PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Evimi öğrenciye kiraya verdim ve...

meLaNchoLic
22-06-2015, 16:18
Herkese merhabalar, hayırlı ramazanlar.

Şimdi konu biraz dallı budaklı o yüzden uzun yazıcam ve fikirlerinizi isticem.. Şimdiden imla kuralları vs. için özür dilerim mümkün olduğunca dikkat etmeye çalışıcam.

Bundan 15 yıl önce iki bloklu bi sitede daire aldık ve oturduk.. sitedeki herkes bizi tanır yani neredeyse. geçen yıl o evi satıp 200-300 metre ötede kiraya çıktık.. o sırada kelepir bulunca aynı sitenin diğer bloğundan başka bir daire aldık içinde kiracısıyla birlikte..

2 hafta kadar önce kiracı evi boşaltıp gitti.. bizde evi satalım yada kiraya verelim derken emlakcı vasıtasıyla 3 erkek öğrenci arkadaş kiralamak istedi. dün evi gösterdim beğendiler, önceki evleri müstakil biyermiş 3 daire elektrik suyu ortak ödüyormuş, o dairelerde klima vs ekstralarda kullanıldığından bunların payıda yükseliyormuş, doğal olarak daha fazla dayanamamışlar.. Efendi tiplere benziyorlar, baştan konuştum. Apartmanda genelde aileler var ve çoğunlukla da polis vs. mahallenin geneli öyle gerçi Antalya Uncalıyı bilenler hak vericektir..

Arkadaşlara söyledim efendi uslu durmanız gerekiyor fazla gürültü taşkınlık vs. olmayacak.. Komşulardan bu şekilde şikayet gelmemesi lazım diye.. çokcuklarda bunu kabul ettiler zaten, çok gelip gidenimiz olmaz zaten işe başlıcaz fazla zamanımızda olmaz dediler.. Efendi tipler diye tamam dedim kiraladım evi.. Bugün eşya taşırlarken komşular görmüş, önce yöneticiye sonra babama dönüş yapmışlar babamı tanıdıkları için.. Evde tapuda babamın adına kayıtlı ama bunun fark yaratacağını sanmıyorum. Ev benim istediğime kiraya veririm düşüncesinde iken.

Ev zaten 5 katlının en üstü ve asansörde yok, aile bulmak zor öyle hemen bulamazsın kiracı.. öğrencilerede ucuz geldi fiyat olarak.. 2+1 dairelere 800 lira istenen yerlerden ziyade 650 ye 3+1 tutmuş oldular..

Neyse babam aradı şikayet ediyolar bekar öğrenci istemiyolar vs dediler dedi.. Bende babama haberim yok ev oğlanın o vermiş kiraya ben karışamam de derdi olan beni arasın dedim..

İlk önce karşı dairede oturan polis amcamız aradı.. Görevdeymiş daha kimseyide görmemiş, büyük ihtimalle eşi arayıp söylemiş ordan başladı atıp tutmaya.. İzin alıp gelirim engel olurum ben istemiyorum karşımda 3 tane erkeğin oturmasını vs. burası aile apartmanı aileye verin benim iki tane kızım var ben rahatsız olurum sen olsan olmazmısın falan diye.. Şimdi adam babamın arkadaşlarından olduğu için ters konuşmak istemedim.. Çocuklar benim arkadaşlarım ihtiyaçları vardı uygun fiyata verdim apartmanda sıkıntı çıkarmıcaklar kendi hallerinde tipler birşey olmaz dedim.. Ama yok önyargı var bikere.. Ayrıca abimizin kızlarıda bildiğim kadarıyla şehir dışında okuyorlar evde bi eşi bi 3 5 yaşlarında bi kız var başka kimse yok.. Girer çıkarlarken bakarlar ederler falan diye saçmaladı sonrada söyle taşınmasınlar hiç yoksa ben müdahale ederim gerekirse imza toplarız dedi.. Bende şuanda hiçbişekilde arkadaşlarımı mağdur edemem evlerini boşaltıp geldiler şuanda olmaz gerekirse başka yer bulunur o sıradada idare edin dedim uzatmadım kapattım..

