PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 1.5 Yıldır Garantden gelmeyen laptop

Bluttbeton
01-06-2015, 11:33
Herkese iyi günler 2014 şubat ayında Asus marka laptopumu garantiye vermiştim VATAN BİLGİSAYAR'dan her şey normal gidiyordu 20 iş günü içinde çıkmadığından tüketici hakem heyetine gittim,ücret iadesi talep ettim fakat ücretsiz onarım çıktı eyvallah diyip 18 nisan da şarj adaptörünü alıp Vatan bilgisayara verdim 20 iş günü içinde çıkar dediler ama hala bi cevap alamadım tekrardan tüketici hakem heyetine gidip 6 ay beklemek istemyorum nasıl bir yol izlicem adamlar laftan da anlamıyor mahkmeye veririm diyorum git ver bize ne diyorlar.

makif84
01-06-2015, 11:35
hocam olayı şikayetvar.com a yazın dönüş yaparlar

Bluttbeton
01-06-2015, 11:40
Şikayetvar'a yadım geçen yıl ama dönüş yapmadılar maalesef.

CaNeR44
01-06-2015, 12:07
benim 8 ay kullandığım laptop hp marka ekranı yandı garantiye verdim 30 iş günü geçti para iadesi talep ettim göndermediler diye 45.gün biraz bağırış çağırış aldığım fiyatı yatırdılar hesabıma

Bluttbeton
01-06-2015, 12:12
nereye bağırıp çağırdınız :D hakem heyetine mi aldığınız yere mi?

onursumer
01-06-2015, 12:14
Sikinti asusta direk onlarla cozmeye calisin isinizi

Hangi serviste cihaz

Bluttbeton
01-06-2015, 12:21
cihaz şuan Adana'da, hakem heyeti kararı çıktıktan sonra İstanbul'a gitmiş fakat tamir edilmeden geri gelmiş.

Tunacan
01-06-2015, 12:41
Avukat kanalıyla ihtarname çekin. 5 gün mühlet tanıyın. Gelmezse açın davanızı. Çok geciktirmeyin, süre aşımı vs yırtmasınlar..

kadireren
01-06-2015, 12:55
Yeni konu açmayın bende Mediamarkttan dijital fotoğraf makinesi almıştık 1.5 yıl kullandıkdan sonra ekranda tek nokta ölü pixel için garantiye bıraktım yaklaşık 40 iş günü sonunda cihaza %60 para iadesi dediler cihazı istiyoruz dedik cihaz yok diyolar para iadesi yapalım diyolar tüketici hakem heyetine şikayette bulunduk temmuz ağustos gibi bakılacak iki taraftan birer kişi çağırıp orta yolu bulmaya çalışılcak dendi ama başka bi yöntemle cihazı alabilirmiyiz ?
Tek nokta ölü pixel büyür diye verdik bilsem vermez kullanırdım cihaz yaklaşık 6-7 aydır yok öncesinde vermiştim

braga26
03-06-2015, 04:37
%60 neden orası garibime gitti benim.Bu sorun üretici hatasımı yoksa sizin hatanızmı %40 sizin %60 üretim hatası olarakmı görülüyor hata saçma geldi bana açıkçası

oselami
03-06-2015, 09:38
asus tan benim de canım yandı. zenfone 5 i servise gönderdim tam tamına 2 ay sonra parayı yatırdılar. şimdiden kolay gelsin

Mesut-RR
03-06-2015, 13:28
Tüketici heyeti kararı almama rağmen ödeme yapılmayan bir durum vardı Nokia-darty tarafından.İhtarname çektirdikten günler sonra para iade edildi.

İhtarname çektirin avukat aracılığıyla Mediamarkt'a.

kadireren
03-06-2015, 18:27
Kullanım süresinden dolayıymış ilk 6 aydı sanırım öncesinde olsaymış paranın tamamı ama kullanıldığı için 1.5 yıllık cihaz olduğundan %60 mış , kullanıcı hatası demediler deseler zaten yapmayın ücretli der alırdık makineyi sigorta ücret vercekmiş cihaz tamiri olmuyomuş lcd ekran değiştirmek çok mu zor hadi geçtim cihazımı verin diyincede yok

İhtarname ile sanırım yine %60 ödeme yapılır onu teklif ediyolar biz kabul etmiyoruz kullanılabilir durumdaki cihaz için neden 160tl di sanırım ufak bi para alalım verdikleri para ile yeni bi cihaz alınmıyo
Sorun ekrandaki tek nokta ölü pixel , hata yaptık büyümesini bekleyecektik sonra dışarda yaptırcaktık adamlar resmen cihazı karambole getirdi kim bilir kim çöktü serviste

Vintage
03-06-2015, 18:33
abi o laptop artık servsite sigortalı işe başlamıştır 1.5 yıl nedir sana sıfırını vermeleri lazımdı

braga26
04-06-2015, 03:20
Kullanım süresinden dolayıymış ilk 6 aydı sanırım öncesinde olsaymış paranın tamamı ama kullanıldığı için 1.5 yıllık cihaz olduğundan %60 mış , kullanıcı hatası demediler deseler zaten yapmayın ücretli der alırdık makineyi sigorta ücret vercekmiş cihaz tamiri olmuyomuş lcd ekran değiştirmek çok mu zor hadi geçtim cihazımı verin diyincede yok

İhtarname ile sanırım yine %60 ödeme yapılır onu teklif ediyolar biz kabul etmiyoruz kullanılabilir durumdaki cihaz için neden 160tl di sanırım ufak bi para alalım verdikleri para ile yeni bi cihaz alınmıyo
Sorun ekrandaki tek nokta ölü pixel , hata yaptık büyümesini bekleyecektik sonra dışarda yaptırcaktık adamlar resmen cihazı karambole getirdi kim bilir kim çöktü serviste

Sizin cihaz kaskoluydu sanırım ve kasko ile yaptırmak istediniz sanırım ondan bu durum oldu.Servis olsaydı bu şekilde olmazdı diye düşünüyorum.Kasko yaptırdgınız firmanın broşürü vs varsa muhtemelen orda detaylar yazıyordur.Geçmiş olsun ama kasko yaptırarak kasko şartnamesini kabul etmiş oluyorsunuz.Yapılacak bişey yok gibi düşünüyorum

kadireren
09-06-2015, 00:18
Ücreti veren kendi garantisi yani mediamarkt olarak hatırlıyorum ama emin değilim iki şekilde de cihazı alma umudum yok ama nakit işimizi görmez onun yerine makine verseler diyecem çok zor
Finallerim bitsin tekrar gitcem son durum ne öğrencem