PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 3000TL ye kadar baslangic motoru ve tavsiyeler,bu çaylağa yardim lutfen

Sti_Ozan
16-06-2015, 14:59
Merhabalar her nekadar 7 yasindan beri arabayla hasir nesir bi cocuk olsamda motoruda bi okadar sevmisimdir ama bi turlu hasir nesir olma firsati yakalayamadim,4 tekerden ibaret bir sulaledeyim ve bir araba almak bana gore hic kolay olmamakla birlikte alsamda nekadar saglikli olacak?, bu dusunceyle dustum iki tekerin pesine,simdi kendi dusuncelerimden bahsedeyim yeni cikacak yasa ile bu yilbasindan sonra ehliyet alabiliyorum. Motor olarak ise baslangicta ayagimizi bi yerden kessin,gercekten bu isi istiyomuyuz bi bakmak adina spacy 110 dusundum daha sonrasinda tarz olarak supermoto dusunuyorum bence bi mondial xtreme max olabilir hakkinda cok olumlu yorumlar aldim ve daha sonrasinda ise aklima tabikide yamaha wr125x var cok tatli bi motor ve gercekten albenisi var ama fiyati yuksek soyledigim gibi amacimda baslangictan itibaren şu sekil bi uclu var honda spacy 110-mondial xtreme max-yamaha wr125x. Sizler ne dersiniz onerileriniz nedir apaciler gibi kasksiz montsuz dolasmakta istemiyorum onun icinde bi citir kombin yaparsaniz sevinirim,simdiden tesekkurler yazim hatalari icin kusura bakmayin :heyoo:

johnie
16-06-2015, 15:09
Anladığım kadarı ile motor tecrübesi hiç yok. Vitesli motordan başlaman güzel olur ama bu yaz sezonun de önce otomatik vites fiddle gibi bir makina alıp ya da bws 125 gibi bunlar ile direksiyon , fren, sağ sola dönüş kabiliyetlerini öğrenirsen eğer vites e geçince daha da rahatlarsın. Ben de öyle yaptım, önce otomatik scooter ile başladım yavaş yavaş geçtim düz vitese.. Hatta ilk düz vites motorum da r1200 dü :) Scooter tarzı bir şey başlamanı öneririm, vites sonra derim açıkçası..
Şimdi den hayırlı olsun
Üyelerimiz kısmından da " üyelerimizi tanıyalım " kısmına da yazarsan iyi olur :)

Sti_Ozan
16-06-2015, 15:19
Oraya yazmistim aslinda tekrar bi bakayim,spacy 110 scooter onu secme sebebimde servisci abilerimizinde kullanmasindan dolayi parcasindada satisindada sorun olmaz diye dusunmem,tavsiyelerinizede hemen bakiyorum feedle II zaten baktigim motorlardan biriydi digeride aklimda bulunsun tesekkur ederim:D

Sti_Ozan
16-06-2015, 15:20
Anladığım kadarı ile motor tecrübesi hiç yok. Vitesli motordan başlaman güzel olur ama bu yaz sezonun de önce otomatik vites fiddle gibi bir makina alıp ya da bws 125 gibi bunlar ile direksiyon , fren, sağ sola dönüş kabiliyetlerini öğrenirsen eğer vites e geçince daha da rahatlarsın. Ben de öyle yaptım, önce otomatik scooter ile başladım yavaş yavaş geçtim düz vitese.. Hatta ilk düz vites motorum da r1200 dü :) Scooter tarzı bir şey başlamanı öneririm, vites sonra derim açıkçası..
Şimdi den hayırlı olsun
Üyelerimiz kısmından da " üyelerimizi tanıyalım " kısmına da yazarsan iyi olur :)

Cevabi sana yazmistim yeniyim onu ayarlayamadim kusura bakmayin

johnie
16-06-2015, 15:54
Cevabi sana yazmistim yeniyim onu ayarlayamadim kusura bakmayin

