PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yanlış mı düşünüyorum, yanlış mı düşünüyorlar?

Vuh
19-06-2015, 12:12
Merhaba abilerim, kısmetse bu yaz ilk arabama kavuşacağım. Hem fiyatların çok yükseklerde seyretmesi, hem yakıt fiyatları, hem de ilk arabam olacağından dolayı Twingo düşünüyoruz. Etrafımda arabayı yeni almış benim gibi hevesli ama öğrencilikten yakıta para kalmayan, arabasını sadece uzaktan izleyen onlarca kişi var (Twi benzinde 25 lpgde 17 krş diyorlar)
Ama gel gelelim kim beni internette Twingo ilanı kovalarken görse olm salak mısın 1.2 araba yokuşta çekmez bastı mı gitmez karda kışta evde bırakmak zorunda kalırsın git bak cart curt demediğini koymuyor
Şimdi kim yanlış düşünüyor? Temiz bir openair düşürsek hem ne güzel açılan tavan, yakıt az, motor sorunsuz, iç mekan benim için çok uygun (yatak olma ve arka koltukları katlayabilme olayları tam benlik), fiyatlar da uygun diyorum. Cidden kışın anahtarı evde bırakmam gerekir mi? Yada yokuşta birinci vitese atmak toplumca ayıplanan bir olay mı nedir bu olayın aslı

onursumer
19-06-2015, 12:16
Ben herzaman bana bu sekilde konusanlara siz daha iyisini alin ben boyle mutluyum diyip geciyorum

Sehir icindeki perfirmansi yeter hatta kisin kar lastigi ile herkes kalir sen gidersin :)

Sadık Özyer
19-06-2015, 12:16
Hafif araba neden cikmasin yokusu ?

Evrenoz
19-06-2015, 12:28
Çok konuşanlara "şu mübarek günde sevabına 3-5 kuruş atın da daha iyisini alalım" de, kaybolup giderler..

Draniela
19-06-2015, 12:31
Düşünce güzel umarım içine sinen bir araç bulursun :)

XSi
19-06-2015, 12:33
Benim dayimin bu tip durumlar icin guzel bir lafi vardir

"Akil verme para ver!" :)

Nightfish
19-06-2015, 12:35
Bugüne kadar en az 10 araç değiştirdim. Ailece sahip olduğumuz 50'den fazla araç olmuştur. Hepsi geldi gitti ama 97 yılında sıfır aldığımız Twingo hala duruyor. Kesinlikle yanlış bir tercih olmaz, için rahat olsun bence.

Berkan
19-06-2015, 12:37
yokusuda cıkarsında inersnide baskasının agzı torba degilki büzesin konusup duracak onlar yada onlar yatıracak kapıda sen fıldır fıldır geziceksin bosver.
ben kiayı alırkende dediler yapma etme vs. diye ya sen alma tamam kardesim cok istiyosan ben alıyım istersen alınca konusursun diye.
bunu diyenin %80'i incelediginde ha güzelmiş ha budamı varmıs haa bu benim arabada bile yok bunda nası var triplerine girdi, kalanıda kendine *** sürdürmemek için aynı sekilde yarım agızla soylenmeye devam etti.

R.I.P
19-06-2015, 12:39
o motor o kasayı çeker mi, küçücük araba .sursam devrilir, karda yağmurda gitmez vs vs.
sanarsınki hepimiz MIT bitirmiş yüksek mühendisleriz ve bahsi geçen arabaları oturduk teknik ekiple fabrikada proje tasarlarken beyin fırtınası yapıyoruz.

atituti
19-06-2015, 12:39
twingo iyi tercih olurda 25 kuruştan fazla yakar o araba gibime geliyor.piyasa patlamadan önce 2009 da falan bende sarmıştımda kaza anında içinden çıkamayabilirim diye korkup uzak durmuştum

fdoganb
19-06-2015, 13:08
yokuş çıkamayacak araba mı var yauv. he tabiki son model dizel bir araba gibi tırmanayabilir ama her yere girer çıkar düzgün bir araba merak etme. ancak yakıt konusunda bence de 25 krştan fazla yakacaktır. openairler oldukça güzel gözüküyor. içine sinen olursa hiç kaçırma

huseyinturk
19-06-2015, 13:14
Standart çok bilmişler takma geç. Bir araç tasarlanırken kaç tane mühendisin, teknik bilgi sahibi insanın hesabıyla kitabıyla tasarlanıyor bizim ahmet mehmet aga tek cümlede hepsini yok sayıyor.

