonomiyi göçür, işsizliği & borcu arttır.

sonra insanları al, kemana gitara tak, tel niyetine çal...

ES353
03-07-2015, 11:30
Yolda yuruyorum motosikletli bir p.ç tersten geliyo karsidan karsiya gecicrm korna basti haliyle korktum tersten geliyosun abi vurucaksin dedim basladi artislenmeye -biliyorum tersten geldigimi kornaya nedrn basiyim carpicaksam falan demeye yav ramazan ramazan basima bela almak istemedim gonderdim ama birgun gercekten sabrim tasicak birine tornavidayi girtlagina sokucam artik o dereceye geldim elektrik idaresinde kesme acma bolumunde calisiyorum abonelerlemi ugrasiyim boyle o.cocukllariylami ugrasiyim cozemedim ama yakindir

ÇALIŞKAN
11-07-2015, 11:47
http://www.milliyet.com.tr/kocaeli-de-minibus-soforu-feci-sekilde-kocaeli-yerelhaber-877892/

http://www.haberler.com/otobus-soforunu-darp-eden-polis-adli-kontrolle-7498006-haberi/

Mpower
11-07-2015, 13:28
Yüzyıllarca savaşlarla ömrü geçen bir toplumuz böyle savaşsız kalınca birbirimize sarıyoruz heralde :)

Şaka bir yana kendimden biliyorum Borçlar çok büyük etken sürekli insanın kafasını kurcalıyor
2. olarak uzun çalışma saatleri insanda sabır denen bir şey bırakmıyor
3.insan bir süre sonra hiç bir şeyden zevk alamaz bir hale geliyor trafik aile ile olan durumlar vs bütün bunların üstüne bir de gelip biri artistlik yaptığı zaman sakin kalamıyorum.

Dün işlek bir caddeden ara sokağa girdim yıllardır kullandığım yol girdikten sonra karşıdan araba geldiğini fark ettim yanaştım kenara amcamız geçemedi sürekli el kol yapıyor içerden de zaten bu yaşlılarda aşırı bir öz güven patlaması var sesimi çıkarmadım mecbur geri geri gitti yanından geçerken bir şeyler söyledi durdum niye giriyon ordan görmüyon mu geri gitsene bilmem ne bağırıyo hayvan gibi kibarca dedim ki bak amca orası cadde işlek bir yol adamlar yol verdi öyle girdim seni de görmedim görsem niye gireyim caddeye dedim yanımda da kız arkadaşım var iki sefer tekrarladım konuşmayı tam gidiyorum hadi şimdi defol git lan burdan diye bağırdı bu sefer gözüm döndü yumrukladım arabanın camını ama kırılmadı indim arabadan yer çok dardı geçemedim yanına bu sefer oğlum ben sana küfür mü ettim niye böyle yapıyosun bağrıdım artistlik yapmıcan lan diye bindim arabaya gittim bide beyefendi beni şikayet etmiş plakayı alıp şimdi bide onunla uğraş.

sagi
11-07-2015, 20:43
Allah'ından bulsun deyip yol veririm hiçte umrumda değil geçmiş geçilmişim

AşkınS.
11-07-2015, 21:17
Ya insanlar bunalmis, çoğu da kendini bulunduğu yerin sahibi sanıyor :) ya sen durakla birini indir, dolmuscu arkandaysa korna sellektor yapar, o dursun sen yapamazsın öyle bi hakkın yok :) hemen aynadan el kol yapar :) yaya gecidinde kimse durmuyor ya sanki insanlar gecmeyecek ordan.. ha bazi insanlar var yaya gecidinde kendini podyumda saniyor ağır ağır yürürler :)
Normalde cok sinirliyim sabret diye diye araba kullanıyorm artik psikolojik olarak böyle bir zorunlulugum varmis gibi hissediyorum :)

Frid
11-07-2015, 21:33
kendi işimden biliyorum kendi umursamazlıklarının, ahmaklıklarının faturasını başkasına kesmeye kalkıyorlar, herkes bir asma kesme yakma diyaloğunda :D

burakgunay
12-07-2015, 04:07
Delikanlılık efendilik, gereksiz action değil...

Abi hiç gerek yok trafikte ya da orda burda birine el kol atar gider bilmem ne yapmaya. Açık yazayım götüm yemiyor artık, bu forumda bile 50 tane video izlemişizdir, yok minibüsle yol kesen adama pompalıyla kovalayıp ateş edip oldürdükten sonra da sıkmaya devam etmeler (adamın ailesini falan tehdit etmişler haklı olma payı da var emin değilim), yok bekçi köpeğine defalarca sıkıp, portakal sıkmış gibi motora atlayıp devam etmeler, yok şoför yumruklamalar, yok efendim çiçekçi oldürüp arabadan inip hiç bişey yok gibi kaçıp yoluna gitmeler bilmem ne... Bu kadar saykoyla ben nasıl göze çıkayım? 1.98 95 kg eski basketbolcu&tekvandocu 22 yaşında delikanlıyım Allah'a çok şükür, elimiz armut toplamaz gerekirse ama gerek yok aga, devir normal değil, isterse herif 1.23 boyunda olsun, çıkarıp makinayı gözünü kırpmadan sıkıyor, ne gerek var?

