PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : K2 belgesine arac ekletmek ıcin ne yapabılırız?

ChtArdARSL
04-06-2015, 08:08
Merhaba,

Sirketimize yeni bir panelvan aldık K2 belgemiz var,fakat yeni aracı ekletmem gerekiyormus.Bunun için ızleyecegım yol nedır? Nereye basvurmam gerekiyor?

ILHAN K
04-06-2015, 08:40
biz havalalanı karşısında karayolları var orada ekletiyoruz

araç ruhsatı, şirketten adına yazılmış talimat, şirket sgk bildirgesi (ismini işaretliyorsun)

lethaldoze
04-06-2015, 19:37
Arkadaşlar ilk defa alıcaz.
Şirket çalışanıyım, talimat yeterli olurmu yoksa vekalet şşartmıdır.
Bide internette sitelerden buldum, ama resmi sitesinde falan istenen evrakları bulamadım.
Genel bir bilgi verecek arkadaş varmıdır.

fthdrn
05-06-2015, 00:28
Şirket yetkilisi halledebiliyor diye biliyorum

murat-m
05-06-2015, 09:14
Vekaletinizde ULAŞTIRMA BAKANLIĞI ibaresi varsa hallederler. Kolay gelsin, Araç ekleme dilekçesini internette'de bulabilirsiniz ya da Yeşilköy'deki çalışma ofisinin girişindeki güvenlikten tedarik edebilirsiniz.

ChtArdARSL
05-06-2015, 09:17
Cok tsk yesilkoye gidip halldicem evraklari hazirladim.

Yeni alicaklar icin vekalet sart ve ulastirma bakanligi yazma zorunlulugu var.
Ekletmek icin sgk personel listesi ve 90 tl ye ihtiyac var.

fore
05-06-2015, 10:36
Aynı yerde başvuru yaparsanız eğer araç ekleme çıkarma işlemlerini e-devlet üzerinden kendiniz de yapabilirsiniz devamında..

dursun81
05-06-2015, 11:27
Şirkette sigortalı çalışan iseniz vekaleten gerek yok sigorta bildirgesi ve yetki yazısı yeterli.

evolution_9
05-06-2015, 11:35
ulaştırma bakanlığından dilekçeyle halledilir. aracın ruhsat fotokopisi olması ve daha önce aldığın belgelerinin olduğu evrakla gideceksin vekalet olmadan tanıdık yoksa hayatta halletmezler. aracın muayenesi yoksa ekleyemezsin. dilekçeyi verdikten sonra sana bi evrak veriyolar o evrakla vakıf banka gidip 70-80 lira civarı hatırlamıyorum o parayı yatırıp geri dönüyosun çok kalabalık değilse 15-20 dk da taşıt kartını alırsın eğer kalabalıksa 1-2 gün sonra gider alırsın veya adresine postalarlar. arkadaın dediği gibi onlibe olarakta yapılabiliyor ama hiç yapmadım o şekilde