PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Clio RS 172

Hondata300
07-06-2015, 22:11
Arkadaşlar civic Si, mecarasından sonra aracın satışını, perşembe günü verdim.

RS Sayfalarında gezerken bir araç buldum, 41 plakalı hosuma gitti, fiyatlarıda oldukça makul bu fiyata bu performans araçlar açısından pek bilgi sahibide değilim Rs'ler hakkında.

Forumda bayağı konu açılmış hepsini tek tek okudum, ama hep şehirdışı yakıt tüketimleri atılmış.

Alacağım araçta filtre/egzoz/wimmer yazılım mevcut, bi nebze stock.

3 Sorum olucak, Clio RS'lerde nelere dikkat edilmelidir ? - Clio RS'ler şehir içi yakıt tüketimi ne kadardır, Parça tedarik konusunda üzer mi ? - Benzin fiyatlarımız belli, 2.0 motor eğer yakıt konusunda üzerse LPG Taktırılıp sorunsuz binilebilir mi ?

Herkese güzel forumlaar.

Patisever
07-06-2015, 22:39
lpg takacaksan rs alma ikinci sanzumanları iyi değildir iyi baktır arabaya hangı rs olursa olsun parcada sorun cekmezsin uyumlu muadilleri war reneaultda parca olarak kompresyon testine sok sağına soluna bak oyle al alacağın aracı

Hondata300
07-06-2015, 22:51
lpg takacaksan rs alma ikinci sanzumanları iyi değildir iyi baktır arabaya hangı rs olursa olsun parcada sorun cekmezsin uyumlu muadilleri war reneaultda parca olarak kompresyon testine sok sağına soluna bak oyle al alacağın aracı

2JZ - Öncelikle cevabın için teşekkür ederim,

Hala araştırmaktayım, rölanti ve bazı birkaç sorunu daha varmış sanırım ufakşeyler, yakıt konusundan ideal deniliyor eğer gerçekten öyleyse lpg'ye tabi kide hayır, sadece Lpg'ye uyum sağlar mı konusunda soru sordum ama net cevap gelmedi.

Patisever
07-06-2015, 23:10
lpg takanlar oldu ama araca yazık ediliyor bu sekılde rolantı walfi orjınal olursa pek sorn yasatmaz sorunuda çözdük sayet rs alırsan yardımcı olurum sahsen

Patisever
07-06-2015, 23:13
lpgye uyumlu arac bu arada ama ortalam yakıtın 30-50 kurus arası değişir kullanım seklıne göre

ahmet_xy
07-06-2015, 23:23
ya RS ler zaten az yakan bir araba. lpg takıp yazık etmeyin.

EREN34
07-06-2015, 23:33
Bu arada sağ çamurluk artık tr ye gelmiyor. servisten bulamazsın yani. Plastik olduğundan işin o kısmı biraz hassas.

F4R
08-06-2015, 00:02
5500 km lil sehir ici ortalamam var, 8.6 lt suan. Kassam kendimi daha da iner, 7,8 - 7,7 ler rahat gorulur kasilirsa. Rs e yazik olur lpg baglatmak, oyle bir dusunceniz varsa hic rs almayin, yazik etmeyin araca. Zaten cok nadir kaldi.

Ali Özdoğan
08-06-2015, 00:07
yapmayın lpg filan hiç gerek yok yakıtı zaten öyle aman aman bir araç değil

Hondata300
08-06-2015, 00:11
lpgye uyumlu arac bu arada ama ortalam yakıtın 30-50 kurus arası değişir kullanım seklıne göre

Yorumunuz için teşekkür ederim, Dediğiniz 30-50 kuruş benzin için mi lpg için mi geçerli ?
Daha önce hiç RS' yi bırakın sürmeyi oturmadım bile, ilk tecrübem olucak detaylı araştırma içindeyim kusura bakmyın sorularımla bunaltıyorsam.

Çünkü 1.6 civic Si aracım km'de rahat 45-60 kuruş arası yakıyordu kasmadan.

ya RS ler zaten az yakan bir araba. lpg takıp yazık etmeyin.

Eğer yakıtı üzmezse taktırmam, Sadece bilgi almak için konu açtım, direk alır almaz lpg taktırmıcam tabi ki :)

5500 km lil sehir ici ortalamam var, 8.6 lt suan. Kassam kendimi daha da iner, 7,8 - 7,7 ler rahat gorulur kasilirsa. Rs e yazik olur lpg baglatmak, oyle bir dusunceniz varsa hic rs almayin, yazik etmeyin araca. Zaten cok nadir kaldi.
Ne konudan yazık olur? RS kullanıcısı olarak ne eksi getirir, yakıtı ne derecede etkiler, aşağı yukarı 9 lt yakıyorsunuz ki, gaza otursanız 10.5-12 litre rahat görülür demek ki .
Aslında araçlar çok yakmıyor bizim yakıtımız pahalı .

Hondata300
08-06-2015, 00:12
Yorumunuz için teşekkür ederim, Dediğiniz 30-50 kuruş benzin için mi lpg için mi geçerli ?
Daha önce hiç RS' yi bırakın sürmeyi oturmadım bile, ilk tecrübem olucak detaylı araştırma içindeyim kusura bakmyın sorularımla bunaltıyorsam.

Çünkü 1.6 civic Si aracım km'de rahat 45-60 kuruş arası yakıyordu kasmadan.

