PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ktm duke 200/250& turevlerİ hakkinda bİlgİ

MertSerhanÖ.
18-06-2015, 17:01
Merhabalar,Kısmet olursa motor alma arifesindeyim.Çok bir tecrübem yok max 250CC'lerde düşünüyorum.DUKE'nin görüntüsü çok hoşuma gidiyor tarz olarak zaten racingten falan hiç haz almıyorum naked olması önemli. e 200-250 cc aralığında da görüntü kasa olarak o kadar güzel duran bir motor yok.BAJAJ PULSAR 200 ns de kafamı çelmiyor değil.

Scooter olarak X-MAX 250'de cazip geliyor. Fakat asıl sizden öğrenmek istediğim gerek DUKENİN gerek diğerlerinin konforları nasıldır? Ufak bir kalça rahatsızlığım var bana çok uzun yolda sorun çıkartırmı,sertmidir çok.Aracım ibiza Cupra yeteri kadar belimi ağrıtıyor zaten:)

Biraz kafanızı ağrıttım ama işin ucunda biraz sağlık olunca destek almak istedim,tüm önerilerinizi fikirlerinizi bekliyorum teşekkürler:)

mertypeR
18-06-2015, 19:06
Duke ün selesine sert demişti bir arkadaşım uzun yol yapılmaz zannedersem. Xmax bu konuda sizi yormayacaktır ayrıca yamahanın yeni çıkardığı nmax modeli de var 125cc. İşinize yarayabilir bir bakın derim. Duke tekrar gelicek olursam görüntü, gidiş ve sesi özellikle çok iyi hoş bir naked fakat sağlık sorunu varsa ne olur bilemem bir test edin isterseniz.

MertSerhanÖ.
18-06-2015, 19:21
Duke ün selesine sert demişti bir arkadaşım uzun yol yapılmaz zannedersem. Xmax bu konuda sizi yormayacaktır ayrıca yamahanın yeni çıkardığı nmax modeli de var 125cc. İşinize yarayabilir bir bakın derim. Duke tekrar gelicek olursam görüntü, gidiş ve sesi özellikle çok iyi hoş bir naked fakat sağlık sorunu varsa ne olur bilemem bir test edin isterseniz.
Seleye bugün oturma fırsatım oldu taş gibi gerçekten,ama süspansiyonlar konforluysa pek sıkıntı olmaz gibi geldi bana.Xmax için yakıt fazla deniyodu ondan korkuyorum biraz.125cc tercih ediceksem PCX olur tercihim yüksek ihtimal:)

Firat.M3
18-06-2015, 21:18
ben de motora yeni başlayacağım. R25 düşünüyorum. R25 250cc olmasına rağmen diğerlerine göre oldukça hızlı. Kendimi bilerek 1 - 1.5 sene kadar sürmeyi planlıyorum. Siz de Yamaha R25 bakabilirsiniz.

220T
18-06-2015, 21:29
Sert olduğunu söylüyorlar forumlarda.

mertkaya
19-06-2015, 00:28
Duke 200 biraz sert taraftadır, eğer daha konforlu olsun istiyorsanız Bajaj Pulsar daha iyi bi seçim olacaktır. Ama duke'un kısa vites oranları ve gaz tepkisi motoru çok eğlenceli yapan etkenlerden. Birde o hacimde en kalın lastik duke'da o da ayrı Bi şekil, hele mt60rs corsalarla :D

mertkaya
19-06-2015, 00:34
ben de motora yeni başlayacağım. R25 düşünüyorum. R25 250cc olmasına rağmen diğerlerine göre oldukça hızlı. Kendimi bilerek 1 - 1.5 sene kadar sürmeyi planlıyorum. Siz de Yamaha R25 bakabilirsiniz.

