PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kayıp Rottweiller - İzmir

ACTPK
15-06-2015, 15:24
Merhabalar,

Burada neler kayboldu neler bulundu. Böyle bir konu daha önce açıldımı açılmamalımı bilmiyorum. Hatırlamıyorum. 12.06.2015 tarihinde gezsin diye işyerimiz etrafındaki arazimize saldım. Öğleden sonra hala etraftaydı. Bekçi bağlar diye bıraktık. Tembih ettik. Bu gün oldu hala yok. Bazen tellerden dışarı çıkıp arazi etrafında tel örgülerin kenarında gezip geliyordu.
Büyük ihtimalle çalındı.
İsmi Juliet
2.5 yaşında dişi
kuyruk kesik değil
Sırtında çipi var.
Sütlü kahve tasması vardı.
50 kilo civarı iri yarı bir dişi. Görenler genelde erkek zannediyor.

İletişim 0530 708 13 08

http://i60.tinypic.com/1zqucte.jpg

Tunacan
15-06-2015, 15:28
Geçmiş olsun. Umarım hemen bulunur.

lnd_samet
15-06-2015, 18:38
nereden kayboldu ?

HondatugraL
15-06-2015, 19:37
İzmirin neresinde kayboldu ? Bornovadayım ben

burakgunay
15-06-2015, 19:45
Ankarada yaşıyorum ama bulsaydım bile size nasıl getirebilirdim ki 50 kg lık köpeği?

Geçmiş olsun bu arada umarım bulunur kimseye ve köpeğe zarar gelmeden.

SmT
15-06-2015, 20:02
Görürseniz bana getirin diye bir talebi olmamış ki konu sahibinin :) Görürseniz bir mesaj atarsınız detayını,sahibi gelir ilgilenir.

ACTPK
15-06-2015, 20:23
Aynen siz yerini tespit edin yeter.

Bornova evka3 ege lisesi civarlarinda görüldü bu arada hayvan. Bir arkadaşım görmüş elemanin yaninda yurumemek icin direniyormuş. Nerden buldun bunu diye sorunca kemalpasada fabrikadan getirdiler falan diye zirvalamis. Sonuç olarak arkadas ustune dusunce ben gelene kadar eleman kaybolmuş ortalıktan.

ACTPK
15-06-2015, 20:31
Bu arada Belkahve mevkiinde kayboldu. Kemalpaşa civari yani

dasemert
15-06-2015, 22:44
İnşallah bulunur bir an önce.Tam bilmediğimden soruyorum bu sırtında çipi var demişsiniz o çip sayesinde yer tespiti yapılamıyor mu veteriner bahsetmişti bir iki ay önce kaybolduğunda bulunsun diye çip takılıyor demişti.

!KO
15-06-2015, 23:49
İnşallah bulunur bir an önce.Tam bilmediğimden soruyorum bu sırtında çipi var demişsiniz o çip sayesinde yer tespiti yapılamıyor mu veteriner bahsetmişti bir iki ay önce kaybolduğunda bulunsun diye çip takılıyor demişti.

gps tarzı bısey varsa mumkun ama veterınerde takılan çiplerde bulunma yok sadece okutup sahıbının kımlık bılgılerı adresı telıne fılan ulasılır

gecmıs olsun bu arada ıns tez zamanda bulunur

abdullahduymaz
16-06-2015, 01:48
Bizimde başımıza geldi 5 6 ay önce,felaket tellalığı gibi olmaz umarım ama,bizim bulduğumuzda köpek dövüştürenlerin eline düşmüş,dövüşlere hazırladıkları yaklaşık 8-10 köpeğin arasına atmışlardı kendi köpeklerine antrenman amacıyla,çamurlar kanlar içinde et parçaları kopmuş şekilde falan bulduk,uzun suren yogun bakım ve tedavi süreci sonunda su an saglıgı iyi durumda,bu amaçla en cok tercih ettikleri ırklar içinde rottweillerlar malesef bu şerefsizlerin.. Umarım böyle bir olay yasanmaz...

