PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kapora Dolandırıcılığı

ioz
13-06-2015, 17:44
Herkese iyi forumlar. Başıma gelen bir olayı sizlerle paylaşmak, yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa da danışmak istiyorum.

01.06.2014 tarihinde sahibinden.com üzerinden Alper Otomotiv'e ait bir aracın ilanını gördüm. Aradım, görüştüm, anlaştık ve cuma günü babamın Osmaniye'den gelip aracı alacağını ilettim. Arkadaş haklı olarak kapora istedi, 250 TL kapora yatırdım. Sonra geri aradı ve aracı 5 gün bekleteceğini, 250 liranın yetmeyeceğini söyledi. 250 lira daha yatırdım yani toplamda 500 lira kapora verdim. Babamı perşembe günü cuma sabah İstanbul'da olacak şekilde otobüse bindirdim. Babamı bindirdikten 2 saat sonra arkadaş aradı ve arabanın satışında problem çıktığını, devrini pazartesi verebileceğini söyledi. Ben de haliyle böyle bir problem varsa bunu neden pazartesiden bu yana halletmediğini falan sordum, ben sizin geleceğinizi unutmuşum dedi. Sabır çekerek babamın yolda olduğunu söyledim. Arabaya baksın, sıkıntı değil orda otelde kalır satışı da pazartesi alır dedim. Neyse cuma günü babam arkadaşın dükkanına gitti. Kendine saat 10'a kadar ulaşamadım zaten telefonu açmaya zahmet etmiyor. Ortada araba falan yok. Orada çalışanlar ağzından kaçırmış, araba hacizliymiş ve otoparka çekmişler. Sağ olaun 50.000 aramaya cevap verdi hastanedeyim falan dedi. Canım sıkıldı adam hastanedeymiş falan diye -ki onun da yalan olduğu ortaya çıktı.- Ben de haklı olarak kaporamı geri istedim çünkü ortada araba yok ve durum öyle pazartesiye kadar düzelecek gibi değil -zaten araba hala ortada yok, yani pazartesi olayı da yalan.- Beni o günden beri oyaladı. Şimdi yatırıyorum, yoldayım, yatırdım gelmedi mi falan fistan.. Zaten sonra da numaramı engelledi. Şimdi sormak istiyorum bu adamları tanıyan var mı? Bostancı sanayide "Alper Otomotiv" diye bir yer. Hasarlı oto alım satımı yapıyorlar. Adamın ismi "Taner" miş. 500 lira belki çok büyük bir mebla değil ama göz göre göre alın terimin üzerine yatılması kanıma dokunuyor. Ayrıca babam oradayken oradaki çocukların 55 yaşında adama "Sanki Ferrari mi alacaktın?" falan diyerek akıllarınca dalga geçmesini de hazmedemiyorum. Durum bundan ibaret.

***** şahsın site bilgisi:
http://alperotomotiv34.sahibinden.com

ioz
13-06-2015, 17:46
Edit: Kapora yatırdığım tarih 01.06.2015