PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : YEN Cupra Stage 2+ vs AN Golf Gti Stage 3 K04

iynn-RS
01-06-2015, 16:02
Specler videonun basida yaziyor.Ikiside hemen hemen ayni sayilir.Golf un koltuklar sokuk sadece surucu koltugu var cupra full takili.

Iyi seyirler...

YEN Cupra Vs AN Golf Gti - YouTube (http://m.youtube.com/watch?v=VC-NIBapfKs)

Cem.B
01-06-2015, 16:08
ibo maşallah 100-200 ün ne civarlarda

benden fazlan wg+methanol ama basıncımız aynı

iynn-RS
01-06-2015, 16:16
ibo maşallah 100-200 ün ne civarlarda

benden fazlan wg+methanol ama basıncımız aynı

Teşekkürler cem. Ben olcmedim ama denedigim araçlarin surelerine göre 9-9.5 arasi olmasi lazim bu şekilde.

Can's
01-06-2015, 16:17
maşallah ibo yıne bulmussun senden yavas bırını :D

MeRtCaN
01-06-2015, 16:18
Masallah iki guclu arabanın videosunu izlemek zevkli oluyor
Kazasız belasız :)

Anti
01-06-2015, 16:24
Arabalar da kamera açısı yakıyo yine :cool: YEN strikes back hacı başarıların devamını diliyorum :) maşallah

Cem.B
01-06-2015, 16:26
Teşekkürler cem. Ben olcmedim ama denedigim araçlarin surelerine göre 9-9.5 arasi olmasi lazim bu şekilde.

wg+methanol aynı basınçta bu kadar süre,performansa etki ediyorsa çok güzel gerçekten bana haala takamadım şu wg i,hatta takma işe yaramıyor diyenler bile var valla ben anlamadım :)

anilgny
01-06-2015, 16:43
Abi gopro ne kadar acımasız çekiyormuş yahu böyle :) 2 boy 20 boy gibi gözüküyor , bu zamana kadar çektiğiniz videolarda böyle mi yoksa? :D bendeki videoları da koyayım bari hazır sen buraya konu açmışken :)

http://youtu.be/hnqg-R3BKCQ

http://youtu.be/UdRgP2ySu4k

Abi bu arada bir düzeltmeye gireyim ben. Benim motor içim seninki gibi forged değil o yüzden çok küçük küçük basınç açıyoruz ve arabam videoda yazdığın gibi 1.5 bar değil, 1.3 bar peak yürüyüşü ise ondan az zaten :)

iynn-RS
01-06-2015, 16:46
maşallah ibo yıne bulmussun senden yavas bırını :D

Benden yavaş denemedigim bi sen kaldın haci :D

Masallah iki guclu arabanın videosunu izlemek zevkli oluyor
Kazasız belasız :)
eyvallah mertcan.

Arabalar da kamera açısı yakıyo yine :cool: YEN strikes back hacı başarıların devamını diliyorum :) maşallah
Eyvallah panpa :D

wg+methanol aynı basınçta bu kadar süre,performansa etki ediyorsa çok güzel gerçekten bana haala takamadım şu wg i,hatta takma işe yaramıyor diyenler bile var valla ben anlamadım :)

Wg nin bu basincta cok bi katkisi olmaz bencede. Ama methanol cidden cok etkili.

Can's
01-06-2015, 16:51
Zaten golf en fazla 1.3 gorur ondan fazlasında yada 1.5 den fazlasında basınc gıdıp gelır bızde zamanında tt k4 vardı manuel 100-200 9.3 goruyordu kı tfsı de en ıyı ayrodınamık tt de var golf guzel gıtmıs

murat çelik
01-06-2015, 16:52
maşallah araçlara motor içi yapılı bir araçla sanmıyorumki stok motorlu bir aracın avans aynı olsun 1 derece avans aracın ruhunu degiştirir .1.5 bar 1,3 bar gercekten güzel gitmiş anıl aracın.

iynn-RS
01-06-2015, 16:54
Abi gopro ne kadar acımasız çekiyormuş yahu böyle :) 2 boy 20 boy gibi gözüküyor , bu zamana kadar çektiğiniz videolarda böyle mi yoksa? :D bendeki videoları da koyayım bari hazır sen buraya konu açmışken :)

http://youtu.be/hnqg-R3BKCQ

http://youtu.be/UdRgP2ySu4k

Abi bu arada bir düzeltmeye gireyim ben. Benim motor içim seninki gibi forged değil o yüzden çok küçük küçük basınç açıyoruz ve arabam videoda yazdığın gibi 1.5 bar değil, 1.3 bar peak yürüyüşü ise ondan az zaten :)

Hakkaten anil bu acidan izleyince sen geciyosun ahahahahahaha.

Kopruye kadar olan farklar iki kameradanda ayni zaten. Eve geçince ayni yerde keser foto koyarim. Ara devamli acilarak gidiyo .Sen kopruyu baz aliyosan yapacak bisey yok. 85 de basacaz diyosun 95 e geliyosun , 60 diyosun 70 de bekliyosun.videolarin basini onun icin uzun tuttum iki saat yan yana gelmeyi bekliyoriz yolun yarisi bitiyor sen kopruyu baz aliyosun :)

Ayni basincta seni gecerim diyodun . sen kac basiyosan bende onu bastim. 22 psi peak atan videon var hala 1.3 deme bana komik olmaya gerek yok.

Can's
01-06-2015, 16:59
ıbo kamerayı bıle ayarlarken saatlerce dusunmus fıat bıs bıle o acıdan lımuzın gıbı gorunurmus :D

iynn-RS
01-06-2015, 17:00
Can başka konuda yaparsin makarayi

anilgny
01-06-2015, 17:01
maşallah araçlara motor içi yapılı bir araçla sanmıyorumki stok motorlu bir aracın avans aynı olsun 1 derece avans aracın ruhunu degiştirir .1.5 bar 1,3 bar gercekten güzel gitmiş anıl aracın.

Teşekkür ederim iyi dileklerin için abi :)

anilgny
01-06-2015, 17:12
Hakkaten anil bu acidan izleyince sen geciyosun ahahahahahaha.

Kopruye kadar olan farklar iki kameradanda ayni zaten. Eve geçince ayni yerde keser foto koyarim. Ara devamli acilarak gidiyo .Sen kopruyu baz aliyosan yapacak bisey yok. 85 de basacaz diyosun 95 e geliyosun , 60 diyosun 70 de bekliyosun.videolarin basini onun icin uzun tuttum iki saat yan yana gelmeyi bekliyoriz yolun yarisi bitiyor sen kopruyu baz aliyosun :)

Ayni basincta seni gecerim diyodun . sen kac basiyosan bende onu bastim. 22 psi peak atan videon var hala 1.3 deme bana komik olmaya gerek yok.

Abi alttan basarsam evet o basınç peakleri görüyorum ama üstten bastığımda ki zaten üstten bastık 22 psi basınç filan görmüyorum :) ben arabaya peak attırmak istemeyen biriyim motorun sağlığı açısından. Ayrıca avansımda bayağı bi kısık, sadece methanol var ve onunla bile retardım var sen hesap et :)

iynn-RS
01-06-2015, 17:15
Basinc konusuna kimse 1.3 flan demesin. anilin da benim de basinc saatlerinin videosunu aksam yuklerim isterseniz. 22 psi kac bar yapiyo hesaplarsiniz.

2. konu motor forged gibi sacma bi konuya giriyosunuz ya guluyorum sadece. k04 le 1.5 basmak icin yapmadik o motoru :) standart halde 2 bar basiyodum ben komik olmayın.

3.su anil ayni basincta gecemezsin demesinden kaynakli oldu bu deneme. Ve iki arac arasinda standart halde bile kilo farki varken golf en az 50 kilo sökük.

Bunun ustune hala bahane uretecek varsa herkes acsin acabildigi basinci gorelim ne oluyo sonuc.

iynn-RS
01-06-2015, 17:29
Şimdi bu iki goruntu arasında 10 boy farkmi var.

kopruye gelmeden 2 boy olmus. 2 de ilerde aciliyo.

ayni spec biri digerinden 100 kilo agir arabanin daha ne yapmasini bekliyorsunuz.

http://i.hizliresim.com/QAPNJr.png (http://hizliresim.com/QAPNJr)
http://i.hizliresim.com/JYVNYE.png (http://hizliresim.com/JYVNYE)

anilgny
01-06-2015, 17:38
Abi ben şunu anladım sen deneme diye gelip yarış yapıyormuşsun :) Ben senin gibi rahat olamıyorum malesef, çünkü ben öğrenciyim ve arabam şu güne kadar beni üzecek bi arıza çıkartmadı ve çıkartmamasına özen göstermeliyim. Ben sana aynı basınçla seni geçerim filan demedim , hikmet abiyi geçtiğimde pompam yoktu ve dediğim şuydu, abi gti ların sıkıştırması daha fazla olduğundan cupralara nazaran aynı basınçta daha iyi yürüyolar demiştim onunla aramdaki farkı buna bağlamıştım ve nezaketende olsa arabasının iyi yürüdüğünü belirtmeye çalışmıştım. Aynı ortamda karşılaşacağımızı düşünerekten ve yaşça büyük olduğundan, yaşına saygı duyduğumdan olayları daha fazla çirkinleştirmeden muhabbeti burada bitirelim. Umarım dünyanın en iyi yürüyen TFSI ı senin olur, sükunetle..

iynn-RS
01-06-2015, 17:50
Ya anil birak ajitasyon yapmayi. ogrenci halinle ayni spec araba yapmissin iste.Methanolu Aem den degilde konur sokakta fotokopicidenmi aldin.

