PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bursa'da Yaşayan ?

Buğra A.
22-10-2008, 15:39
1 günlüğüne Bursa'ya gitme durumum var iş için.Trafik polisleri ne alemde acaba merak ediyorum :) Egzoslu araçlara zıt mı gidiyorlar İstanbul'da olduğu gibi acaba?Bağlanma durumu vs vs..

brv
22-10-2008, 15:48
Nerde takıldığına veya gezdiğine bağlı...Garaj tarafı biraz sıkıntılı olabilir...Fatih sultan mehmet bulvarında çok fazla göze batmamak lazım özellikle geceleri...onun dışında yolda gezerken beni bugüne kadar hiç polis çevirmedi...geçen sene 3 numara filmlerle egsozla çok dolaştım hiçbir sıkıntı yaşamadım...bu yazda arada sürekli gidip geldim hiç bir sıkıntı yaşamadım...

Bursa'da hiçbir polisle muhattap olmadım bugüne kadar o yüzden karşılaşırsan ne tür bir muhabbet yaşanır tam olarak kestirmem zor...

Spawn
22-10-2008, 15:53
çok fazla polis göremeyeceksin aslında. çok fazla yok trafik polisi . nerelerde gezdiğinle alakalı biraz.. sadece gemlik çıkışı- bursa girişndeki yolda aman diyeyim 3 tane radar olduğu oluyor üst üste..

Dip Not : Heykel trafiğine girme...

kwanc
22-10-2008, 15:53
genellikle bişey olucağını zannetmıyorum.altıparmak caddesınden gazlaya gazlaya gecme sakın gec bıtek.ne tarafta işin bursada ona gore bı yol guzergahı cıkaralım sana.

overblack
22-10-2008, 15:54
setbaşı,heykel,kükürtlü,fsm haricinde modifiyeden pek bağlamazlar.ancak genel uygulama olursa çok tuhaf yerlerde çevirme yapıyorlar.

Buğra A.
22-10-2008, 16:03
Valla gideceğim yer Dik Kaldırım diye bir yerde.Hatta önünde Bursa Şevket Yılmaz Hastanesi mi ne var.Ha birde Çekirge'ye uğramam lazımmış :)

kwanc
22-10-2008, 16:07
çekirge de gazlama bence ne olcağı belli olmaz:D dikkaldırımda bısey olmaz.bu arada ıkı yer arası 5 dakikalık mesafe

Buğra A.
22-10-2008, 16:12
:D Teşekkürler.Yazdım bütün girmemem gereken yerleri :)

overblack
22-10-2008, 16:15
cuma akşamı bursadaysan kükürtlü caddesinde estrella cafeye uğra ;) rutin buluşma var.kapıda arabaları görürsün zaten

brv
22-10-2008, 16:15
Bursa'da çekirgede oturuyorum,gündüzleri çok fazla dikkat çekmezsen bir sıkıntı yaşamazsın ama bazı geceler 12 den sonra çevirme olabiliyor ve film egsoz dan direk bağlıyorlar,film varsa söktürüp bırakıyolar...Dikkaldırımda hiç bir şekilde sıkıntı yaşamazsın...

Bursa*Yalova yolunda hergün olmasada çoğu zaman radar oluyor sınır 99 daha üstüne direk ceza yazıyorlar aklında bulunmasında fayda var...

Çekirge meydan da Meydan dürüm var güzel ciğer dürüm yaparlar tavsiye ederim :D hatta çok güzel kokoreçte yapıyolar :D

kwanc
22-10-2008, 16:18
rica ederim.tabelaları takıp ettıgınde cok rahat cekırgeyı bulursun.cekırgeyı bulduktan sonra dıkkaldırımı kıme sorsan soyler zaten:)

EvrenCan_RS
22-10-2008, 16:25
Bursa da modifiyeli araç çok fazla görüyorum geziyorlar tısır tısır...
Ama dikkaldırım tarafı sıkıntılı olabilir.. Orası kalabalık biraz polis falanda çok

Maxiboost
22-10-2008, 16:27
çekirge meydanı, gece kükürtlü caddesinin (overblack isimli arkadaşın bahsettiği estrella cafe nin orası) aynı yolun sonu bunlara dikkat edersen gerisi serbest :D o kadar olay oldu anca şikayet ederlerse ve bir yerde durursan patlıosun onun haricinde de pek birşey demezler yabancı plaka olduğn için egsoza çevirmelere gelmeden iç ışığı yak sakin geç birşey olmaz :)

YavuzNaz
22-10-2008, 16:59
bide şöyle bişi var eski hisardan feribotamı binip gececeksin yoksa körfezimi dolaşacaksın dolaşırsan şayet gişelerden çıkışta ışıklardan yalova yoluna dönüşte dün gece filmlerden cezamı yedim karamürselde 2.defa cevirdiler ceza makbuzunu gösterdim baya bi münakaşadan sonra serbest bıraktı yalovaya kadar sorun çıkmadı :) tabi feribota binersen topçulardan ötesini bilmiyorum..

overblack
22-10-2008, 17:05
bursa istanbul arası(topçular feribota kadar) ovaakça düzlüğü,dürdane rampa inişi,orhangazi düzlüğü,süpürgelik inişinin sonu radar uygulamalarından en az 2'si oluyor.
istanbul bursa arası(yine topçulardan sonra) topçulardan çıkıp yalovaya giderken 3 km sonra,kurtul düzlüğü ve ovaakça düzlüğü.ovaakça %100 oluyor. ;)

Buğra A.
22-10-2008, 17:34
Feribotla gidicem tabi.Feribotlar eskisi gibi değil di mi?Hani binerken yada inerken tamponun yada aracın altının sürtmesi gibi bir problemi oluyor mu gene?

Maxiboost
22-10-2008, 17:35
benim tavsiyem pendikten gel direk yalova içine o feribotlar daha uygun ve daha ekonomik oluyor öbür tarafa göre :)

Vtec
22-10-2008, 17:37
Dikkaldırım tarafı rahat ama Çekirge taraflarında biraz dikkat edersin.. ;)

overblack
22-10-2008, 19:37
Feribotla gidicem tabi.Feribotlar eskisi gibi değil di mi?Hani binerken yada inerken tamponun yada aracın altının sürtmesi gibi bir problemi oluyor mu gene?

hızlı feribotlarda hondanın altı sürtüyor.anca yan ve yavaş yavaş çıkarsan az sürtüyor ;) topçulardan kalkan eski feribotlarıda biliyorsun zaten.onlara düzgün binersen sürtmüyor

mrtngn
22-10-2008, 19:44
walla gelirken bence en önce gemlik yoluna dikkat et feribottan inince..radarlar cevirmeler vs. diger yerlerdede aslında hiç belli olmuyor şans işi biraz da ama dikkat öekmdikçe öle gazlamadıkça fazla bisey olmaz..ama gece 11-12 civarı heykel,cekirge.kükürtlü ve acemler tarafına yani dikkaldrımın asağsı oluyor..buralara dikkat edrsen sorun olmaz..gündüzde artık sansına kalmıss diyebilirim...bi sorun cıkcağını sanmam ;)

Mrt
23-10-2008, 00:15
sehir içinde heykel altıparmak cekirge dikkat edersen sehir dısıda gemlik yolu kükürtlüde falan bişi olcagını sanmıyorum fsm de falan

Buğra A.
23-10-2008, 03:56
Çok teşekkürler.Uyarıları dikkate alıcam.Saolun yardımcı olduğunuz için.