PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İstanbul/Avrupa - TOEFL/IELTS Kursu

MBuğra
10-06-2015, 16:19
Merhaba,

İstanbul Avrupa yakasında parasının tam karşılığı, eğitmenleri gerekli yeterlilikte, ilginin parayı verene kadar olmadığı, işinin ehli bir TOEFL veya IELTS kursu arıyorum. Aramızda yardımcı olabilecek, daha önce deneyimi olan var mı?

Bir de Galatasaray Üniversitesi İngilizce kursları hakkında bilgi verebilecek var mı?

Teşekküler :)

burkaykalyon
10-06-2015, 16:23
Birle (http://www.studyin-uk.com.tr/contact/)

Arkadaşımın firması. Sebahattin ismi. Arkadaşım diye söylemiyorum işinde oldukça iyidir. Burkay verdi numarayı dersen yardımcı olacaktır :)

B16
10-06-2015, 17:17
Maksat sınavı kazanmak için kursa gidiceksen (ingilizcemi ilerletmesem de olur) diyorsan EDUC http://educ.com.tr/

forumdan ceyhun737 de her IELTS tavsiyesi konusuna EDUC yazar :D

63owen63
10-06-2015, 19:42
Mbuğra , ingilizce seviyen nedir ? Alman gereken puan nedir, süren nedir ? Bütçen nedir ?

Çok sorum ama gerekli

MBuğra
10-06-2015, 20:29
Abi ingilizce seviyesi upper-advandce arası, geçen barodaki infilizce seviye tespit sınavında 75'te 58 yaptım.

Süre 3 ay civarı

Yüksek lisans için minimum IELTS'den 6.5 lazım.

İstanbulda bu işin piyasasını bilmediğimden bütçeyi kesin söylemiyorum ama GSÜ'nün kursuna 1200 lirayı gözden çıkarmıştım. Gerçi 1 ayda halledebilir miydim onu da bilmiyorum.

Senelerdir düzenli yabancı dizi izliyorum, 3+3 toplam 6 ay İngilterede bulundum. Sınav sistematiğini ve mantığını öğrenmek, özellikle writing olmak üzere speaking ve listeningimi sonavı geçebilecek düzeyde geliştirmek istiyorum.

https://lh6.googleusercontent.com/proxy/wBt15DnCSxFg2p6wZXlxwAydmJWsTl41heKoQNhZ1POLqYTBJh aHZGSCRx9wgjctY-Ohtb_cXKN-Z3S9pqFV-AbukBTJYF0pz60yK8m13eWOumU069rqAU96zKSHGr1wXZuTstV lSdF44sfnm2YHDcMlw_jn=w579-h254-nc

:)

yavuz364
10-06-2015, 22:08
Bana kalırsa en yakın bi IELTS e girin. çünkü upper-advance arası iseniz 7 flan yapmanız gerekiyor..
Hem seviyenizi görmüş olursunuz.. belki hiç gerek kalmaz.

MBuğra
10-06-2015, 22:13
Bana kalırsa en yakın bi IELTS e girin. çünkü upper-advance arası iseniz 7 flan yapmanız gerekiyor..

İşte sorun burada başlıyor, sanırım biraz kendime güvensizlik, biraz IELTS sistemini bilmemem, pratik şansı bulamadığımdan biraz paslanma, biraz da 500 lirayı boşu boşuna vermek istememem. :)

Dolayı en azından şöyle 3-4 haftalık bir kurs takviyesi almak istiyorum, bir kere gireyim, istediğim sonucu alıp çıkmayı arzu ediyorum. :)

