PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : VW Passat B8 Gizli Özellikleri Açma ve Garanti Durumu

jr1905
13-06-2015, 23:09
1 ay kadar önce yeni kasa passat comfortline aldım. İnternette araştırırken bu gizli özellikler mevzusuna denk geldim. Öncelikle merak ettiğim bu özellikleri açtırdığımda araç garantiden çıkar mı ? Ve ne gibi özellikler var açtırmaya değer mi ?

Birde merak ettiğim diğer bir durum "mirrorlink" olayı. Servisten yaklaşık 900 lira civarında bir kod alıp etkinleştirebiliyormuşuz. Yalnız bu özelliğin kötü yanı telefondaki videoları ve gps i sadece park halinde kullanabiliyormuşuz. Yazılımla bu video oynatma ve gps i hareket halinde de kullanabilme şansım olur mu?

Gökhan Bilgin
13-06-2015, 23:18
Aracınız hayırlı olsun. Özellik açtırmayla ilgili bizim burda bayiden bile bana yönlendiriyorlar yani garantiyle ilgili bir sorun çıkartmıyorlar.

İkinci sorunuz orjinal kabloyla yapılabilir vagcan kablo yani

Özellik olarakta bunlar görünüyor şimdilik sitede işini bilen biri kurcalayarak muhakkak başka şeylerde açar stemei.de .VCDS Codierungen .Codierungsservice .Webdesign - Stefan Meier - VW Passat B8 - VCDS Codierungen, Webdesign (http://www.stemei.de/pages/coding/vw-passat-b8.php)

jr1905
13-06-2015, 23:23
Aracınız hayırlı olsun. Özellik açtırmayla ilgili bizim burda bayiden bile bana yönlendiriyorlar yani garantiyle ilgili bir sorun çıkartmıyorlar.

İkinci sorunuz orjinal kabloyla yapılabilir vagcan kablo yani

Özellik olarakta bunlar görünüyor şimdilik sitede işini bilen biri kurcalayarak muhakkak başka şeylerde açar stemei.de .VCDS Codierungen .Codierungsservice .Webdesign - Stefan Meier - VW Passat B8 - VCDS Codierungen, Webdesign (http://www.stemei.de/pages/coding/vw-passat-b8.php)

Teşekkür ederim. Keşke yakında olsaydım valla heryerde kurcalatasım gelmiyor arabayı.
Peki bu vagcan kablodan önce serviste etkinleştirmem gerekiyor mu mirrorlink i ? Artı nasıl temin edebilirim bu kabloyu?

onursumer
13-06-2015, 23:25
valla mirorlink olayını bende çok beğendimde ekstra ücret olması garip gelmişti şuan daha ihtiyacım olmadı ama ilerde belki düşünürum

Gökhan Bilgin
13-06-2015, 23:29
Vagcan kablo aliexpress'te var ama 400-500 euro arası bir fiyatı vardı :) en iyisi bu işlerle uğraşan birisine yaptırmanız. Yok hayır servisle hiç işiniz olmasın bakımdan bakıma uğrayın geçen gün özellikleri açtırmaya gelen birisi bahsetti banada 600 lira istemiş özellikleri açmak için servis :) Ender elektronik gibi biryer varsa yaşadığınız yerde kolayca yaparlar istediklerinizi.

Gökhan Bilgin
13-06-2015, 23:31
valla mirorlink olayını bende çok beğendimde ekstra ücret olması garip gelmişti şuan daha ihtiyacım olmadı ama ilerde belki düşünürum

Abi senin aracında composition media yok mu ? Senin aracında olması lazım zaten mirrorlink bugün bayide incelediğim polo lounge'ta bile vardı :)

jr1905
13-06-2015, 23:40
Vagcan kablo aliexpress'te var ama 400-500 euro arası bir fiyatı vardı :) en iyisi bu işlerle uğraşan birisine yaptırmanız. Yok hayır servisle hiç işiniz olmasın bakımdan bakıma uğrayın geçen gün özellikleri açtırmaya gelen birisi bahsetti banada 600 lira istemiş özellikleri açmak için servis :) Ender elektronik gibi biryer varsa yaşadığınız yerde kolayca yaparlar istediklerinizi.

Ben o video oynatma kısmı vagcan kabloyla oluyor sandım :)

Bu özellikler var madem neden aktifleştirmezler ki ben bu volkswagen i harbiden anlamıyorum

onursumer
14-06-2015, 00:03
Abi senin aracında composition media yok mu ? Senin aracında olması lazım zaten mirrorlink bugün bayide incelediğim polo lounge'ta bile vardı :)

Mirorlink secince servis ile iletisime gecin vs diyorda acikcasi hic kurcalamadim bir ara oturup ugrasicam

dqn
14-06-2015, 07:19
Hiç bir sıkıntı olmaz garantiden dolayı.Babamda 2013 model b7 passat sahibi.Tüm özelliklerini açtırdım.Bu ana kadar hiç bir sıkıntı olmadı, olamaz.

Nightfish
14-06-2015, 08:19
Arabamızda ne gibi gizli özellikler var bakabileceğimiz bir site var mı acaba ?

Mehmetmert
14-06-2015, 08:50
Golf7ye daha dogrusu mqb platformunu kullanan araclara olan hersey b8'ede olur

TayfunS
14-06-2015, 13:26
Arabamızda ne gibi gizli özellikler var bakabileceğimiz bir site var mı acaba ?

facebookta vw club mersin diye bir grup var orada uygulama yaptiklari araclarda neleri acabildiklerini detayli yaziyorlar

onursumer
14-06-2015, 22:42
Ya su mirrorlink olayini detayli bilen varmi bende girmeye calisinca servisle iletisi e gecin diyor aktiflestirmek icin ne alaka anlamadim bi ozellik ya vardir ya yoktur :D ben boyle sacma is gormedim