ya neler duyuyorum, kızın biri garibim arabasına binecek, yanına bir araba yaklaşıyor taciz laf atmalar vs. kız kırkuyor neyse elemanlar arabadan inip kızı zorla bindirmeye çalışıyolar falan kız bi şekil kaçıp biniyor arabasına. Akrabasının mekanına güç bela gidiyor, dallamalar da peşine yazılıyolar aynen.. mekanda bunları bi güzle paketleyip yolluyolar, 1-2 saat içinde elemanlar 5-6 araba her türlü emanetle gelip kan gölüne çeviriyor ortalığı... kızın psikolojisi vs bozulmuş okulu bırakıp memleketine döndü. ve arabasına binemiyor korkudan.

abi bu tarz mevzuları görüp duyup yemin ederim sokakta götüm atar hale geldim. açık soyluyorum g...m yemiyor millete atar gider yapmaya. yapmıyorum da. şükür kaybedecek, sahibi olduğum çok değerli şeyler var. sokarım saniyesine benden önce geçsin s... olup gitsin.

qatrio
12-07-2015, 05:47
Türkiyede insan hayatı ucuz. Hatta %22 indirimede girmiş.
http://www.hepsiburada.com/square-bf010340m-caki-p-OUTMY158918

MyDoNoSe
12-07-2015, 09:28
trafikte milyon çeşit insan var hangi biri adam edilir ki?

Er34
12-07-2015, 11:31
Geçen günlerde arkadaşımın dükkanda oturuyorduk. 60 yaşlarında bir amca geldi alışveriş yaptı. Bir iki garip hali anlamadık falan sonra yanında gelen biri adamın adını söyleyip tanımıyorsan google'a yaz dedi. Bir yazdık ki bizim amca kumarhaneler kralı çıktı. O günden beridir. Kimseye dur şunu döveyim demiyorum. Hep aklıma o amcayı getiriyorum..

ÇALIŞKAN
13-07-2015, 17:23
DİSK ÖNÜNDE KAVGA

http://www.haberturk.com/video/haber/izle/disk-onunde-kavga/144658

hayabusa
13-07-2015, 21:50
çok değil 2 hafta kadar önce sabah işe gitmek için evimin otoparkından sokağa çıktım , sokak tek aracın gecebileceği genişlikte,bir araç durmuş ne dörtlü yanıyor vs 2 dk kadar bekledıkten sonra korna çaldım, ön yolcu koltuğundan bir yaratık bana bakarak ve ağzının içinden küfür ederek arabadan indi sertçe kapıyı kapadı ve geri istikamete doğru yürüdü , arabanın içinde ki de bana yamuk yamuk bakarak geçti saolsun yol verdi gitti. bende sinirlendim biraz hızlı geçtim fakat ne o yaratığın ne de bir başkasının ne canını ne de malını tehlıkeye atacak şekilde değil , 2 3 metre uzaklaştıktan sonra s..r git diye arkamdan çığlık attı, geri geldim yanına suratına tükürmeyi bırak insan yerine koyu yüzüne bile bakmazsınız , utanmıyormusun sen mübarek gün bana 2 kere küfür etmeye dedim mal mal suratıma bakıyor ses yok sinirli yapıda bir insan değilim ses çıkarmadım ve bu şerefsiz bunu benim evimin önünde yapıyor , otoparktan çıktığımı görüyor. Allah'ından bulsun ..yukarıda bir arkadaşın dediği gibi bana ya da aileme fiili bir eylem olmadıkça Hiç gerek yok kavgaya tartışmaya bunlar insan bile değil çünkü..

Burak53
15-07-2015, 08:38
insanları geçim derdi ve para hırsı bürüdüğü için çocuklarını yetiştirirken bazı yerlerde eksik kalıyorlar merhamet,iyi niyet, insanlık,sabır ,tevekkül , vs uzar gider genelde herşeyin zor kazanıldığı halkın fakirleşltirildiği bir ülkede anne ve babalar aman sıranı verme hakkını yedirtme önce sen vur kendini ezdirme gibi sözlerle yetişen ve bunu yanlış yol ile anlatınca böyle bir nesil yetişmeye başladı maalesef. insanın insana sadece insan olduğu için saygı göstermesi gerektiğini bazı olayların gelişiminin insana başka kader ve yollar çizdiğinin tatlı dilin ve sabrın neler kazandıracağının farkına vardırılmadığı hırçın lığın küfürbazlığın marifet olduğu öğretilmesi içler acısı... Allah bağışlarsa bir evladım var ben boyle terbiyesiz ve görgüsüz bir evlat yetiştirmemek için önce insanlara herşekilde güvenmesini öğretmeye çalışıyorum. velahsıl kelam GÖRGÜLÜ KUŞLAR GÖRDÜĞÜNÜ EYLER GÖRMEMİŞ KUŞLAR NE GÖRMÜŞ Kİ NE EYLER.... KİŞİ NE EDER BAŞINA EDER..

Son yıllarda gördüğüm en akl-ı selim açıklama. Ağzına, yüreğine sağlık. Kesinlikle çok doğru tespit.

