PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 9.cumhurbaşkanı Süleyman Demirel Vefat etti

STP
17-06-2015, 02:10
mekanı cennet olsun...

9. Cumhurba (http://www.hurriyet.com.tr/gundem/29303964.asp?noMobile=true)

S.Özeren
17-06-2015, 02:21
Allah rahmet eylesin

Mutlu Değerli
17-06-2015, 02:27
Allah rahmet eylesin. Önemli bir kişilikti

qatrio
17-06-2015, 02:29
seveni var sevmeyeni var ama saygı duyulması gereken bir kişiydi Allah rahmet eylesin

etchelebi
17-06-2015, 04:14
Türk siyasetine yön vermiş önemli bir liderdi ALLAH gani gani rahmet eylesin

TT_BOY
17-06-2015, 06:39
Allah taksiratını affetsin , toprağı bol olsun ..

d.berkay
17-06-2015, 06:54
Allah rahmet eylesin..

bkaraca
17-06-2015, 07:10
Allah rahmet eylesin.

Berkan
17-06-2015, 07:17
Allah rahmet eylesin bir büyük daha gitti

hakotech
17-06-2015, 07:18
Bana göre Türkiye'nin en zeki siyasetcilerinden birtanesiydi..bircok siyasininde akıl hocasıydı..normal yaşamda nasıl biridir bilmem ama değerli bir devlet adamıydı..hazır cevaplığı,akıl dolu kaçamak cevapları ile bir çok kere zor sorulardan kaçmayı başaran,hafifte mizahi yönü olan bir liderdi..

Türkiye'nin bilinen masonlarındandı,bu yönü hakkında yorum yapamam tabıkı,bana göre siyasi duruşu olan bir kişinin bağlı olması gereken tek kurum,topluluk millet olmalıdır..

Her neyse,cenab-ı Allah'c.c tan sevdiklerine sabır,kendisininde mekanının cennet olmasını dilerim..

jeffy
17-06-2015, 07:24
Türkiye tarihinde hatasıyla sevabıyla önemli bir figürdü..

Allah rahmet eylesin..

AyrtonSenna
17-06-2015, 07:26
Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun

ghibli06
17-06-2015, 07:26
yaş ortalaması itibariyle söyleyeyim, TT de çoğunun yaşı Evren,Özal,Erbakan,Ecevit,Demirel dönemlerini hatırlamaya yetmez, sadece isimleri bilinir ama hayattayken neler yaptıkları çok fazla bilinmez...

ölünün arkasından konuşulmaz, Allah rahmet eylesin, günahlarıyla sevaplarıyla ülkeye kattıklarıyla götürdükleriyle... ama şunu bilin ki bu saydıklarımın devrinde yanlışa YANLIŞ denilebiliyordu, TV ye çıktıklarında çanak sorular sorulmazdı, karikatürlerde hakarete bile varan çizgiler olabiliyordu, bütün liderler TV de aynı masada toplanıp tartışabiliyordu, Atatürk'ü kimse tartışmaz milli bayramlar gerçekten de bayram havasında geçerdi...

neyse, Allah rahmet eylesin...

bugra_0101
17-06-2015, 07:46
Allah Rahmet Eylesin

Evrenoz
17-06-2015, 07:50
Allah rahmet eylesin

997TT
17-06-2015, 08:08
Son 15 yılkı sıyasılerın hırsızlık ve namussuzlugunu gorunce mekanı cennet olsun ınsallah dıyorum...

HONDA
17-06-2015, 08:08
Allah rahmet eylesin..

yagizs
17-06-2015, 08:09
Allah rahmet eylesin...

wiesmann
17-06-2015, 08:17
Allah Rahmet eylesin. Yüreğimizde sızı oldu ölüm haberi.

Kapısına giden herkese iş konusunda yardımcı olmuş büyük yürekli bir insandı.

