PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : auto gauge

xxozanxx
21-10-2008, 10:53
arkadaşlar slm.bu auto gauge göstergenin ışık rengini bilen varmı? alacağımda bugün yarın...kendi sitesinde bile yazmıyor rengi...ilginç

http://www.autogauge.com.tw/web/products/productdetail.asp?ProductID=233906SCB&CategoryID=1&CategorySubID=13

EDIT: alacağım replica değil...:)

gurcell
21-10-2008, 11:00
Arkasında bildiğimiz sarı ampul var. Üzerini cam boyası ile istediğin renge boyarsın.

Tugral
21-10-2008, 11:03
ama bendekiler farklı yanıyor. hepsinde sanırım öyle değil. Işıkları yanmayınca içide gözükmüyor

xxozanxx
21-10-2008, 11:17
hmm.ampülde değişebiliyordur o zaman...yani dandikmi yanıyor? hani homojen yanmayan,ortası fazla aydınlık köşeleri gözükmeyenler gibimi...zaten sayılar köşelerinde... profesyonel anlamda kullanıcamda o yüzden sırf görüntü değil:)

Arkasında bildiğimiz sarı ampul var. Üzerini cam boyası ile istediğin renge boyarsın.

seninki elektronik olan tuğral sanırım.kapalıyken simsiyah gözükenden dimi?

ama bendekiler farklı yanıyor. hepsinde sanırım öyle değil. Işıkları yanmayınca içide gözükmüyor

Alican
21-10-2008, 11:20
Normal dipsiz ampul var bunların arkasında ben cıkartıp 5w lık ampul taktım :) görüntü güzel oldu

xxozanxx
21-10-2008, 11:22
kolaymı açılıyor arkası? presli diye biliyorumda arka kapağını

Normal dipsiz ampul var bunların arkasında ben cıkartıp 5w lık ampul taktım :) görüntü güzel oldu

3rk4n
21-10-2008, 12:12
Ozan msn ini msg at yanarkenki halinin resmini atayım kardeşim.

xxozanxx
21-10-2008, 13:01
attım msni kardesım saol;)

Mr.K
21-10-2008, 13:51
arkasindaki ampul bildigin park ampulu ve cok kolay sekilde cikartip degistirebilirsin :)

sana tavsiyem mavi yada beyaz takman yonunde :) ( ben oyle yapmistim en azindan :D )

buda benim eski rahmetlinin icinden bir foto :)
http://img528.imageshack.us/img528/5378/levent0053lr6.jpg

xxozanxx
21-10-2008, 14:02
guzelmıste o yanan shift light ı degılmı kardesım ya :) ? park ampulu shıft lıght a takılmıo demı esas saate takılıo? amma soru sordum ya alt tarafı bı saat alcam:P

Mr.K
21-10-2008, 14:24
shift lightin icindekide park ampulu :)

her2side bildiin dipsiz park ampulu kullaniyo :) ztn shiftligtin isigini onundeki plastik cam belirledigi icin orj. sarimsi beyazimsi ampul takman yeterli :)

kolay gelsin :)

Edit;

o yanan shiftlight evet,ama sarimsi gordugun yerlerde saatin kendi rengi. AMBER(sarimsi,turuncumsu) yaniyo icindeki yazilar sari oldugundan dolayi.dedigim gibi beyaz veyahut mavi takmani oneririm .shift light'ta park ampulu kullaniyo kadranda.

shift lightin ampulunu deismek icin ustundeki 3tane vidadan sokup on kapagi cikartman yeterli.

kadranin ampulunu degismek icinde arkada kablolarin girdigi 3yada 2 tane silikonumsu tipa var onlarin ucunda ztn ampuller onlari yerinden sokmen yeterli.

tekrardan kolay gelsin.

serkan demir
21-10-2008, 14:38
aynısını kullanıyorum orjınalinden çokta memnunum.
birinde görmüştüm çakması harbiden çok çakma duruyor.gece lambası gibi yanıyor :D

xxozanxx
21-10-2008, 15:05
çok teşekkür ederim.bilgiler çok hora geçti:) megane coupe kadranlarıda amber,turumcumsu yanıyor zaten.uyumluda olur.alayim bari saati:D tekrar teşekkürler;)

shift lightin icindekide park ampulu :)

her2side bildiin dipsiz park ampulu kullaniyo :) ztn shiftligtin isigini onundeki plastik cam belirledigi icin orj. sarimsi beyazimsi ampul takman yeterli :)

kolay gelsin :)

Edit;

o yanan shiftlight evet,ama sarimsi gordugun yerlerde saatin kendi rengi. AMBER(sarimsi,turuncumsu) yaniyo icindeki yazilar sari oldugundan dolayi.dedigim gibi beyaz veyahut mavi takmani oneririm .shift light'ta park ampulu kullaniyo kadranda.

shift lightin ampulunu deismek icin ustundeki 3tane vidadan sokup on kapagi cikartman yeterli.

kadranin ampulunu degismek icinde arkada kablolarin girdigi 3yada 2 tane silikonumsu tipa var onlarin ucunda ztn ampuller onlari yerinden sokmen yeterli.

tekrardan kolay gelsin.

xxozanxx
21-10-2008, 15:06
biraz deve gibi boyutu yalnız dimi:D a sütunu dibine sığdırmak zor olcak benim araçta:D

aynısını kullanıyorum orjınalinden çokta memnunum.
birinde görmüştüm çakması harbiden çok çakma duruyor.gece lambası gibi yanıyor :D

Mr.K
21-10-2008, 18:43
biraz deve gibi boyutu yalnız dimi:D a sütunu dibine sığdırmak zor olcak benim araçta:D

