PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Z3 Coupe 3.0i / Intercity İstanbul Park / 2.31:49

ukku
04-06-2015, 10:47
Eveet, yeni arabamızla da pistin havasını bir almış olduk :)

Z3 Coupe, zannedilenin aksine acayip understeer bir otomobil. Çok fazla önden kaymak istiyor. 2. virajda bile zorlandığım oldu.
Frenlerden de hiç ama hiç memnun değildim. Sıfır brembo oem balatalar 10 turda tamamen bittiler. Merak eden olursa fotoğraflarını yüklerim. Debriyaj pedalı gibi bir fren pedalıyla pist döndüm. Eve dönerken metal metale sürtüyordu :)
Zaten videoda frene ne kadar erken bastığım görünüyor :)

Hatta fren kendini o kadar bıraktı ki, tempolu turları bitirdikten sonra ilk viraja yeterince yavaşlayamadım. Fast in-slow out yapmak zorunda kaldım. İzlemesi eminim güzel olmuştur, tam apeksi yan geçtim :)

Sarı Z3 M Coupe (Emir) ile 4 tur arka arkaya gittik. Tüm turlar 2.31.40-2.32.10 aralığındaydı. O turlardan sonuncusunu koyayım.
Süspansiyon ve fren iyileştirmesi ile 2.30'un altı muhtemelen gelir.

Bu arada, ekstra olarak sadece supersprint headers (takribi 240 hp) ve kumho ku36 lastik var.

gDKwE6xLsuQ

https://www.youtube.com/watch?v=gDKwE6xLsuQ

Can's
04-06-2015, 11:02
ukku hocam banada egitim verirmisiniz :D
maşallah utku neredeyse son limitlerde kullanıyorsun

BARR
04-06-2015, 11:06
Vitesler DSG kıvamında maaşallah :D

Zero
04-06-2015, 11:10
Daha iyisi çıkamaz herşey süper Uzun. Heleki o frenlerle karyola z3 için kusursuz. Tebrikler :)

ozans
04-06-2015, 11:51
Brembozedeler arasına hoş geldin. Benim sıfır balatalalar da 40dk'da metale inmişti. Almayın, aldırmayın, piste dayanmıyor.

alpbodrum
04-06-2015, 12:57
Bu araçlar böyle güzel döndüğünü bilmiyordum. Maşallah.

M3CSL
04-06-2015, 12:58
Hey maşallah, bakalım bi ara şu arabanın tadına..:)

OrcunInce
04-06-2015, 13:02
Panpa süre zaten güzel ona bişi demicem de, ben bu kadar yatmasını ve önden kaymasını beklemiyordum.
Neyse sen gerekli düzenlemeleri halledip Uzunoğlu Motorsport olarak bir dahakine öttürürsün.
Tebrikler bro'm.

snrk
04-06-2015, 14:08
Beklediğim video'lardan biriydi elinize sağlık. Pist çizgisini sizin kanalınızdan öğrendim desem yalan olmaz :)

hepkem
04-06-2015, 20:57
derslik videolara devam Utku, tebrikler. :icon_tup:

ukku
04-06-2015, 21:51
Teşekkürler beyler :)

morgy_drag
04-06-2015, 21:59
Heel-toe na kurban :D
BAşgan eline koluna sağlık..Herşey yine enfes :)

OMTechJr.
04-06-2015, 22:12
Son üç virajda Z3 bazalı çekyat gibi dönmüş :D Bi sağa bi sola yata yata. Fren süspansiyon ilaç olacak size belli. Bu arada pist videoları gittikçe güzelleşmeye başladı çok memnunuz bu durumdan :)

MOT
04-06-2015, 22:19
Çook iyi, çok beğendim. :icon_tup::bravo:

kurtbil
05-06-2015, 00:45
Maşallah kenks :)

TFSİ
05-06-2015, 07:56
ders niteliğinde:)

kelalper
05-06-2015, 08:21
Sana kamyon direksiyonu takacam bütün arabaların direksiyonları ellerin altında kayboluo koca elli adam. :D Bileeene sağlık. Hala uğramadın gelince kesicem biletini.