Saygisizligi ilk basta yaptiniz. Anil geliyo. k04 takiyo. Cupralarin uykusunu kaciracak. Onemli olan az parcayla cok yürümek. Benim motor forged mis siz minnacik basinc basiyomussunuz.

Neyse bak ogrencilik hayati icinde yeni bisey ogrenmis oldun.

Biz ogrenciyken otobuse biniyoduk.sen hizli basladin bak bizden daha iyilerini yaparsin insallah.

GokhanErol
01-06-2015, 17:51
Her iki aracıda yakından biliyorum masAllah guzel deneme olmus...
Golf leona gore zaten 80kg hafif 17 jant var sokuk olmasıda yen cupranın daha iyi gittigini gosterir zaten arada 10boy olsa basıncların alakasız oldugu ortaya cıkar...

@anıl keske sende cam taksaydın gayet guzel hızlandırdın senin yazöan gerekende tebrik etmek daha sonra aracına upgrade yapınca tekrar bakabilmek takıntı yapma bukadar...
Ha bide bayagı kısık avansla meth basıp retard goruyosan benzinini yada benzinliğini degistir mayk...

Gko
01-06-2015, 17:58
maşallah 2 aracada

bu arada YEN cuprayı YENİ cupra gibi okudum yuh dedim ne ara aldılarda stage 2+ yaptılar arabayı hahaha :D

OMTechJr.
01-06-2015, 18:39
Stock turbolu bir cupraya göre çok güzel yürümüş YEN. Maşallahı var. Açıkcası benim için bu araç sorunsuzluğuyla göz doldurdu her hafta çıkıp gazlayıp benzin alıp devam etti. Bu denemede de beklediğim sonuç çıkmış. İki tarafında emeklerine sağlık.

emre cubra aj
01-06-2015, 20:21
maşallah deneyen araçlara

keskinli_ali
01-06-2015, 21:05
hızlı ve öfkeli maşşallah araçlara

Görkem
01-06-2015, 21:22
denemeler güzeldi,, Anıl kardeşimizle muhabetide denemeyide her zaman seviyorum zaten çok güldürüyor beni :D biraz heyecanlı ve çok hazır cevap bir kardeşimiz ,,tabi yaşınında bunda etkisi büyük,,ama ortaya güzel bir araç çıkarttı maaşallah ,,,emeği geçenlerin eline sağlık

ibo dostum zaten yıllardır bu işlerin içinde Tıc Rs le proflaşmış Cupraylada gideride kişiliğide belli olan bir adam

ama ortada şöle bişi var Ankarada kendi sınıfında şampiyonlar ligi favorileriyle yürüyebilen bir araba yapılmışsa artık bunu bizimki çıtır yüklü basıncı kısık yok avansım yerlerde gibi gibi çeşitlendirmeye gerek yok,,çünkü öle bir dünyada yok ,,,

sen çıkıp oldukca profosyonelce hazırlanmış Red Golf gti la kafa kafaya gidebiliyosan, işte Yen cuprayla böle gidiyosan emeğinin karşılığını almışken bırak bunun tadını çıkar keyfini sür bence ;)

Gökhanında dediği gibi metenol basıp araban avans vuruyosa avansın az değil çok demektir mesela, yada ibrahime sen yarışa ben deneme geldim derken yarışa gelen Cupra full takılı sen tek koltuk olunca boşuna komik duruma düşüp halbuki elde ettiğin başarıyı gölgede bırakıyosun

bu benim seni sevdiğim için kulağına küpe olsun dediğim nacizane yorumum olsun ,,,birazda genel durumları özetlemiş olalım.

giderek daralan ankara piyasası dahada daralmasın,,bu iş zevk işi,, eğlenin gazlayın izleyelim deneyelim hep birlikte kopalımmm :D

iynn-RS
01-06-2015, 21:31
https://youtu.be/RHV-XGiQyxw

Buda inkar edilen 22 psi peak videosu.Her vites atista 22 ye geliyo basınç oda 1.51 bar ediyor.

alicancalis
01-06-2015, 21:42
Gaddar İbo lise önünde görmüşler seni;)) işin şakası bir yana ikinizide tebrik ederim. Anıl arkadaşıma tavsiyem 1.1 bar basıp e92 m3 lere meydan okuyan bir gti lı arkadaş vardı, arabayı bir ona bi göstersin. Fazla basınçtan yeteri kadar yürümüyor olabilir:))

murat çelik
01-06-2015, 22:01
1.1 basınçla hala e92 m3 e hodri meydan arkadaşın adına ben cevap vereyim varsa hali hazırda deneriz

Cem.B
01-06-2015, 22:05
biz başka arabayamı biniyoruz acaba ne basınçlarla ne süreler 1.1 lerde e92 m3 ler falan enteresan işler

anilgny
01-06-2015, 22:15
Yahu sizin şeytanli üçlünüzün hepsiyle denedim. İkisini geçtim bi tek ibo abiyi geçemedim. Hanginizin videosunu koydum? Ya da ibo abi gt28 li arabamıza geçildiğinde koyduk mu? Ya da ibo abi tay cupraya geçildiğinde koyduk mu? Öncesinde de demiştim ibo abiye ; abi dostça deneyelim video olmasın diye. İbo abi sen tay cupraya geçildiğinde (tay cuprada yakıt ve methanol yoktu specleri eksikti aynı firmamın yazılımı olmasına rağmen) video çekildikten sonra ya videoları koymayın yok şöyle yok böyle demeyi biliyordunuz. Olayları daha fazla çirkinleştirmeyin ve sohbeti bitirin.

anilgny
01-06-2015, 22:18
görkem abi sende arabayı sökmüşsün diyorsun da bana, senle ve hikmet abinin arabaları da söküktü benle denerken ama benimki takılıydı. Ben dedim mi sizin arabalarınız sökük siz yarışmaya gelmişsiniz şöyle yapmışsınız diye ?

FatihR.
01-06-2015, 22:43
İkisinden de canlı bi ses gelmiyo ama golf cidden kösülmüş. Uzunda don lastiği gibi uzamışda uzamış.

iynn-RS
01-06-2015, 22:47
Anil 1.3 basiyorum diyosun 1.5 kendi çektiğin videoyu koyuyorum. Buna cevap vermen gerekirken konuyu abuk sabuk yerlere getiriyosun.

penguinhakan
01-06-2015, 22:49
Ortalığı bulandırmanın alemi yok . İbo geçti mi geçti maaşallah. Anıla da maşallah. Herkes emek harcıyor. Ben asıl arabasını görmediğimiz tiplere uyuz oluyorum. Mesela benim canım s3 le denemek istiyor 1.8 basıyorum.öyle 1 barla m3 geçtin demeye benzemez , bu kadar kolay değil öyle çamur atmak. Çıkarın at gözlüklerini.Birazcık bilgi sahibi olsanız m3 üçün taş çatlasın 11.5 yürüdüğünü *** atmaya çalışılan kırmızı gti in rabanın 9 içinde süresi olduğunu göz ardı etmezdiniz.
Gelin basalım canım s3 le denemek istiyor.

Yazmayım dedim adamı çileden çıkartıyorsunuz...

anilgny
01-06-2015, 22:52
Anil 1.3 basiyorum diyosun 1.5 kendi çektiğin videoyu koyuyorum. Buna cevap vermen gerekirken konuyu abuk sabuk yerlere getiriyosun.

