PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 1.6 ies direksıyon kutusu

bymurat___61
01-06-2015, 20:04
Merhabalar arkadasşlar.

Direksıyon kutumun sol tarafından cok cok az olmak kosulu ıle 1 senedır sızıntı var. Bunu en ıyı yapan yerlerden bırının bostancı sanayıdekı ***** yer oldugunu bılıyorum.

Şimdi size sorum ebaydan yada farklı bır sıteden direksiyon kutusunun repair kıtını alıp kendı uygulamaya çalışmıs olan var mı? Bir kaç video ızledım ve manuelde teknık resımlerıne baktım. oyle cok cok zor bır iş deil.

Suanlık bılgı toplama asamasındayım uzun stajım var 6 aylık. Staj donusu gırıseyım diyorum komple rot kolu bası rotiller ne varsa.

1- Şimdi sizden sorum su kendı yapan oldu mu hıc ?
2- ***** yere yaptırsam kullanılcak o ringler hep uydurma mı olucak orjınal o rıngler mı olucak ? 20.000 sonra bır daha elımıze almayak arac basık *****.

bymurat___61
02-06-2015, 18:16
up ? forum oldu mu bu kadar . JAntı ne renge boyasam diye 50 tane post olur.

Ömer Musaoğlu
02-06-2015, 18:36
Carisma aracımında direksiyon kutusunda aynı durum mevcut. ***** yer en iyisi gibi gözüküyor orda yapılan işlemleri izledim kolay yapılcak bi iş değil

noelbaba
02-06-2015, 18:54
***** yer neresi ?

bymurat___61
02-06-2015, 20:32
Reklama gırrer dıye yazmamıstım. Bostancı sanayı koç torna olarak aratırsanız.bulurusunuz. Evet kolay oldugunu soyleyemem ama aracın service manuelınde komple teknık resımı neresınde ne o ring var.

Yanı servis manuelıne guvenıyorum. Hondayı cok seviyorum bu sebepten.

bymurat___61
02-06-2015, 20:34
Pekı bu yerde kulanılacak o rıngler orjınal olucak mı ? Bilgisi olan varsa paylaşşsın. Forumun yarısında cıvıc var bu cıvıclerınde en az 10 de 1 ınde aynı sıkıntı var ama
kımsenın bılgısı yok.

MeRtCaN
02-06-2015, 20:34
tamir kitini alabılırsın ama kendın uygulayacagını hıc sanmıyorum
dıreksıyon kutusunun sokulmesı cok zor bır is
arka traversın fln sokulmesı gerekıyor
acıkcası aynı problem bende de var ortlama malıyetı ıscılık dahıl 400 500 tl yı buluyor

dıreksıyon kutusunun sokulup mılı nın de kontrol edılmesı gerekıyor
bıraz hasas bır is

bymurat___61
02-06-2015, 20:37
tamir kitini alabılırsın ama kendın uygulayacagını hıc sanmıyorum
dıreksıyon kutusunun sokulmesı cok zor bır is
arka traversın fln sokulmesı gerekıyor
acıkcası aynı problem bende de var ortlama malıyetı ıscılık dahıl 400 500 tl yı buluyor

dıreksıyon kutusunun sokulup mılı nın de kontrol edılmesı gerekıyor
bıraz hasas bır is

Abi cok arastırdım kutuyu sokmek en basıt iş. tabı bıraz hamallıgı var egzosu beşigi felan sokuyorsun baya bır. Ama ben ebayda yada amozonda bulamadım bır turlu tamır kıtını. İntegraların felan var. Bilgisi olan paylaşşsın lutfen saklamasın

Alternatoru sokmek daha zor. :) yanı sokmesı kolay cıkarması zulum :) B serilerinde da kolaydır belkı :)

MeRtCaN
02-06-2015, 20:44
açıkcası bana cok kolay gelmıyor sanzıman kulagı vs bır dolu sey var :)

tamır kıtını arastıracagım
hemen hemen aynıdır zaten
konu ıcınde yazarım yenıden :)

bymurat___61
02-06-2015, 20:51
açıkcası bana cok kolay gelmıyor sanzıman kulagı vs bır dolu sey var :)

tamır kıtını arastıracagım
hemen hemen aynıdır zaten
konu ıcınde yazarım yenıden :)

cok saolasın abı lınk felan bırakırsan memnun oluurm. sevınıırım servıs amnulıne bakıp bır ıkı vıdeo ızleyınce butun soru ısaretlerı kalkıyo sokumu aşamasında.

youtuba steering rack replacement yazınca cok kaynak cıkıo yor

kanashibari
02-06-2015, 22:20
Bu videoyu izleyin. Cok yardimci olacaktir. Kulak bacaj travers sokmeye gerek yok gordugum. Arka kapaktan capraz cikiyor.

https://youtu.be/5NXQHiypxs (https://youtu.be/5NXQHiyipxs)

EREN34
02-06-2015, 22:29
Ben kendim uğraşmadım.