Daha sonra arkadaşlarla otururken yönetici aradı.. Evi 3 öğrenciye vermişsin galiba şikayet geldi aradılar falan haberin varmı duydunmu dedi..
Evet arkadaşlarıma verdim evi haberim var karşı komşuda aradı onlada konuştum dedim.. Yönetici önce gürültü oluyo gireni çıkanı belli olmuyo aidatlar ödenmiyo balkonlardan sigara izmariti atılıyo diye bi söylendi.. Arka blokdada var öğrenci onlarıda çıkarmaya uğraşıyoruz gecenin 2sinde kakara kikiri gürültü oluyo falan dedi.. Bunları düşünmedinmi hiç dedi babanı aradım o haberim yok durumdan diyor dedi..
Bende, ev benim onların tabiki haberi yok kendi arkadaşlarıma ihtiyaçları olduğundan uygun fiyata verdim ve bu tür sorunları bildiğim için baştan pazarlık yaptım böyle şeyler yaşanmıcak diye dedim.
Yöneticide polis bu arada :D yani işte karşıdakide altta oturanda psikopat dengesiz tipler sen uğraşırsın bişey olursa ben arada elçiyiö yönetici olduğumdan dedi.. Ama bence bi yolunu bul çıkar sonuçta burası bi aile apartmanı burayı aileye ver öğrenci olmaz dedi..

Banada gelenler geldi, oldu o zaman öğrenciler ölsün gebersin yaşamasın hiçbiyerde diye başladım konuşmaya.. Arkadaşların sözleşmesi var şuan 1 yıllık, taşkınlık gürültü vs. olmadığı sürece oturabilirler, ayrıca 2bin tl masrafımız var kim apartmanda istemiyosa versin bize 2bin tl çıkalım gidelim diyolar dedim.. Ondan sonra bi geri vites durumu oldu, istemiyenler niye veriyomuş sen sokmuşsun sen çıkar ver dediler.. Bende öyle bi dünya yok akıllı uslu durmazlarsa haber verirsiniz sözleşmemin içeriği buna göre ben çıkarma yoluna giderim aksi halde otururlar yasal olarak bişey yapamam dedim.. O da öyle kapandı..

Arkadaşlarla da konuştum durum böyle böyle diye, akıllı uslu durun ben sizin arkanızda durabileyim dedim.Akşamada işten sonra karşıdaki kesin gelir kapınızı çalar bi ne ayaksınız diye bakmaya gelir efendi efendi açıklamanızı yaparsınız konuşursunuz dedim.. Onlarda zaten efendi tipler sorun çıkarcaklarını sanmıyorum..

Şuan için durum bu ekstra bi gelişme olmadı.. Elektriği suyu açtırmaya gitti arkadaşlarda kendi üzerlerine alıyolar zaten..
Benim içim arkadaşları sokağa atıp bide evi boşta tutup yeni kiracı vs aramaya el vermiyor.
İmza toplayıp attırmaya kalksalar zaten mahkemesi vs. aylar sürecek ondan da birşey çıkmayacak..

Sizce bu işin devamında olabiliecekler nelerdir, ne yapmalı ne etmeli.. En son ihtimal baş edemessem ev sahibi olarak ben taşınıyorum eve bunlarda kiracım değil arkadaşlarım benle kalıyolar diyip kestirip atsammı diye düşünüyorum..
Fikirlerinizi tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.
Evin içi öyle ahım şahım durumda da değil yani öğrenciler evin içine eder şöyle yapar böyle yapar durumuna girmeye gerek yok, ki bende ara sıra giderim o eve arkadaşların yanına..