Abuk sabuk yerlere getirdiğim yok, birebir aynı olay karşısında zamanında sana yaptığımız tutumu dile getiriyorum belki sende bişeyler değişir diye. Evet videoda arabam 1.5 bar a oturup hemen düşüyor bunun sebebini de söyleyeyim abi. Farkındaysan erken vites atıyorum videoda, tamamiyle bi test videosuydu o , araba şuan tabiki o halinde değil. Herneyse abi ben sana laf anlatmayacağım durum ortada geçtin beni maşallah arabana yolun açık olsun

Cem.B
01-06-2015, 22:55
Ortalığı bulandırmanın alemi yok . İbo geçti mi geçti maaşallah. Anıla da maşallah. Herkes emek harcıyor. Ben asıl arabasını görmediğimiz tiplere uyuz oluyorum. Mesela benim canım s3 le denemek istiyor 1.8 basıyorum.öyle 1 barla m3 geçtin demeye benzemez , bu kadar kolay değil öyle çamur atmak. Çıkarın at gözlüklerini.Birazcık bilgi sahibi olsanız m3 üçün taş çatlasın 11.5 yürüdüğünü *** atmaya çalışılan kırmızı gti in rabanın 9 içinde süresi olduğunu göz ardı etmezdiniz.

filtre-egzoz-remap ile 8.5 yürüyor m3 ler rollinglere çıkan m3 tede bu 3 ü vardır heralde ??

penguinhakan
01-06-2015, 22:57
filtre-egzoz-remap ile 8.5 yürüyor m3 ler rollinglere çıkan m3 tede bu 3 ü vardır heralde ??

Yani bu soylediğin stock m3 ün 11.5 yürüdüğü gerçeğini mi değiştiriyor.

chiefkadir
01-06-2015, 22:59
Çok çalışmak lazım çook,roll dediğin öyle kısacık olmaz ..Basacaksın uzunda görecez arabayı..diyenlerrr.
Evet daha güçlü araba gelince karşına böyle ilçe boyu sokuyomuş demek ki..
Çok çalışmak lazım çoook....

Cem.B
01-06-2015, 23:07
Yani bu soylediğin stock m3 ün 11.5 yürüdüğü gerçeğini mi değiştiriyor.

2011 ler 10.5 civarı yapıyorlar diye biliyorum dkg şanzımanlar,11.5 biraz ceset buldum geçeyim işi olabilir ondan ziyade m3 10.5 diyelim 1.1 barda 10.5 yapan k04 2.0 tfsi nasıl oluyor ?

FatihR.
01-06-2015, 23:17
Yeni moda bu sanıyorum ki. Ankara tayfasının o kısmında da bu özellik var işte :) 4 de rolling bitiyor :)
Gülme komşuna gelir başına:)

anilgny
01-06-2015, 23:19
Çok çalışmak lazım çook,roll dediğin öyle kısacık olmaz ..Basacaksın uzunda görecez arabayı..diyenlerrr.
Evet daha güçlü araba gelince karşına böyle ilçe boyu sokuyomuş demek ki..
Çok çalışmak lazım çoook....
Ben ilçe boyu göremedim abi senin ilçenin nüfusu tek kişilik heralde

anilgny
01-06-2015, 23:20
Gülme komşuna gelir başına:)

Ben dün olan hiçbir denemede 4 de bitirmedim, 6. Vitese atıldı merak etme

FatihR.
01-06-2015, 23:30
Ben dün olan hiçbir denemede 4 de bitirmedim, 6. Vitese atıldı merak etme

Atarsın canım atarsın 7 yede atarsın 8 ede. Sen atana kadar adam ilçeyi kurar araya. Kadir abinin bi lafı var bildinmi: çok çalışmak lazım

anilgny
01-06-2015, 23:33
Atarsın canım atarsın 7 yede atarsın 8 ede. Sen atana kadar adam ilçeyi kurar araya. Kadir abinin bi lafı var bildinmi: çok çalışmak lazım

Biz çalışmadan bu kadar oluyo işte. Denemeden de kaçtığımız yok, arabamıza da hergün biniyoruz. Sanayiden çıkamayanlar çalışsın, biz gazlarız merak etme

chiefkadir
01-06-2015, 23:34
Daha çok yazarımda benim tarzım değil düşene tekme vurmak...Benim başkası ile olan denememi buraya koyarak aklınca taşak geçecektin..Ama gördün ki bu işler birden tersine dönüyomuş..O yüzden çok gençsin sana tavsiyem,basamakları birden zıplama usul usul tırman

anilgny
01-06-2015, 23:37
Daha çok yazarımda benim tarzım değil düşene tekme vurmak...Benim başkası ile olan denememi buraya koyarak aklınca taşak geçecektin..Ama gördün ki bu işler birden tersine dönüyomuş..O yüzden çok gençsin sana tavsiyem,basamakları birden zıplama usul usul tırman

Abi ben zamanında sana diyeceğimi dedim zaten , o yüzden seninle buradan konuşup olayı farklı yerlere çekmenin anlamı yok.

FatihR.
01-06-2015, 23:39
Biz çalışmadan bu kadar oluyo işte. Denemeden de kaçtığımız yok, arabamıza da hergün biniyoruz. Sanayiden çıkamayanlar çalışsın, biz gazlarız merak etme
Dikkat et sen düşme sanayiye öğrenci halinle çıkamazsın filan yazık olur.

anilgny
01-06-2015, 23:41
Dikkat et sen düşme sanayiye öğrenci halinle çıkamazsın filan yazık olur.

Dikkat tecrube konuşuyor :)

iynn-RS
01-06-2015, 23:48

Hakan abi bu tarz bi yazi yazmani gerektirecek bi durum yoktu bence. Alican abi sevdigimiz bi abimiz.Tanımadan bu sekilde aranizda gerilim olmasini istemem.

Bu durum Alican abinin mantigina yatmamis ve opel garaj hakan abi ile bi diyalogları olmustu.Bunu yinelemek istemis esprili bi sekilde.Cevap vermek isterse hakan abinin cevap vermesi daha uygun olurdu.

FatihR.
02-06-2015, 00:00
Dikkat tecrube konuşuyor :)
Neyse uzamasın Tecrübe olur sana bu şaplak . yorum yaparken karşındaki daha iyi anlar öyle yazarsın. Cupraya maşallah.

penguinhakan
02-06-2015, 00:06
Hakan abi bu tarz bi yazi yazmani gerektirecek bi durum yoktu bence. Alican abi sevdigimiz bi abimiz.Tanımadan bu sekilde aranizda gerilim olmasini istemem.

Bu durum Alican abinin mantigina yatmamis ve opel garaj hakan abi ile bi diyalogları olmustu.Bunu yinelemek istemis esprili bi sekilde.Cevap vermek isterse hakan abinin cevap vermesi daha uygun olurdu.

Seni anlıyorum ibo ama espri de olmamış bence ... Neyse bir yanlış var ortada düzeltilirse sorun yok.

3rk4n
02-06-2015, 00:24
Maşallah araclara. Cupra hizli.

ümitech
02-06-2015, 00:25
anıl maşallah aracına kötü gittiği söylenemez , gayet güzel gidiyosun , dahada gidebilirsin
aracının stock motor olmasıyla ilgili yavaş yavaş basınc acıyorum demişsin korkma hiçbirşey olmaz , senin aracının motoru 450-480 hp aralığına kadar hiçbir sorun çıkartmaz ki onu k04 ile çıkartamazsın,

diğer konu forged motor stock motor avans değerleri denmiş, k04 ile 1.5 bar üfleyen araclar için motorun stock yada forged olması birşey değiştirmez ikiside stock olsa yada ikiside forged olsa aynı veya daha fazla avans açabilirler bunda bi kısıtlama yok tabiki her basıncında duruma göre bi avans limiti var.

ibo hacım maşallah aracına tertemiz yürümüş artık level atlada hayırlısıyla big turbo high boost görsün gözlerimiz :) tabiki imkanlar dahilinde..

maşallah her ikinizede.

ümitech
02-06-2015, 00:30
@cem B. aracına wg , meth , evc ile 2 bar üstü peak atıp 2 bara yakın vites bitirirsen aracının kaderi değişir :) dahada fazla peak ve cont değerleri görebilirsin.
bu parçaların birşeyi değiştirmeyeceğini söyleyenler büyük yalan söylemişler.

civic@ef
02-06-2015, 07:17
Masallah haci abi cupraya. Abi bi liraniz varmi ibrahim abi.

kelalper
02-06-2015, 08:03
Yarışmaya değilde denemeye gelen arabanın koltukları sökülü ama yarışa gelen arabanın herşeyi üzerinde. İlginç.

Geçilmenin özürü olmaz. Basıncı yavaş yavaş açıyoruz ne demek yaw?. Ne bu fırında ördek mi yapıosunuz dışı kızarsın sertleşsin diye yavaş yavaş basınç açıosunuz.

CKMERT
02-06-2015, 08:26
Video çok zalim olmuş.bi biz koyamadık şöyle video gectiğimiz arabaların.

Cem.B
02-06-2015, 08:39
@cem B. aracına wg , meth , evc ile 2 bar üstü peak atıp 2 bara yakın vites bitirirsen aracının kaderi değişir :) dahada fazla peak ve cont değerleri görebilirsin.
bu parçaların birşeyi değiştirmeyeceğini söyleyenler büyük yalan söylemişler.