Eğer yakıtı üzmezse taktırmam, Sadece bilgi almak için konu açtım, direk alır almaz lpg taktırmıcam tabi ki :)

Ne konudan yazık olur? RS kullanıcısı olarak ne eksi getirir, yakıtı ne derecede etkiler, aşağı yukarı 9 lt yakıyorsunuz ki, gaza otursanız 10.5-12 litre rahat görülür demek ki .
Aslında araçlar çok yakmıyor bizim yakıtımız pahalı .

yapmayın lpg filan hiç gerek yok yakıtı zaten öyle aman aman bir araç değil

Ya ben tamamen aklımdaki soru işaretlerini kaldırmak için sormuştum ama demek ki öldürüyor lpg bu araçları, Birde şehir içinden şehir içine değişir yakıt tüketimi amasyada durum ne olur acaba.

Patisever
08-06-2015, 00:41
benzındek ırakamları sağ çamurlukda baska seylerde war bu arada :)

atituti
08-06-2015, 00:52
clio rs 35 krsmu yakiyor sehir icinde ? ben dizelle o kadar yakiyorum arkadaslar yapmayin.

serkanokan
08-06-2015, 01:03
Sehir ici 3bin km nin ortalamasi 7.2 litreydi benim aracimin. Rolling de yaptim yogun trafige de girdim.

ScarpRex
08-06-2015, 04:13
Bizim Beepower da vardı 1.6 sport o bile 35 40 krş yakıyordu 45 falan yakar bence rs.

canozgur106
08-06-2015, 05:46
Rd 40kuruştan aşağı inmez tahminimce ne olursa olursa 2.0 benzinli araç lpg ile nesli tükenmekte olan bir araca iyice yazık edilmiş olur..

canozgur106
08-06-2015, 05:47
Edit:Yukarıda ki imla hataları için kusura bakmayın:)

Orçun Dikayak
08-06-2015, 08:15
Şehiriçi var şehiriçi var ben hegün Bornova'dan ksk ya gidersem rutin bir şekilde trafiğe takılmadan arabam 7,5-8 litre aralığında yakar ama 5 km lik yer gidersem motor ısınmadan nolursa olsun çok yakacaktır.Kelebekleri genel olarak ellenmiş olabiliyor rolantide dalgalanma varsa rolanti valfi arızalıdır direk Mais Ermat gibi bi yerden almanı tavsiye ederim dışarda çok çakması var eğer gaz takılıyorsa genelde kelebekten oluyor onada ayar tutturmak biraz zor hele polish yapıldıysa düzgün yapılmadıysa başa bela ince bi kaçak rolantideki devrini yükseltiyor yaşadım bunları :) Parça açısından çok sorun yaşayacağını zannetmiyorum kaportaya gelirsek Renault'un artık ticarileştirmediği parçalar olabiliyor 15 yaşında araç sonuçta ama sağlam bi parçacı bi şekilde yurtdışından getirebiliyor bilgine.Bu arada şehir içi ara gazlamalarımlar şuan 9-9,5 litre arası yakıyorum tek semt içinde dolaştığımı varsayarsak.Bazen gazlamadan iki adım yer iniyorum motor ısınmıyor bile stop ettiğimde sen düşün ;)

Hondata300
08-06-2015, 17:36
Herkese değerli yorumları için teşekkür ederim, Alacağım araca bu hafta içi gidicem bakalım sahibi ile konustum, Prins marka tüp Rs'lere uyumluymus öyle okudum forumlarda.

Buraya ayrıntılarını yazıcam bakalım :)

Grimlord
08-06-2015, 17:47
bu aracın keyfi bence de lpgsiz çıkar,hakkınızda hayırlısı olsun..

iynn-RS
08-06-2015, 18:02
Ben Rs ararken km si dusuk olanlara bakiyodum.
Sonraki donemlerde boyasiz arar oldu herkes.
Sonra motor yapilmamisa dondu olay.
Daha sonra bari agir kazasi olmasin , hadi motor orjinal toplanmis olsun vs. derken artik lps siz Rs aramak zorunda kalacak rs arayanlar :)

Hondata300
08-06-2015, 19:52
Ben Rs ararken km si dusuk olanlara bakiyodum.
Sonraki donemlerde boyasiz arar oldu herkes.
Sonra motor yapilmamisa dondu olay.
Daha sonra bari agir kazasi olmasin , hadi motor orjinal toplanmis olsun vs. derken artik lpg siz Rs aramak zorunda kalacak rs arayanlar :)

Aracı gündelik işe git gel olarakta kullanıcam ben, yani açıkçası Lpg en kötü ihtimalle takıcam, Yakıt üzerse ..
Si'dan sonra dizel araca binemem en kötü PD130 olsun diyorum onunda fiyatlar belli, hızlı orta segment bişeyler olsun istiyorum hakkımızda hayırlısı olsun bakalım.. Umarım düzgün bir RS Buluruz şuana kadar baktıklarım arasında 1-2 tane var düzgün araba gerisi hep haşat.
Gerçi Ferrariye - Maseratiye - Bmw M5' lere tüp takılan bir ülkede RS' ye tüp takılmış çok mu, herkesin bütçesi kendine kadar, aldığım tepkilerden dolayı inanın vazgeçicem :)

EMO
08-06-2015, 21:20
Kaç tane aldım sattım,dünyanın en az yakan 2.0cc aracıdır heralde.
Bulamayacağın parçası yok,sarf parçalar harici biraz sıkıntıya sokar sadece.
Lpg konusuna gelince,3-4 tane benim bildiğim araç var lakin,vvt açınca benzine geçme problemi vardı,o sorun olmazsa gönül rahatlığıyla kullanılabilir.Lakin lpg kullanılacak bi araç değil.Saygılar.