ÇALIŞKAN
20-07-2015, 17:43
Taksim'de Silahlı Kavgada Biri Turist 5 Kişi Yaralandı...böyle giderse ülkeye turist gelmeyecek:ofk:

http://www.haberler.com/taksim-de-silahli-kavgada-biri-turist-5-kisi-7521979-haberi/

Çöllü
20-07-2015, 18:17
selamun aleyküm ben gaziosmanpaşa’dan ismet
mevzu da derin anladın mı dinlemek de size kısmet

tevellüt (doğum yılı) 70, 90'da babamı kestim iyi mi?
işimiz tezgah ve dümen kafamız matiz (kafası güzel) iyi mi?

sedat abinin küheylan magus (eski magirus dolmuşlar) yolda dikine
gece yolda ben ve sedat abim belde makine (silah)

abim benim zamanında onbeş adama tek dalmış
lakin dün zamazingosu mehtap sepet havası çalmış

mehtap ablam eski çaçalardan (kadın satan, patroniçe) abimin gülü
balat’taki fıçılı meyhanenin mor sümbülü

mehtap için o meyhanede çok sabahladık ta ki
lavuğun teki yengemize iskele yapıp (asılmak) gözünün astarına 56 yiyeli bir de anzarot (alkollü içecek, rakı) pilaki

varsa şimdi o biçim abicim haliçte bi sefine (gemi)
kamançoya çekmiş (yüklemek) malını, mal dediysem define

biraz ot (esrar) var yirmi kilo da peynir (eroin) hepsi kaparoz (bedavaya gelen mal)
teslimat saat dört buçukta kaptan eski kokoroz (çirkin)

malın sahibi eskilerden kamçatkalı kemal
cantidir lakin pirpiridir top yekün adrenal (heyecanlı)

cibali’de sağda magnus hafifledi biz de döküldük
mangizimiz (para) de nanay hani sabah manitaya söküldük

dörtte incecik vardık teslimat mahali meskun (şehir dışı)
ben piyaza başladım anladın mı sedat abim suskun

dubaramız (kumar masasında ortak olan kişiler) abiler erketede beklemek (dikizlemek) inceden
akabinde mala yeşillenmek (istemek) sonra konuşmak çince’den

neyse abiler biz bi’ konteynır arkasında zula (gizli yer)
siyah bi’ kamyonet kemal 30 tane muşmula

kamyonetin yanında çaçoz bi’ mercedes renk sarı
mercedes’in arkasında sarışın yelloz bi karı

belde dededen kalma çakaralmaz (eski kırıkkale 7,65 çapında tabanca) dedim iyi izle
sedat abim bi’ göz kırptı zulasında piyizle (alkol, kafa çekmeye yarayan şey)

hepsi kamyonette birisi kaldı dikizde ve de panik
aynen fırladım tabi siperden dikizdekine bi madik (kazık atmak, kerizlemek)

o biçim şaşkoloz oldular (şaşırdılar) hepsi bi’ gözüm şafakta
benim çakaralmazın namlu aynen kemal’in şakakta

sedat abim arkamdan atıldı amortiden (süpriz beklenmedik olmadık yerden çıkmak)
kemal’in yağcı gebeşler (salak) silaha davrandı tabi koftiden (yalandan)

uyandım mevzu içinde mevzu kum pistte son etap
mercedes’teki afet abimin zamazingosu mehtap

dedim oğlum ismet istikamet al çek alestanı
yoksa sonumuz aynen mabat (kıç) aile kabristanı

Güzide memleketimin Her 18-25 Yaşı Bu kafada maalesef

Ha iyimi? Değil! de nabıcan savaşçı bir toplumuz..

Alemdağ caddesinden geliyorum Gece Saat 12:00 yi geçgin, nasılda kafam güzel ama Muhabbet sarhoşuyum, üflesem Cafein Nikotin çıkar aşırı doz..
Ozamanlar bende FR var iyi gidiyor namussuz, sağdan soldan ufak ufak gazlayarak gidiyorum keyfim çakır..

Işıkta ortaya yanaşınca İETT bende sağına girdim Kalkarken Beklemem basar giderim diye..
Park halindeki takside yola çıkacakmış atladı önüme zor durdum, ama görmüştü beni beklese bekler.. Neyse korna filan derken yol verdim geçti önüme ışık yandı yürudük ufak ufak, soldaki taksi şoförüde arkadaşıymış belli kapattılar koca caddeyi tam 15 dakika sohbet muhabbet; 5km hızla.. Arka taraf doldu korna sellektör cabası adamların umrunda değil.. Sonra dayanamadılar aralandılar biraz, baktım bi leonluk yer açıldı aralarında birine arkadan birine önden verdim makası geçtim önlerine gazladım Kardak balıkçısına kadar tam dönücem soyak yenişehire ağırladım... Arkadan geliyo hızını alamamış bi taksi. Geçti önüme sinyal yaktı durdu; tam dönüşteyiz. Allah allah dedim bu herhalde görmedi beni az daha kırdım direksiyonu ilerledim baktım gene benim önüme kırıyor.. Dayanamadım çektim elfrenini indim aşağıya vardım kapı duvar.. Camda kapalı eliyle 1 saniye diyor bana ağzında Touch to Talk, neyse derken bi baktım iki taksi daha kırdı önüme ozaman çıktı arabadan lavuk.. Birinin elinde haydar, bir diğeri el kol ne varsa saydırarak geliyor.. Arabadaki lavuğa dedim hayırdır şimdi niye iniyosun kilitliydi arabanın kapısı demin.. Tabi adam onu takarmı ben seninde gelmişinide geçmişinide.. Dedim orda dur. Sende o elindeki odunu koy arabana hayırdır, üç kişi bide odun.. Lan ne ödekmişiniz siz.. Bana bakın tek küfürlü söz söylemiycem derdiniz neyse anlatın, küfredene dalarım sağlamda dayağımı yerim ama bende birinizi iyi okşarım haberiniz olsun hanginizin kısmetiyse onu allah bilir.. Neyse baktı bunlar pabuç pahalı diyor ben meydan taksideyimde senin aklını alırımda bu yol bizim yolumuzda o nasıl geçmekte bu benim ekmek teknemde ben frene basmasam çarpıyodunda vesaire.. Dedim bak binelim arabalara gidelim oraya aynı terbiyesizliği yapın aynı hareketi yine yaparım.. Taksicisiniz diye yol babanızınmı sandınız efendi olun önce .. Derken esnaf girdi yaka paça ayrıldık birbirimizden.. Ama göze almıştım o gece orda iyi bir dayağı yemeyi -bile bile- dayanamadım hem bu kadar haksız olup hemde bu kadar üste çıkma yuzsüzlüğüne.. Sonra eve gidince Eşim açtı kapıyı, çocuk uyumuş gittim baktım dünyanın en tatlı varlığı; ulan dedim iki tane mal için mahrum bırakacaktın kendini sahip olduklarından.. O günden sonra Ne Milletin sırasını kaparım, nede Avradıma küfür ettiririm babuş.. Haklıysam Ettirmem der Ne oluyorsa olsuncu olurum.. Ama haksızsamda -bile bile yapmamaya çalışırım- Efendi gibi Çıkar kusura bakma kardeş benden oldu özür dilerim derim.

