PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Astra J 1.4T @İstanbul Park - 2:53:18

snrk
01-06-2015, 23:50
31 Mayıs, D seansında Astra J ile yaptığım 2:53 'lük turun videosu. Araç tamamen stock, lastiğinden motor yağına kadar hepsi fabrika çıkışı :)

Pist günlerine bu ikinci katılışım. İlkinde ESP kapamayı unutmuştum. Bu sefer kapattım ve sürüş çok daha zevkli oldu benim açımdan. (lastikler için tam tersi :))

Kamera açısı için kusura bakmayın, çok üstte kalmış. Zaman zaman yol görünmüyor bile :(

https://www.youtube.com/watch?v=rJX1E9VK9SQ&feature=youtu.be[/QUOTE]

gp74
02-06-2015, 08:14
Güzel ve temiz bir tur olmuş Tebrikler. Bence Kamerayı kask yerine cama sabitlesen daha iyi olurdu, Dp + Yazılımla alabileceğin bayağı bir saniyelerin var gibi :)

snrk
02-06-2015, 09:31
Teşekkürler. POV açısını seviyorum ama nedense bu sefer çok yukarıda kalmış, önceki videolarımda iyiydi halbuki :(

Modifiye işlerine çok uzağım, bir sıkıntı çıkarırsa diye güvenemiyorum. Sonuçta o günün sonunda tekrar Ankara'ya dönmek var :)

hepkem
02-06-2015, 21:57
güzel bir tur olmuş. 8'in girişi ve son 2 viraj biraz daha iyi olsa 2:50'ye biraz daha yaklaşılabilirmiş gibi. lastik, fren balatası ve lift yazılım ile çok daha keyifli olması muhtemel ;)

snrk
02-06-2015, 22:55
Teşekkürler hocam. Evet, daha potansiyel var gibi. Son virajlarda çizgiyi tutturamadım. Frenler eskimesin diye hep yumuşak bastım. Arabaya acıma duygusu olmasa eminim ki alınan keyif 2-3 kat daha artar :)

hepkem
03-06-2015, 09:13
Teşekkürler hocam. Evet, daha potansiyel var gibi. Son virajlarda çizgiyi tutturamadım. Frenler eskimesin diye hep yumuşak bastım. Arabaya acıma duygusu olmasa eminim ki alınan keyif 2-3 kat daha artar :)

gündelik araba olunca lastik, fren, yıpranma hepsini düşünmek lazım, son derece haklısın. bu durumda pist için zaman içinde uygun bütçeli bir araç hazırlamanda fayda var ;)

snrk
03-06-2015, 20:07
Aynen öyle hocam. Kısmetse eylül'de brz'm gelecek ama yine rahat süremeyeceğim çünkü aynı araçla Ankara'ya dönmek zorundayım :(
İstanbul'da oturanları çok kıskanıyorum :) Pistinizin kıymetini bilin :)

hepkem
03-06-2015, 22:13
Aynen öyle hocam. Kısmetse eylül'de brz'm gelecek ama yine rahat süremeyeceğim çünkü aynı araçla Ankara'ya dönmek zorundayım :(
İstanbul'da oturanları çok kıskanıyorum :) Pistinizin kıymetini bilin :)

ben de Fatih'en geliyorum, 55km. sonuçta istanbul-ankara otoban gayet temiz, problem olmaz :)

BRZ çok dengeli bir araç ama güç eksiği var. Cosworth Stage 2 SC kit ile muhteşem olur ;

http://www.cosworth.com/media/452517/COSWORTH-57_web_TierThreeFourMainImg.jpg

http://www.cosworth.com/products/power-packages/fa20-platform/stage-2-power-package-range/

şimdiden hayırlı olsun :icon_tup:

snrk
03-06-2015, 23:10
Teşekkürler. Bu tarz şeyleri internetten alıp kendiniz mi takıyorsunuz? Yoksa Türkiye'de bulunabilen ve her ustanın bildiği bir şey mi?

hepkem
04-06-2015, 20:59
Teşekkürler. Bu tarz şeyleri internetten alıp kendiniz mi takıyorsunuz? Yoksa Türkiye'de bulunabilen ve her ustanın bildiği bir şey mi?

bu tarz değişiklikler için bu konularda tecrübeli modifiye garajları ile irtibata geçebilirsiniz. benim aracı İstanbul'da Paşaoğlu hazırladı. Subaru konusunda Ankara bölgesinde Tork Garaj meşhur diye biliyorum. Ankaralı arkadaşlar bu konuda daha fazla yardımcı olabilir.

snrk
04-06-2015, 21:20
Çok teşekkürler hocam, tamamdır günler bir gelsin de hayırlısıyla.