PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ufukta koalisyon görünüyor,sıfır ve ikinci el araç fiyatları,Euro,Dolar ne olur ?

AliDogukan
07-06-2015, 22:42
Dolar 2.78 i gördü.Yarın ne olur ya da ilerleyen haftalarda 3.20 yi görür mü dersiniz ?

Şuan ikinci el araba almayı ya da mevcut arabasını satmayı düşünenler ne yapmalı ? Sıfırlara zam geleceği zaten aşikar.

Nazicane elimdeki arabayı satarsam şuanki liste fiyatı 83 küsur bin lira olan bir araba almayı düşünüyorum.Elimdeki arabayı satıp bu işe girişmek ne kadar mantıklı olur ? Arabayı sattıktan sonra 1 ila 2 ay beklemem gerekebilir.Açıkçası şuan arabayı satıp almayı düşündüğüm arabaya da araba bulma sürecinde ard arda fena zamlar gelir diye çekiniyorum.

Konunun hiçbir siyasi amacı yoktur.

Mpower94
07-06-2015, 22:46
Dolar ne zaman 2.78i gördü?

Yigit-Y
07-06-2015, 22:49
2.73 du en son alala

semih
07-06-2015, 22:53
Genel seçimlerin sonuçlarını belirlenmesine paralel olarak piyasalara ilişkin beklentiler merak ediliyordu.
Dolar kurunda seçim sonuçlarının açıklanması ile birlikte ABD'de vadeli piyasada çalışan nöbetçi dealerlar satış yazdı ve dolar 2.68 TL'den 2.6580 TL'ye kadar geriledi.

Dolar kurundaki düşüş kısa sürdü ve Asya piyasalarındaki işlemlerle dolar 2.78 TL seviyesine ulaştı.

Dolar, alınan ilk seçim sonuçlarının ardından, düşük hacimli işlemlerde 2,7800 seviyesine yükseldi. Asya piyasalarındaki işlemler etkili oldu. Cuma günü Dolar/TL günü 2,6615 ile kapatmıştı.
Türkiye'de akşam saatleri olması nedeniyle işlemler kapalı olsa da Asya piyasalarındaki ilk işlemlerde dolarda sert satış geldi.

AliDogukan
07-06-2015, 22:56
Dolar ne zaman 2.78i gördü?

Genel seçimlerin sonuçlarını belirlenmesine paralel olarak piyasalara ilişkin beklentiler merak ediliyordu.
Dolar kurunda seçim sonuçlarının açıklanması ile birlikte ABD'de vadeli piyasada çalışan nöbetçi dealerlar satış yazdı ve dolar 2.68 TL'den 2.6580 TL'ye kadar geriledi.

Dolar kurundaki düşüş kısa sürdü ve Asya piyasalarındaki işlemlerle dolar 2.78 TL seviyesine ulaştı.

Dolar, alınan ilk seçim sonuçlarının ardından, düşük hacimli işlemlerde 2,7800 seviyesine yükseldi. Asya piyasalarındaki işlemler etkili oldu. Cuma günü Dolar/TL günü 2,6615 ile kapatmıştı.
Türkiye'de akşam saatleri olması nedeniyle işlemler kapalı olsa da Asya piyasalarındaki ilk işlemlerde dolarda sert satış geldi.

Bundan bahsediyordum

darkmoon
07-06-2015, 22:57
12 yıllık bir yönetim el değiştiriyor dalgalanma olucaktır.. kriz mi zaten vardı kriz.. eğer kaynağı belirsiz paralar ekonomiden çekilirse o zaman biraz sıkıntı olabilir.. ama uzun vadede pek sanmıyorum büyük bir sıkıntı olucağını.. chp nin ekonomi kurmayları sağlam..