91 yılı seçimleri için liderlerin seviyeli açık oturumu hatırlamakta yarar var (Görüntüsünü paylaşmak amacıyla koyuyorum amacım hiç bir siyasi görüşü desteklemek değil)

https://www.facebook.com/NationalTurk.News/videos/10153284588103522/

bad cat
17-06-2015, 08:18
allah rahmet eylesin.

chatlaxs
17-06-2015, 08:18
Allah rahmet eylesin

onursumer
17-06-2015, 08:20
allah rahmet eylesin

Aliburakb
17-06-2015, 08:27
allah rahmet eylesin.

tremx
17-06-2015, 08:34
Allah rahmet eylesin..

berkred
17-06-2015, 08:41
Allah rahmet eylesin

atituti
17-06-2015, 09:05
küçükken tiyatro kursuna gidiyordum süleyman demirel taklidini yaptırıyorlardı bana :) sevimli bir adamdı bana göre , allah rahmet eylesin.siyasi kişilere beddua ederken tam isim versek daha iyi olur nitekim hep eskiler gidiyor yenileri duruyor.

Enes 54
17-06-2015, 09:09
İmanlı gittiyse Allah rahmet eylesin

poseidon
17-06-2015, 09:16
Aktif siyasi hayatının son 10-15 yılına şahit oldum.
Bir çok kez iktidar oldu bir çok kez koalisyon kurdu.
70 darbesi öncesi ve sonrası olarak 2 farklı Demirel tanıdı Türkiye.
91 yıllık yaşamındaki siyasi tecrübesi tartışılamazdı.
Seveni olduğu kadar sevmeyeni de vardı ama ölenin arkasından konuşulmaz.

Allah müstehakkını hakkını versin.

yuyusa
17-06-2015, 09:20
yaş ortalaması itibariyle söyleyeyim, TT de çoğunun yaşı Evren,Özal,Erbakan,Ecevit,Demirel dönemlerini hatırlamaya yetmez, sadece isimleri bilinir ama hayattayken neler yaptıkları çok fazla bilinmez...

ölünün arkasından konuşulmaz, Allah rahmet eylesin, günahlarıyla sevaplarıyla ülkeye kattıklarıyla götürdükleriyle... ama şunu bilin ki bu saydıklarımın devrinde yanlışa YANLIŞ denilebiliyordu, TV ye çıktıklarında çanak sorular sorulmazdı, karikatürlerde hakarete bile varan çizgiler olabiliyordu, bütün liderler TV de aynı masada toplanıp tartışabiliyordu, Atatürk'ü kimse tartışmaz milli bayramlar gerçekten de bayram havasında geçerdi...

neyse, Allah rahmet eylesin...
Allah rahmet eyleye, ahh ahh..

blow07
17-06-2015, 09:42
Sabah okulda gördüm . Allah rahmet eylesin

Schumi
17-06-2015, 10:00
Bir duvarına gazetelerde kendisinin karikatür çizimlerini asan, yollarda yürüyüş yapıyorlar diye ona haber verince. "Bırakın yürüsünler, yürümeyle yol mu aşınır?" diyip hemen TOMA'ları göndermeyen eleştiriye açık bir kişiydi. Gerisi onun ile Allah arasında. Allah rahmet eylesin.

tnc
17-06-2015, 10:21
Allah rahmet eylesin.

Emre Ekrem
17-06-2015, 10:32
ALLAH gani gani rahmet eylesin

Korollacı
17-06-2015, 10:41
yıgenı bankaların ıcını bosaltırken kameralar onunde cuval cuval paraları calarken kı goruntulerını unutmadık. yaptıgı devalasyonlarıda unutmadık. bu mıllete neler cektırdı.

SerkanYazgan.
17-06-2015, 11:15
Allah rahmet eylesin.

Gunes G.
17-06-2015, 11:24
"Dun dundur, bugun bugundur"

4 kelimeyle siyasetin calisma sistemini izah edebilen ince zekaya sahip insanlardan biriydi. Egosunu cok iyi kontrol eder, kendini trolletmezdi. Trolle yelteneni kendi trollerdi. Kendi tarzi vardi. Zeki adamdi kisaca.