hkkcn
22-06-2015, 16:26
bizim eski apartmanda kons bile oturuyor üstümüzde.ses gürültü olmuyorsa bence sorn çıkarmaya hakları yok sonuç olarak onlara sorucak değilsiniz bence imza felan toplarlar ama çıkartabilceklerini pek sanmıyorum.avukat üyelerimiz varsa daha detaylı yazaabilirler yada büyük sitelerde yöneticilik yapan birisi.

yucelebeci
22-06-2015, 16:28
hiç bir problem olmadan öyle ben istemiyorum çıkar gibi bir dünya yok, sen en iyi cevabı vermişsin bence problem sıkıntı olmadan istediğine kiraya verebilirsin

mycars
22-06-2015, 16:29
Nezaman su ön yargilar kalkacak cok merak ediyorum nedir bu ogrenciye bekara ev verilmez mantigi ev kiralamak icin evlenecez yakinda :)

emp:)
22-06-2015, 16:30
Altı üstü öğrenci ne bu adamlardan nefret nasıl bir site-apartman orası. Terörist olur o...pu olur anlarım. Neyin kafası merak ettim:) Arkadaşlarda efendi oturup gürültü yapmadıkları sürece bir şey olmaz. İmza falanda hikaye olur sebepsiz yere sırf öğrenci imza ile evden çıkaramazlarda.

oxygen
22-06-2015, 16:33
kardeşim çok özür dilerim ama senin o komşularının taaaa ...

poseidon
22-06-2015, 16:34
Ev senin kimse senin kanuni kiracına karışamaz.
Eğer kiracıların genel apartman düzeni bozacak şekilde davranmazlarsa ve akıllı uslu otururlarsa,
değil komşular genel kurmay başkanı gelse kontratlı kiracıyı taraflar istemeden evinden çıkartamaz. İmza da toplasalar işe yaramaz.
Ama dediğim gibi karı kız, alkol alem, vur patlasın çal oynasına dönerse iş o zaman şikayet hakları bulunuyor apartman sakinlerinin.

KÖROĞLU
22-06-2015, 16:34
:) güzel ülkem ya, niye şaşıralım ki. Adam oldup efendi gibi oturduktan sonra kimseni senin evine karışma lüksü yok.

Karışan adam o zaman boş kalan ayların kirasını versin bir zahmet. Sen efendi gibi baştan konuşup evini 3 tane erkeğe vermişsin.

Kiraya verdiğim evimin bir daires polise ait adam gitmiş travestiye vermiş evi. Kiracımla kaç defa sorun yaşadım.

Polisi aradım (ev sahibini yani) dedim arkadaşım durum böyle böyle. Adam kalktı ev benim kardeşim dedi sustuk :)

Sen rahat ol hiçbirşey olmaz. En fazla şikayet ederler o da yazdığın gibi yıllar sürer.

Evrenoz
22-06-2015, 16:45
Resmi olarak kimse en ufak bir şey yapamaz.. Ancak, kiracılar akıllı - uslu durmazlarsa ve komşular bunu polis / noter yoluyla belgeleyebilir ise mahkeme yolu ( mahkeme bitene kadar çocuklar mezun olur muhtemelen :) ) ile tahliye davası açabilirler diye düşünüyorum.

Mevzuata hakim avukat arkadaşlar daha doğru bir yorum yapacaklardır..

SifirinciMurat
22-06-2015, 16:45
senin apartmandaki en düzgün adamlar kiracın olan öğrenciler galiba, gerisi 5 para etmez tipler gibi geldi bana.

altugkocer
22-06-2015, 16:49
Ben de üni yi Kayseri'de okumuştum. Merkezde ev ararken canım çıkmıştı, yok siz öğrencisiniz size veremem, içip sıçarsınız, evi batırırsınız, karı kız atarsınız, gece geç saatlere kadar oturursunuz, müzik dinlersiniz vs. başlıca sebepleriydi :D