Koç Torna ya yaptırttım. 25k km basık 20-25k km kadarda oem kullandım. En ufak sıkıntı yok şu an.

Bende tıkırtı+yağ sızıntısı vardı

bymurat___61
02-06-2015, 23:21
Bu videoyu izleyin. Cok yardimci olacaktir. Kulak bacaj travers sokmeye gerek yok gordugum. Arka kapaktan capraz cikiyor.

https://youtu.be/5NXQHiypxs (https://youtu.be/5NXQHiyipxs)

saolasın ızlemıstım daha once :)

bymurat___61
02-06-2015, 23:23
Ben kendim uğraşmadım.

Koç Torna ya yaptırttım. 25k km basık 20-25k km kadarda oem kullandım. En ufak sıkıntı yok şu an.

Bende tıkırtı+yağ sızıntısı vardı

Pekı kullanılan o ringler orjınal mıydı acaba. Bende sadece yag sıkıntısı var başka sıkıntı yok sukur. Artı sadece kutunun revızyonu ıcın ne kadar verdın ? ozel deilse paylaşırsan sevınırım

EREN34
02-06-2015, 23:25
Pekı kullanılan o ringler orjınal mıydı acaba. Bende sadece yag sıkıntısı var başka sıkıntı yok sukur. Artı sadece kutunun revızyonu ıcın ne kadar verdın ? ozel deilse paylaşırsan sevınırım

Kullanılan oringler orj. Diye sorgulamadım ama şahsi fikrimi soruyorsan değildir. Bence dert edilecek bir durumda değil zira adamlar işe 6 ay mı ne garanti veriyor.

Benim bir arkadaşım tahsilatçı olarak orada çalışıyordu. Onun kanalı ile bahsettiğim işlemlere 250 verdim. Fiyatta onun ne kadar etkisi olmuştur bilemiyorum.

bymurat___61
02-06-2015, 23:32
http://i.hizliresim.com/MERgAN.png (http://hizliresim.com/MERgAN)

Sİmdi bu teknık resımde replace yazan tum oringlerı ve shımleri istetme sansımız oluyormu yetkılı servisten. Yoksa kutuyu bız komple satıyoruz mu denınıyor. Bir ara merak edıp sormustum 5 mılyar demıslerdı :) VArmı bnm gıbı bunları ıstetmeye calışmıs rahatsız bır adam daha once ?
10 tane o ring 3 er 4 doalrdan para deil dır dıye dusunuyorum.

bymurat___61
02-06-2015, 23:35
Kullanılan oringler orj. Diye sorgulamadım ama şahsi fikrimi soruyorsan değildir. Bence dert edilecek bir durumda değil zira adamlar işe 6 ay mı ne garanti veriyor.

Benim bir arkadaşım tahsilatçı olarak orada çalışıyordu. Onun kanalı ile bahsettiğim işlemlere 250 verdim. Fiyatta onun ne kadar etkisi olmuştur bilemiyorum.

sokup takma işciliği daıl mı yoksa sadece kutunun revızyonunna mı 250 lira ?

EREN34
02-06-2015, 23:36
Servis manual de patlatılmış resimdeki her parça sipariş edileblir bence.

1) Yedek parçadaki adam uğraşır mı
2) Parça gelir mi
3) Bunca çileye değer mi

Şahsi görüşüm 3 soruya 1 cevap. O da hayır

EREN34
02-06-2015, 23:36
sokup takma işciliği daıl mı yoksa sadece kutunun revızyonunna mı 250 lira ?

Sadece rev. Fakat dediğim gibi bende tıkırtı vardı. Hafif boşluk vs.

Sökme işine karışmazlar. Söküp götürmen şart

bymurat___61
02-06-2015, 23:40
Servis manual de patlatılmış resimdeki her parça sipariş edileblir bence.

1) Yedek parçadaki adam uğraşır mı
2) Parça gelir mi
3) Bunca çileye değer mi

Şahsi görüşüm 3 soruya 1 cevap. O da hayır

Bakalım servise yolum dustugunde getirticem. Bazen yedek parca saçmalıyor mesela japonyadan gelıcek dıyor benden parasını alıyor geldıgı gun far olursa onunda alırım dıyor benı basından sallamk ıcın. Bende servis mudurunlen konusayım sorunumu cozemezse japonyayla maılleseyım o zaman dedım hemen R yaptı 37 liralık bir parcaydı 20 gunde gelmıstı. Yıne aynı muhabbetı yapmazlar umarım.

bymurat___61
02-06-2015, 23:42
Sadece rev. Fakat dediğim gibi bende tıkırtı vardı. Hafif boşluk vs.

Sökme işine karışmazlar. Söküp götürmen şart

Anladım tesekkurler muhtemlen rack ve pinionun işlem gormustur. TEşekkurler bılgılendırdıgın için

bymurat___61
04-06-2015, 20:32
Bilgisi olan saklmasın :) konu guncel olsn yarın obur gun herkesın işineyarıyacak *****