R25 lanse edildiği kadar hızlı bir motor falan değil. Evet çok yüksek güç üretiyor ama bunu çok yüksek devirde yapıyor. Aea'nın koca popolu dediği cbr250'yi ancak 140-150de yakalayabiliyor ama altında 0'dan itibaren cbr fessah fessah geçiyor r25'i. Tabi tip yılan orası ayrı :D

Karakuş
19-06-2015, 01:22
Bende 1 yıldır başlamak isteyip, başlayamıyordum. Ama kafaya koydum, Türkiye'ye döndüğüm an start vericem bu işe. R25'i de konuyu okuyunca öğrendim, bayıldım. Aklımda ki motor R25'le birlikte kesinleşti. Hepimize kazasız-belasız sürüşler.

MertSerhanÖ.
19-06-2015, 10:02
Bajaj pulsar gerek fiyatıyla gerek motor performansıyla çok başarılı,fakat kasa olarak hep bi cılız geliyor bana:) Bi tanıdıgımda pulsar var bir iki gün içinde kullanıp test etmeyi düşünüyorum.Racing modeli sevmediğim için R25 malesef hiç bana hitap etmiyorm:( X-max 250 Abs ye biraz yönelir gibiyim.Yakıtın fazla olduğunu ve çok ağır oldugunu söylüyorlar.Bilgisi olan varmı bu konuda?

Mr.K
19-06-2015, 10:32
öncelik olarak ne istediğine karar ver sonrası zaten çok basit gelicek

scooter olsun istediğimde bagajı olsun 2kask koyuyim bide arkaya çanta atarım montumu vs kilidimi koyarım çok yaksada olur,lastikleride küçük olsun viraj vs farketmez bana yavaş giderim vs mi
yoksa ;
vitesli olsun naked olsun arada istediğimde gaz açarım ,hem az yakar,hem jant boyutundan daha konforlu ama bagaj eksiğim olcak farketmez modumu..

naked olarak seçeeneğin aslında çok fazla

duke 125-200-250 en hafif en atik en çip duranı
hyosung gt250n daha ucuz yollu hepsinden azbiraz : )
benelli tnt250 (daha piyasada çok yeni ama araştırabilirsin alan binen var..) çok yeni..
suzuki inazuma 250/250f biraz ağır ama en komforlusu bu grupta..

scooter vs seçmekte kolay naked veya ss seçmekte kolay sadece ne istediğini bilmen önemli.Eğer snein için biyere gittiğinde montunu vs taşımak zulum gelicek kaskıda taşicaz hay anasını yaa diyosan scooter al : ) diğer seçenekler basit.Bu arada ehliyeti de atlama.

Mr.K
19-06-2015, 10:34
unutmadan artçılı kullanıma en uygun naked veya commuter'e de giriyo inazuma diyeyim .duke'un arka sele bir erkeğin tek sol veya sağ popo anca sığar :D veya çıtı pıtı bi bayanın diyelim : ) ayrıca komfor olayına takılma jel sele var her marka/model için olmasa da customda yaptırabilirsin : )

dragon07
19-06-2015, 10:47
benim sana tavsiyem xmax 250 ile başlaman yönünde olur.kesinlikle mutlu olursun :)

Gko
19-06-2015, 11:07
benim tavsiyemde yamaha mt-125

merttepe
19-06-2015, 11:44
xmax çok yakıyor denmiş, ne kadar yakıyor tam olarak?

ChtArdARSL
19-06-2015, 11:56
Bende scooter kullnicisiyim 1 ay once r25 aldim.. Memnumum fakat scooter kadar rahat ve kivrak degil racing tarzi motorlar..

Ilk kullanim icin r25 guzel suruce kullnim rahatliklari var.Gorseli cok guzel torku hos,limitleri yerinde bi motor.

Kismetse bende 1 sene sonra 4 silindir bi makineye gecmek istiyorum..

Mr.K
19-06-2015, 12:51
Xmax ortalama 4-5arasi yakiyo
Duke 2.5-3.5 arasi 200lugu
Inazuma 4lt civarlarinda seyredio ama 2silindir tek degil
Tnt250 4-4.5 oda 2silindir
Hyosung bilgim yok.