ümit ben merakımdan soruyorum gerçekten yani sadece methanol aynı basınçta 1.5 saniye farkettirirmi die,yoksa tabiki 2-2.3 bar methanol vs tabiki çok farkeder onu kestirebiliorum :)

iynn-RS
02-06-2015, 08:40
Video çok zalim olmuş.bi biz koyamadık şöyle video gectiğimiz arabaların.

video koymam niye bu kadar yadırgandi anlamadim.

F&F deki sahneler gibi bilgisayar efektleriyle yapmadik ya videoyu. Çıktım denedim geçtim videosunu da koyarim bu kadar basit.

iki arabada mekanik bu sorun yoksa kimsenin bu durumu problem yapmasina gerek yok bence.

turbogsi
02-06-2015, 08:44
Maşşallah araçlara aynı basınçlarda bu kadar fark baya fazla olmuş.

turkerrr
02-06-2015, 08:45
herkes konuşur RED geçer :)

işin şakası biryana Hakan abi esprili S3 sahibi beyefendiyi denemeye çağırdı merakını gidermesi için ama bir hareket olmadı diye biliyorum.

iki arabayada maşallah

yusufcan_k
02-06-2015, 09:05
cupra temiz gitmiş maşallah :)

civic@ef
02-06-2015, 09:08
Basıncı yavaş yavaş açıyoruz ne demek yaw?. Ne bu fırında ördek mi yapıosunuz dışı kızarsın sertleşsin diye yavaş yavaş basınç açıosunuz.

audauhausahahhahahadhuasdhdhahaha

dirk
02-06-2015, 09:25
Cok geç basılmış anılda hemen köprüyü geçince bırakmış şöyle 50 60 dan 240 lare kadar basılsa bu video acısıyla cok güzel olabilirmiş. 2 aracada maşşallah..

BMK TypeR
02-06-2015, 09:34
Maşallah iki araçada, güzel denemeler olmuş cupra şanzımanı golf gti göre daha kısa onun için 3 de 90 ve 2de 70 çok yüksek kalır cupraya 3de 75de basılsa fark ciddi artardı, İboo yada ayrı tebrikler maşallah sonuçta iboo oem turboyla 100-200 7.5sec indirilebilir unutulmasın, ve iboo golf giti gibi sökse +3boy üstüne koyun bence

Westi555
02-06-2015, 10:08
Öyle olsa böyle olsa demeye hacet yok, ibrahim ve cuprası günün kazananı oldu, maşallah demek gerekir. Enka'nın acıması yok sonuçta. Anıl kardeşimiz çok iyi yürekli ve çok efendi bir genç, insanları küstürmek kimsenin işine yaramaz, yorum yaparken kırıcı olmasak keşke.

alicancalis
02-06-2015, 11:21
herkes konuşur RED geçer :)

işin şakası biryana Hakan abi esprili S3 sahibi beyefendiyi denemeye çağırdı merakını gidermesi için ama bir hareket olmadı diye biliyorum.

iki arabayada maşallah

Arkadaşım ne merakı, ne denemesi? Araba denemek gibi bir derdim olsaydı şimdiye kadar 50 kere denerdim merak etme. Benim yazdıklarımı niye sizler üzerinize alınıyorsunuz bunuda anlayabilmiş değilim.

alicancalis
02-06-2015, 11:40

Millet bizi aptal yerine koyup yazıp çizicek ben bunu makaraya alıncamı çileden çıkıyorsunuz. Burada yazan arkadaşların birçoğu bir e92 m3'ün nasıl gittiğini zaten biliyor. Üstelik siz niye üzerinize alıp cevap verdiniz onada anlam veremedim. Yok 1.8 basıyormuşunuz vs vs. Kaç bastığın hiç umurumda değil güzel kardeşim. Arabana çok emek harcadın, bunu zaten takdir ediyorum. Bu konuda sıkıntımız yok. Ben her zaman yapılan emeği takdir ederim, ettimde. o yüzden bana çamur atmış muamelesi lütfen yapmayın.Hiçde bu konularda şahsi hırsım olmadı, olmayacakda. Hani bana sürekli gelde görelim arabanı serzenişleri yapıyorsunuzya bu çabanızın bir sonucu olmayacak. Sizinle en fazla buradan yazışırız.

Levent Y.
02-06-2015, 12:02
Deneyen araclara tebrikler. Bu tarz konularin sonu yok o yuzden oyle olsaydi boyle olsaydi demek yersiz bence deneme bu sekilde yapilmis sonuc bu cikmis. Burdan tartismak yerine herkes eksiklerini gorup giderse hem arabalar daha hizlanir hemde kimsenin cani sikilmaz... Ve stock turbolu bi tfsi in hakki bence 2 bar ustudur:)

penguinhakan
02-06-2015, 12:04
Millet bizi aptal yerine koyup yazıp çizicek ben bunu makaraya alıncamı çileden çıkıyorsunuz. Burada yazan arkadaşların birçoğu bir e92 m3'ün nasıl gittiğini zaten biliyor. Üstelik siz niye üzerinize alıp cevap verdiniz onada anlam veremedim. Yok 1.8 basıyormuşunuz vs vs. Kaç bastığın hiç umurumda değil güzel kardeşim. Arabana çok emek harcadın, bunu zaten takdir ediyorum. Bu konuda sıkıntımız yok. Ben her zaman yapılan emeği takdir ederim, ettimde. o yüzden bana çamur atmış muamelesi lütfen yapmayın.Hiçde bu konularda şahsi hırsım olmadı, olmayacakda. Hani bana sürekli gelde görelim arabanı serzenişleri yapıyorsunuzya bu çabanızın bir sonucu olmayacak. Sizinle en fazla buradan yazışırız.

"Anıl arkadaşıma tavsiyem 1.1 bar basıp e92 m3 lere meydan okuyan bir gti lı arkadaş vardı, arabayı bir ona bi göstersin" diye yazıp altan altan burda emeği geçen herkese altan "laf sokarak" makara yaptığını düşünüp kendini küçük duruma düşürme istersen ; yapamazsın yaparsan da sonuçlarına da katlanmak durumunda kalırsın. Ben üstüme alınırım abime laf soyluyorsun çünkü.

Neden arabanı görelim dememizin sebebi açık , seni geçip kendine getirmek :)

alicancalis
02-06-2015, 12:14
"Anıl arkadaşıma tavsiyem 1.1 bar basıp e92 m3 lere meydan okuyan bir gti lı arkadaş vardı, arabayı bir ona bi göstersin" diye yazıp altan altan burda emeği geçen herkese altan "laf sokarak" makara yaptığını düşünüp kendini küçük duruma düşürme istersen ; yapamazsın yaparsan da sonuçlarına da katlanmak durumunda kalırsın. Ben üstüme alınırım abime laf soyluyorsun çünkü.

Neden arabanı görelim dememizin sebebi açık , seni geçip kendine getirmek :)

Lütfen beni bir kendime getir:)) Hiç güleceğim yoktu. Neyse daha fazla yazmıycam. Konuyuda baltalamayalım.

MeRtCaN
02-06-2015, 12:21
İnsanlar Nekadar amaçsızca yazıyor buraya
yazılanları hayretle okuyorum valla

Bu pıyasada Kımsecıklerde araba yokkan Alican abıde vardı
bence sacma yorumlarınızı yenı yetme cocouklara yapan

herkes gucu yettıgı gıbı araba yapar ılla bırı ıle denemesımı gerek ?

Penguen hakan abı sende araba yaptın kac kere sorun yasadın 1.4 tsi bı yerlere getırdın tebrık etmek gerek ama ılla araba ıle bırını gecıp tech hemen konu acıp reklam mı yapmak gereklı ?

Alıcan abının hıc oyle bır derdı tasası olmadıgını dusunuyorum

bence boş beleş muhabetlere gırmeyın

Ankara tayfası su an garıp bı hal icine girmis
dostu dusmana kırdıtmak ıcınde herkes.

yazdıklarımı kımse sahsı olarak algılamasın kımse ıle bı problemım yoktur

deneyen gazlayan araçlara maşallah emege saygı.

Westi555
03-06-2015, 12:58
Git s3 al kabile hayatı gibi bulunduğun ormandan çıkma, sonra de ki burda bizi aptal yerine koyma, Emin ol ben seni aptal yerine koymuyorum. Ama insan hayattaki yerini kendi seçer. Önce s3 ün hakkını ver git 2-3 araç ile dene az bi tecrübe kazan sonra gelip bana m3 ün ne olduğunu anlatırsın, belki çocukluk hayallerini süsleyen m3 ü daha iyi tanırsın.

Daha önce bana laf attığında dedin ki " OOO senle denemek lazım " bende dedim ki buyur gel !!!!
Ama nerde araki bulasın Alican beyi yok !!!

