PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Otonomi-Ankara'da Yatırım Üzerine...

ghibli06
14-06-2015, 11:22
bilindiği gibi taa 2011 de şehir içindeki galerilerin şehir dışına çıkartılması için bir yasal düzenleme yapıldı, bunun neticesinde de 2013 senesinde bu proje başladı...

Ana Sayfa - Otonomi (http://otonomi.com.tr/ana-sayfa)

nedir fikirleriniz hiç gidip inceleyen oldu mu? tutar mı? yoksa şehir dışına çıkmamakta ısrar eden galericiler mi kazanır? açıkçası galeri+ yeni teknoloji bilgisayarlarla diyagnoz ekspertiz hizmeti veren bir dükkan iş yapar mı diye düşünmekteyim, emlakçı yatırımcı arkadaşların var mı fikirleri?

Sert@ç
14-06-2015, 12:01
Besevlerdeki cogu galeri yerini aldi
Ayni sekilde aydinlikdaki galerilerde aldi

Herkes bitmesini bekliyor bence guzel bi uygulama oldu tek sorun uzak olmasi

anilatasy
14-06-2015, 12:13
Bizimde bir galerimiz var tek sorun uzak olması onun dışında daha toplu oldu en azından gittiğinde kesinlikle boş dönmeyeceğin kadar büyük ancak büyük oynayanların kazanacağı yerler çünkü kira ve giderleri normal dükkanlardan baya fazla oluyor hesaplayınca küçük araçlarla dükkan çevirmek orda baya zor olucak belkide imkansız ama tüm galeriler oraya alındığı için şehir dışıda olsa mutlak iş yapcaktır.

ghibli06
14-06-2015, 12:29
sorun orada işte, tüm galericiler oraya gidecek mi? yoksa bir çoğu bir yerde adres gösterip araçları internetten satmayı daha mı mantıklı bulacak?

CasabLanca
14-06-2015, 14:30
büyükbaşların hepsi zaten şehiriçinde kalmak için bir markanın bayiliğini aldı, onun dışında kalanlar ufak çaplı esnaflar oraya taşınacak. bir nevi daha iyi olur hepsinin derli toplu olması. bir nevi istanbul istoç gibi olacak

iadam
14-06-2015, 14:38
Biraz farklı bir bakış açısı olacak ama ben de galerilerin yerini kafeler alırsa Emek 8. caddenin inanılmaz tarz bir yer olacağı kanısındayım. :) Belki o caddede bir yer de düşünülebilir.

gakko
14-06-2015, 18:49
Galerici bir arkadaşım otonomiyle uğraşacağıma tepe prime dan ofis tutar otoparkında da arabalarimı muhafaza ederim demisti

Aytacd
14-06-2015, 21:17
Oraya yapılacak en mantıklı şey Computest olur bence

fuatozkan
14-06-2015, 21:25
Mekanı şans eseri gördüm tam bitmemişti galiba henüz. Gayet güzel duruyordu mantıklıda geldi. Ama sıfır oto satımı okudum sanki tabelada yada 3 farklı kısmı var ben onu gördüm.

Gimifayf
14-06-2015, 23:18
Cumartesi gunu Otonomi Rallisi icin ordaydim, klasik araclari gormeye gitmistim. Ben gittigimde kura cekimi yapiliyodu, galiba dukkanlar kura usulu ile dagitiliyo. Eger kura usulu yapiliyosa dukkanlarin on tarafindan cikarsa sansiniza gayet guzel olur gibi. Bir de dukkanlar biraz kucuk gibi goz hesabi yaptik ayna aynaya 10 arac ancak sigiyor bir dukkana. Sonuc olarak kullanim alani da onemlidir diye dusunuyorum.