Ha ama vurgunlar da yapmistir, bir cok insanan cokta cektirmistir. Olunun arkasindan konusulmaz diye bir lafi kim cikartmissa halt etmis cunku tum analizi engelliyor bu tarz bir yaklasim. Soylenme niyeti polemik cikmasini engellemek olsa bile, soylenis sekli ve zamanla geldigi sekil artik bu lafin uretkenlige aykiri hale gelmesine sebebiyet vermistir. Bundan oturu "olunun arkasindan konusulmaz" diye sinirlamayin kendinizi. Konusulur, konusulmalidir.

Olu ya da diri kisilerin yaptiklari ile ilgili zamandan bagimsizca konusmaz isek, ayni hatalari yapmaktan, benzer olaylar olurken daha akilci cozumler uretmekten mahrum kaliriz. O yuzden ise yarar sekilde konusulabilir herkes ve hersey olduktan sonra. Konusmak var, konusmak var; farkin anlasilmasi gerekiyor.

Birileri bu lafi soyleyen "olunun arkasindan hakaret edilmesin" diye soylemis diye ziplamadan once, canli ya da olu hakaret edilmesi zaten terbiyesizlik oldugundan sadece oluye indirgemenin ne kadar sacma oldugunu hatirlatan notumu da, ihtiyac duyanlar icin buraya birakiyorum.

P.S "soz hakki olmuyor"culari da unutmadim, olaylar yasanip bittikten ve sonuclar ortaya ciktiktan sonra zaten soz hakkina ihtiyac kalmiyor. O saatten sonra yasananlari degerlendirmek icin yasatana ihtiyac kalmiyor. Bugun Hitlerin yaptiklarini konusmak icin Hitler'e ihtiyac duymuyoruz ornegin, ya da kimse kalkip "olunun arkasindan konusulmaz" demiyor Mussolini icin.

rodya
17-06-2015, 11:31
Allah rahmet eylesin
rte'yle kıyaslandığında herkes muhakkak daha demokratik ve iyidir ancak nostalji yapmaya da sırf öldüğü için " kör ölür badem gözlü olur" yapmaya da gerek yok.
Diktatötlükten çok uzak tam bir siyaset adamı olmakla birlikte bu ülkenin uzun yıllar ırzına geçen kişilerden biriydi.
ben hakkımı helal etmiyorum Demirel'e de.

uluckaban
17-06-2015, 11:32
Yiğitler genç ölür, şerefsizler geç ölür.

HondatugraL
17-06-2015, 11:49
Allah rahmet eylesin

YavuzNaz
17-06-2015, 11:49
Milleti cahil yerine koyarak siyasette gelinebilecek en üst makama mevkiye gelmiş siyasi zekaya sahip, kendi K.çını kurtarabilmek için Masonluk faaliyetini üstlenerek Memleketin ne durumda olduğu gram umrunda olmayan, Cumhurbaşkanlığı döneminde terörle mücadelede kendi askerini teröre peşkeş çeken bu adamın Amma seveni varmış la. İyi insan iyiliği ile kötü insan yaptığı kötülüklerle anılır. Hakkım varsa helal etmiyorum.

YavuzNaz
17-06-2015, 11:55
Vaadlerini okuyorumda eski manşetlerden hakikaten vatandaşı gerizekalı yerine koyan ender siyasetçilerdenmiş.

süleyman demirel "seçmenlerle" bir seçim öncesi sohbeti yapmaktadir. işsizlik konusunda çok iddiali sözler sar feder: "göreceksiniz iktidara geldiğimiz zaman işsizlik problemini 3 ay, evet, 3 ay içerisinde çözeceğiz. bakin bunun altini çizerek söylüyorum. o sirada not almakta olan gazeteciye döner:

sen de altini çiz o satirlarin" der

aradan 10-11 ay geçer; demirel başbakandir ama işsizlik sorunu çözülmemiştir! o günkü konuşmada bulunan ve not alan gazeteci kendisini ziyaret eder. demirel yaptiklarini, yapamadiklarini, önündeki engelleri vs. anlatir. söz sirasi kendisine geldiğinde konuklara geldiğinde not almiş olan gazeteci ***** kağidi çikartir ve gösterir. ikisi arasindaki diyalog şöyle gelişir:
-efendim siz bize işsizliği 3 ay içerisinde bitireceğinizi vurgulamiş ve 'bunun altini çizin' demiştiniz ben de çizmiştim. buyurun."

