PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Boya vs üzerine yetiştirilecek eleman

TaGo
11-06-2015, 17:33
Arkadaşlar İzmir de istihdam edilmek üzere mesleğimizi öğretebileceğimiz çalışma arkadaşı arıyoruz. Tüm sosyal hakları sağlanacaktır. Hali hazırda eğitimini bizler veriyoruz. Tabiki yatkınlık ve ilgi olması şart. Bu anlamda başvurularınızı pm yolu ile yapabilirsiniz.

SULTANOGLU
11-06-2015, 17:39
Abi valla bulursanız kaçırmayın. Boyacı bulmak artık çok zor ve öngörülerime göre 2017 den sonra resmen bulamayacağız, artık alttan kimse yetişmiyor.

TaGo
11-06-2015, 17:41
Alttan yetişmesini bırak. Ünv den boyacılık bölümünden istiyorum çocuk 3. gün "ben bu işimi yapıcam" diyor. Yok aq işletmecilik yapacaksın :)

MrtYILDIZ
11-06-2015, 21:01
Abi valla bulursanız kaçırmayın. Boyacı bulmak artık çok zor ve öngörülerime göre 2017 den sonra resmen bulamayacağız, artık alttan kimse yetişmiyor.
Eleman sıkıntısı sanırım bu saatten sonra bütün mesleklerde oluşacak ,Dediğin gibi alttAn yetişen yok,iyi yanları işçiliğe değer gelecek gibi gözüküyor

Mpower
11-06-2015, 21:32
Eleman sıkıntısı olması normal çünkü herkes asgari ücretle adam çalıştırmaya çalışıyor elemanlar da sıkıldıkça iş değiştiriyor :)
Bu arada bursa da boyle bir durum olursa hazırım :)

d.berkay
12-06-2015, 01:09
Bende uzun süre aradım yetiştirecek birini, herkes olabilecek en kısa yoldan çok para kazanma derdinde. Meslek öğrenip sahip çıkacak ve uzun vadede kazanacak birilerini bulmak çok zor.

onat
12-06-2015, 08:04
tarkan abi msj kutun dolu, konu ile ilgisiz ama :)

kimbubye
12-06-2015, 08:08
İşini hakkıyla yapanlara lafım yok ama sırf adı var diye, ne olduğunu bilmeden, ne yapar ki bunlar demeden, mühendislik okuyanlar sağolsun diyorum.

Ülkede mühendisten geçilmiyor. Tutmuş bir mühendislik furyası herkes birşeyin mühendisi.

Mezun oluyor, diploma alıyor, sonrası yok.

Alman bir arkadaşımın çok net tespitini paylaşıyorum; "Mühendisliğe bu kadar meraklı bir ülkede, mühendisliğin zerresinin bile olmaması içler acısı. Siz sadece ünvanı almak için okuyorsunuz."

Sırf mühendislik dedim diye kimse üstüne alınmasın genel tablo bu malesef. Diğer meslek dallarında da sonuç değişmiyor.

Bizim millet en kısa zamanda nasıl köşeyi dönerim derdinde. Herkes tuttuğunu .... mantığı

Bu tarz konulara zanaatkar gözüyle bakıyor ve hepinize saygı duyuyorum. Umarım en kısa zamanda işinin hakkını verecek potansiyelli birini bulursunuz.

Day Walker
12-06-2015, 08:10
İstanbulda adamı alıyosun yetiştiriyosun tam nimetini görecekken hoop kaçıyo başka yere. Özellikle yetkili servisler maaş piyasasını düşürdüğü için insanlar kendi işlerini yapmak için merdiven altı dükkan açmaya çalışıyo buda ucuz ve kötü malzeme ile yapılan işin kalitesini düşürüyo.

Yanına alırsan bence sözleşme gibi bişey yap bağlayıcı olsun.

TaGo
12-06-2015, 09:35
Arkadaşlar ben Yüksek Makina Mühendisiyim. Ayrıca İşletme okudum. 3 ünv say işte. Tamam kendi mesleğimi icra ediyorum ama aynı zamanda Tüm orta doğuya boyacılık vb eğitimi veriyorum ürünlerimiz ile alakalı. Yani hayat bu öyle onu yapmam bunu yapmam larla olmaz. Hedefleri olacak insanın. Tabiki birileri başladığında ihtisas konusu değilse asgari ücretle başlayacak. İşini öğrendiğinde kendi maaşını kendi belirler zaten. Kapıdan girene gel bakalım 2000tl maaş artı tüm sosyal haklar diyemessiniz. İşletmeler kazanmak için kurulur. İnsanın sırtından para kazanmak için değil. İçinde insanın olduğu sistemlerde zamanı iyi kullanarak kazançtan bahsediyorum.

alpbodrum
12-06-2015, 10:15
Arkadaşlara kesinlikle katılıyorum , çevremizden bazen personel arayan arkadaşlar oluyor , ister istemez ücret olarak ne düşünüyorsunuz diyorum ve rakamları duyduğumda hem üzülüyor hemde sinirleniyorum çünkü genç kişiler iş ve kariyere odaklı değil paraya odaklı çalışıyor . Ben turizm sektöründeyim otelimizde 1500 TL ' ye çalışan genç Bellboy lar aldığı bahşişlerle birlikte ortalama 2000- 2500 TL para kazanıyor. Garsonlar ' da aynı şekilde .. Üniversite mezunu ' da var , Lise mezunu ' da. Durum böyle olunca zanaatkar yetişmiyor. Yurtdışında bir iş yaptırmak istediğinizde rakam saat üzerinden hesaplanıyor. Türkiye' de işçi ve işçiliğin değeri yok malesef.