Yigit-Y
20-07-2015, 18:24
Birisi özet geçsin allah aşkına.

Ben bu sene bu kadar yazıyı okumamışındır sanırım...

Ne demiş çöllü arkadaş

ES353
20-07-2015, 18:27
Kimsede demiyorki aga bu nedir?

alpbodrum
20-07-2015, 18:49
Bu sabırla ilgili bir durum mudur bilmiyorum ancak haksızlığa benimde tahammülüm yok.

Çöllü
20-07-2015, 19:09

Ne demiş çöllü arkadaş

Okumak zor geldiyse Soybete gelecen ozaman Yiğidom Çay-Kahven benden ;)

Yigit-Y
20-07-2015, 19:23
2015 üyeleri çok renkli yawwww valla :)

Çöllü
20-07-2015, 19:34

Ben adres sorarsın diye bekliyordum ama davete icabet hakkı tabi sende saklı..

10 senedir Forum Kullanıyorum kardeşim, 3-4 senedir de Aile gibi titizlendiğim bir forumun hem kuruculuğunu hemde yöneticiliğini yapıyorum, burda yeniyim, bi kusurumuz olursa; Affola..

Çöllü
20-07-2015, 19:35

10 senedir Forum Kullanıyorum kardeşim, 3-4 senedir de Aile gibi titizlendiğim bir forumun hem kuruculuğunu hemde yöneticiliğini yapıyorum, burda yeniyim, bi kusurumuz olursa; Affola..

Yigit-Y
20-07-2015, 19:41

Leon cupra ve bocenegram vardı iyi ki satmışım o zaman :)

kickbuttowski
20-07-2015, 19:44

Ne demiş çöllü arkadaş

Ben okudum abi anlatayım. Şimdi bu abimiz çok delikanlı bi abiymis hakkını yedirmezmiş. Bir de taksiciler filan önünü kesmiş. Sonra işte eve gelmiş.

Yigit-Y
20-07-2015, 19:46
Ben okudum abi anlatayım. Şimdi bu abimiz çok delikanlı bi abiymis hakkını yedirmezmiş. Bir de taksiciler filan önünü kesmiş. Sonra işte eve gelmiş.

Vahh vahhhh üzüldüm.

Bu hikayenin film olsa kafaya oynar dizi olsa kv yi geçer beee :)

MK8800
20-07-2015, 19:49
Olayi okudum da onun basinda bulunan parantezli kisimlardan hic bisey anlamadim once bunu belirteyim , yalniz dalga geçilecek bir kisimda goremedim acikcasi ayni yaziyi forumun eskilerinden biri yazsa muhtemel boyle bi durum olmazdi . Girgir samata elbette yapilir cogu zamanda yapiyoruz ama boylesi bana da abarti geldi tabi .

kickbuttowski
20-07-2015, 19:50
Bu konuda gerginlik çıkması da ayrı bir ironi.

AliDogukan
20-07-2015, 19:52
Bu konuda gerginlik çıkması da ayrı bir ironi.

Yok yahu ne gerginliği :)

Yigit-Y
20-07-2015, 19:53
Gerginlik qeyiq olacaktı sanırım.: )

Çöllü
20-07-2015, 20:07
Leon cupra ve bocenegram vardı iyi ki satmışım o zaman :)

Katılıyorum Kardeşim..

Çöllü
20-07-2015, 20:15

Yok yahu o kadar da delikanlı değiliz öyle olsa eve gelmezdik, tenakuzda bu ya:)

Bu arada Üstteki Replik Kanunsuzlar Filmine ait bi Sountrack Konu sahibinin arkasında sıra bekleyen Gençlerin Saldırganlığından mütevellit aklıma düştü; güzelde replik Sanıyorum Hip-Hop tarzı müzik sever atarlı ergenlerin hiti olur bu şarkı..
Bu arada Okumaktan zor geldiğinden mütevellitse bu gevşeme ciddiyim buyrun çaya sohbetim daha hoştur, yok aynı corollacı gençlere öykünüyoruz diyorsaniz ben sohbet erbabıyım o bana uymaz dağılın..