Sorun yok , fiddle vespa nın çakması ama güzel motor :) Alacağın makinaları ileri yönelikte düşün, paraya sıkıştığında hemen satılabilecek bir şey olmasını tavsiye ederim. Karar keyif yine sizin :)

Sti_Ozan
16-06-2015, 16:05
Sorun yok , fiddle vespa nın çakması ama güzel motor :) Alacağın makinaları ileri yönelikte düşün, paraya sıkıştığında hemen satılabilecek bir şey olmasını tavsiye ederim. Karar keyif yine sizin :)

Ugrastiginiz ve yanitladiginiz icin tesekkur ederim bu yolda gercekten bilgili ve yardimsever insanlara ihtiyacim var tekrardan tesekkur ederim:icon_tup:

mertypeR
16-06-2015, 16:06
Benzer durumlardayız sanırım bende başlamayı düşünüyorum. Bence ilk motorunu çok beğenerek almalısın bir araştırma yap istersen daha sağlıklı bilgilere ulaşırsın. Yinede öneride bulunmak isterim. İlk motor scooter veya motosiklet farketmez ama çinden uzak dur. Sıfır alıcaksan eğer 3bine spacy pek mümkün gözükmüyor. Biraz daha çıkabilirsen yamaha delight, fiddle2 gibi scooterlara bakabilirsin. Kişiden kişiye değişir ama bence küçük motor alacaksan scooter olmalı bende böyle bişey yapıcam herhalde. Scooter keyif işi şimdiden hayırlı olsun kazasız belasız inşallah istediğin motoru alırsın

Sti_Ozan
16-06-2015, 16:10
Benzer durumlardayız sanırım bende başlamayı düşünüyorum. Bence ilk motorunu çok beğenerek almalısın bir araştırma yap istersen daha sağlıklı bilgilere ulaşırsın. Yinede öneride bulunmak isterim. İlk motor scooter veya motosiklet farketmez ama çinden uzak dur. Sıfır alıcaksan eğer 3bine spacy pek mümkün gözükmüyor. Biraz daha çıkabilirsen yamaha delight, fiddle2 gibi scooterlara bakabilirsin. Kişiden kişiye değişir ama bence küçük motor alacaksan scooter olmalı bende böyle bişey yapıcam herhalde. Scooter keyif işi şimdiden hayırlı olsun kazasız belasız inşallah istediğin motoru alırsın

Tesekkur ederim benzer durumlarda olmamiz ne dusundugumu anlamanida saglamis diye dusunuyorum,sifirdan cok aklimda vur kir parcala bu isi ogren mantigi var 3bin TL bandinda 20k km lerde spacy var feedle lar daha dusuk km lerde oluyo ama evimin hemen yan sokaginda honda bayiside olmasindan dolayi spacy oldukca aklimi kurcalamakta,halada arastirmaktayim bi cok forumda aklimadi motorlar hakkindaki yorumlara bakiyorum,sende olurda bisey bulursan ucuz bir model bulursan paslamani isterim cevap icin tesekkurler keyifli forumlar aklindaki motora ulasman ve kazasiz belasiz surmen dilegiyle :icon_tup::)

CocoRe
18-06-2015, 17:08
spacy konfor ve yedek parca bakımından fiddle dan daha iyidir.. ama tüm paketciler kullandıgı için aslında kötü bir imajı var halbuki cok saglam motordur ve parcasıda acaip ucuzdur.. spacy alacaksan sana tavsiyem sıfır almandır çünki km ler şaibeli olabilir..

halilcan9455
18-06-2015, 17:50
Mondial loyal 100 baktınız mı hiç ?
eğer bakmadıysanız incelemenizi tavsiye ederim.
100 cc altında olduğu için vergisi yok.
gidişi duruşu gayet güzel tam bir başlangıç motoru.

onn_dear
18-06-2015, 19:16
Bugun bir motorsiklet kazasina daha tanik oldum, bence vazgecin bu sevdadan tr de motorsikletr vasita gozuyle bakilmiyor allah korusun olasi bir kazada risk buyuk, guzel bir zevk ama tr de ben motor olayina karsiyim. (Tamamen sahsi fikrimdir)

Sti_Ozan
18-06-2015, 23:31
Mondial loyal 100 baktınız mı hiç ?
eğer bakmadıysanız incelemenizi tavsiye ederim.
100 cc altında olduğu için vergisi yok.
gidişi duruşu gayet güzel tam bir başlangıç motoru.