ACTPK
16-06-2015, 07:41
gps tarzı bısey varsa mumkun ama veterınerde takılan çiplerde bulunma yok sadece okutup sahıbının kımlık bılgılerı adresı telıne fılan ulasılır

gecmıs olsun bu arada ıns tez zamanda bulunur

Aynen bu şekilde. Veteriner'in karnesiz bir köpek geldiği için şüphelenip mikroçipi okutması ile benim adresimi telefonumu bulması mümkün. Bu sebepten tüm veterinerlere de söyledik. Şu anda aşağı yukarı nereye götürüldüğü belli. Dün arkadaşım sorgulayınca eleman topuklamış. Başka yere götürmezse bulabileceğimizi düşünüyorum. Evime çok yakın bir yer çünkü illaki denk gelirim.

Erdem K.
16-06-2015, 10:58
benim anlamadığım rot gibi bir köpeği çalmak bu kadar kolay mı?

gerçekten üzücü bir durum, umarım tez vakitte sağsalim köpeğinize kavuşursunuz...

ACTPK
16-06-2015, 11:30
benim anlamadığım rot gibi bir köpeği çalmak bu kadar kolay mı?

gerçekten üzücü bir durum, umarım tez vakitte sağsalim köpeğinize kavuşursunuz...

O kısmını bende hiç anlamadım.

Düzgün bir fotoğrafını daha koyayım dedim bu arada. Bornova Evka 3 civarı gören olursa lütfen haber versin.

http://i58.tinypic.com/rk302o.jpg

The_Crow
20-06-2015, 14:50
@Cat_t arkadaşım köpeğin bulunmuş. Niye buraya haber vermiyosun ? Konuyu merak eden bir sürü insan var burda.

İzmir'deki biçok hayvansever seferber olmuştu. Burdaki ilanını onlarla paylaşmıştık. (belki bilgin vardır. ) izini süren olmuştu bikaç hayvansever.

Onların demesine göre bi dükkan sahibi, hergün bu köpek adamın birinin elinde sürüklene sürüklene önünden geçiyomuş. Yani başına çok işler gelmiş yavrunun.

Özetle köpek kendi kendine gelmiş. Büyük ihtimalle kaçmış ama geldiğinde perişanmış. Arka ayağı kırılmış. Gelir gelmez @Can_t'nin önüne yığılmış kalmış.
Sonrasında hemen ameliyata almışlar ayağına platin takılmış galiba. Bide diğer vet'lik işlemler işte. Neyse detayları Can_t paylaşır heralde.

Sonuç olarak bulunmasına sevindim. Büyük geçmiş olsun.

Birde bu aralar bu İzmir'e neler oluyor ? Nerde bi vahşet haberi var hep İzmir'den çıkıyor son zamanlarda. Ne olduda İzmir'de böyle kayış koptu ? İzmir'li arkadaşlar bilgi verirse seviniriz.
Saygılar,

ACTPK
20-06-2015, 19:34
Merhaba, o kadar çok yerde paylaştık ki hala bulunduğunu yazmadığım yerler olabilir. Kusura bakmayın.

Dün sabah itibari ile kendisi geldi. Geldiğinde sağ arka ayağı kırıktı büyük ihtimal bize gelirken araba çarpmış. Hergün görüldüğü söylenen yerden 10km kadar mesafeden gelmiş artık ne kadar kısmı ayağı kırık olarak bilemiyorum. Gelmeden 2 gün evvel Ege üni kampüs kapısı önünde görülmüş. Kampüste farklı zamanda 3 kere aradık taradık bulamadık görüldüğü yerlerde kaldırım taşlarını ezberledik ama o kendi geldi.

Ege üni önünde görüldükten sonra haber alamadık ama öncesinde çok kişi aradı ve ilgilendi Allah ebeden razı olsun.
İlk başta bir arkadaşım, bir site güvenlik görevlisi 2 kere görmüş, birde taksici haber verdi. Telefonla arayan bir kaç kişi oldu ama buca ve bornova büyükparkta gördüklerini söylediler. Bucaya ihtimal vermedim. Ama en son ege ünide olduğu söylendi tabii.