63owen63
11-06-2015, 08:51
Senin kesinlikle kursa gitmen lazım kardeşim, bu sınavlar öyle gir soruyu oku cevapla vs türevi şeyler degil, her skill'in kendi için de farklı soru türleri var. Sorularda istenileni , istenilen mekanikte ve formatta sunmadıgın sürece kolay puan alamazsın. Bu yüzden kursların sırf 2-3 ayı sadece sınavı tanıma soru türlerini görme istenileni farketme üzerine gider. Ben okulda öğrencilerime son 4 aydır sadece, soru türleri anlatıyor, çalıştırıyorum. İngilizce seviye olarak upper demişsin ama gittigin kursta mutlaka bir seviye sınavı yapsınlar, eksiksen öncelikle onları kapatmanı öneririm.
Kurs olarak da lokasyon olarak sana yakın kursları 'kendin' deneyerek gözlemeni, orda ki diğer öğrencilerden referans almanı tavsiye ederim, çok sık hoca değiştiren vs yerleri tavsiye etmiyorum. İyi hocalar, kötü yerlerde kalmazlar çokça süre.
toefl'dan kaç lazım ?

Kesinlikle çok talihsiz bir deneme olur.

Dou
11-06-2015, 09:52
Ben ve nişanlım burada vatandaşlık başvurusu için IELTS sınavına girmemiz lazım. 6 ve üzeri kabul ediliyor. Nişanlım Türkiye'de iken girdi ve son gün göz ucuyla bakarak 7 aldı (ama gerçekten göz ucuyla son gün çalışarak, abartısız).

Ben cumartesi günü gireceğim daha çalışmaya başlamadım. Umarım yan basmayız :D

İngilizce bilmek ile ilgili sıkıntımız yok çok şükür, Koç mezunu ve 2 senedir Kanada'da yaşayan çift olarak. Kısaca anlatmaya çalıştığım, 6 aldıysan upper advanced, 3 alırsan novice kıyaslaması pek anlamlı değil çünkü İngilizce seviyesinden çok, şaşırtmalı soruları ve soru yöntemlerini bilmek gerekiyor.

TOEFL a ise yıllar önce pek çok kez girmiştim. Eğer sistemi hala değiştirmedilerse, çağ dışı bir test yöntemi. Kesinlikle önermem.

kimbubye
11-06-2015, 10:01
Öncelikle şunu söyleyeyim, seviyeniz upper ise birinci olarak advanced seviyesine gelmek için dil kursuna gitmenizi tavsiye ederim.

TOEFL ve IELTS sınavları görünürde birbirinin benzeri gibi olsada hangisine gireceğinizi net belirlemeniz gerekmektedir.

TOEFL ibt üzerinden konuşursak;
-Tamamen soğuk bir sınavdır. (Yani karşında kişi, insan, muhattap bekleme)
-İnternet Cafe gibi bir ortamda sınava girersin ve yaklaşık 4 saat sürer. (Sana tavsiyem önce bir gir ve güncel durumunu gör)
-Sistematik basit gibi görünse de, kompleks şeyler beklerler.
-Tam anlamıyla ingilizce ölçem bir sınav olduğunu düşünmüyorum. (Sistematiğini, işin matematiğini, taktik ve stratejisini oturttuğun an advanced seviyesindeki bir adam başarıya ulaşabilir)

IELTS üzerinden konuşursak;
Öncelikle çok bilgi sahibi olmadığımı söylemek isterim. Ben TOEFL dünya çapında daha geçerli diye onu tercih etmiştim. Ama sistematik olarak TOEFL'a yakın olsa da türk öğrencilerine daha uygun olduğu söyleniyor diyebilirim. Yani TOEFL puanında alacağın karşılığının daha üstüne oynayabilen kişiler tanıyorum. Ama dikkat IELTS daha kolay demedim, sadece türk sistematiğine daha bir uyduğunu düşünüyorum dedim.

Ayrıca IELTS'in kalem kağıtla ve karşında bir muhattapla yapıldığını biliyorum. (Eğer hala değişmediyse)

Onun dışında kurs konusuna gelirsek asla English Time, Just English, British bilmemne gibi kendini kanıtlamış kurumsal geçinen ama amacı sadece para kazanmak olan toplu kurslara gitme derim. Mutlu olan görmedim. Ben Taksim English Time'a gitmiş biri olarak şunu diyebilirim, kurs sana sadece sınav sistematiğini öğretir, senin bilgi dağarcığını geliştirmek için çabalamaz. Ama bu bahsettiğim kurumların bire bir özel ders veren hocaları ile temas etmen emin ol senin sınav puanını çok çok arttıracaktır. Hem yeni şeyler öğreneceksin, hem de sistematiği çözmüş olacaksın. Tek seninle ilgilendiği için daha verimli olacaktır. Ama tabi işin maddi boyutu da söz konusu malesef...