Neyse güç bela bir ev bulduk, zaten normal ailenin oturmayacağı bir evdi :D içip sıçtık, evi batırdık, karı kız attık, sabahlara kadar oturduk, müzik dinledik, 5-6 yılda hiç şikayet gelmedi, herşeyi adabıyla yaptık çünkü :) komşularla aramız da gayet iyiydi Kayseri gibi bir yerde (öğrenciye bekara vs. ev vermeye çok karşı oldukları için Kayseri gibi bir yer dedim yanlış anlaşılmasın :) )

Senin konuna gelirsek bence de çok birşey yapamazlar gibi geliyor bana :)

meLaNchoLic
22-06-2015, 16:55
ya herşeyi geçtim ben aynı sitede otururken ailem 6 7 ay izmire giderdi ben tek kaldığımda eve giren çıkan bitmezdi ben bile ailemle kaldığım evde neler yaptımda kimse ses edemedi.. şimdi mırın kırın ediyolar.. yeri gelir eve karı kız atarlar bekarsın öğrencisin sonuçta bokunu çıkarmazsan hiçbirşey olmaz.. bende yaptım aynılarını hatta ailemle kaldığım evde kimse yokken yaptım.. şuanda kiradayız yüksek sesle müzik dinlediğimde oluyor..

arkadaşlarıda uyardım akıllı uslu durun hiçbirşey olmaz diye.. zaten o sitedeki kimseyide sevmezdim hepsi birbirinden beter :D arkadaşlardan birinin dayısıda avukatmış zaten abi mahkemeye versinler dayım halleder uzar gider o iş bişey olmaz diyor.. iyi tamam o zaman siz yinede bokunu çıkarmayın durduk yere birşey yapamazlar haksız konuma düşürmeyin kendinizi dedim anlaştık şimdilik.. 1 yıllıkda senet yaptım çocuklara

Volkann
22-06-2015, 16:57
bey amca sen karşı komşuya karışacağına şehir dışında okuyan kızına karış.

R.I.P
22-06-2015, 16:58
bunlar şimdi kızlı erkekli de kalırlar..
Ne güzel söylemiş atalarımız ''Kişinin fikri neyse zikri de o olur''

immortalboss
22-06-2015, 17:12
Ben de öğrenciyim.Bir ara kiraya çıkalım dedik.Yok gürültü oluyor öğrenciye vermiyoruz,eve bakmıyorlar vs.Eskişehire gittim.Bir apartman var ama ne apartman.30 daire falan varmış sanırım.Hep 1+1.Herkes öğrenci.Sadece bir aile oturuyor ve 2 kızı var.Kimse kimseye karışmıyor.Gürültü olursa da gidip uyarıyorlar birbirlerini.Zaten apartmanın yaş ortalaması 20.Ailedekilerle herkes çok iyi.Kadın fazla yemek olursa öğrencilere dağıtıyor.Öğrenciler memleketinden hediye getiriyor.İnsanlık parayla pulla değil usülünce,adabınca olur... Benim size tavsiyem geri vites yapmayın.Sözleşme var.Eğer bir dertleri varsa çağırsınlar polisi.

meLaNchoLic
22-06-2015, 17:17
büyük ihtimalle akşam falan tekrar arar noldu bitti diye yada yarın öbürgün illa ki arar.. aileye verin diyor ya.. aradığında dicem bu sefer ben bu evin kredisini ödüyorum bul orda 800e oturacak iki kira bedeli de depozito verecek 2 yıllıkda çıkmayacağına dair sözleşme yapacak aile o zaman arkadaşları çıkarayım diyicem.. öylede kimseyi bulamaz o evde oturacak olurda inada bindirip bulursa falan aldığım 800 un her ay 100 lirasını o arkadaşlara veririrm depozito aldığım parayla da yardım ederim ev bulup taşınmalarına.. mağdur etmemiş olurum en azından.. zaten şimdide depozito vs almadım..

ckrc
22-06-2015, 18:02
Yasal olarak hiç bir şey yapamazlar, o konuda muhatap olmanıza dahi gerek yok.