Ayrica 180kusur kg viraj kabiliyeti dusuk jant ve lastik ebati kucuk skuter almak pek mntikli gelmio bana en buyuk ve tek avantaji gozumde bagaj olayi baska bisey degil.

Berkan
19-06-2015, 12:59
olm Erel görse yazsada onun xmax 250 3,5-4 leri gecmiyordu sanmam 5lere fırlayacagını o motorun ben

mikelazi
19-06-2015, 15:29
yamaha x city hem 16 jant viraj kabiliyeti çok iiii hemde scooter :)

MertSerhanÖ.
19-06-2015, 15:59
Herkese teşekkürler özellikle @mr.k çok teşekkür ederim bilgiler için,ilk posttada dediğim gibi tüm gönlüm duke den yana fakat x-max çok aklımı çeliyor.Beni en korkutan yanı xmaxin çok fazla ağır olması,lastik ebatı ve diğerlerine göre yavaş kalıp daha çok yakması.Buarada tnt 250 çok hoşuma gitti listeye onuda ekledim.:)

merttepe
19-06-2015, 16:02
Xmax ortalama 4-5arasi yakiyo
Duke 2.5-3.5 arasi 200lugu
Inazuma 4lt civarlarinda seyredio ama 2silindir tek degil
Tnt250 4-4.5 oda 2silindir
Hyosung bilgim yok.

Ayrica 180kusur kg viraj kabiliyeti dusuk jant ve lastik ebati kucuk skuter almak pek mntikli gelmio bana en buyuk ve tek avantaji gozumde bagaj olayi baska bisey degil.

aralarında en çok yakan oymuş cidden. scooter da en güzel tasarımda xmaxda var bence.

TFSİ
19-06-2015, 17:04
bende gecen sene bu zamanlarda duke için yola çıkmıştım ama mt 125 i görünce bı anda yamaha aldım çokta memnunum duke den daha yakışıklı :)

yağ ıvır zıvır vs toplma 130 kg ve parçalar duke den daha ucuz

DoguErdogan
20-06-2015, 08:48
Xmax 250 için konuşayım; Maks. yakıtı 3.8L ki ben agresif kullanıyorum düzgün kullanımda 3.2L geçmeniz zor. iş güzergahım git-gel 40 km 1 depo ile yaklaşık 6 gün işe gider gelirim(Ataşehir- Şişhane). Ağır motor ama bence bu artı bir güven veriyor, öyle deviririm falan diye düşünmeyin bende öyle binmeye başladım sadece ilk 2 gün afalladım sonrası iyi ki bunu almışım oldu. Sert bir motor bende de bel fıtığı var ama idare ediyorum ,amortisörleri ayar ile birazda olsa yumuşuyor, comfort sele satılıyor. Viraj kabiliyeti hiç bir scooterda bu kadar iyi değildir bunuda tecrübe ettim çok sert olmasının artısı da bu iyi yol tutuş zaten. Çok çok dengeli pcxden çok daha rahat kullandım.

Benim ilk motorum. Duke,pcx,vitesli,otomatik derken Xmax almış oldum çok da memnunum.

Bu arada xmax 250 ye 5lt yaktıran ne gördüm ne duydum.

ayhan
22-06-2015, 20:28
Motor ve kullanmasini anlamayan ve bu ise baslama arifesinde biri olarak ve techte konusu vardir deyip baktim ve konunuz karsima cikti..
Mecburen anlamadiginiz icin deli gibi bilen insanlara sorup, yerli yabanci konu- video takip edip kafaniz corba oluyor..
Artik bugunde son pazarligini yapip ktm 250 duke de karar kildim..artik 200 dukete abs olmadigidan aslinda mecburen 250 oldu tercihim.
Illaki her motorun artisi eksisi vardir ama sonuc olarak; hafif olusu, fren performansi, kolay kontrol edilebilirligi gibi ortak fikirler ve acikcasi marka imaji ve tasarimi tercih sebebi oldu..
Genel eksiler sert sele ve yollarimiza uygun olmayan lastiklerdi ancak neyseki artik pirellilerle geldigi icin masraftan kurtulduk

Yorum yapabilecek kullanim seviyesine ulastigimda izlenimlerimi paylasirim
Ileride daha buyuk biseylere gecmek icin scooter buyukte olsa tercih etmemem yolunda ortak tavsiyeler aldim..bir diger bu hacimdeki alternatifte agirlik ve tip hosunuza giderse suzuki inazuma gibi..