O yüzden insanlar sana diyor ki niye denemedin ? Boşa benle ne alıp veremediğiniz var 50 kere de deseniz gelmem deme.( sözünü tut )
Velhasıl kelam akabinde bide ne duyayım gelen giden herkese " zaten seninle deneme vakti geldi "diyen ama asla gitmeyen bir alican bey varmış karşımızda.

Kısacası lütfen bana bulaşma işine gücüne bak, bizler hep görüşen insanlarız bizlerin arasına nifak sokma işine bak.

penguinhakan
03-06-2015, 13:13
İnsanlar Nekadar amaçsızca yazıyor buraya
yazılanları hayretle okuyorum valla

Bu pıyasada Kımsecıklerde araba yokkan Alican abıde vardı
bence sacma yorumlarınızı yenı yetme cocouklara yapan

herkes gucu yettıgı gıbı araba yapar ılla bırı ıle denemesımı gerek ?

Penguen hakan abı sende araba yaptın kac kere sorun yasadın 1.4 tsi bı yerlere getırdın tebrık etmek gerek ama ılla araba ıle bırını gecıp tech hemen konu acıp reklam mı yapmak gereklı ?

Alıcan abının hıc oyle bır derdı tasası olmadıgını dusunuyorum

bence boş beleş muhabetlere gırmeyın

Ankara tayfası su an garıp bı hal icine girmis
dostu dusmana kırdıtmak ıcınde herkes.

yazdıklarımı kımse sahsı olarak algılamasın kımse ıle bı problemım yoktur

deneyen gazlayan araçlara maşallah emege saygı.

Ya arabası olabilir bir tane daha bir çocuk vardı 11 tane arabası varmış ona dönmesin bu. Araba sahibi olmakla araba koşturmak başka şey. Bence artık alican bey silkelensin gitsin başka yerde günlük araba yatırsın...

ap saxo
03-06-2015, 14:06
maşallah cupraya...

KVNC
03-06-2015, 21:12
isteyen arabasini yatirir isteyen ***** mekanda rollar isteyen pistte kosturur...

Bu tercihtir..

Adam (ki adam gibi adam, karakteriyle beyfendiligiyle, bakis acisiyla gozumde ayri bi yeri vardir) cikip orda burda gazlamiyor tanimadiklari disinda roll yapmiyor diye forumda gorus hakkina haiz degilmiscesine yargilanamaz.

Istedigi yorumu yapar, sende yaptigi yorum ustunden aksi gorusunu dile getirirsin, adamlik budur,kimsenin kendi arabasiyla ilgili bi iddiasi sana karsi olmamisken cik gel deneyelim diye meydan okumak degil.
o zaman bende cikayim burdan cihetle diyeyim ki oyle roll yapmayla olmaz trafikte yasamkentten atakuleye basalim, sacma, sonu yok...

bu is sevgi isi, kimi motor yapmayi sever kimi sedece bilmeyi, kimi yapip denemeyi, kimi yapip kendi zevkini almayi..

komik olmayin, anlik hevesler ugruna egonuzun golgesinde kendi itibarinizi zedelemeyin.

Westi555
03-06-2015, 21:41
konuyu tam anlamamışsın, itibar konusunda da haklısın, hele komiklik had safhada o da ayrı bir mesele. Önce eveliyatına bak sonra istediğini yazarsın elbette.

Bize deneyelim diyen kendisi ( bu onun teklifi )
Denemeyende kendisi
Önemlimi tabiki değil hatta denemeyelim ne gerek var haklı.
Üstünden geçmiş aylar yine bir konu açılmış
O da nesi yine durduk yere aynı şeyleri yazıyor.
( kendi aracı yürümeyince diğerleride yürümez sanıyor ve milleti aptal yerine koyduğumuzu söylüyor )
Tamam bir insan yanılabilir, bilgisiz olabilir ama bu kadar küstah olamaz.
Kusura bakma ama sabrında bir sınırı var.

Burda bunları yazmak elbette hoş değil ama çare bırakmadı.

KVNC
03-06-2015, 22:06
Yazdiklarina gercekten can i gonulden haklisin demek istiyorum ama hala elmayla armut toplanmaya calisildigindan elde edilen sonucta mutabik kalmak imkansiz

tek diyecegim siz deniyorsunuz ve arabalarinizin nasil gittigini biliyorsunuz (denediginiz araclara gore) alican abinin arabasi size gore gitmediginden digerleride gitmez saniyor saniyorsunuz, alican abinin kimle nerde ne kosulda denedigini, ne kadar gittigini siz biliyor kusunuz? Bilmiyoruz denemek istiyoruz gorelim istihoruz diyebilirsiniz evet, alican abi niye denemiyor bunu biliyor musunuz?

Boy hesabi bilmeyenlerin enkada kendine guldurenlerin oldugu ortamdan sonra adamin deneyesi varsada kacar, kaldiki bu adam sana deneyelim diyip senle denemeyip baskalariyla enka kovalasa eyvallah, adamin bu taraklarda bezi yok :)

Neyse kendisi adina yaziyormus gibi oluyor artik, kendisinin mantalitesini bildigimden onun agzindan yazar gibi yazdim, burdan da; alican abi kusura bakma senin agzindan konustum yanlisim varsa affet..

Westi555
03-06-2015, 22:09
Kendisi iyi bir insan tamam
Adam gibi adam bu da tamam
Sadece arkadaşları ile deniyor o da tamam

Yahu benden ne istiyor ?????

Bana bunu açıklayın sizden rica ediyorum.

He yok sizde bilmiyorsanız lütfen kendisine söyleyin ne için itham ediyorsa yanılıyor, hemde baştan sona tamamen yanlış içerisinde.

Elmayla armut bu sorularımın cevabında aslında, umarım ben elmayla armutu karıştırıyorumdur yeterki kapansın şu mevzu.

penguinhakan
03-06-2015, 23:24
Yazdiklarina gercekten can i gonulden haklisin demek istiyorum ama hala elmayla armut toplanmaya calisildigindan elde edilen sonucta mutabik kalmak imkansiz

tek diyecegim siz deniyorsunuz ve arabalarinizin nasil gittigini biliyorsunuz (denediginiz araclara gore) alican abinin arabasi size gore gitmediginden digerleride gitmez saniyor saniyorsunuz, alican abinin kimle nerde ne kosulda denedigini, ne kadar gittigini siz biliyor kusunuz? Bilmiyoruz denemek istiyoruz gorelim istihoruz diyebilirsiniz evet, alican abi niye denemiyor bunu biliyor musunuz?

Boy hesabi bilmeyenlerin enkada kendine guldurenlerin oldugu ortamdan sonra adamin deneyesi varsada kacar, kaldiki bu adam sana deneyelim diyip senle denemeyip baskalariyla enka kovalasa eyvallah, adamin bu taraklarda bezi yok :)

Neyse kendisi adina yaziyormus gibi oluyor artik, kendisinin mantalitesini bildigimden onun agzindan yazar gibi yazdim, burdan da; alican abi kusura bakma senin agzindan konustum yanlisim varsa affet..

Ya Kıvanç kusura bakma ama elma armutu sen fena yanlış anlamışsın. Biz birşey demiyoruz adam diyor ikidir ve laf sokuyor.

Şimdi şöyle desem olur mu " alican bey garajın ve tunerin beş para etmez" bak bu dümdük söyledim altan altan laf sokarak sonra espri yaptım demeden ; oldu mu olmadı değil mi yakışık almadı.

Elma armut nerde çöz bakalım şimdi...

alicancalis
03-06-2015, 23:29
konuyu tam anlamamışsın, itibar konusunda da haklısın, hele komiklik had safhada o da ayrı bir mesele. Önce eveliyatına bak sonra istediğini yazarsın elbette.

Bize deneyelim diyen kendisi ( bu onun teklifi )
Denemeyende kendisi
Önemlimi tabiki değil hatta denemeyelim ne gerek var haklı.
Üstünden geçmiş aylar yine bir konu açılmış
O da nesi yine durduk yere aynı şeyleri yazıyor.
( kendi aracı yürümeyince diğerleride yürümez sanıyor ve milleti aptal yerine koyduğumuzu söylüyor )
Tamam bir insan yanılabilir, bilgisiz olabilir ama bu kadar küstah olamaz.
Kusura bakma ama sabrında bir sınırı var.

Burda bunları yazmak elbette hoş değil ama çare bırakmadı.

Sizlnle ne zaman denemek istedim? Lütfen gösterin.

iynn-RS
03-06-2015, 23:30
Elma armut niye karisiyo ben size soyleyim.

Benim 1.5 bar peak atip vites sonu 1.1 e dusen basincima ben "1.5 bar basiyirum" diyorum hakan abi "1.1 basiyirum benim icin devir sonu basınç onemlidir" diyor. Sonra Şeftaliye ben armut , digeri elma diyor. oburude diyoki bu karpuz.