Anıl E.
20-07-2015, 22:22
Şafak atarsa 97

Kıbrısdan selam beyler :)

burak_2885
21-07-2015, 09:18
Yalnız cidden o yazıyı okuyamayacak kadar okumaktan nefret mi ediyorsunuz :)

İlk bölümde gerçek ya da değil bilemiycem bi kesit sunulmuş sonra şimdi ki 18-25 yaş arası gençlerimiz böyle demiş normal bir şekilde. Sonrasında da başından geçen olayı anlatmış. Kasmaya ne lüzum? :)

ÇALIŞKAN
21-07-2015, 11:06
Siirt'te çocuklara, hediye olarak uzun namlulu silah dağıttlar yuh yani

http://www.sondakika.com/haber/haber-pkk-cocuklara-uzun-namlulu-oyuncak-silah-dagitmis-7520106/

suskunkral_21
21-07-2015, 12:34
Geçen işe gitmek için servise doğru yaya olarak geçiyorum. Sola dönüş bi yol var ama o yola yan yana iki araç rahat girer neyse sağıma baktim arac geliyor ilerden neyse gidiyimde o gelene kadar arkamdan geçer beyefendi yolun en geniş açısından dönmeye çalıştı dibime gelip küfür eder gibu kornaya bastım soldan geç dedim. Siktir lan diyip pişmiş kelle gibi siritti ne dedin sen dedim. Gel gel dedi kendisi arabada ben yaya neyse yürüdüm. Gaza bastı ilerledi tekrar durdu ona yetişemiye cem ya dalga geçiyor. Erkeksen dur dedim küfür etti. Neyse ben Yetişemiyecem de taş yetişemiyecek sandi direk aldım taşı gazladi ama ne fayda arka camı indirdim aşağı. Durmadı dursaydi alırdım girtlagini orada...

Berkan
21-07-2015, 12:37
Geçen işe gitmek için servise doğru yaya olarak geçiyorum. Sola dönüş bi yol var ama o yola yan yana iki araç rahat girer neyse sağıma baktim arac geliyor ilerden neyse gidiyimde o gelene kadar arkamdan geçer beyefendi yolun en geniş açısından dönmeye çalıştı dibime gelip küfür eder gibu kornaya bastım soldan geç dedim. Siktir lan diyip pişmiş kelle gibi siritti ne dedin sen dedim. Gel gel dedi kendisi arabada ben yaya neyse yürüdüm. Gaza bastı ilerledi tekrar durdu ona yetişemiye cem ya dalga geçiyor. Erkeksen dur dedim küfür etti. Neyse ben Yetişemiyecem de taş yetişemiyecek sandi direk aldım taşı gazladi ama ne fayda arka camı indirdim aşağı. Durmadı dursaydi alırdım girtlagini orada...

oh valla kazık gibi arka camda fiyatı iyidir hoş bir anı olur dal yapraga

HaKo
21-07-2015, 12:56
bu seat clubleri bölünerek çoğalıyor anasını satiym SCO nedir ahahah :D

DOHC
21-07-2015, 13:02

Yaya olarak geçerken neyin kornasına bastın?

suskunkral_21
21-07-2015, 13:15
Yaya olarak geçerken neyin kornasına bastın?

Ti olacakti mobilim kusra bakmayın

Yigit-Y
21-07-2015, 15:22

Hahahahahha :)

Seat forum sitesi adam admin zamaninda leonu var cupra kafası yaşıyor benim cupraya talip oldular neyse

Başladı arabasinda aero body kit varmış bilmemne

10 hp veriyormuş filan :)

Geldi benim cupraya *** atmaya başladı filan.

Bende dedim ki neden sizin siteye üye olmadığımı birkez daha anladım.

Ve ayrıldım vermedim arabayı.

Seat kullanıcıları bazıları şahin kullanıcılarına acayip derecede benzer özellik tasimaktalar.

Uzak durmakta yarar var.

individual
21-07-2015, 15:24

Siz eski sct üyesiydiniz yanlış hatırlamıyorsam...

Sct den ayrılanlar scw scw den ayrılanlan sanırım 2013 sonuydu sco kurdular.

Bakalım sco dan sonra ne olucak :)

Benim bildiğim

sct
scw
srt
sco

Var suan :)

HaKo
21-07-2015, 15:35

Benim bildiğim

sct
scw
srt
sco

Ben bizzat SCT de modluk yaparken bir gurup ayrılıp SCW yi kuranlardanım , ondan sonra bıraktım yazmayı oralarda kalite iyice yerlere düştüğü için. Sonra SCW den bir gurup ayrıldı SC kahinat mı ne açtı , şimdi de bu SCO çıkmış kafası atan forum kuruyor yemin ederim belgelesli yapılmalı TR de bu işin ahahah :D

Çöllü
21-07-2015, 17:44

SCO: SeatClubOfficial.. Demektir kardeşim.

Bölünme muhakkak küçülme demektir evet ancak Güzel Tarafı; Kimsenin Tekelinde değil.. Ben hariç hepinizin..... Gibi bir durum yok..

Seat forum sitesi adam admin zamaninda leonu var cupra kafası yaşıyor benim cupraya talip oldular neyse

Seat kullanıcıları bazıları şahin kullanıcılarına acayip derecede benzer özellik tasimaktalar.

Uzak durmakta yarar var.

Kötü bir tecrübe olmuş. O tipler genelde telefonda eleverirdi (gerek üslup, gerekse konuşurken seçtikleri kelimelerle) kendilerini, keşke hiç bir araya bile gelmeseymişin.. Maalesef SEAT kullanıcıları olarak böyle bir problemimizde var, izole olayım bu kendini bilmez genç tayfadan dersen beklerim Kardeşim..

Benim bildiğim

sct
scw
srt
sco

Şu an 4 Farklı Forum sitemiz mevcut şu anda irili ufaklı aynen diğer markalarda olduğu gibi; Ford, Fiat, Hundai, Volkswagen... v.s.
Bknz:
forum.vwtr.com
www.vw.net
www.passatturkiye.com
www.jettaturkiye.com
www.golfturkiye.com
www.golfturkiye.net
.
.
.