Mesajiniz icin tesekkur ederim, cin mali dusunmuyorum aslina bakarsaniz. Ancak yinede inceleyip arastiricam tesekkur ederim 😄👍

Sti_Ozan
18-06-2015, 23:32
spacy konfor ve yedek parca bakımından fiddle dan daha iyidir.. ama tüm paketciler kullandıgı için aslında kötü bir imajı var halbuki cok saglam motordur ve parcasıda acaip ucuzdur.. spacy alacaksan sana tavsiyem sıfır almandır çünki km ler şaibeli olabilir..

Mesajiniz icin tesekkur ederim oncelikle,sifir alma gibi bi durumum malesefki yok,ozaman ben fiddle tarzi hususi kullanim motorlara bakayim bilgilendirme icin sagolun ��

Sti_Ozan
18-06-2015, 23:34
Bugun bir motorsiklet kazasina daha tanik oldum, bence vazgecin bu sevdadan tr de motorsikletr vasita gozuyle bakilmiyor allah korusun olasi bir kazada risk buyuk, guzel bir zevk ama tr de ben motor olayina karsiyim. (Tamamen sahsi fikrimdir)

Aslina bakarsaniz 7 yasindan beri arabayla hasir nesirim 10 yasindan beride subaru hastasiyim bide siyah oldummu tadindan yenmez 😄,ama gelin gorun ki 16 yasindayim ve aileye yuk olmadan ancak bunu yapabiliyorum,motora hevesliyim ama canimda tatlidir bakalim,belki ufakta olsa bi araba almaya ikna ederim ikaziniz icin tesekkur ederim. Saygilarimla 😃

DOA
19-06-2015, 07:38
honda cbr250 ile basladim motor kullanmaya, satarken aldigim rakama rahat bir sekilde sattim. bahsettigin butce icin de cbr125leri onerebilirim. (guncel fiyatlarini bilmiyorum ancak 4k lara olmasi lazim.)
ancak kesin tavsiyem, guvenli surus egitimi almandir. cok yararli oluyor...

mikelazi
19-06-2015, 08:55
kymco kullanıcısı olarak ilk tavsiyem 16 jant ve ön arka disk oldugu için agilty city 1. seçenegim olur.spacy-süper8- sym fiddle bu fiyatlara alınabilicek motorlar.

Sti_Ozan
19-06-2015, 12:02
honda cbr250 ile basladim motor kullanmaya, satarken aldigim rakama rahat bir sekilde sattim. bahsettigin butce icin de cbr125leri onerebilirim. (guncel fiyatlarini bilmiyorum ancak 4k lara olmasi lazim.)
ancak kesin tavsiyem, guvenli surus egitimi almandir. cok yararli oluyor...

Ilginize tesekkur ederim,evet guvenli surus dersi almayi planliyorum hatta ehliyetimide ayni yerden almayi planliyorum,ama cbr nekadar dogru olur bilmiyorum daha cok supermoto,cross tarzi motorlarla ilgilendigimden oturus pozisyonu farkli olacaktir sanirim ama yinede aklimda hemen bakiyorum onlarada��

Sti_Ozan
19-06-2015, 12:04
kymco kullanıcısı olarak ilk tavsiyem 16 jant ve ön arka disk oldugu için agilty city 1. seçenegim olur.spacy-süper8- sym fiddle bu fiyatlara alınabilicek motorlar.