MK8800
07-06-2015, 22:58
Bundan bahsediyordum

Valla bence bu kadar detaylı düşünüp de araç arayışını buna göre yönlendirmeye gerek yok , memleket memurda , öğrencide , askerde , her kesimden her telden insan arabasını ilana koyup 5 yukarısına satmaya çalışırsa dolar 1 lira olsa da bu piyasa düşmeeeeez

AliDogukan
07-06-2015, 23:11
Valla bence bu kadar detaylı düşünüp de araç arayışını buna göre yönlendirmeye gerek yok , memleket memurda , öğrencide , askerde , her kesimden her telden insan arabasını ilana koyup 5 yukarısına satmaya çalışırsa dolar 1 lira olsa da bu piyasa düşmeeeeez

Haklısın ben biraz bireysel düşünüyorum.

Şöyle diyeyim şuan 83 lira olan araba ben arabamı satıp elimde TL ile araba ararken ya da beklerken 90 lira olursa benim için sıkıntı.Bahsettiğin üzere milletimiz zaten ikinci ele fahiş fiyatlar biçmeye meraklı.Bahsettiğim denli bir zam gerçekleşirse ikinci el fiyatları da alır başını gider diye düşünüyorum.

hakan308
07-06-2015, 23:23
Tamamen kişisel görüşümdür zaten iyice şişmiş olan emlak sektörü bu sonuçlardan sonra patlayacak ve emlak fiyatları düşecektir. Her ne kadar laflarına güven olmasa da chp ve hdp'nin akp ile koalisyon kurmayacağını açıklamaları, hdp chp mhp koalisyonunun imkansız görünmesi ve akp mhp koalisyonu olması durumunda mhp faktörü ile çözüm sürecinin tamamen tıkanması nedeniyle artabilecek güvensizlik ortamı ve muhtemel iç karışıklıklar nedeni ile doların üstü örtülü kriz ile 3 TL'yi geçmesi domino etkisi yaratacak ve otomotiv, gıda, akaryakıt ve borsada olumsuz gelişmeler yaşanacaktır. Bu nedenle şu ortamda elinizdeki 1 liranın bile değerini bilerek keyfi tüm harcamaları askıya almanız daha mantıklı olacaktır.

SULTANOGLU
07-06-2015, 23:24
Balkon konusmasindan anlayacagimiz yerleri yaziyorum. Bir olmaya, iri olmaya, diri olmaya Hazirmisinizz !!! Yanii aman dikkat

ahmet_xy
07-06-2015, 23:29
"durumlar kel, acele gel" ben sonuçları hiç beğenmedim. seçimin kazananları akp ve hdp'dir. 2016 yılında erken seçim kaçınılmaz gibi görünmektedir.
eğer chp ve mhp'de mevcut liderler değişmez ise, 2016 seçimlerinde hezimetten kurtulamazlar ve akp %50 oyla yeniden iktidara gelir. hdp ise oyunu arttırmaya devam ederek %20 oya sahip olur.
koalisyon da olsa, azınlık akp hükümeti de olsa kazanan maalesef akp olacak. kapıda bekleyen ekonomik krizi fırsat bilip, ölümü gösterip halkı sıtmaya razı edecekler. bakın bizim tek başımıza iktidar olmadığımızda işte durum böyle daha kötü olur diyecekler. chp ve mhp de aynı kafada gittiği için akp'nin ekmeğine yağ sürecektir.

rebeloghy
07-06-2015, 23:33
Kim ne derse desin kriz konusunda , asgari ücret 940 lira iken , insanlar semt pazarları sonrasında yerlerdeki sebze artıkları içinde yiyecek ararken kriz yok diyen hakaret etmiştir..

atituti
07-06-2015, 23:51
piyasayı bilmem ama bahçeli şuan koalisyon hiç kimseyle yapmıcam diyor..

Berkan
08-06-2015, 00:01
Finans Ekonomi Haberleri Piyasalar Borsa ve Alt (http://www.bigpara.com/)

Caesar
08-06-2015, 00:19
http://www.techturkey.com/forum/sohbet/201882-ekonomik-kriz.html