Allahtan şanslı doğanlardanım.
Babam elin evinde oturacağına,trip çekeceğine beğendiğin evi alalım dedi. Şansıma okulun hemen yanında toki'den topraktan ev aldık kiradan daha ucuza geldi hemde hiç böyle dertlerim yok.

rodya
22-06-2015, 18:12
yazılanları okumadım ama eğer öğrenciye ev veriyorsan, satır satır düzgün teslim almak istedigin yerleri yazdıgın bi sözleşme yap :)
badanası, mutfak dolapları, duş teknesi, klozeti vs derken aldığın kira toplamından fazla bi masraf yapma.
gerçi bu sadece ögrenciler için geçerli değil ama risk faktörü daha fazla artıyor onlarda.

SerkanYazgan.
22-06-2015, 18:57
Birşey olmaz yapamazlar. Polisliğine güvenipte kimsenin özgürlüğünü kısıtlamaya çalışmasınlar. Ev senindir, edebiyle oturan herkese verebilirsin.

blow07
22-06-2015, 19:21
Ev senin kanka kimse bi b.k yapamaz . En son çare olarak en son dediğin gibi ben kalıyorum bu da arkadaşlarım dersin .. :)

meLaNchoLic
22-06-2015, 19:30
Ya normalde neler derimde isde adamlarda babami taniyolar falan bazisi arkadasi vs. Gerci anladigim kadariyla sadece karsidaki olay cikariyo. Bakicaz bakalim gidisata gore.. sonucta para lazim..

immortalboss
22-06-2015, 20:05
büyük ihtimalle akşam falan tekrar arar noldu bitti diye yada yarın öbürgün illa ki arar.. aileye verin diyor ya.. aradığında dicem bu sefer ben bu evin kredisini ödüyorum bul orda 800e oturacak iki kira bedeli de depozito verecek 2 yıllıkda çıkmayacağına dair sözleşme yapacak aile o zaman arkadaşları çıkarayım diyicem.. öylede kimseyi bulamaz o evde oturacak olurda inada bindirip bulursa falan aldığım 800 un her ay 100 lirasını o arkadaşlara veririrm depozito aldığım parayla da yardım ederim ev bulup taşınmalarına.. mağdur etmemiş olurum en azından.. zaten şimdide depozito vs almadım..

Sizin gibi insanlar ev sahibi olsun ben her türlü kirada otururum.Bu mağdur etmeme lafınız gerçekten çok mutlu etti beni.

meLaNchoLic
22-06-2015, 20:13
Etmem aga niye edeyim akilli uslu duran adami.. ogrenci adam sonucda adabiyla duran adama ne diyeceksin ki.. ama taskinlik vs olursa kendi ellerimlede cikaririm orasi ayri.

M U R A T
22-06-2015, 20:20
ben öğrenciyken benzer şeylerle karşılaşmıştım yıl 2015 güzel ülkem hala aynı yerde

_Burak_
22-06-2015, 20:28
ben karşı komuşumu bir senedir tanımadım tanımakta istemiyorum ne meraklı insanlarmış bunlar
sözleşmeyi yap her türlü otururlar kime ne

gökan
22-06-2015, 20:58
zmirde üst katımız öğrencı kusra bkmayında sabaha kdr yukses ses kahkaha uyuyamıyrz ogrencıler sapıtıyo yani dogru