Yine TOEFL özelinden konuşursak; sınava gireceğin yeri iyi seçmelisin. Eğer boyutun benim gibi normalden biraz büyükse dar oturma alanlı bir yerde sıkıntı çekeceksin :) Ya da sınava girdiğin yer de ekstra ses izolasyon kulaklığı veriyorlar mı bunu teyit etmeni öneririm. Çok kritik bir konudur. Çünkü milletin çıkardığı seslerden etkilenmemen, konsantrasyonunu kaybetmeyip, yüzde yüz performansla sorulara cevap vermen gerekir.

Diyelim ilk denemede TOEFL'dan 70 gibi bir sonuç aldın 120 üzerinden, sakın rehavete kapılıp ya az bişey çalışıp 80'i geçerim gibi yaklaşma, yanarsın. TOEFL'da 1-2 puan arttırmak bile çok yoğun ve verimli çalışma gerektirir.

Maddi açıdan sana tavsiyem, TOEFL tarihi almak için bir kaç ay önceden başvur. Yanlış hatırlamıyorsam 35 Dolar gibi bir ücret farkı oluyordu. 100TL yüz TL dir.

Ayrıca o kursların seviye tespit sınavlarına da çok güvenme derim. Sonuçta onlar da para kazanmak zorundalar. TOEFL kurslarına bile katılabilmek için yine yanlış hatırlamıyorsam advanced seviyesinde olman gerekiyor ama ***** canlı para sıcak geliyor, o yüzden kurslar upper hatta intermediate öğrenciler bile kabul ettikleri oluyor. Bu durum çok kritiktir.

Yazının genelinde çok hoş bir senaryo çizmediğimin farkındayım. Lakin en azından istanbuldaki kursların ÇOĞUNUN böyle olduğunu söyleyebilirim. Amacım kimseyi suçlamak ya da yermek değil, ama ***** piyasa bu.

Daha önce 2 kere TOEFL'a girmiş ve 80'i zar zor geçmiş biri olarak tecrübelerimi ve naçizane düşüncelerimi aktarmaya çalıştım, umarım yararlı olmuştur.

Ben düştüm, sen düşme.

Son bir not: İnternette bu tarz sınavlar için hazırlanan bir ton kaynak var. Sana tavsiyem Longman ile bir ısınma turu attıktan sonra Kaplan ve Barron's gibi daha zorlu, hatta bazen lanet edilesi kadar zorlu kaynaklarla çalışman. Bir çok kursun birlikte çalıştığı Longman tamamen bir kandırmaca. Longman'da çatır çatır yaparsın özgüven tavan olur, ama TOEFL gelir suratına net bir şekilde çarpar üzülürsün.

Ekstra aklına birşey takılırsa sormak istediğin birşey olursa seve seve yardımcı olabilirim.

Ali Burak Şık
11-06-2015, 22:46
Birle (http://www.studyin-uk.com.tr/contact/)

Arkadaşımın firması. Sebahattin ismi. Arkadaşım diye söylemiyorum işinde oldukça iyidir. Burkay verdi numarayı dersen yardımcı olacaktır :)

Ayni kursta ablam egitim danismani :) tam kursun adini soyleyecektim once davranmissin hocam :D

ceyhun737
11-06-2015, 22:51
Maksat sınavı kazanmak için kursa gidiceksen (ingilizcemi ilerletmesem de olur) diyorsan EDUC EDUC | Education & Consultancy (http://educ.com.tr/)

forumdan ceyhun737 de her IELTS tavsiyesi konusuna EDUC yazar :D

Aynen öyle ilacın EDUC diyorum:D