anilatasy
15-06-2015, 00:15
kura usulü ile lakin nasıl diyeyim parsel parselmi bölge bölgemi mesela ön taraftaki 5 dükkanın değeri belli itşe sağdaki 3 dükkanın bunların arasında yoksa tamamen bütün bölgede kura usulü değil yani bizim dükkanın kurası öyle oldu.bütün esnaflar gidicek onun dışında bayilik alanlarda öyle mesela aydınlıkda almıyor gene bayiliklerin bulunduğu yerleden alıyor biz istanbul yolunda bir yere bakmıştık ama bayilik işi bu otonominiyide aşıyor.yani boynuz kulağı geçiyor muhabbeti. dükkanlar ufak tabi ama bizimde tahminimizce herkes esnaf olacağı için yayılır gene araçlar kapıların önüne yani dükkanımızda 11 adet transporter-caravelle var üstüne 7 tanede araç var ne yapcaz yarısınımı satcaz tabikide yayılma olur dükkan önlerine :) bayilikler var sıfır araç satışı ama geneli gene esnaf tabikide 2. el. bu arada kesinlikle orda deli gibi iş yapacak bi computest olur çok büyük bir dükkan hatta sermaye sahibi biri 2 dükkanı birleştirir baya büyük bir girişimde bulunursa cidden kazanır çünkü asıl sanayilerede uzak :D galerilerin kimisi rent a car olcak bu işten kaçmak için ama emin olun engeller gelcek vergi sınırına takılcaklar al sat o kadar kolay olmıcak

Nightfish
15-06-2015, 06:00
Otonomi'nin altında o alan kadar kapalı otopark yoksa sıkıntı büyük olur. Dükkanın önde ya da arkada olması bir şeyi değiştirmez bence. Şehir merkezinden 20 km yol giden adam 2 sokak öteye de geçer rahatlıkla. Bir de umuyorum ki oraya bir PTT, Banka ve Noter açmayı düşünmüşlerdir :)

lnd_samet
15-06-2015, 14:00
düşünülmemiş olamaz bence.
noter ptt banka ototest bunlar şart,
ototest içinde büyük kapışmalar olur.
kimse istememişse direk saldırın bence.
içeride vermezlerse (yeri bilmiyorum ama) giriş yolu üzerinde prefabrik bir yer bile yapılır arsa kiralanıp

lnd_samet
15-06-2015, 14:01
böyle yerlerde en güzel parayı, ototest ve cafeler yapıyor.
cafeden ziyade yemek işi,
galeri adam kendi yemek yapmakla uğraşmıyor.
araba satmaktan daha güzel parası bence.

AvcI
15-06-2015, 14:45
abi Gölbaşında da benzer bir proje var, iyi analiz etmek lazım

mayday
15-06-2015, 17:55
Subayevleri/ Aydınlıkevler taraflarındaki galeriler kesin olarak gidecekmi? Yoksa bir formulünü bulup kalacaklarmı? Bilgisi olan varmıdır?

Sert@ç
15-06-2015, 18:37
Ben iş yapacağı kanısındayım benzer en kolay örnek istanbul istoç
2-3 sene önce ordan bi araç almıştım epey beğenmiştim bütün heryeri gezmiştim cidden büyük kolaylık
Galerinin vekaleti geldi çıkalımda notere yetişelim dedim meğerse oranın içinde noterde varmış
http://www.timsantr.com/en/wp-content/uploads/2012/04/p10d.jpg

teoman_rpm
15-06-2015, 22:41
Bende emek 8 de galericiyim otonomiden bizde dükkan aldık çünkü herkezi kesin bi şekilde cıkartıcaklar , kimse cıkmam vs diyemez yani devlet neyi nası isterse yaparki arkalarında melih gökçek var ,2.si 6 kişilik bi ekip kurmuşlar bunlarlada evlerinde kapısının önünde galericilik yapıcakları ofis tutup araba satıcakları sahibinden üzerinden toplu ilanları araştırıp direk belediyeyle beraber kapattırıp ceza kesicekler yani ofisten kapı önünden satmak hayalolur dersenizki 10 tane farklı hat alırım tek tek ilan girip satarım o olur ama onuda galericiler duyduklarında gördüklerinde illaki ispiyonlarlar cünkü ekmekleriyle oynanmıs olur yani onuda yapmak cok zor olur , illa herkez tasınıcak otonomiye ekim sonuna kadar ... ayrıca computest için sadece 1 tane yer var onuda acık arttırma usulu ile sattılar notorde bankada aynı sekilde ...