most_evil
19-06-2015, 13:30
Twingo sahibiyim ve motor gayette güzel çekiyo hatta çok memnunum motordan. Aracım 240.000km de ve benzinli.Şehir içinde 30 35 kuruş civarı yakıyor ama aracı eşim sabah akşam tam işe giriş çıkış trafiğinde kullanıyor. Kar kış olayına gelince,ben kış lastiğiyle bu kış defalarca Uludağ a çıkıp geldim,şehir içinde bi karış karda da gezdim hiç bir zorluk sorun yaşamadım.Uygun lastiklede kimsenin kışın zorluk çekeceğini sanmam.Yedek parçaları büyükşehirlerde kolay bulunuyor ve uyumlu parçalar da var ama trim parçaları biraz araman lazım bulunca da ilk fiyatlar gözünü korkutmasın çünkü önceden zor bulunan parçaları bazı kurnazlar çok çok yüksek fiyattan satmaya çalışıyorlar bu parçayı bulamazsın diye inanma!çok daha ucuza ve hatta sıfırı bile daha ucuza bulunabiliyor. Openair düşünüyorsan brandanın su almadığına emin olun genellikle ön köşelerden alır öncelikle.Elin biraz yatkınsa çoğu şeyini kendin yapabilirsin bu konuda da çok zevkli araçtır. Neyse daha yazarımda çok uzun olur aklına takılan bişey olursa yardımcı olmaya çalışırım.

hkkcn
19-06-2015, 13:42
twingo çok tatlı araba halen içimde var bitane almak openairli :D bence kesinlikle çekişten yana sıkıntı yaşamazsın köpek gibi gider piyasasıda ölü değil bence hiç düşünmeden al.yakıtıda çok ekonomik diyor bütün kullanıcılar.bence parasını tamamen hakeden bir araba 8-10 lira arasına güzel bir twingo alınabilir . ve açk hava filtresiyle muazzam böğürüyor :D

CasabLanca
19-06-2015, 14:18
gideceğin yere sol şerit yerine sağ şeritten gidersin, o bütçede öğrenci için en makul araçlardan birisi

serkan_2120
19-06-2015, 14:37
ben Mercedes'i alırken, 2800cc bu, uçar falan dediler. Hiçte uçtuğu kaçtığı yok şükür :D milletin ne dediğine bakma, 1.2 o kasa için iyi bir seçenek.

KÖROĞLU
19-06-2015, 14:53
Bakımlısını aldıktan sonra hiçbirşey olmaz. Biraz yüksek model ve donanımlı bakın derim.

1 Sene kadar 1997 model alize kullandım. Aldığımda 189.000 Km de idi aldığım gibi lpg taktırdım, yağ su bakımı, fren disk -balata değiştirdim.

Araç şuan 210.000 Km de arkadaşıma sattım. Hala taş gibi biniyor.

Çekmez yürümez diyenler güncel araçlar ile kıyaslıyorlar ise haklı olabilirler ama abartılacak kadar da gitmeyen bir araba değil.

Her hafta İst - Sakarya yapardım, milletin kardan araba çıkaramadığı yolda kar lastikleriyle istanbuldan geldim hiçbir sıkıntı yaşamadan.

Alacağın arabada genel kontrol harici kaput açma teli - koltuk yatırma kolları - havalandırma ızgaraları ve klima ya da havalandırma panel düğmelerine iyice bak.

Alacağın araç hayırlı olsun.

Burak E.
19-06-2015, 14:55
twingo alınır her türlü binilir özellikle openairli alman olur 1.2 gitmez etmez diyorlar şehir için en ideali sol seritete cıkarsan sagdan sagdanda gidersin ufak tefek ögrenci bütcesiylede bişiler yaparsın miss gibi kullanırsın ögrenci insansın sunucta herşey ekonomi o dönemlerde

Vuh
19-06-2015, 15:19
Çok sağolun iyi ki varsınız :) Ben Twi kovalamaya devam edeyim o zaman :D
Az yakan motoru nispeten sorunsuz öğrenci işi araç tavsiyelerine açığım

levent
19-06-2015, 15:22
twi iyidir

biraz daha üzerine çıkılabilirse de en iyi alternatif bence picanto 1.1 crdi, tabi twi nin havası pek yok :)

TayfunS
19-06-2015, 15:22
Mantıklı düşünüyorsun. El elin eşeğini türkü çığırarak ararmış.

painkller
19-06-2015, 15:27
araba piyasasında herkes her .oku biliyor. en iyisi Evren abi'ninde dediği.

MCN21
19-06-2015, 15:27
Sen hic dinleme milleti ozel okulda olmaeina rahmen ne arkadaslar taniyorum bmw leri audi leri var ama benzin cok yakiyor diye evdeki corsalarla yada polo tdi larla geliyorlar :D millet sekil pesine dusmus benzin alicak parasi yok :) ama sorsan bmw ye audiye BINIYORUM derler. Artik kim kime biniyorsa :D

delSol_power
19-06-2015, 16:20
Al Twingo OpenAir, güzel güzel gez öğrenci kardeşim. Hiç Twingo kullanmamış kişilerin dediklerine bakma.
Şimdiden hayırlı olsun. Allah sana da bize de kaza bela vermesin. Amin.

Grimlord
19-06-2015, 16:51
içi oldukça geniş,clio almadan önce çok araştırdım bende.yakıtı makul,performansı da sıkıntı yaratacak kadar kötü değil

bence düşünülebilir.openairli alınacaksa kesinlikle tavandaki kumaşa su döküp bakın,tavan yoksa klimalısını almaya calısın.