Ben bizzat SCT de modluk yaparken bir gurup ayrılıp SCW yi kuranlardanım , ondan sonra bıraktım yazmayı oralarda kalite iyice yerlere düştüğü için. Sonra SCW den bir gurup ayrıldı SC kahinat mı ne açtı , şimdi de bu SCO çıkmış kafası atan forum kuruyor yemin ederim belgelesli yapılmalı TR de bu işin ahahah :D

Belgesel Konusu iyi fikir; Bence iyi bir izleyici kitlesi bulur kendine..

Aslında Olayı şu şekilde özetleyebilirim; "Forumdaki Ego" dan bunalıp Kullandığınız&Kullanmayı Sevdiğiniz arabayı ve o Araba vesilesiyle edindiğiniz; "Sosyal Ortamı" mı terk edersiniz? Yoksa dahil olduğunuz forumu mu?

Çöllü
21-07-2015, 17:45

Bölünme muhakkak küçülme demektir evet ancak Güzel Tarafı; Kimsenin Tekelinde değil.. Ben hariç hepinizin..... Gibi bir durum yok..

Uzak durmakta yarar var.

Kötü bir tecrübe olmuş. O tipler genelde telefonda eleverirdi (gerek üslup, gerekse konuşurken seçtikleri kelimelerle) kendilerini, keşke hiç bir araya bile gelmeseymişin.. Maalesef SEAT kullanıcıları olarak böyle bir problemimizde var, izole olayım bu kendini bilmez genç tayfadan dersen beklerim Kardeşim..

Benim bildiğim

sct
scw
srt
sco

Şu an 4 Farklı Forum sitemiz mevcut şu anda irili ufaklı aynen diğer markalarda olduğu gibi; Ford, Fiat, Hundai, Volkswagen... v.s.
Bknz:
forum.vwtr.com
www.vw.net
www.passatturkiye.com
www.jettaturkiye.com
www.golfturkiye.com
www.golfturkiye.net
.
.
.

Aslında Olayı şu şekilde özetleyebilirim; "Forumdaki Ego" dan bunalıp Kullandığınız&Kullanmayı Sevdiğiniz arabayı ve o Araba vesilesiyle edindiğiniz; "Sosyal Ortamı" mı terk edersiniz? Yoksa dahil olduğunuz forumu mu?

Çöllü
21-07-2015, 17:50
Birde İki Post Arka Arkaya Göndermese ne iyi olurmuş, Mobilden Karaladım Yazım Hataaları konusunda okuyucunun affına sığınırım..

Keyifli Forumlar..

individual
21-07-2015, 19:23
Cöllö scw den tanirsin belki beni...

Simdi cok eski bir forum modifiyem.com sonra autoclubturkey.com vardi.

Belki bu forumda bu saydigim forumdan eski cok uye vardir.Hatta taniyorumdur bile.

Bu forum olaylarinda uye olanlar cok yakin arkadas gruplari sitede bir degisiklikden sonra ayrilip baska bir forum kurdu.

İyimi oldu kotumu oldu bilmiyorum ama mesela benimde autoclub turkey sitesinden 7-8 tane arkadasim var halada samimi gorusurum bizde bu sitede cok online olmadik ama gidipde bir site kurmadik.

İyimi bu durum kotumu tartisilir tabi :)

Çöllü
21-07-2015, 20:38
Cöllö scw den tanirsin belki beni...

Simdi cok eski bir forum modifiyem.com sonra autoclubturkey.com vardi.

Belki bu forumda bu saydigim forumdan eski cok uye vardir.Hatta taniyorumdur bile.

Bu forum olaylarinda uye olanlar cok yakin arkadas gruplari sitede bir degisiklikden sonra ayrilip baska bir forum kurdu.

İyimi oldu kotumu oldu bilmiyorum ama mesela benimde autoclub turkey sitesinden 7-8 tane arkadasim var halada samimi gorusurum bizde bu sitede cok online olmadik ama gidipde bir site kurmadik.

İyimi bu durum kotumu tartisilir tabi :)

Tanıdım Kardeşim, Memnunda Oldum Karşılaştığımıza..