TFSİ
23-06-2015, 15:56
Motor ve kullanmasini anlamayan ve bu ise baslama arifesinde biri olarak ve techte konusu vardir deyip baktim ve konunuz karsima cikti..
Mecburen anlamadiginiz icin deli gibi bilen insanlara sorup, yerli yabanci konu- video takip edip kafaniz corba oluyor..
Artik bugunde son pazarligini yapip ktm 250 duke de karar kildim..artik 200 dukete abs olmadigidan aslinda mecburen 250 oldu tercihim.
Illaki her motorun artisi eksisi vardir ama sonuc olarak; hafif olusu, fren performansi, kolay kontrol edilebilirligi gibi ortak fikirler ve acikcasi marka imaji ve tasarimi tercih sebebi oldu..
Genel eksiler sert sele ve yollarimiza uygun olmayan lastiklerdi ancak neyseki artik pirellilerle geldigi icin masraftan kurtulduk

Yorum yapabilecek kullanim seviyesine ulastigimda izlenimlerimi paylasirim
Ileride daha buyuk biseylere gecmek icin scooter buyukte olsa tercih etmemem yolunda ortak tavsiyeler aldim..bir diger bu hacimdeki alternatifte agirlik ve tip hosunuza giderse suzuki inazuma gibi..

Gule gule kullanın bende baya forumlarda arastırmıstım honda yamaha vs.. Bayıleri gezdım kararım duke 200 olmustu ilk motor olarak ama bayideki arkadas ne yaptı ne etti bana aldırmadı motoru tepkilerinin baslangıc motoru ıcın uygun olmadıgını vs.. Anlattı ve almamıstım;)

ACTPK
23-06-2015, 16:11
Xmax 250 Abs var bende 400km'de şuan 1 depo bitirdim Ortalamam 3 litre. Selesi ve süspansiyonları sert biraz.

Mr.K
23-06-2015, 23:55
200 duke abs var nasıl yok yahu ? : ) olur mu öyle şey

mertkaya
24-06-2015, 00:56

2015 modellerde sadece 250Duke'a abs koymuşlar

D.Demir
05-07-2015, 23:20
serhan bende duke 200 kowalıyorum ay sonu ehliyeti almış olucam benden önce motoru alırsan banada bilgi ver kanka ama 2. el alıcaksan öncelikle dikkat et 2.mutlaka aksesuarlı olanlara bak elci koruma çelik fren hortumu koruma demirleri vs bide youtubedan bu motorların testlerini izliyebilirsin

MertSerhanÖ.
06-07-2015, 01:09
serhan bende duke 200 kowalıyorum ay sonu ehliyeti almış olucam benden önce motoru alırsan banada bilgi ver kanka ama 2. el alıcaksan öncelikle dikkat et 2.mutlaka aksesuarlı olanlara bak elci koruma çelik fren hortumu koruma demirleri vs bide youtubedan bu motorların testlerini izliyebilirsin

Aynen kanka öyle bakıyorum.Sende benden önce alırsan haber et :)

D.Demir
06-07-2015, 02:50

Duke 125 te standart abs

Duke 200 'de bi normal duke 200 var bi duke 200 abs var duke 250 den sonra hepsinde standart

D.Demir
06-07-2015, 02:51
Aynen kanka öyle bakıyorum.Sende benden önce alırsan haber et :)

tamam kankacım ben senden önce alırsam ilk uzun yolum çorluya olucak ozman:D