Tavsiyeniz icin tesekkur ederim,agility city ve super 8 e hemen bakiyorum,bu yaz bu isi halledelim artik ��

cagataayk
20-06-2015, 12:20
Konuyu bende takipteyim güncel olsun 2500tlye kadar başlangıç motoru tavsiyelerinizi bekliyorum :)

Sti_Ozan
20-06-2015, 12:31
Konuyu bende takipteyim güncel olsun 2500tlye kadar başlangıç motoru tavsiyelerinizi bekliyorum :)

Eger diyosanki ben vitesli ariyorum,cb125 yada ybr 125 ler var tavsiyemdir,ben scooter la baslamak istedigimden ve daha motoru gercekten istiyomuyum bilmedigimden scooter tercih ettim sanada oneririm ����

ondertopcu
20-06-2015, 12:32
sym fiddle olabilir

Sti_Ozan
20-06-2015, 15:07
sym fiddle olabilir

Evet suan icin mantikli tercihler arasinda agility city 125,super 8 ve fiddle var,daha cok hususi kullanim oldugu icin bunlar sanirim daha temizi bulunabilir

edemirbas
20-06-2015, 23:54
Arkadaşlar benim merak ettiğim başka bir şey var. İlk motor olarak haliyle ikinci ellere bakıyorum. Mesela cbr 125r'ın motoruna birşey olsa ne kadara toplanır motor? Ya da sıfır motor taktırabilme şansımız varmı maliyeti ne olur?

Sti_Ozan
22-06-2015, 02:04
Arkadaşlar benim merak ettiğim başka bir şey var. İlk motor olarak haliyle ikinci ellere bakıyorum. Mesela cbr 125r'ın motoruna birşey olsa ne kadara toplanır motor? Ya da sıfır motor taktırabilme şansımız varmı maliyeti ne olur?

Farkli bir soru,genelde grenaj kirilirsa vs tarzi sorular geliyodu daha once duymamistim,soruyu takipteyim

MuratCan07
22-06-2015, 14:10
Bende hayatımda hiç motora binmemiştim hatta yıllardır bisiklete bile binmemiştim, arkadaşımda kanuni vardı 150 lik çok temiz kullandı bildiğim motor diye satarken ben aldım. Acayipte memnunum fazla bile geliyor hatta bana. İlk 2 hafta falan gece yollar boşken çıktım kaldırmayı durmayı viraj dönmeyi egzersiz yaptım. Alalı 11 ay oldu geçen ay Antalya-Isparta gittim Burdur üzerinden hiç durmadan hemde. Tavsiyem vitesli alırsan bile önce geceleri falan bi çık tecrübe et

Sti_Ozan
27-06-2015, 03:28
Bende hayatımda hiç motora binmemiştim hatta yıllardır bisiklete bile binmemiştim, arkadaşımda kanuni vardı 150 lik çok temiz kullandı bildiğim motor diye satarken ben aldım. Acayipte memnunum fazla bile geliyor hatta bana. İlk 2 hafta falan gece yollar boşken çıktım kaldırmayı durmayı viraj dönmeyi egzersiz yaptım. Alalı 11 ay oldu geçen ay Antalya-Isparta gittim Burdur üzerinden hiç durmadan hemde. Tavsiyem vitesli alırsan bile önce geceleri falan bi çık tecrübe et

Gec gordum ama tavsiye icin tesekkur ederim,dediginiz sey cok mantikli. Zaten gis akademi tarzi kurslardan ders almayida planliyorum, once guvenlik dimi :)

Ramcho®
27-06-2015, 15:49
bende bugun honda fizzy aldım ilk motorum olarak çok araştirdim yakıt ve sağlamlık yönünden sanırım memnun kalacağim.

Sti_Ozan
28-06-2015, 15:07
bende bugun honda fizzy aldım ilk motorum olarak çok araştirdim yakıt ve sağlamlık yönünden sanırım memnun kalacağim.

