PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kiracısı içinde ev satin alma ve problemler

baskan
08-06-2015, 01:25
Selam arkadaşlar,
İş yaptığımız müşterimizden para yerine daire aldım.Tapusu elimde ancak işin içerisinde garip olaylar söz konusu.
Şöyle ki;
Şu an dairede kiracı bulunmakta ancak kiracı eve girerken ev sahibi ile değil, ev sahibinin oğlu ile kira sözleşmesi düzenlemiş. Yani daha detaylandırmak gerekirse, ev sahibinin haberi olmadan oğlu evi kiraya veriyor ve kendi adına kontrat düzenleniyor.
Ev sahibi her ne kadar kontratta benim adım, imzam ve vekaletim olmadan duzenlensede kontrat geçersiz diyor.
Şimdi eğer kontrat yasal olsaydı ev satış sonrası tarihten yinelenerek sifirdan devam edecekti buraya kadar normal.
Anormal olan evin tapusu artık bende ve eski tapu sahibi adına duzenlenmemis bir kontrat var ortada. Bu durumda noterden ihtar ile 1 ay süreli evi tahliye etmelerini isteyebilirmiyim?

alex
08-06-2015, 01:58
Eski kontrat işlemsiz yasal olmadığı için suanki kiracıyı madur etmemek adına yasal yeni sözleşme yapar kiraya verebilirsiniz yada dediniz işlemi yapabilirsiniz diye bilmekteyim.