Westi555
03-06-2015, 23:41
İbocum aslında bi yanlışlık yok benim M3 ile denediğim zaman ki basınç haritam şu şekilde istenen basınç ( specified ) baştan sona 1.1 bar. O yüzden ben 1.1 diyorum. Bu durumda ortalama 1.3 peak atıyor 0.8 0.9 kesiciye giriyor. Wg stok ve ayarı fabrikasyon.
Buna Alican bey inanmayınca kendisinede ispat edemeyince, kendiside sürekli beni hedef alınca böyle oldu.

penguinhakan
03-06-2015, 23:46
Bakın ne buldum burda :) Alican bey rol peşinde :D 1.5 bar basıyor hemide ...

https://www.youtube.com/watch?v=57QuxIgBLTo

Westi555
03-06-2015, 23:47
Ali Can bey tüm olayların başı işte burası açtığım konuya girişiniz.

http://i.imgur.com/0JKQw7G.jpg

http://i.imgur.com/0ohIiYo.jpg

penguinhakan
03-06-2015, 23:49
Elma armut niye karisiyo ben size soyleyim.

Benim 1.5 bar peak atip vites sonu 1.1 e dusen basincima ben "1.5 bar basiyirum" diyorum hakan abi "1.1 basiyirum benim icin devir sonu basınç onemlidir" diyor. Sonra Şeftaliye ben armut , digeri elma diyor. oburude diyoki bu karpuz.

Ya İbo tamam da ,tevcid pilavı gibi oldu gerçi ama. Bu sana ;" git bir şeyden anlamayan garajına baktır arabanı" deme hakkı verir mi ? Sorun bu elma - armut değil , niye anlamak istemiyor kimse ...

alicancalis
03-06-2015, 23:51
Öncelikle beni gerçekten tanıyan arkadaşlar, çok güzel yazmışlar kendilerine teşekkür ediyorum.

Burada yazmak ve yorum yapmak illaki karşı tarafa meydan okumakmı oluyor, anlayabilmiş değilim.

Nedir yani, bugün sen geçersin yarın başkası. Benim böyle hırslarım olsa arabayı aldığım gün gt3076 takardım. Çok şükür halimiz vaktimiz yerinde. Ben ne yaptım, arabaya 3 sene zır stok bindim. Hatta, Wg aldım, sırf takmak için çok parça sökmek gerektiği için onu bile takmadım. Kısaca 1 boy 2 boy hızlanıyım diye derdim olsa çoktan yapardım. Ben bu işin yolunu bilmiyormuyum, tabiki biliyorum. Ama amaç önemli.

Ben gün içinde arasıra buraya bakıyorum ve bazı konular gözümden kaçmıyor. Özellikle burada yazdığım k04 e 1.1 basıp, e92 m3 geçildiği gibi. Bunu siz iddaa etmekten gocunmuyorsunuzda, benmi dile getirince hedef tahtası oluyorum. Bana inanın isim vermiycem ama birçok kişi bi tarafıyla gülüyor. Biraz samimi olun, ne yaptığınızı, ne parça taktığınızı samimi, dürüst yazın, inanan size saygı duyan kişi sayısı çok artıcaktır. Sanki zannedersinizki soğuk savaş var uzaya roket gönderiyorsunuz. Bu iş o kadar komplike değil. Kısaca formülü belli. Bugün 2.0tfsi da ne kadar hızlanmak istiyorsan ne yapman gerektiği belli. Ben başa oynarım, en hızlı ben olucam dersenizde bu işin sonu yok. Peki varmı benim öyle bir derdim? Tekrar yazıyorum yok yok yok. Ben arabamı birkez veya 2 kez Erhan'a götürdüm, sonra Nevzat abide komple egsoz yapıdı, o kadar. Yoksa ne olucak 3-5 bin daha harca Yen cupra ya yakın yürütürsün benim arabıyada. Ama sizin amaç farklı. Kendinizce bana kaldırdınız, saplamadığınız sürecede indiremeyeceksiniz. Bırakın bu sevdadan vazgeçin, samimi olunda arkanızdan milleti daha fazla güldürmeyin.

alicancalis
03-06-2015, 23:53
Ali Can bey tüm olayların başı işte burası açtığım konuya girişiniz.

http://i.imgur.com/0JKQw7G.jpg

http://i.imgur.com/0ohIiYo.jpg

Bu yazdıklarımdan benmi denemek istemişim gibi algılandı tebrik ederim. Siz m3 geçiyorum yazdıktan sonra, gelin ben sizinle bir deniyim dermiyim, bir düşünün? istediğiniz gibi yorumlamayın lütfen.

Westi555
03-06-2015, 23:56
Alican bey kimin hangi tarafıyla güldüğü açıkcası beni hiç ilgilendirmiyor çünkü gülmek ağız yolu ile olur.
Ne zman denemek istedim dediniz buyrun cevap verin !!!
Konuyu değiştirmeyin.
Basınca da takılmayın fazla, ama sıkıştıkca alica bey gidip yerine başkası geliyor sanırım.

Westi555
03-06-2015, 23:58
Yok alican bey ben o yazdıklarınızı reno clio sahibi biri ile denemek istiyorsunuz olarak düşünmüştüm.

penguinhakan
Öncelikle beni gerçekten tanıyan arkadaşlar, çok güzel yazmışlar kendilerine teşekkür ediyorum.

Burada yazmak ve yorum yapmak illaki karşı tarafa meydan okumakmı oluyor, anlayabilmiş değilim.

Nedir yani, bugün sen geçersin yarın başkası. Benim böyle hırslarım olsa arabayı aldığım gün gt3076 takardım. Çok şükür halimiz vaktimiz yerinde. Ben ne yaptım, arabaya 3 sene zır stok bindim. Hatta, Wg aldım, sırf takmak için çok parça sökmek gerektiği için onu bile takmadım. Kısaca 1 boy 2 boy hızlanıyım diye derdim olsa çoktan yapardım. Ben bu işin yolunu bilmiyormuyum, tabiki biliyorum. Ama amaç önemli.

Ben gün içinde arasıra buraya bakıyorum ve bazı konular gözümden kaçmıyor. Özellikle burada yazdığım k04 e 1.1 basıp, e92 m3 geçildiği gibi. Bunu siz iddaa etmekten gocunmuyorsunuzda, benmi dile getirince hedef tahtası oluyorum. Bana inanın isim vermiycem ama birçok kişi bi tarafıyla gülüyor. Biraz samimi olun, ne yaptığınızı, ne parça taktığınızı samimi, dürüst yazın, inanan size saygı duyan kişi sayısı çok artıcaktır. Sanki zannedersinizki soğuk savaş var uzaya roket gönderiyorsunuz. Bu iş o kadar komplike değil. Kısaca formülü belli. Bugün 2.0tfsi da ne kadar hızlanmak istiyorsan ne yapman gerektiği belli. Ben başa oynarım, en hızlı ben olucam dersenizde bu işin sonu yok. Peki varmı benim öyle bir derdim? Tekrar yazıyorum yok yok yok. Ben arabamı birkez veya 2 kez Erhan'a götürdüm, sonra Nevzat abide komple egsoz yapıdı, o kadar. Yoksa ne olucak 3-5 bin daha harca Yen cupra ya yakın yürütürsün benim arabıyada. Ama sizin amaç farklı. Kendinizce bana kaldırdınız, saplamadığınız sürecede indiremeyeceksiniz. Bırakın bu sevdadan vazgeçin, samimi olunda arkanızdan milleti daha fazla güldürmeyin.

Tamam herşeye ok yerden göğe kadar haklısın diyecem , herkes gülüyor g... le bize buna da ok , lütfen sorularıma cevap verin , gelin sizle deneyelim diyen sonra basıncı kısıp gelecem diyen ben miyim sen misin ? , arabasının gitmesini istemeyen birisi için 1.5 bar basan ben miyim sen misin ? (K04 de de ciddi gimesi lazım ) , ve espri yaptığını sanıp garajı kötülercesine yazan ve üstüne gidilince kıvıran ben miyim sen misin ?

alicancalis

Güzel videoumuş teşekkürler. Unutmuşum bu videoyu. Ben 1.5 peak, 1.4 cont basıyorum ama wg olmadığı için 1.3 gibi düşünebilirsin.Bu videodan sonra Görkem ciddi hızlandı yalnız..