Oncelikle hayirli olsun,tekeriniz duz bassin. Varsa ekipmaninizi ve izlenimlerinizi aktarirsaniz sevinirim. Tesekkurler :)

Ramcho®
28-06-2015, 16:55
Oncelikle hayirli olsun,tekeriniz duz bassin. Varsa ekipmaninizi ve izlenimlerinizi aktarirsaniz sevinirim. Tesekkurler :)

ekipman olarak yarım kask almayı düşünüyorum

ilk motorum olacaği için sudan çıkmış balık gibiyim hiç birşey bilmiyorum.

fizzy kullananların tavsiyesi üzerine alıyorum.

2012 model 2013 trafige çıkışlı 2.6xx km sadece tek bildiğim bu.

honda turkiyeden baktığım kadarıyla 1.000 km bakımından sonra 12 ay veya 10.000 km de bir bakım yapmanız önerilir falan diyolar.

durum bu :)

Sti_Ozan
29-06-2015, 22:53
ekipman olarak yarım kask almayı düşünüyorum

ilk motorum olacaği için sudan çıkmış balık gibiyim hiç birşey bilmiyorum.

fizzy kullananların tavsiyesi üzerine alıyorum.

2012 model 2013 trafige çıkışlı 2.6xx km sadece tek bildiğim bu.

honda turkiyeden baktığım kadarıyla 1.000 km bakımından sonra 12 ay veya 10.000 km de bir bakım yapmanız önerilir falan diyolar.

durum bu :)

Hadi hayirli olsun diyelim ozaman :D ama sectiginiz kaskin guvensiz oldugunu soylemeye gerek yok sanirim,sonucta 30km hizla bile duvara carpsak ölüm riski var. Aman dikkat diyelim, keyifli surusler :D

Bugraaa
01-07-2015, 00:36
bende 2500 tl civarı bakıyorum hiç binmedim ama ev iş arası şart artık :)

cagataayk
01-07-2015, 03:03
ybr 125 düşünmeye başladım bende , arayışa devam :)

Sti_Ozan
01-07-2015, 17:08
bende 2500 tl civarı bakıyorum hiç binmedim ama ev iş arası şart artık :)

Scooter la baslamaniz baslica tavsiyemdir simdiden kolay gelsin,motosiklet dunyasi bambaska bu cok secenek sizi bekliyo :D

Sti_Ozan
01-07-2015, 17:10
ybr 125 düşünmeye başladım bende , arayışa devam :)

Scooter oneririm ama vitesliye baslamak icin ybr candir,bende scooterdan sonra mondial extreme-max ardindanda ayarlayabilirsek bi yamaha wr125x cok guzel olur,ben daha cok supermoto cuyum ��

Ramcho®
01-07-2015, 17:18
bugun yarın bir tane de sym fiddle aliyorum cok sardı motor işi :)

rcpyldz
01-07-2015, 20:58
scooter cılar buradyken sormak istiyorum scooter almayı dusunuyorum ama stock binmeyi istemıyorum ufak tefek eklentiler değişiklikler yapmak ıstıyorum şase uzatma v.s. gibi 2-3 k arasında ne almalıyım bu tür isteklerime karsılık verecek parça aparat bulmada sorun yaşamamalıyım

Sti_Ozan
02-07-2015, 01:45
bugun yarın bir tane de sym fiddle aliyorum cok sardı motor işi :)

Iste bu :D motorcular olarak cogalmanin vakti geldi artik :allaalla:

ahmet3425
23-08-2015, 12:28
4000 km dir sym fiddle kullaniyorum. Yeni baslayacak olablara siddetle tavsiye ederim gidisi yakiti frenleri oldukca tatminkar. O sevimli goruntusude cabasi.

Yalniz temiz bi fiddle almak icin 3750-4250 bandinda paralari gozden cikarmak lazim bilginize.

burakk.
24-11-2015, 18:45
Konu kirliliği olmaması açısından konuyu hortlatıyorum.