Aslında ulu orta girip bu detaylara kimseyi rencide de etmek istemiyorum.. O sıralar SCW de isen benim nasıl bir SCW li olduğumu bilirsin.. Çokda emek etmişimdir -aktif paylaşım, teknik bilgi adına- ordayken Hala daha Kendim Küfrederim ama başkasına ettirmem felsefesindeyim ancak yapılan yanlış orda durmayı dönüpte tekrar yüzyüze bakmayı kaldıracak bir yanlış değildi.. Kalkıp bireysel olarak çıkıp gittim ne böyle bir niyetim nede arzum vardı, ardından önce -ilginçtir- uzak arkadaşlarımız sonrada yakın arkadaş gruplarımız tepki olarak çıkmış whatsap grubu, face grubu filan kurmuş benim çok sonraları haberim oldu.. Sonra arkamızdan gelenlerin yoğun ısrarıyla yakın arkadaşların da katkısı ve desteğiyle böyle bir oluşum kendiliğinden vücut buldu, ne ben nede birlikte yol yürüdüğüm diğer yönetici arkadaşlarımın aklının ucundan geçmemiştir böyle bir Gorum Sayfası ve Oluşum. Yapılan hata anında ancak kendinde içindesin biliyorsundur.. SEAT için bu tip Sosyal ortamlar beraberinde fanatizm seviyesinde dostluklara vesile olur.. Şu an bizim durumumuzda odur.. Ha çizgimiz Çok olmak adına aşağılara düşmez o net. Ama bununla birlikte Ayrıldığımız Forumdan sevdiğimiz dostlarımızdanda kopmadık çok şükür, ne Cezmi Abiyle nede Daha evvel Ayrılan Rahmetli Hasan abiyle en ufak bir Problemimiz yada sorunumuz oldu.. Onlarda istemezdi böyle şeyler yaşamayı inan ayrılan biri olarak bende; ancak sadece 2 kişi arasındaki mevzu değil biliyorsun, yeri geliyor "mod" un bi hata ediyor kabullenmek, hata olsada benim yönetim ekibimdir demek zorunda kalıyorsun.. Kimseye bir kırgınlığım olmadı, kimsenin bana kırılacağı bir davranışta göztermedim.. SCT den SCW ye ordan SRT ve SCO ya kadar uzanan sürecin içindeyim ve her detayı az çok biliyorum, yaşamadıysam bile yaşayanın ağzından dinleme şansım oldu -iki Taraflı- inan en haklı dava SCO idi.. Tabi bunu söylemek ne kadar Objektif görünür benim ağzımdan duyunca onun takdiri sizde ancak, bazen Böyle yerlerde Söz sahibi isen -Birlik ve dirlik için Gerekirse Egonu Paramparça edip, Yerlere atman gerekir "bence"- özür de dilemeyi becerebilmelisin.. Bırak bunu; burnundan kıl bile aldırmazsan; kimsede senin sofranda bulunmaz.. Mesele Bundan ibaret İnşallah bu son olur, olmaz sada yenileri bizlerden daha faydalı olur inşallah Türk SEAT severine&kullanıcısına..

Yigit-Y
21-07-2015, 20:44
Ya insanlar bunalmis, çoğu da kendini bulunduğu yerin sahibi sanıyor :) ya sen durakla birini indir, dolmuscu arkandaysa korna sellektor yapar, o dursun sen yapamazsın öyle bi hakkın yok :) hemen aynadan el kol yapar :) yaya gecidinde kimse durmuyor ya sanki insanlar gecmeyecek ordan.. ha bazi insanlar var yaya gecidinde kendini podyumda saniyor ağır ağır yürürler :)
Normalde cok sinirliyim sabret diye diye araba kullanıyorm artik psikolojik olarak böyle bir zorunlulugum varmis gibi hissediyorum :)

Sabır sabır valla insan bazen öyle bir geliyor ki kopmamak mümkün değil.

Allah fevri eylemlerden uzak tutsun.

Babamdan bilirim bedeli ağır oluyor bazı yapılan fevri eylemlerin...

HaKo
22-07-2015, 09:34

Bknz:
forum.vwtr.com
www.vw.net
www.passatturkiye.com
www.jettaturkiye.com
www.golfturkiye.com
www.golfturkiye.net
.
.
.

Ben ikisini de terk ettim zamanında. Hala da boş boş işler kovalanıyor gördüğüm kadarıyla. Ne diyim kolay gelsin :)

BARR
22-07-2015, 10:13
Baba mrb...

KÖROĞLU
22-07-2015, 17:12
Taze gerginlik haberi vereyim :) Çıldırmamak elde değil.

Bayramda hanımla antalya ya gittik, cumartesi günü de dedik kale içine gidelim. Neyse gittik güzel dolaştık falan. Hamile olduğundan geriye yürümek istemedi.

Neyse asansör varmış (güzel hizmet tebrikler antalya belediyesine) binelim dedik. Yürüdük sıraya giricez önümüzde bir armut 50 li yaşlarda kafayı yapmış,

sırayla birader dedi. Kekonun teki belli, tepki vermedim. Hanım da var zaten pipirikli bebekten dolayı. 2 sıra geri gittim araya birileri girsin diye.

Bekliyoruz bu lavuk yanındaki japona sardı ingilizce işte ben diyarbakırlıyım ordan geldim, kürdistandan geldim vs diyor.

Lan içim içimi yiyor hanım olmasa bayıltıcam lavuğu. Sonra kucağında bebekle 2 kürt bayan geldi, ki sıraya kaynak yaptılar.

Sıra var dedi birisi arkadan, bu lavuk gel dedi benim sırama gir. 2. kanaldan bişeyler konuştular anlamadık.

Biliyordum da artık kesinleşti bu ülkede katil yada maktül olmak en fazla 5 dk. Sokağa çıkmaktan nerfet ettim, toplu yerlere gitmek istemiyorum yeminle.

ev-iş devam. Rabbim hepimize sabır versin.

Yigit-Y
22-07-2015, 18:47
Tolga sovdum bende bir güzel. İznin var ise :)

Sabah basın expressden havalimani dogru gidiyorum.

En sag seritte trafik vardi az biraz.

Emniyetten ticari kaptirmis gidiyor.

Ilerde harfiyay kamyoni durmuş dedim bu serefsiz önüme geçecek.: )

Yol vermedim arkama atti kendini zar zor.

Meher harfiyat kamyonu trafik polisi almış emniyet şeridini ihlalden

Polis el kol yaptim arkadaki araci al şeklinde hemen aldi sağolsun bende sağa çektim.

Memur bey kolay gelsin bu ticari emniyet ihlali yaparak devam ediyordu dedim.

Gördüm dedi kardeşim gerekli cezai işlemi yapicam dedi.

Ticari bana gider yaptı.: ) sen ne issin bulurum seni filan

Beni bul dedim bende aynen devam ettim bir güzel

Ilk deda adalet gördüm bu ülkede duygulandim.