Eger sadece shiftlight olduu icin aliyosan torpidoya monte ettir,shiftlightin kablosunu uzatirsin :) shiftlightida direksiyonun ustune (hani 4lu flasorler yakilir ya cogu arabada :) ) oraya monte ettir istediin devire gelince azina azina patlasin isik :D :) yada direk git sadece shiftlight al :)

xxozanxx
21-10-2008, 19:42
:) yok ya kardesim ben momo direksiyon alınca orj. direksiyona nazaran çap küçük olduğu için direksiyonun sağı tam aracın devir saatinin ortasından geçiyor(resimdeki gibi).4000'den sonrasını göremiyorum...hani 3.-4. vites için ok problem yok sesten anlıyorumda draglarda.. 1. ve 2. viteste deviri görmem gerekiyor bi shift light ile beraber.arabada kısa var çok hızlı çeviriyor çünkü:)
birde sadece shift light takamam demişti benim elektrikçi takılıyomuş demekki onun beceriksizliğimiş meğer saol:D tabi sadece shift light'ı bulmakta saatsiz zor iş oda var:(
bende jsv ninki var işte ama drag'larda o kısa zamanda 4'lü o baya göz yoruyor,dikkatim dağılıyor biraz,satıcam onu.bunu alınca
fakat resimde benim araçta takılı olan jsv oldukça küçük 9.5 cm 3.5 inch yani bu auto gauge devesi ise:D 5inch yani 12 cm ve arkasıda kalın.camlada mesafe az saxo gibi ondan sığarmı diye düşünüyorum...
saxo'ya takılı resme bakılırsa bayada öyle devemsi:D:D:D

http://img518.imageshack.us/img518/5290/11he7.jpg

http://img80.imageshack.us/img80/4273/12wx9.jpg

Eger sadece shiftlight olduu icin aliyosan torpidoya monte ettir,shiftlightin kablosunu uzatirsin :) shiftlightida direksiyonun ustune (hani 4lu flasorler yakilir ya cogu arabada :) ) oraya monte ettir istediin devire gelince azina azina patlasin isik :D :) yada direk git sadece shiftlight al :)

Mr.K
21-10-2008, 20:03
valla bende vardi bildigin duvar saati baska hicbisey diil yani :D

sadece shiftlight var elimde veririm 250kagida 11.000ceviriodu galiba :D istediin gostergedende var elimde halen duruyo evde ama onunda shiftlighti bozuk duvar saati yaptim :p haha :D :p

valla arastirirsan sadece shift light bulursun diye tahmin ediyorum ztn drag yaparken kadrana bakman gerekmiyo ki:) isik yaninca cotank diye cek vitesi olsun bitsin:D ciddi anlamda 5'' cok buyuk :D bu arada baglantiyi šemaya gorede yapabilirsin ancak en basit yolu;

aracinin kadrani elektroniksel degilse biziklanabiliyosa hersekilde ,kadrani sok komple,baglanti kablolari bagli olsun. devir saatinin arkasindaki diyodmu derler nederlerbilmiorum :D hani yesil yesil arkasinda bisey var orda devir saatinin kablolarinin gectigi 5tane kablo vardir yesil yada sari olandi yanlis hatirlamiosam ona paralel cek oldu bitti 12V'kntaktan al :) al sanadevir saatinin baglanti semasi :D

Eger sadece shiftlight olarak bulursanda aynen bu sekilde baglayabilirsin :)

xxozanxx
21-10-2008, 20:20
aha 250'ye verceksen hemen aliyim iyi fiyatmış:D:D cotank efekti de iimiş bu arada ehehehehe
ya elektroniksel değil tam olarak kadran.çünkü bu saati takarkende tamamen sökmüştük kadranı...bikaç yer yapamdı zaten 4 göstergeli diye.en son birisi başardı...sonra ben shift light ta istedim..olmadı o yapamadı.senin dediğinide denemiş olması lazım ama yinede sölicem haftasonu yanında gidip..umarım olur.olursada dediğin gibi almama pek gerek kalmaz diğer saati. hem bu daha estetik dimi ;)
şaka bi yana bilgiler çok yararlı oldu saol kardesim ya.sanırım beni saatin tamamen duygusal meblağsından kurtarcan:D

xxozanxx
22-10-2008, 18:07
vazgeçtim auto gauge'ten...motormeter aldım:D hem siyah beyaz daha uyumlu,hem daha profesyonel marka...:)

http://www.motormeter.com.tw/web/products/images/1053911SWL.jpg

Mr.K
22-10-2008, 19:00
hayirli olsun taktirda bi bakalim :)

Alican
22-10-2008, 23:03
Arkası presli falan değil normal aracın ampulunu değiştirir gibi değişiyor :)

xxozanxx
27-10-2008, 23:23
taktırdım bi bakalım:D

hayirli olsun taktirda bi bakalim :)

http://img514.imageshack.us/img514/6820/95893851ee1.jpg

http://img136.imageshack.us/img136/8519/68501464gx2.jpg

http://img522.imageshack.us/img522/6617/73889505zy4.jpg

Mr.K
27-10-2008, 23:30
hayirli olsun duvar saatin :D

B!Rtan
27-10-2008, 23:31
oo güzel olmuş :)
teyplerimiz aynıymış ya güle güle kullan;)

xxozanxx
27-10-2008, 23:38
yok yok güzel gözüküo gözüme,saat diyip moralimi bozma baba:D bide ibresi elektronik+plastilk değil ortadan ışıklı gece çok hoş duruo devir çevirirken:D saol kardeşim...:)

hayirli olsun duvar saatin :D

saol arkadaşım:)
ayrıca çakır forever:cool::cool::cool: :D

oo güzel olmuş :)
teyplerimiz aynıymış ya güle güle kullan;)