SGTI
22-06-2015, 21:00
Kurunun yanında yaşda yanmamalı bu hayatta.Her öğrenci eve karı kız atacak diye bir şart yok.Siz anlayış göstermissiniz yardımcı olmussunuz.Tebrik ederim

sweap07
22-06-2015, 21:12
aga her apartmanda var böyle tipler 2 3 tane aparmanı sanki bu tipler dikti sanar :D

meLaNchoLic
22-06-2015, 21:20
zmirde üst katımız öğrencı kusra bkmayında sabaha kdr yukses ses kahkaha uyuyamıyrz ogrencıler sapıtıyo yani dogru

bende onu diyorum işte.. ara sıra yine olur illa ki, akıllı uslu durmazlarsa sürekliliği olursa ben çıkarırım ama ortada fol yok yumurta yok gereksiz bi önyargı var..

bide genelde evin içinde fazla eşya olmadığından o ses o kadar çok yankılanıyo sanırım :D
ya herşeyi geçtim versem evi 2 3 tane bebesi olan bi aileye bu seferde diceklerki bunların çocukları hiç rahat durmuyo ordan oraya koşuyo hergece ağlıyo şöyle böyle.. en azından bunlar lafdan sözden anlar gürültü olsa bile kırk yılda bir olur o da hoşgörülür yani.. ben bile ailemle kaldığım evde neler yaptım zamanında çok rahat anlıyorum kendimi onların yerine koyabiliyorum. en son üst komşumuzun bile çocuklarından rahatsızdım keşke öğrencileri çıkarmasalardı dediğim oldu..
o komşulardan birisi bigün bi eşya taşıcak olur veya başka bişey olur ihtiyacı olur kapısını çalıp gençler bi el atında çıkaralım yardım edin demeye yüzü olması lazım..

mert_can 41
22-06-2015, 21:21
Polislik mesleğini şöyle kullanıp artislik yapanlara gıcık kapıyorum kanka rahat ol bir halt yapamazlar olmadı çok konuşuyolar baktın sözleşmeyi iptal edersem ütopik bir rakam at kafadan okadar vermek zorunda kalırım de verin çıkartim dersin zaten susarlar

meLaNchoLic
22-06-2015, 21:30
Polislik mesleğini şöyle kullanıp artislik yapanlara gıcık kapıyorum kanka rahat ol bir halt yapamazlar olmadı çok konuşuyolar baktın sözleşmeyi iptal edersem ütopik bir rakam at kafadan okadar vermek zorunda kalırım de verin çıkartim dersin zaten susarlar

yönetici aradığında 2bin Tl masrafları var apartmanda istemeyenler versin 2bin Tl çıkalım hemen diyolar dedim.. Ömrü hayatında öyle R göremezsin :D

Mpower
22-06-2015, 22:20
Bu tip insanlar sadece kayseride var sanıyordum.
Öğrenciyi s... adam zannedenler öğrenciyi alkolik keş vs sananlar her gün eve kız atıcak sananlar.Kayseride ev ilanı bakıyorduk ilanda 500 yazıyor eve gidiyoruz öğrenci olduğumuzu anlayıcna 750 diyorlar oraya öylesine yazdık diyoalr falan filan 2+1 daireye 1200 kira isteyenler vardı neymiş rezidans :D 1 senemi mahvetti ib... Yazık günah insanlar ne zorluklarla okuyor

YellowCanaries
22-06-2015, 22:21
bizim binadada vardı 3 tane genç ögrenci hoş şimdi çıktılar en ufak gürültüleri olmadı.

Kiracı arkadaşlar birazda kendilerinin tahmin edildigi gibi kişiler olmadıgını ispat ederlerse sıkıntı olmaz bence.Ama herşey zamanla olacaktır.Binadakilerin sabretmesi gerekiyor biraz.

