PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 208 gti 20.06.15 İstanbul Park Pist Günleri

beakmenek
22-06-2015, 13:50
Merhaba arkadaşlar,

Bu haftasonu ilk defa İstanbul Park pist günlerine katıldım. Toplam iki seansa katıldım. Tamamının videosu var ancak daha yüklemedim youtube a. En hızlı döndüğüm turun videosunu paylaşıyorum şimdilik. Rekor bir süre ya da mükemmel bir sürüş değil tabii ki anca ilk çıkış için idare eder her halde? :) O kadar sevdimki dün gece rüyama bile girdi :hehe: İlk fırsatta tekrar gideceğim :)

https://www.youtube.com/watch?v=996u_15Eito
2:45:3

snrk
22-06-2015, 21:02
Tebrikler, çok temiz dönmüşsünüz. Zaten @ukku bey'in 208 gti videosunu referans alırsak 2:43 civarı sanırım bu aracın limiti.

Burak E.
23-06-2015, 11:17
tebrikler gerçekten güzel temiz bir tur olmuş ve ilk cıkmaya ragmen 2.45 güzel bi rakam daha iyisi olucaktır 1-2 pist günlerinden sonra

OrcunInce
23-06-2015, 13:23
Tebrikler, çok temiz dönmüşsünüz. Zaten @ukku bey'in 208 gti videosunu referans alırsak 2:43 civarı sanırım bu aracın limiti.

o gün kullandığımız 208 gti pistte yaklaşık 80 tur dönmüş (lastik ve fren'i tahmin edersiniz) 208 gti'dı.
Bence stock olarak sağlıklı olsa 2.38 falan dönerdi. :)

EvO 86
23-06-2015, 14:19
Merhaba arkadaşlar,

Bu haftasonu ilk defa İstanbul Park pist günlerine katıldım. Toplam iki seansa katıldım. Tamamının videosu var ancak daha yüklemedim youtube a. En hızlı döndüğüm turun videosunu paylaşıyorum şimdilik. Rekor bir süre ya da mükemmel bir sürüş değil tabii ki anca ilk çıkış için idare eder her halde? :) O kadar sevdimki dün gece rüyama bile girdi :hehe: İlk fırsatta tekrar gideceğim :)

https://www.youtube.com/watch?v=996u_15Eito
2:45:3

tebrikler, beraber biraz gittik, arkadan gözleme şansım oldu, beklediğimden hızlı düzlüklerde. Piste ve araca alıştıkça limitlere daha yaklaşırsınız, önemli olan bu sakinliği ve hakimiyeti korumak.

ukku
23-06-2015, 18:46
Boş pistte 2.38'leri dönmüştük de perişan haliyle.. 2.37-38 limit civari..
İlk istanbul park icin gayet guzel. Gidip geldikce daha da iyi olur :)

ZX-636R
23-06-2015, 23:29
keyifli geçmiş gözüküyor,tekrarı daha güzel olacaktır.

Dou
23-06-2015, 23:42
Ilk sefer icin gayet iyi, tebrikler.

beakmenek
24-06-2015, 10:34
Yorumlarınız ve beğeniniz için teşekkür ederim :)

2.37lere kadar zorlanabileceğini duymakta iyi oldu, en azından arabamın gideri olduğunu bilmek güzel o şekilde gidemesemde :D :D

O gün arkadan gelen herkese yol vermeye çalıştım ama bir kaç kez yol verene kadar yanımdan geçildi, yol tıkadıysam affola :)

rebeloghy
02-07-2015, 19:59
İlk sefer için gerçekten güzel bir tur. 3. 5. seferi olup da aynı çizgide dönemeyen çok kişi var :)

merttepe
02-07-2015, 20:03
rica etsem bana aracın pist performansını yorumlayabilir misiniz?
Ara hızlanmalar nasıl
frenler nasıl
ağırlık transferi nasıl, dengesi nasıl? viraj içinde ve frenlemede.
direksiyon tepkisi nasıl gibi.
Teşekkür ederim şimdiden

beakmenek
10-07-2015, 15:02
İlk sefer için gerçekten güzel bir tur. 3. 5. seferi olup da aynı çizgide dönemeyen çok kişi var :)

Teşekkür ederim. Umarım daha da geliştireceğim kendimi :)

rica etsem bana aracın pist performansını yorumlayabilir misiniz?
Ara hızlanmalar nasıl
frenler nasıl
ağırlık transferi nasıl, dengesi nasıl? viraj içinde ve frenlemede.
direksiyon tepkisi nasıl gibi.
Teşekkür ederim şimdiden

Pist performansını yorumlamam açıkcası ne kadar sağlıklı olur bilemiyorum çünkü aracı bir şeyler ile karşılaştırabilecek çeşitliliğe sahip değilim. Ancak araçtan hem günlük kullanımda hem de pistte kendi adıma çok memnunum.

Ara hızlanmları bence gayet güzel. Vites oranları daha kısa olsa idi çok daha iyi olabilirdi ama. İstanbul Park için özellikle 4. vites uzun kalıyor gibi geldi, düzlükleri daha az bir yerde daha iyi olabilir gibi geldi. İlk fırsatta İzmir Park'a da gidip deneyim bu düşüncemi görmek istiyorum :)
Viraj çıkışlarında gaza oturuşta dikkat etmek gerekiyor, LSD olmadığı için fazla yüklenirseniz iç teker patinaja düşüyor ama LSD olmayan her araçta görülen bir şey tabii bu.

Yol tutuşunu çok güzel ve keyifli buluyorum. Özellikle arka taraftaki oynamalar ve aracın dört tekerden kayması çok keyifli. 8. virajın hastası oldum sırf bu yüzden :D Günlük kullanırken de ayağı gazdan çekip kıç attırabiliyorum bazen, bayağı keyifli oluyor :)

Aracın direksiyonu hafif kalıyor, özellikle aracı ilk kullanmaya başladığımda en takıldığım nokta bu idi. Ancak şuan çok alıştım, normal geliyor. Çoğu yerde yazıldığı gibi de direksiyon yüzünden göstergeyi görmemek gibi bir durum da yaşamıyorum, pozisyonu ebatı bence gayet iyi.

Frenlerin tutuşu ve kuvvetin ayarlanabilişi gayet iyi, sadece ilk aşaması biraz tepkisiz/yumuşak geldi bana. Ancak pistte şişmesi ya da balataların tamamen bitmesi gibi bir durum yaşamadım. Gerçi bunda, tur aralarında, süre bitmeden soğutma turu atmış olmamın da faydası vardır herhalde. Aracıma ds2500 balatalar ve ATE hidrolik aldım. Onları taktıktan sonra daha da iyi olacağını umuyorum :)

KMR2-GT
10-07-2015, 15:54
gayet güzel dönmüşssün bence eline sağlık.önemli olan keyif almak süre 3 5 defa çıktıktan sonra kendiliğinden düşer zaten :)

beakmenek
25-07-2015, 15:23
gayet güzel dönmüşssün bence eline sağlık.önemli olan keyif almak süre 3 5 defa çıktıktan sonra kendiliğinden düşer zaten :)

Biraz geç kaldım ama teşekkürler :) Gerçekten çok keyifli idi.