Bende Ev-Okul arası dolmuşa vereceğim paraya elektrikli motor alayım diyerek başladım arkadaşlar. 2000 liraya sıfır Asya Panther 2000 modelini aldım,cup tarzı bir motor gayette memnun kaldım ama artık isteklerimi karşılamıyor,alma sebebim 5km ev okul arasında yol yapmaktı fakat 1,5 ayda 1k km yaptım.Haliyle yol yaptıkça daha sık şarj etmek gerekiyor,bundan sıkıldım artık satmayı düşünüyorum yine 2-3k lira bandında bir motor bakınıyorum sizce Ybr125 veya cbf150 iyi bir başlangıç olur mu? Ehliyete de yazıldım. Alcağım bu iki model ile Karabük-İstanbul arası yolculuk yapabilir miyim?

ACTPK
24-11-2015, 20:22
Ybr125 ile trabzondan japonyaya giden var. İyi bir başlangıç motoru ikiside.

Maxi
24-11-2015, 20:33
o şekildeki bakış açısı bence yanlıştır
dünyayı vespa ile dolaşan adam vardı, geziyormu işkencemi çekiyor belli değil!

Ybr125 veya cbf150 şehir içi kullanımlarda en mükemmel seçimdir

ACTPK
24-11-2015, 20:43
Abi yanlış anlaşıldım sanırım bahsettiğim şey touring gibi gezmek değil. Zaten gidebilirmiyim diye sormuş evet gidebilir anlamında söyledim.

burakk.
25-11-2015, 15:54
Peki Yamaha mi Honda mi desem ne gibi bir yorum yaparsiniz? Kullanici veya gozlemci olarak.

darkmoon
25-11-2015, 16:00
her motorla uzun yol yapılır ümmet abimiz vardır araştırın bakın ümmet pertikan .. mondial 125 cc lik scooterla ikikez türkiye turu attı.

ahmet3425
25-11-2015, 17:14
2015 5 k km de fiddle var dusunursen ilanim yok :)

blow07
25-11-2015, 23:13
her motorla uzun yol yapılır ümmet abimiz vardır araştırın bakın ümmet pertikan .. mondial 125 cc lik scooterla ikikez türkiye turu attı.

Valla iyi cesaret. Tebrik ederim abimizi. Ben cesaret edemezdim açıkçası mondial ile yola çıkmayı. :)

Her iki motorda Yamaha ve Honda oldukça başarılı motorlar yapıyor. Fakat YBR - CBF ikilisinde YBR bir adım biraz daha önde gibi benim fikrim. :)

ACTPK
26-11-2015, 08:31
Her ikisinide kullananlara göre;

CBF daha rahat, bir tık fazla yakıyor
YBR satan pişman.

Maxi
26-11-2015, 08:39
cbf 150 ve ybr125 daha çok kurye motoru olarak bilinir
kuryelerde hep onlardan var
parçaları o yüzden ucuz ve az yakarlar, hele ybr akıllara zarar

burakk.
26-11-2015, 11:55
Mükemmel bir seçim yapmışım o zaman ikinci el en fazla kaç kmde almam lazım bu aletleri?

turkerrr
11-03-2016, 11:20
mondial 125zn vardı bende bu sene sattım bence fiyatına göre aldığı tepki çok yüksek çok ilgi çekiyor, ama motor dandik ona lafım yok. Gidişi fena değil 90 gördüm en fazla o da dip not olsun. Altı alçak biraz hoplayıp zıplarken çok sürtüyor. yakıtını net olarak ölçmesemde scooter a göre biraz fazla yakıyor gibi geliyor bana.

bu yaz honda today almayı planlıyorum bence en ideal scooter o.

acele yazdım devrik cümleler için özür dilerim :)

CupraR
12-03-2016, 23:52
Limitlerinizi bilmiyorum ama derbi etx öneririm güzel motor orta sehba led stop elcik koruma vites göstergesi güzel bi motor.Cbf den falan iyi bence ve cok amacli.dişli lastikle geliyo kimi degistiriyo ama bence gereksin degisim.her yola gider o lastikle.