CKMERT
03-06-2015, 23:59
Alican bey basıncımı düşürüp sizin için gelicem demişsiniz bi gelinde herkez görsün bu konuda kapansın cocuk gibi ne yazdığınız ne anlattığınız belli değil

Westi555
04-06-2015, 00:01
Allahım sen koru cümlemizi

Westi555
04-06-2015, 00:02
Yahu nereye geliyo mert şakamı yapıyosun karşımızda herşeyi inkar eden biri var.

benzerini whatsup gruplarında da başkalarına yaptığı için gruplardan çıkarılmış kendisi.
Bu şu anlama geliyor karşımızda kimseye inanmayan biri var.
Yani boşa kürek çekiyoruz.

penguinhakan
04-06-2015, 00:03
Harbiden kimin neresi ile güldüğü belli oldu :D , Sen anafikri bayağı kaçırmışsın Alican Bey ....

alicancalis
04-06-2015, 00:05
Tamam herşeye ok yerden göğe kadar haklısın diyecem , herkes gülüyor g... le bize buna da ok , lütfen sorularıma cevap verin , gelin sizle deneyelim diyen sonra basıncı kısıp gelecem diyen ben miyim sen misin ? , arabasının gitmesini istemeyen birisi için 1.5 bar basan ben miyim sen misin ? (K04 de de ciddi gimesi lazım ) , ve espri yaptığını sanıp garajı kötülercesine yazan ve üstüne gidilince kıvıran ben miyim sen misin ?

Bak Hakan bey 1. si hiç kıvırmadım. 2. si benim kinayem 1.1 bar basan herhangi bir k04 takılı arabanın o yazıldığı gibi gitmeyeceğini bildiğim içindir. Doğrumu? Lütfen samimi olarak cevap verin.

2. benim araba 1.3 cont yürüyor ve wg olmadığı için 1.5 peakı çok anlık atıyor, dolayısıyla 1.3 basıyor gibi düşünebilirsin. İnanmazsanız birgün buluşalım bakın takılı olan saatten. Ayrıca 4 çeker ve kaç kg daha ağır bir araba. Ben aptalmıyım bu halimle meydan okuycam sizlere. Biraz sakin olun lütfen. Her yazan çizen size meydan okumuyor.

Westi555
04-06-2015, 00:07
Peki ibrahim kardeşimizin konusun içine beni neden yeniden karıştırdınız ?

iynn-RS
04-06-2015, 00:07

Gopro sündürmüs abi normalde fark 2 boy :D :D

Chuqhun
04-06-2015, 00:10
Okuyunca sizinle bi denemek lazım deniyor. Başkasıyla denetmeyeceksiniz herhalde. Basıncı düşürüp geliyorum gelicem demişsiniz. İlk acık davetin sizden geldiği aşikar. Sonra meydan okunmuyor deniyor. Biraz ilginç bi durum açıkçası. Madem böyle bir meydan okuma yok o zaman baştan yazılan cümleler kontrol edilmeli ve bazı konularda laf sokmadan mesaj atılmalı.

penguinhakan
04-06-2015, 00:13
Bak Hakan bey 1. si hiç kıvırmadım. 2. si benim kinayem 1.1 bar basan herhangi bir k04 takılı arabanın o yazıldığı gibi gitmeyeceğini bildiğim içindir. Doğrumu? Lütfen samimi olarak cevap verin.

2. benim araba 1.3 cont yürüyor ve wg olmadığı için 1.5 peakı çok anlık atıyor, dolayısıyla 1.3 basıyor gibi düşünebilirsin. İnanmazsanız birgün buluşalım bakın takılı olan saatten. Ayrıca 4 çeker ve kaç kg daha ağır bir araba. Ben aptalmıyım bu halimle meydan okuycam sizlere. Biraz sakin olun lütfen. Her yazan çizen size meydan okumuyor.

1. : Gelin deneyip diyip gelmeyen olunca ve bunu meydan okur gibi yapınca , önce maşallah demeyip direk kötülercesine yazınca ve bunu kabullenmeyip espri yaptığını anlatmaya çalışınca bunun adı benim için bellidir
1.1 basan 2.0 nasıl gittiğini bilemezsin nası ki 1.4 TSI dan biz neleri yaptığımızı bilmediğin gibi ve şaşkın olunduğu gibi ben de oyleyim çünkü.

2 : 1.5 bar basan bir videoda ben nerden biliyim senin 1.3 mü girdiğini 1.5 mi girdiğini müneccim miyim ben. Ben 1.80 bar basınca cont ne yürüğümü ve kesiciye kaç girdiğimi soylebilir misin : hayır , Beni kaç bar yada kesiciye kaç bar girdiğini onemi yok ,ben videodan gördüm yazdım senin kaç bar bastığınu değil rol yapabilme kabiliyetinin olduğunu ve bizle çok tabi deneyebileceğini göstermek içindi.

Gerisi beni bağlamıyor , sizden tek istediğim kendi adıma burda yazdığınız cümlenin haddini aştığını kabul etmenizdir.

penguinhakan
04-06-2015, 00:13
Gopro sündürmüs abi normalde fark 2 boy :D :D

İbo çizgileri say olmadı direkleri :D

Westi555
04-06-2015, 00:14

Daha evvelde dediğim gibi bir araç specified 1.1 isterse istemsiz 1.3 1.5 peak atsa bile dump valve devreye girer basıncı düşürür. Aracımızın yazılımı ne istiyorsa basınç odur.
Şuan 1.25 bar cont basınç var.
Hatta büyük intercooler sebebi ile pressure drop olduğu için 1.2 ancak gidiyor, ortalama enkada 100-200 hızlanması 9.5 saniye, bahsettiğiniz m3 ler ise 11 saniye gidiyorlar.

Sizin aracınız için birşey demek istemiyorum ne diyorsanız öyledir.

Westi555
04-06-2015, 00:18
Yada şöyle diyorum o zaman, Alican bey haklı ben M3 geçmedim, böyle bir olay yaşanmadı, yada yaşandıysa bile benim aracım 1.5 bar cont gidiyordu. Herkes için selametle kırdıysak istemeden affola, cümleten iyi geceler.

CKMERT
04-06-2015, 00:25
Bence s3 GTC ile denk yada 1 boy önünde cuprada 8 boy öndegibi videoda ya gopro sündürmüş yada s3 1.5 barla 300 hp anca İş böyle olunca 1.1 basan gti ın m3 gecmesine imkan verilmiyo.s3 ün sahibi olsam bende inanamam.

penguinhakan
04-06-2015, 00:27
Bence s3 GTC ile denk yada 1 boy önünde cuprada 8 boy öndegibi videoda ya gopro sündürmüş yada s3 1.5 barla 300 hp anca İş böyle olunca 1.1 basan gti ın m3 gecmesine imkan verilmiyo.s3 ün sahibi olsam bende inanamam.

Ne yaptın sen Mert , İboya şaka yapmıştım ve ibo diyince bir sayayım dedim en az 8-9 çizgi (16-18 boy) var gibi...

CKMERT
04-06-2015, 00:38
Benim cizgi hesabım tutmuyo.bazen gectiğim arabaları ben 2 boy diyorum,köprü üstünden bakınca 8-10 boy diyolar.Haliyle videoda koymayınca arada kaynıyo.***** genelde hep gecenler acıyo konuları,gecilenlerin konu açtığını göremedim.

iynn-RS
04-06-2015, 00:39
Sizin denediginiz 92 m3 , e46 m3 kadar gidiyo olabilirmi

Madem basinclar dogru o zaman sorun m3 de.

Ayni donemde gorkemin gtc ile red denedi
sonra gtc le e46 m3 denedi. Sonuç lara bakinca 92 le 46 ayni yuruyo. o zaman sorun yok

Westi555
04-06-2015, 00:40
İbocum ben görkemle denediğimde k03 vardı, m3 ile denediğimde k04 vardı.

penguinhakan
04-06-2015, 00:44
Sizin denediginiz 92 m3 , e46 m3 kadar gidiyo olabilirmi

Madem basinclar dogru o zaman sorun m3 de.

Ayni donemde gorkemin gtc ile red denedi
sonra gtc le e46 m3 denedi. Sonuç lara bakinca 92 le 46 ayni yuruyo. o zaman sorun yok

İbo ciddi ciddi boyle mi düşünüyorsun yahu ?

iynn-RS
04-06-2015, 00:46
Benim cizgi hesabım tutmuyo.bazen gectiğim arabaları ben 2 boy diyorum,köprü üstünden bakınca 8-10 boy diyolar.Haliyle videoda koymayınca arada kaynıyo.***** genelde hep gecenler acıyo konuları,gecilenlerin konu açtığını göremedim.

mert 2. kez imali cumle kuruyosun.Acik konuş ben dert etmem boyle seyleri.

Acik acik soyle ya gt28 li golfum le k04 lu cuprani gectim ama video koymadik de.

iynn-RS
04-06-2015, 00:51
İbocum ben görkemle denediğimde k03 vardı, m3 ile denediğimde k04 vardı.

Nasi k03? k04 lede denediniz diye biliyorum.sabah bakariz simdi yanlis cumle kurmayim. Gorkemle denemediysen hikmetle denedin abi.