- kağidi vermene gerek yok. o gün 'altini çizin' demiştim değil mi? çikar kalemini tekrar. al kağidi eline bul o satirlari. buldun mu? hah tamam; şimdi de üstünü çiz!

Evrenoz
17-06-2015, 12:08
Vatandaşı gerizekalı yerine koyan "ender" siyasetçi mi?
Yahu vatandaşı gerizekalı yerine koymayan siyasetçileri saymaya kalksak, sayacak adam bulamayız :)
Bugünkiler daha mı dürüst, ahlaklı sanki..

YavuzNaz
17-06-2015, 12:56
Bugünü tartışmıyorum, geçmişte bu vaadlerde bulunmak vatandaşın zekası ile t.şak geçildiğini göstermiyormu?
Kendisi hesabını Allah'a verecek elbet.

Evrenoz
17-06-2015, 13:00
Kesinlikle öyle, hem de taşşağın dibi.
Ama bence bu taşşağı geçme hakkını siyasilere veren de vatandaş.. Biraz akıllan, biraz aç gözünü.. Yok..
Dün 2 anahtar, işsizliğe son diye taşşak geçtiler bugün farklı doneler aynı taşşak devam.. Gözünü açan yine yok yine yok
e eşek, eşek olmaya devam ederse sırtına sopa vuran da cok olur..

altima
17-06-2015, 15:29
bişeyler yaptıysa hesabını verecektir (görmedim günahını almayayım)

ama şunu sölemek istiyorum..

3 aylar başladı,,,
""recep"" ayında Kenan Evren,, ""şaban"" ayında Süleyman Demirel vefat etti.

""ACABA"" diyorum,, Ramazan BİR BOMBA YAŞANIR MI??

Saygılar
Rıdvan...

Ahmetfikri
17-06-2015, 18:01
haziran ölümleri gerçekten çok zamansız kimi yürek dağlıyor kimi gönül şenlendiriyor..

bora1311
17-06-2015, 18:36
allah rahmet eylesin...

yubika
17-06-2015, 18:47
60lı yıllarda "merkez sağ parti" boşluğunu dolduran, çok zeki bir siyasetçi. bizim jenerasyon onu solcu, cumhuriyetçi falan gibi doğru olmayan değerlendirmelerle bilir, halbuki bundan 30 yıl önceki karikatürlerde "şeriatçı" olarak nitelendirilen bir adamdır. bu anlam(a) kargaşasının sebebi de ayrı bir muamma!... Türkiye gerçeğini bilen ender adamlardandı vesselam

XoR
17-06-2015, 19:00
Mobilya Yolsuzluğu'ndan yargılanan yeğeni Yahya Demirel'le ilgili olarak '25 yaşında çocukla uğraşıyorlar' diyor. 6 Mayıs 1972'de ise idam edilen Deniz, Yusuf, Hüseyin'in idam kararları oylanıyordu. Süleyman Bey ise AP Grubu'nun en önünde oturuyordu. Elini 'İdama evet' için kaldırdığında arkasına dönüp baktı, herkesin kaldırıp kaldırmadığını kontrol ediyordu. Sonra vakur bir ifadeyle önüne döndü. İdamlar kabul edilmişti. Deniz ve Yusuf da 25 yaşındaydı. Süleyman Bey onlar için hiç '25 yaşında çocuklar' demedi. İdam edilmelerini istedi. İsteğine ulaştı da..."

Yaptıklarının hesabını vereceği yerde kendisine Allah'dan rahmet diliyorum

frkblt
17-06-2015, 19:04
Tam bir dönem siysetçisi. Kimin arabasına binmişse onun türküsünü söylemiş we bu ülke için hiçbişey yapmamış bir siyasetçidir.

Yanlış hatırlamıyorsam iki siyasi darbe görmüş tüm ilkelerini yok saymış bir darbe daha görseydi sanırım türk siyaset tarihinin en büyük solcusu olucak karakterde bir dönektir kendileri.

Şimdi buna çok zeki bir siyasetçi deniyor.