SmT
23-06-2015, 00:17
Aynı polis memuru komşu sorunundan bende muzdaripim,öğrenciye verirseniz kıyameti kopartırım diyor, ev kaç seneden beri boş :)
Hayır bende öğrenciyim 2. sınıf emniyet müdürüyle aynı yerde oturuyoruz hiç bizimki gibi gereksiz ego,öğrencimi kalsın tripleri yok adamda..

meLaNchoLic
23-06-2015, 00:28
Aynı polis memuru komşu sorunundan bende muzdaripim,öğrenciye verirseniz kıyameti kopartırım diyor, ev kaç seneden beri boş :)
Hayır bende öğrenciyim 2. sınıf emniyet müdürüyle aynı yerde oturuyoruz hiç bizimki gibi gereksiz ego,öğrencimi kalsın tripleri yok adamda..

emniyet müdürüyle aran iyiyse koy kendi evine öğrenciyi arasın polisi benim yeğenlerim kalıcak o evde kıllarına zarar gelmesin göz kulak ol desin bak bida sesi çıkıyormu :D

Berkan
23-06-2015, 00:31
heryerde orjinal modeller bolca var mesela apartmanda 90 daire var %90'ını görsem tanımam. ama bir üst kat komsum varki evlere senlik. babamda yonetici 1 ay kadar yoklardı evde geldikleri gün geldi yanıma oglum panjuru yavas kapatcakmıssın camı acık olunca uyanıyormus hızlı kapatmandan rahatsızmıs dedi. baba kafamı buluyosun dedim oluyosa olsun :D

hastaya bakın hanfendi hababam sınıfındaki aysen guruda spec zaten panjurun kapanma sesine rahatsız oluyomus vah canım.

ayrıca koyver gitsin kime neymiş cok biliyolarsa toplansın rahatsız olanlar versin senin kirani + bos dururken sana kacıcak aidatını bos bos dursun öyle.

ersandeniz
23-06-2015, 00:47
gözünü seveyim İzmir'in.. 3 sene evde kaldık, komşularımız kaç kere yemek, kurabiye vs. getirdi kapımıza, kaç kere zorla yemeğe çağırdılar, hastalandık çorba pişirdiler..üst komşumuzla "gürültü yaparsak uyarın, dikkat etmeye çalışıyoruz ama" diye tartıştık bile, insanlar ısrarla "gençsiniz olur o kadar gürültü, uyaracak bir durum yok" demişlerdi..
Allah razı olsun hepsinden, inşallah komşularınızın işi düşer de mahçup eder kiracılarınız onların yardımına koşup..

SmT
23-06-2015, 01:45
emniyet müdürüyle aran iyiyse koy kendi evine öğrenciyi arasın polisi benim yeğenlerim kalıcak o evde kıllarına zarar gelmesin göz kulak ol desin bak bida sesi çıkıyormu :D

Yok benim babamda emniyetten genede söz geçiremiyoruz adama,bide İzmir'de ev..Güzel İzmir'imin yüz karasıdır komşumuz :D

TheIllest
23-06-2015, 02:18
öğrenciye ev vermeyen böyle yaşlı başlı insanların otobüste veya toplu taşıma araçlarında gençlerden yer istemeside tam bir ironi

Octane
23-06-2015, 02:26
Hayır da, karı kız atsa ne olacak ki. Çığlıklar atarak sex yapmasınlar brazzers gibi yeterli, öğrenci adam gürültü yapabilir aidat ödemeyebilir bilmem ne diye işkillendiler tamam, karı kız düdükleyecekler diye karşı çıkmak neymiş? Hepsi gay olsa daha mı iyi.

Benim bir evim de öğrencide kirada. Komşular genelde yaşlı, yardım için çocuğu çağırıyolar perde tak alışverişe git falan diye, karşılığında çocuk hep ev yemeği pasta börek yiyor. Bence güzel anlaşma. Sizin komşular yobazın depar atanıymış. Bayrak sallayanıymış.

Yigit-Y
23-06-2015, 02:38
Mal sizin komşuya düşmez kime verileceği.

Komşuya rahatsızlık mi veriliyor.

Komşu emniyet savcilik kanalıyla sikayetci olur.

Tespit edilirse kiraci evi mahkeme karari ile bosaltir.

1 yillik kalan ay ne kadar ise ev sahibine ödemek zorundadır kiracı.