O.ç. sanki biz o seridde gitmesini bilmiyoruz.

Acaba suan kaç lira girmiştir acaba ona :)

GuneyOnur
22-07-2015, 19:12
Acaba suan kaç lira girmiştir acaba ona :)

+20 Puan, 88-TL

mert_can 41
22-07-2015, 20:21
Bu gün gidiş geliş bir yolda gidiyorum kola kamyonun sollamaya hyundai büyük kasalı pikabı çıkmış beni göre göre hızını artırarak geldi frene basıp durdum allaha dua etttim ölücem sandım santimlerle sıyrıldı önümden arabada ailem vardı peşine gidemedim orsp çocuğunun

Yigit-Y
22-07-2015, 20:38
+20 Puan, 88-TL

Koymaz o serefsize.

Şunu yapsalarya 700 800 tl :)

Shadow_Dancer
22-07-2015, 20:45
EMniyet ihlali 88 lira mı ?

B16
22-07-2015, 21:08
Hafriyat kamyonları ve tırlar ile uğraşan bir tek ben miyim? Kuş kadar clio ile kafa tutuyorum üzerime kıran bile oldu, her seferinde de yanımda annem oluyor.

Kadyr
22-07-2015, 21:12
zıkılesın cok ınsan var memlekette.

mert_can 41
22-07-2015, 21:13
Hafriyat kamyonları ve tırlar ile uğraşan bir tek ben miyim? Kuş kadar clio ile kafa tutuyorum üzerime kıran bile oldu, her seferinde de yanımda annem oluyor.

her izmit-istanbul gidişimde çevre yolunu kullandığımda kendilerini itinayla anar yedi sülalesine de selam yollarım kanka yalnız değilsin :D:D

Yigit-Y
22-07-2015, 21:15
Minibus,otobus,taksi,harfiyat kamyonu,tır

İtina ile soverim...

Bir tane adama denk gelmedim insan gelmezmi arkadaş.

Kendini altindaki binek araç zannederek trafigin içine edenler kıyamet...

Tek dua altindaki aracın alti içindeyken güneş görür inşallah diyorum hep :)

B16
22-07-2015, 21:16
her izmit-istanbul gidişimde çevre yolunu kullandığımda kendilerini itinayla anar yedi sülalesine de selam yollarım kanka yalnız değilsin :D:D

Kamyonun bana kızıp gazlamışlığı var yarışmaya çalıştı benimle ciddi ciddi :D

MK8800
22-07-2015, 21:24
Emniyet ihlalinde de artik eski duzen yok yine 3 maddeden kesiyorlar hem maddi zarar hemde ehliyet ceza puanina baya etki ediyor

Tayfun.O
22-07-2015, 21:25

Emniyet seriden yokuş cikiyorken sollamaya çalışan kamyon gördüm hic bir şeye şaşırmam artık

mert_can 41
22-07-2015, 21:46

lan şaka maka gidiyolar ama ben 120 km hızla giderken 4-5 ay önce bir clio 4 le beyaz kapışıyodu istanbul çevre yolunda bayağı da önümdelerdi sen düşün artık adam makas falan attı :D

Berkan
22-07-2015, 23:24
hafriyat kamyonu isteyen taya kadın yolu veya istoctan sultangazi yoluna bir gitsin hayvanat bahcesi falan fisman insaati icin hiç eksik olmuyorlar itinayla sövüyorm. hatta bir tanesi sollamaya cıkacakken yol vermedi önüme sollamaya cıktı 140'la gectim herifi düsünün nasıl gittigni :D

Slammed
22-07-2015, 23:55

ben benım kadar ugrasanını gormedım ıkı serıt bayırdan cıkıyorlar sag serıttekı 60la gıdıyor soldakı 61 le sollamaya calısıyo ben tabı solda sollama harıcı otobus tır kamyon gordummu 600 mt ılerden sellektore baslarım gırerım gotune kadar korna sellektor (fren yapsa altına gırıcem ) sonra bı sekılde gectımmı ılerdekı bayırda onunde 50-30-15-10-5 kmh ye kadar dusup durma noktasına getırıp gazlayıp gıderım bayırda kalır :D ınıp kavga etmektense ugrastırmayı tercıh edıyorum

ÇALIŞKAN
27-07-2015, 08:42
asansörde bile kavga eder olduk

http://www.milliyet.com.tr/asansorde-sen-in-gorumcem-gundem-2092864/

ÇALIŞKAN
27-07-2015, 18:04
Afyonkarahisar’da haraç isteme yüzünden meydana geldiği iddia edilen silahlı çatışmada 1 kişi hayatını kaybetti.

http://www.sabah.com.tr/webtv/yasam/harac-catismasi-olumle-sonuclandi

streetracer_nos
28-07-2015, 00:10
Buyur burdan yak

Eli sopalı E-5 timi

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/29658596.asp

Grimlord
28-07-2015, 00:38
Bugün 77 yaşındaki bir aile dostumuzu kaybettik. 15 gündür komadaydı.Trafikteyken 3 tane genç tarafından sopayla dövülmüş.Hiç acımadan kafasına gözüne gelişigüzel ve kasten vurmuşlar. Artık yaşadığım ülkeden utanır hale geldim.İnsanlık harbiden öldü bu memlekette..

ÇALIŞKAN
01-08-2015, 17:36
Taksicinin boğazını kesip, parasını gasp ettiler

http://www.milliyet.com.tr/taksicinin-bogazini-kesip--gundem-2095853/