Doğu
19-06-2015, 19:27
ankaradayim. gel bin kullan karari kendin ver

Mutu
19-06-2015, 20:17
1.2 ATMOSFERİK HERHANGİ Bİ ARAÇLA ÇIKSIN YAN YANA DENEYELİM BAKALIM. ÇIKIYORMUYMUŞ.. =) Herkes birşey diyor twingo hakkında. Takma sen onları. Kullanması, toplaması çok keyifli araçtır. Ben open air bualamdım, ama open air hariç en dolusunu aldım. Benden sonra 3 arkadaşım daha aldı, hatta open air bulursam, onu alıp, bu aracımı satabilirim.

Bu da benim ufaklık:

http://i61.tinypic.com/sff4lj.jpg

Genelde twingo alıp, sonraki araç için aynı seviyede bütçesi kalanlar farklı renk twi alırlar. =) Çünkü o fiyat aralığında en mantıklı araçlardandır.

Mutlu Değerli
19-06-2015, 20:34
İnsanların lafına bakarsan hiçbişey yapamazsın. İçinden ne geçiyorsa onu yap, almaya niyetliysen al. Sana tek tavsiyem temizini bulmaya bak

Oznsrl
19-06-2015, 21:10
Twingo ufak durmasina rağmen içi geniş ferah bi araba surusu gorus mesafesi falan cok guzel bende binene surene kadar ufak tefek rahatsiz bi arabadir saniyodum ama o iş oyle olmuomus surusu oturusu cliodan daha rahat :)

İBO
19-06-2015, 21:32
Twi iyidir al. Yanliz arka koltuk ortaya oturacak dikkatli otursun zira çanaga zarar verebilir. Tecrubeyle sabittir:)

Mpower
19-06-2015, 23:21
Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-twingo-openair-ile-yaz-keyfi-baslasin-217067660/detay/)

Mpower
19-06-2015, 23:22
Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-twingo-openair-ile-yaz-keyfi-baslasin-217067660/detay/)

Fiyatta yardımcı olurum güzel bir fiyata anlaşırız gel dene bin sür çeker mi çekmez mi kendın karar ver

erhanarici18
20-06-2015, 00:07
feleğin çemberinden milyon kere geçmiş şahinler doğanlar murat 131 ler çıkıyosa buda çıkar kardeşim o yokuşları

Boldenon
20-06-2015, 00:26
Valla aldığım arabaya laf edene kaç yaşında olursa olsun "sanane amk" derim ve dedim. Akıl verme, para ver iyisini alalım.

westalim
20-06-2015, 01:37
o bu değilde twingoyu da pek bilmem ama bu konudan sonra bu övgülerden sonra twingo piyasası artmasın ? :D umarm içine sinen bi araç bulursun..

adilhcl
20-06-2015, 06:47
cok yakın bı abımde var 0 almıs zamanında open aır cok keyıflı cılgın bı araba :)
yarış yapmayacaksan tıngır mıngır keyıf ve mutluluk dolu saskın bakıslar arasında bı arac ıstersen kesınlıkle tavsıye ederım,
bence al guzel bı jant bıraz basıp onden sag farın ustunden 2 serıt cektınmı kaputa gec karsısına otur kahve ıc ızle :)

adilhcl
20-06-2015, 06:48
Twingo ufak durmasina rağmen içi geniş ferah bi araba surusu gorus mesafesi falan cok guzel bende binene surene kadar ufak tefek rahatsiz bi arabadir saniyodum ama o iş oyle olmuomus surusu oturusu cliodan daha rahat :)

ozan o twi de orjınal suspansıyon vardır emınım :D

kelalper
20-06-2015, 10:59
akvaryum gibi araba. Görüş ve kullanım inanılmaz zevkli. Kasksız motor kullanıyormussun gibi görüş açın var. Ses yalıtım sorunu var ama 400 tl ye al Würth yalıtımları döşe ne lastik sesi gelir ne başka bişey. Yarış yapmayacağına göre her işini görür. Kar lastiğini tak heryere keçi gibi çıkar.

veliazak
20-06-2015, 11:38
Senin içine siniyorsa, millete ne o zaman... Ben olsaydım kesinlikle yanından bile geçmezdim o ayrı, bu noktada ben millet oluyorum... :)

iynn-RS
20-06-2015, 13:04
1.2 gitmez diyenlerin hepside 1.4 yada max 1.6 binip kendi arabalarini ucak sanan ve sol şeritten ayrilmayan tiplerdir kesin.

Ogrenciysen arbaya para yatirma en ekonomik olanini al.

Roccoya binip kiz arkadasina sigara aldirmaktan iyidir :D

delSol_power
22-06-2015, 15:34
N'oldu birader, almaya karar verdin mi?

Vuh
23-06-2015, 19:03
Hepinize çok teşekkür ederim verdiğiniz cevaplardan dolayı. Elimde olsa şu an gidip bir twingo alacağım o derece heveslendim :D

N'oldu birader, almaya karar verdin mi?

Şu bir kaç ayı da motosikletle geçirip satacağım, hem biraz piyasa durulur düşüncesindeyim. İnşallah yaz bitmeden kısmet olur