teoman_rpm
15-06-2015, 22:43
golbasındaki projede sadece ticari araçlar ve ağır vasıtalar için

normal binek tasıt olarak sadece otonomi var

Kartal3urak
15-06-2015, 23:02
Bi Gidip Dükkan Bakalım :D Elbet Galericilere Satacak Bişey Buluruz :D Pavyon mu Açsak ki ? :/

anilatasy
15-06-2015, 23:11
Subayevleri/ Aydınlıkevler taraflarındaki galeriler kesin olarak gidecekmi? Yoksa bir formulünü bulup kalacaklarmı? Bilgisi olan varmıdır?

herkes kapatıp gidicek teoman abinin dediği gibi bazıları yollar arayıp bulur ancak açıklar ufak ufak kapatılır :D oyunlardaki gibi günceleme olur sorunlar hallolur yani :D aydınlıkda 3-4 dükkanda duydum rent a car yapmayı düşünenler var ama dediğim gibi araç sınırına takılırlar mutlaka ve gene teoman abinin dediği gibi ispitleyen olur haklılarda biz oraya trilyon para bayılıp yada 500-600 bin para bayılıp iş yapıp ekmek yiyorsak herkes kurala yasaya uymalı.

Bi Gidip Dükkan Bakalım :D Elbet Galericilere Satacak Bişey Buluruz :D Pavyon mu Açsak ki ? :/

abi kesinlikle iş yapacak bi yer olur emin ol cumartesi galeriden sonra kesinlikle tıklım tıklım olur :D

Ome_RS
16-06-2015, 10:44
bundan bi tanede İstanbul sabiha gökcen yoluna yaptılar. otoworld asya mı neydi adı. küçük gibi geldi gözüme ama faaliyete başlayınca gidip ziyaret edicem. yanınada acık oto pazarı kurmuslar. mantıklı gibi görünüyor.

VETTE
16-06-2015, 17:13
bolgeye yatırım çok
fuar alanının da temeli atıldı.İ.Melih Gökçek in de bölgeye yatırımı göz önüne alındığında ben de iş yapacağı kanısındayım.

rodya
16-06-2015, 17:36
bundan bi tanede İstanbul sabiha gökcen yoluna yaptılar. otoworld asya mı neydi adı. küçük gibi geldi gözüme ama faaliyete başlayınca gidip ziyaret edicem. yanınada acık oto pazarı kurmuslar. mantıklı gibi görünüyor.
haramidereye inerken de var bir tane bunlardan. oradaki galeriler bir de expertiz yeri açmışlar. geleni gideni tokatlıyorlar maşallah.

ghibli06
17-06-2015, 07:04
Bende emek 8 de galericiyim otonomiden bizde dükkan aldık çünkü herkezi kesin bi şekilde cıkartıcaklar , kimse cıkmam vs diyemez yani devlet neyi nası isterse yaparki arkalarında melih gökçek var ,2.si 6 kişilik bi ekip kurmuşlar bunlarlada evlerinde kapısının önünde galericilik yapıcakları ofis tutup araba satıcakları sahibinden üzerinden toplu ilanları araştırıp direk belediyeyle beraber kapattırıp ceza kesicekler yani ofisten kapı önünden satmak hayalolur dersenizki 10 tane farklı hat alırım tek tek ilan girip satarım o olur ama onuda galericiler duyduklarında gördüklerinde illaki ispiyonlarlar cünkü ekmekleriyle oynanmıs olur yani onuda yapmak cok zor olur , illa herkez tasınıcak otonomiye ekim sonuna kadar ... ayrıca computest için sadece 1 tane yer var onuda acık arttırma usulu ile sattılar notorde bankada aynı sekilde ...
öncelikle hayırlı olsun, dükkanların iş alanı kesin belirlenmiş durumda mı? yani ben bir dükkan alsam istediğimi yapamıyor muyum? hem galeri hem de diagnoza izin vermeyecekler mi?