İbo ciddi ciddi boyle mi düşünüyorsun yahu ?

Benim hesaplardan boyle bi sonuc.cikiyor.

CKMERT
04-06-2015, 00:54
İbo beni ne kadar tanıyosun bilmiyorumda.koymak istesek coktan ben hariç bu konuyu açmak isteyen cok kişi oldu .ama koymadık acmadık .gerek olsaydı koyardık

Westi555
04-06-2015, 00:57
Hikmetle denedim ama Görkemle k04 varken hiç denemedik, zaten dediğim gibi sağlıklı bir E92 M3 bildiğim kadarı ile enkada en iyi ihtimal 11sn gider ( o da rakım farkını düşünürsek ne kadar mümkün bilemiyorum.) benim k03 lü sürem 12.8sn k04 1.1 bar map ile 10.5sn şuan 1.3 bar 9.5 bunlar araç hiç bir şekilde sökük değil, wg yok, dv yok gerisi tam.
Yani bence çokta şaşırmamak lazım ama yinede belki M3te sorun vardır.
Açıkcası hiç önemi yok benim için biliyosun.

turkerrr
04-06-2015, 01:01
O degil de kirmizi s3 cok yakisikli araba

Westi555
04-06-2015, 01:04
Deneme videolarını koymak için uygun günler değildi o zmanlar, daha sonra deneyecek olursak hep beraber, o zaman video çekilir burda paylaşmak için anlaşır ekleriz. O yüzden geçmişe dem vurmayalım geleceğe bakalım.

iynn-RS
04-06-2015, 01:13
Saat 2:10 peak atmiş sabah devam ederiz :)

Errayn
04-06-2015, 04:26
Maşaallah Ibo abi hızlı aile babasısın :)
Gözünü sevdiğimin Ankara'sı enkada sürekli araba koşturan sayılı kişidir toplasan 20 yi bulmaz ama aradaki atışma da hiç bitmez :)

KA®ANLIK
04-06-2015, 08:57
O degil de kirmizi s3 cok yakisikli araba

konudaki en doğru yorum bu bence :D
Türkerim görüşelim bu konuyu :)

westi555 (Hakan) ın karakterinden kimsenin şüphesi olduğunu sanmıyorum Ankara'da.
bazı yanlış anlaşılmalar olmuş olabilir,
herkes bu konuda kimin ne dediğini, kimin ne cevap verdiğini gördü zaten...

RED GTI ın denemediği araba kalmadı Ankara'da heralde. hala da başarı ile koşuyor,
denemek isteyeni de hakanın geri çevireceğini hiç sanmıyorum.

denemek isteyen çıkar gelir dener, yormayın birbirinizi,
mis gibi çevreyollarınız var, tadını çıkarın valla :)

dirk
04-06-2015, 09:16
Vakit geliyor güzel bir iftar yemeğiyle bütün bu sorunları çözeceğiz :)

penguinhakan
04-06-2015, 10:16
Peki var mısınız şu teklifime ?
YEN , AN , RED , RUR , S3 ; cuma yada cumartesi toplanalım tekrar ,ikişerli deneme yaparken log alalım yada saatlerin videolarını çekelim.
Pbox da var nasılsa , Kim kaç bar da ne yürüyor yada ne kadar geçiyor ? Ne dersiniz ?

anilgny
04-06-2015, 12:30
Peki var mısınız şu teklifime ?
YEN , AN , RED , RUR , S3 ; cuma yada cumartesi toplanalım tekrar ,ikişerli deneme yaparken log alalım yada saatlerin videolarını çekelim.
Pbox da var nasılsa , Kim kaç bar da ne yürüyor yada ne kadar geçiyor ? Ne dersiniz ?

Ben varım hakan abi beni biliyorsun :)

penguinhakan
04-06-2015, 12:33
Benim hesaplardan boyle bi sonuc.cikiyor.

İbo yapma Allah aşkına stock E46 M3'ün bize tutanabileceğini mi düşünüyorsun ?

penguinhakan
04-06-2015, 12:35
Ben varım hakan abi beni biliyorsun :)

Bende de sorun yok , zaten kadran videolarım var ne bastığım ortada , RED'in de sorun yapacağını düşünmüyorum , ibo ve S3 den cevap bekliyorum ...

iynn-RS
04-06-2015, 12:38
Tam ciddi ciddi yazarken bi gulme geliyo yazamiyorum asuahaauaajauahausas

Şirzat
04-06-2015, 12:51
Deneme ne zaman olucaksa burdanda yazin izlemeye gelelim guzel olur

iynn-RS
04-06-2015, 12:53
Deneme ne zaman olucaksa burdanda yazin izlemeye gelelim guzel olur

Deneme nim konusundasiniz şu an. 1. sayfada videolar mevcut.

penguinhakan
04-06-2015, 13:18
İbo ok denemeye yapılmasın , basınc ve video çekelim herkes kendisi denesin dbn alsın 80-240 süresine bakalım ne dersin ?

penguinhakan
04-06-2015, 13:22
İbo ok denemeye yapılmasın , basınc ve video çekelim herkes kendisi denesin dbn alsın 80-240 süresine bakalım ne dersin ?

İstediğim bunu yapmak sadece ? Aynı eğim aynı yerde ...

https://www.youtube.com/watch?v=w7JPpHV2VvI

iynn-RS
04-06-2015, 14:02
Amac ne hakan abi. Kaç bastigimami inanmıyorsun?

penguinhakan
04-06-2015, 14:06
Amac ne hakan abi. Kaç bastigimami inanmıyorsun?

İbocum konuyu başlatan ben değilim , ben çözüm üretmeye çalışıyorum.
Herkes bastığı basıncı soylediği için bunun çekilmesinde ne sorun var ki ? Deneme de yapmayalım diyorum daha ne diyim bilemedim ...

PD130
04-06-2015, 14:58
beyler konuyu lastik gibi sündürmüşsünüz yapılacak en güzel iş hakanın yazdığı gibi tartışma konusu araçlar toplanın ***** yerde deneyin olay netleşsin en mantıklı çözüm bu

iynn-RS
04-06-2015, 15:04
beyler konuyu lastik gibi sündürmüşsünüz yapılacak en güzel iş hakanın yazdığı gibi tartışma konusu araçlar toplanın ***** yerde deneyin olay netleşsin en mantıklı çözüm bu

Abi konu ayni basincta anili gecip gecemeyecegim di. bana göre ayni basinçta(anila gore anil az basiyo , kimine gorede ben cok basıyorum ) ve takili haldr gectim. Benim icin konu kapandi.

Haa halen benle denemek isteyen varsa tabiki denerin kaçacak halim yok ama bu sefer bana kimse kac bar bastığımi sormasin.Turbo ne basiyosa onu basarim. ister 2 diyin ister 2.5. Sökük arabaylada denemem. Varsa denemek isteyen deneriz.

iynn-RS
04-06-2015, 15:08

Ayni sekilde 80-240 videosunu yukluyoruk.basınç saatide gozukuyo.

RSX
04-06-2015, 15:25
Maşallah iki aracada Allah kaza bela vermesin

Westi555
04-06-2015, 15:25
Bence daha fazla uzamasın konu, Herkes anlaması gerekenleri anladı, anlamayan varsa mesaj sıralamasına göre okursa anlar nasıl olsa. ibrahimin konusuda mahfoldu zaten.
Denemek isteyen varsa bile bu saaten sonra da zor dener bence, deneme işinide boşverin derim.

serdargoksu
04-06-2015, 15:28
ibrahim tebrik ederim çok güzel yürütmüşsün aracını zaten hızlı olduğunu biliyordu herkes :)

iynn-RS
04-06-2015, 15:37
ibrahim tebrik ederim çok güzel yürütmüşsün aracını zaten hızlı olduğunu biliyordu herkes :)

Teşekkurler abicim :) Seninle bi gorusmemiz lazım abi danışacagim bikac sey var :)

serdargoksu
04-06-2015, 15:44
Estağfurullah başım gözümle ne zaman istersen :)

penguinhakan
04-06-2015, 16:08
Ayni sekilde 80-240 videosunu yukluyoruk.basınç saatide gozukuyo.

Yav İbo biz S3 merak ediyoruz. Neyse görüşürüz.

iynn-RS
04-06-2015, 20:21

80 de basıyorum 5. vites 240 da bıtıyor , 6 250 de bırakıyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=MIvEDJ6dmhE

Anti
11-06-2015, 11:13
Hem YEN hem de AN bol zaman ve kaynak harcanmış değerli araçlar maşallah diyeyim.

Aynı bar'da yürürken AN beni 2-3 boy geçmişti. Abim YEN de AN'ı aynı basınçta 2-3 boy geçmiş :) Cupra adaleti sağlanmış :)