Gelelim bulunmasına;
Arazimize bitişik mermercinin bahçesine gelmiş, Adamlar ıslıkla bağıra çağıra telaşla haber verdi. Koştum baktım hala ayaktaydı. Yanına gelince artık kurtuldum der gibi yere yattı. 2 gün oldu bir kısmı ameliyattan dolayı, hiç kalkmadı. Kalkmamalı zaten. içi kötü olacaklar burdan sonra okumasın! Sağ arka bacak kırıktı kemik deriden dışarı çıkmıştı ve ilik gözükür şekide sallanıyordu. Enfeksiyon kapmış durumda. Araba çarpmış olmalı. Çarpıp kaçan adamda artık nasıl bir cani ise!! Neyse... Platin takıldı bacak yerine getirildi. 2 hafta hiç kalkmasın diye uğraşıcaz platini eğerse ayağı kesilecek. Kalkmasın diye gece gündüz başında nöbet tutuyoruz. iş yerine götürmedim hiç evimde bakıyorum şu anda.
10 kilo kadar vermiş. Veterinerine göre kaçmak için bir an gözetmiştir diyor. (Görenlerin çekiştirerek götürüldüğünü ayak direttiğini söylemesinden çıkardı bu sonucu) mamada kabul etmemiş olabilir denildi bu yüzden bir başkası tarafından. zayıflamayı buna bağlıyoruz. 7 gün sürdü geri gelmesi. Şimdi iyileşmesini bekliyoruz.

Fotoları paylaşırım bir ara teşekkürler...

burakgunay
20-06-2015, 19:46
içim ezildi okurken... şerefsiz onun bunun çocukları...
düzgün insan kalmadı herkes sayko psiko anasını satıyım. umarım kısa zamanda toparlar bacağını da kurtarır. şerefsiz köpekler ya iftar vakti soğuyamadım bi türlü.

SULTANOGLU
20-06-2015, 19:46
Cok gecmis olsun. neler hissettiginizi cok iyi anliyorum.

burakgunay
20-06-2015, 19:49
içim ezildi okurken... şerefsiz onun bunun çocukları...
düzgün insan kalmadı herkes sayko psiko anasını satıyım. umarım kısa zamanda toparlar bacağını da kurtarır. şerefsiz köpekler ya iftar vakti soğuyamadım bi türlü.

turbo&quattro
20-06-2015, 20:11
Allah tez zamanda bu canilerin basina aynisini versin. Bulunmasina sevindim.

HondatugraL
20-06-2015, 21:37
Sevinsekmi üzülsekmi bilemedim.:) :(

MTZ
20-06-2015, 22:26
Buyuk gecmis olsun guzel kiza, bu hayvancagizlara bu kotulukleri yapandan kat kat cikar insallah. Olur da elimizden bisey gelirse, elimizden geleni yapmaya calisirz. Allah yardimindiniz olsun

s2kfreak
21-06-2015, 03:29
Kopegin Geri Dondugu icin cok sevindim fakat simdi eyer imkanin varsa bunu calan adamin pesini birakma denk getir arabayla vur gitsin.. emin ol helaldır onun kemikleri sana

!KO
21-06-2015, 14:59
abi öncelikle gecmıs olsun

benım kopegımde kalca kemıgını kırmıstı vet kalkarsa ayaga yuruyemez demıstı aynı senınkısı gibi
1 hafta belkı kalkmaz ama kendını ıyı hıssetmeye baslayınca kalkmaya calısacak

ılgısını ceken seylerden uzak tutun mesela tv sesi evde yuvarlanan top benzerı seyler gibi takip etmeye tepkı gostermeye calısır

1 hafta ugrastıktan sonra vet tavsıyesıyle gogus tasmasının kayısını kısa yapıp tabana yere doğru baglayıp kalkmasını engellemıstık biz veterınere danısıp deneyebılırsınız
tekrar gecmıs olsun

B.Koçer
22-06-2015, 00:12
Abi bol bol et suyu
Sut
Ilaç kemik takviyesi aminoasit vb
Mümkün olduğunca ilgi

Benim minik kızım 1 yasına gelmeden 1 bacağı
1 yasından sonra diger bacağından kalça ameliyat-ı geçirdi
Su an cok iyi cok sükur

Yazın ortasında imkan bulursam haftada en az 1 gun yuzdurmeyi düşünüyorum en iyi idman o oluyormus

clioGT
22-06-2015, 08:36
çok geçmş olsun.
çalan eden buna yataklı keden yardım eden kim varsa da Allah bildiği gibi yapsın başka denilecek birşey yok.