XoR
05-06-2015, 08:25
Maşallah bileğine sağlık sabah sabah keyifle izledik enerji depoladık :)

yavuz364
05-06-2015, 08:48
Maşallah, Güzel olmuş ama araba hayal kırıklığı oldu biraz benim için :)

ukku
05-06-2015, 13:15
ukku hocam banada egitim verirmisiniz :D
maşallah utku neredeyse son limitlerde kullanıyorsun

Eğitimlerimiz halka açık biliyorsun. Neden olmasın :)

Vitesler DSG kıvamında maaşallah :D

Vites, son odaklandığım şey. Ama izleyince fark ettim, güzel atmışım :D

Daha iyisi çıkamaz herşey süper Uzun. Heleki o frenlerle karyola z3 için kusursuz. Tebrikler :)

Eyvallah :) Frenlerle başım çok dertteydi.. Ama bir sonraki çıkışımda -artık ne zaman olursa- biraz farklı olacak :)

Brembozedeler arasına hoş geldin. Benim sıfır balatalalar da 40dk'da metale inmişti. Almayın, aldırmayın, piste dayanmıyor.

Hakikaten, piste gelecek otomobile tamamen zarar ziyan.

Bu araçlar böyle güzel döndüğünü bilmiyordum. Maşallah.

Ben de ilk kez denedim :) Teşekkürler..

Hey maşallah, bakalım bi ara şu arabanın tadına..:)

Eheh eyvallah.

Panpa süre zaten güzel ona bişi demicem de, ben bu kadar yatmasını ve önden kaymasını beklemiyordum.
Neyse sen gerekli düzenlemeleri halledip Uzunoğlu Motorsport olarak bir dahakine öttürürsün.
Tebrikler bro'm.

Gerekli çalışmalara başladık. Tahminimce 2 ay içinde setup tamamlanır. Yaz sonu under 2.30 diyebilirim. :)

Beklediğim video'lardan biriydi elinize sağlık. Pist çizgisini sizin kanalınızdan öğrendim desem yalan olmaz :)

Çok teşekkür ederim :)

derslik videolara devam Utku, tebrikler. :icon_tup:

Teşekkür ettim, şimartıyosun :)

Heel-toe na kurban :D
BAşgan eline koluna sağlık..Herşey yine enfes :)

Hayatta kalmak için heel and toe'ya mecburum :) Sağolasın başkan..

Son üç virajda Z3 bazalı çekyat gibi dönmüş :D Bi sağa bi sola yata yata. Fren süspansiyon ilaç olacak size belli. Bu arada pist videoları gittikçe güzelleşmeye başladı çok memnunuz bu durumdan :)

Bizim direktör, Ahmet abi, terastan izlememe rağmen karyola gibi yattığını gördüm dedi.. :D Hakikaten süspansiyon istiyor..

Çook iyi, çok beğendim. :icon_tup::bravo:

Teşekkür ettim. :)

Maşallah kenks :)

Eyvallah kenks :)

ders niteliğinde:)

Eyvallah :)

Sana kamyon direksiyonu takacam bütün arabaların direksiyonları ellerin altında kayboluo koca elli adam. :D Bileeene sağlık. Hala uğramadın gelince kesicem biletini.

Yav ben senin işi yeni öğrendim, mazur gör. Yaparız bir ayar :)

Maşallah bileğine sağlık sabah sabah keyifle izledik enerji depoladık :)

Eyvallah :)

Maşallah, Güzel olmuş ama araba hayal kırıklığı oldu biraz benim için :)

Limitte önden kayıyor demek, arkayı kaydıramıyorsun demek değil.. Senin hayallerin yıkılmaz bence :D

Velter
05-06-2015, 13:39
zaman ölçmek için kullandığınız app nedir?

ukku
05-06-2015, 14:07
zaman ölçmek için kullandığınız app nedir?

Harry's Lap Timer

yusuf yılmaz
05-06-2015, 14:28
2.38 sn yeyi 10 defa filan izledim daha izlemem gerek

63owen63
05-06-2015, 14:42
Çok keyifli tur olmuş, çizgiler çok iyi, hakimiyet çok iyi,ben z3 ü beğenmeyenlerin aksine beğendim, balata olayına rağmen :)