PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motor numarasi blokta takozda yazmiyor

Sadık Özyer
10-06-2015, 22:49
Dikkat ettim arabanin blogunda yada takozunda herhangi bir numara yazmiyor , motor numarasina muaynede bakilmadiydi zaten , ben bu motoru saticaktim fakat change olmasi ihtimali ile cop olacak gibi , arabaya sandik motor aticam simdi cikan motoru vs soracaklar mi ? Nerde bu motor gibisinden ? Yasal olarak hangi merciye basvurabilirim ?

EREN34
10-06-2015, 23:10
Motor sökülür. Mekanik işle ilgili fatura kestirilip 2 tane ek1 ile trafiğe başvurulur. Motor sökme yazısı alınır.

Yazıyı aldıktan sonra bloğu parçala kağıdıda sakla. Senin durum için en hayırlı yol bu.

Genel anlamda en hayırlısı ise etliye sütlüye bulaşmadan satıp 1.7 corsa alman.

Sadık Özyer
10-06-2015, 23:31
Motorda numara yok abi . 1.7 dti yi hayatta almam bir kere surdum ve bana gore degil . Swap 2.0 hdi kismetse.

EREN34
11-06-2015, 09:47
Eski bloğu kimseye göstermiyorsun bu işlemler olurken. Eski blok tabiri caizse çocuğun oluyor. Motor nosu, sicili düzgün olsa noterden satış bile yapabilirsin.

2.0 hdi swap işi içinde Allah kolaylık versin diyorum. Bence seçtiğin yol, yol değil ama sen bilirsin tabi :D

Sadık Özyer
11-06-2015, 12:15
Eski bloğu kimseye göstermiyorsun bu işlemler olurken. Eski blok tabiri caizse çocuğun oluyor. Motor nosu, sicili düzgün olsa noterden satış bile yapabilirsin.

2.0 hdi swap işi içinde Allah kolaylık versin diyorum. Bence seçtiğin yol, yol değil ama sen bilirsin tabi :Dmoney talks poor cries demis birisi :-P blok ariyom bana tesisat dahil lazimm