MBuğra
12-06-2015, 10:18
4 sene fakülte, 1 sene staj yapmış yeni avukatın piyasası 1500 İstanbul'da.

Artık okul okumuşsun okumamışsın farkı yok artık.

muratburunce
12-06-2015, 10:29
sadece boyacılık sektörüyle alakalı bir sıkıntı değil bu sanayide nerdeyse 10 dükkandan 8'inde camda çırak aranıyor ilanı var yani ilerde bu dükkanlarda iş yapan adamlar bırakırsa çoğu kişi için yetkili servis yolları görünüyor olacak elle tutulur sağlam usta kalmayınca...

clioGT
12-06-2015, 10:31
burun kıvırıyolar ediyolar ama, ondan sonra elde avuçta sayılı boyacı, kaportacı olunca, piyasaının 2 misline en azından iş temiz ve güzel oluyor diye insanlar o boyacıya kaportacıya elektrikçiye gidiyor mesela.

baştan bu sektörde işi iyi öğrenirsen geliştirirsen asla aç kalmazsın aslında

bkaraca
12-06-2015, 11:00
Tarkan abi, bir arkadaş var kardeşim gibi 25 yaşında ama izmir de değil, vefa kelimesinin karşılığını fazlasıyla alırsın.Pm atamadım sana .ilgilenirsen lütfen sen yaz abi.

Agah
12-06-2015, 11:57
Memlekette işçisizlik diz boyu.

Boya işlerini de çok severim ben. Mesleğim olmasa çıkar gelirdim. Bence çok büyük bi fırsat :)

TaGo
12-06-2015, 13:04
Arkadaşlar pm için mesaj kutumu boşalttım :)

Mpower
12-06-2015, 15:00
İşini hakkıyla yapanlara lafım yok ama sırf adı var diye, ne olduğunu bilmeden, ne yapar ki bunlar demeden, mühendislik okuyanlar sağolsun diyorum.

Ülkede mühendisten geçilmiyor. Tutmuş bir mühendislik furyası herkes birşeyin mühendisi.

Mezun oluyor, diploma alıyor, sonrası yok.

Alman bir arkadaşımın çok net tespitini paylaşıyorum; "Mühendisliğe bu kadar meraklı bir ülkede, mühendisliğin zerresinin bile olmaması içler acısı. Siz sadece ünvanı almak için okuyorsunuz."

Sırf mühendislik dedim diye kimse üstüne alınmasın genel tablo bu malesef. Diğer meslek dallarında da sonuç değişmiyor.

Bizim millet en kısa zamanda nasıl köşeyi dönerim derdinde. Herkes tuttuğunu .... mantığı

Bu tarz konulara zanaatkar gözüyle bakıyor ve hepinize saygı duyuyorum. Umarım en kısa zamanda işinin hakkını verecek potansiyelli birini bulursunuz.
O kadar dogru bir tespit ki bir ulkede sinav yapicaksin ve muhendislik bolumleri 200-210 puandan kapi acicak adam akilli ders anlatmak staj vermek deney vs hic yok zaten sonra bu ulke ara eleman ulkesidir diyeceksin
Kayseride universite biraktim ders anlatmiyorlar diye madem anlatmayacaksın ben.niye bu kadar para harcatayim aileme kuzenim var 210 ile muhendislige girdi o da ders anlatmiyolar diyor sanirim durum her yerde ayni

BaDCaT
12-06-2015, 15:21
O kadar dogru bir tespit ki bir ulkede sinav yapicaksin ve muhendislik bolumleri 200-210 puandan kapi acicak adam akilli ders anlatmak staj vermek deney vs hic yok zaten sonra bu ulke ara eleman ulkesidir diyeceksin
Kayseride universite biraktim ders anlatmiyorlar diye madem anlatmayacaksın ben.niye bu kadar para harcatayim aileme kuzenim var 210 ile muhendislige girdi o da ders anlatmiyolar diyor sanirim durum her yerde ayni

Üniversite lise gibi değildir ders anlat hadi, sen sus bu konu cok onemli vs gibi birşey olmaz. Lise öğretmeni değil akademisyenlerdir derslere gelen.

Mpower
14-06-2015, 07:10
Üniversite lise gibi değildir ders anlat hadi, sen sus bu konu cok onemli vs gibi birşey olmaz. Lise öğretmeni değil akademisyenlerdir derslere gelen.

Abi lise değildir diyorsun da 4 senelik lise hayatım da hiç bir hocam adam akıllı ders anlatmadığı için eline kitap alıp okuyup tahtaya da birine yazdırdığı için ne bir dersi dinledim nede bir dersin hocasına saygı gösterdim öğretmenlik bu mudur yani eğitim ?

Üniversiteyi kazanıyorsun hoca sınıfa giriyor 2 dakıka ders anlatıyor elindeki notlardan sonra siyaset konuşuyor sonra çocuğundan bahsediyor
sonra sınav vakti geldiğinde aşşağıda fotokopiye bıraktım (100 sayfa) çalışın gelin.Benim üniversiteye ödediğim harç eve verdiğim kira elektrik vs
orada harcadığım para neye yaradı şimdi ?

Sırf bu yüzden bıraktım okulu tekrar girdim sınava inşallah bu sene uzaktan eğitim ya da direk özel okuldan devam edicem

ahmet3425
15-06-2015, 15:05
Gecenlerde bi vasifsiz eleman ariyorum baslikli konu acmistim. Nihayetinde cevreden bi emean buldum 19 yasinda genc akli bi karis havada bi cocuk kotu niyetli degil ama kendini ise veremiyor malesef habire elinde telefon habire whatsapp muhabbeti.

Demem o ki elemani bulmakla da bitmiyor is cani gonulden calisacak eleman bulmak asil zor olan.