PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : race chip hakkında bilgi?

PiscocuK
18-06-2015, 17:21
selamlar

bir aracımıza bu uygulamayı yapmayı düşünüyoruz.Firmayı tanıyan kullanan olumlu olumsuz özelliklerini sayabilecek olan arkadaşların yardımını beklerim

gelecek yorumlara göre değerlendirip uygulama yapacağız

A4 (B8) 2.0 TFSI Quattro [ 1984cm³ / 155kW (211PS) / 350Nm ] (http://store.racechip.com.tr/index.php?route=product/category&path=1383_8680_105923)

teşekkürler

yusuf yılmaz
18-06-2015, 17:28
hiç girme...

PiscocuK
18-06-2015, 17:38
neden girmeyelim?

Schumi
18-06-2015, 17:41
Yazılım varken modül neden ?

HaKo
18-06-2015, 17:42
yazılım dururken ne gerek var ki buna.

PiscocuK
18-06-2015, 17:45
araç amcamın.bende yazılım önerdim.ikna olması için buraya da konu açtım.bu yorumları okuduktan sonra yazılıma döneceğimizi düşünüyorum artık

modüle neden karşı olduğumuzu da yazarsak kafada soru işareti kalmamış olur :)

STP
18-06-2015, 17:52
modul benzın pompasına mudahale ederek yakıt basıncını artırıyor fakat dıger yakıt hava parametrelerıne mudahale etmıyor,yazılımda ıse aracın ecusundakı her detaya mudahale edılıyor yazılımda

PiscocuK
18-06-2015, 17:53
modul benzın pompasına mudahale ederek yakıt basıncını artırıyor fakat dıger yakıt hava parametrelerıne mudahale etmıyor,yazılımda ıse aracın ecusundakı her detaya mudahale edılıyor yazılımda

teşekkürler Selçuk

Seven7
18-06-2015, 17:56
Bizim araçta da babam yazılıma pek sıcak bakmıyor, bu modüller daha mantıklı gözüküyordu onun için. Yazılıma göre artı eksi diye ayırabileceğimiz başka durumlar da var mıdır? Hazır konusu açılmışken bilgilenmiş olalım.

Schumi
18-06-2015, 18:06
Modül beyini kandırıp gerçek olmayan çalışma ortamında çalışmasına zorlayan yanıltıcı bir sistemdir. Ayrıca Selçuk'un dediği gibi heryere müdaha etmediği için sağlıksız ve eksik bir işlemdir. Yazılım ise beyinin içerisindeki tüm haritalara doğru müdahale edilerek gerçekte var olan koşullar altında yeniden belirlenmiş değerler ile çalışmasını sağlayarak güç ve yakıt tasarrufu elde eder.

Gerçek olmayan çalışma ortamına örnek. Motor suyu sıcaklığını kadrana doğru ama beyine yanlış gösterip beyine sanki soğuk havada çalışmış gibi otomatik jigle diye bilinen (cold start enrichment) fonksiyonunu sürekli devrede tutmak vasıtası ile fazla benzin işemesini sağlayarak güç elde etmek. Tabi bu bir örnek her modül böyle çalışmıyor ama prensip aşağı yukarı bu şekilde.

R.I.P
18-06-2015, 23:21
eskiden koca kutu içerinde taş direnç vs. gibi basit elektronik devreler var o paraları etmez deniyordu. geçenlerde bu ürünleri bende inceledim içlerinde farklı hızlarda işlemci varmış.
içinde taş direnç yerine 10-20-30 mhzlik işlemci olsa ne fark edecek bunu merak ediyorum. fiyatlara baktığımızda ise yazılımdan bile yüksek fiyatlar mevcut.

vectra-tuner
18-06-2015, 23:30
En iyisi çip, 1 ay önce racechip aldık ama bizim araca çip uygulaması olmadığı için. Performans artıyor ama kesinlikle chip tuning ile kıyaslanmaz.

SGTI
19-06-2015, 02:47
Herseyi gectim gercekten 270 hp vericek bi duzenekse ben hayatta takmazdim.Sadece yakit mudahalesiyle 60 hp alinirmi yahu.Benim golf r aracim var yazilim egzoz dv ile 55 hp aldim.Degerler bile saglikli degil.Ben bana araban nasil olsun diye soran olmadikca hic bir guc alma isine bulasmam.Arabami bir kutucuk degilde insanin sekillendirmesini yeglerim.

PiscocuK
19-06-2015, 08:22
hepinize tek tek teşekkürler

PiscocuK
23-06-2015, 09:00
racechipten vazgeçiremedik..dün taktırdık bişey farkettimi anlamadım açıkcası.ama birde pedal kit taktırdık o baya farketti 6 farklı modu var gaza dokunduğunuzda uçan yada dip gaz yaptığınızda bile gitmeyen.bakalım takılan kutucuk bir işe yarayacakmı

ahk
23-06-2015, 09:09
hep yazılım yaptırıyordum iki arabamda sorun çıktı yapanlar arabaya suç attı (bu arada arabalar sıfır) bir bardak su içtik iade falan hak getire. Race chip aldım benzinli araca memnun kalmadım, isterseniz gönderin gücünü açalım dediler, ben istemedim parayı hemen geri gönderdiler.