teoman_rpm
17-06-2015, 08:16
öncelikle hayırlı olsun, dükkanların iş alanı kesin belirlenmiş durumda mı? yani ben bir dükkan alsam istediğimi yapamıyor muyum? hem galeri hem de diagnoza izin vermeyecekler mi?

Teşekkürler ,

İş alanı kesinlikle belli sadece oto galerisi olarak yapabiliyorsunuz , bunun haricinde ortada büyük iş merkezi var bunların içinde cafeler bankalar vs.vs olucak burada cafe vs. gibi bi dükkan olabilir sadece , birde içinde büyük bir otel var bununlada hiltonla anlaşmışlar .

Diagnoza vs. kesinlikle izin vermezler çünkü otonomi kendisi içine computest açıyor kendisi işleticek geliri otonomiye aktarılıcak büyük bir yer yapıyorlar , ve ayrıca nasıl olucak bilmiyorum ama rapor verdikleri bütün araçlara 1 sene motor - şanzıman garantisi dahi vericeklermiş bu nasıl olur bilmiyorum ama bunu açıkladılar .

Yani bu sefer çok profosyoneller hiç kimseye galerinin içinde bile bu hizmeti verdirmezler çok sertler kurallarında .

lnd_samet
17-06-2015, 09:27
eh normal hiç şaşırmadım.
öyle bir yer kuruyorlarsa işin en tatlı en kaymaklı kısmını baştan düşünürler.
o uçuk kaçık kira - hava parası yada kendilerine ait.
olması gereken olmuş.

alp1903
17-06-2015, 09:35
Bence iş yapar, güzel yer olmuş ben inceledim. Havalanını yakın test etmek için güzel rotası bile mevcut araçlar için. Kaliteli bir yer olucagı kanaatindeyim ben.

ahmet_xy
17-06-2015, 09:36
Diagnoza vs. kesinlikle izin vermezler çünkü otonomi kendisi içine computest açıyor kendisi işleticek geliri otonomiye aktarılıcak büyük bir yer yapıyorlar , ve ayrıca nasıl olucak bilmiyorum ama rapor verdikleri bütün araçlara 1 sene motor - şanzıman garantisi dahi vericeklermiş bu nasıl olur bilmiyorum ama bunu açıkladılar .

bu computest galerilerle ortak çalışacaksa, verdikleri rapora nasıl güvenilecek?

lnd_samet
17-06-2015, 10:10
anladıgım kadarıyla,
otonomi bir şirket olarak burayı kurdu,
dükkan dükkan kiraya veriyor.
ve mal sahibi olarak herkese eşit mesafede computest kuruyor.
yani galericilerin değil, mülk sahibinin işlettiği bir mekan.

yine söylediğim gibi biz Türk milleti olarak pek güvenmeyen insanlarız.
o yüzden yol üstüne yakınlarda bir arsa alıp(tabi en büyük sorun ruhsat) rakip computest açmak lazım. ha biraz ta..ak lazım bence. sonuçtagalericilerle uğraşacaksınız.

teoman_rpm
17-06-2015, 21:11
bu computest galerilerle ortak çalışacaksa, verdikleri rapora nasıl güvenilecek?

Galerilerle bi ortaklığı yok otonominin kendi işlettiği kurum olucak ve nası yapabilirler bilmiyorum ama computeste giren sorunsuz araclara 1 sene motor ve mekanik garantisi vericeklermiş tr de böyle yapan bi yer daha yok daha nası güvendirsinlerki kendilerini