Komşu killik olarak yapıyorsa eğer. Ona yapacak birsey yok.

Diyeceğiniz tek laf git dava aç :)

Yiğit Ş.
23-06-2015, 07:46
yav he he diip geç sen :) kanuni çerçevenin içinde durdukları sürece hiç bişi olmaz.

karsiyakaliozi
23-06-2015, 08:53
En iyisin yapmışsınız tebrik ederim bence sorun hasta ruhlu komşularda kendi çocukları çadırda kalıyor herhalde üniversiteye gidince .

Ome_RS
23-06-2015, 09:25
bizim eski apartmanda kons bile oturuyor üstümüzde.ses gürültü olmuyorsa bence sorn çıkarmaya hakları yok sonuç olarak onlara sorucak değilsiniz bence imza felan toplarlar ama çıkartabilceklerini pek sanmıyorum.avukat üyelerimiz varsa daha detaylı yazaabilirler yada büyük sitelerde yöneticilik yapan birisi.

senin yine iyi bizim üst dairede 2 ibne oturuyo. bildiğin gay yani :D
aşağılar sekilde yazmıs olabilirim üzgünüm ben saygı duymuyorum lgbt modellere

ali_utku
23-06-2015, 09:58
Ben 5 yıldır aile apartmanın da oturuyorum.Sokaktaki tek bekar evi de benim evim.İlk taşındığımda benzer sorunları bende yaşadım laf söz söylemeler,ev sahibini arayip eve giren çıkan belli değil demeler vs.

5 yılın sonunda geldiğimiz nokta : apartmandakilerin gürültülerinden ben şikayetçiyim.Sokağın asfaltı bozuktu dilekçe verdim yeni asfalt yapıldı,beni yönetici yapmak istiyor 3 tane komşum :D Çocuklar gerçekten efendi tiplerse zamanla alışırlar ama o süreç sıkıntılı olacak biraz

kelalper
23-06-2015, 10:14
ben 94 98 arasında bursada okudum ve arkadaşlarla ev tuttuk. O zaman böyle problem yaşamadım ki evde pinpon bile oynardık eve sürekli okuldan kız arkadaşlarımız girip çıkardı. Sene 2015 ve öküz efendi kızlarıma bakarlar diyor. Ben lafı yapıştırırdım sen zamanında çok baktın heralde de böyle düşünüyorsun derdim. Herkes sapkın olduğu için diğerlerini de kendisi gibi sanıyorlar.

furkane
23-06-2015, 10:20
İnşallah o öğrenciye daire vermeyenlerin torunu çoçuğu daire bulamasın, el memleketlerde, şehirlerde çoçukları ev vermesinler, sokaklarda kalsın ozaman anlanlar:) aslında öğrenci adamın zaten önceden bütçesi ayrıdır, sadece hesabını bilemeyip harcayanlar olabiliyor orda dikkat seçmek gerek ama onun dışında apartmanda ne yapsın adam kızı var mış, la öğrenci adam okulda kaçtane kızla birlikte oluyo o adamın kızı sokağa çıkmıyor mu sokakta eğitimsiz adam yok mu, sapık yok mu? Bunlarıda geçtim tv izlemiyor mu bu adamlar tecavüzcü tacizci seri katil tipli sıfatlı insanlar öğrencimi acaba?

Onamdar
23-06-2015, 10:54
http://i.capsspot.com/s/39/6/1072604.png

Ome_RS
23-06-2015, 11:26
Isparta'da okurken öğrenciye daha pahalı sıkıntısını bizde yaşamıştık. Ev buluyoruz arıyoruz ev sahibi geliyor ve geçen diyalog.
hoş geldiniz gençler sizmi tutucaksınız
evet xx bey kısmet olursa biz tutucaz
kaç kişi kalıcaksınız
3 kişiyiz abi
tamam 600 olur size
ilanda 500 yazıyor ama
o aileye olan fiyatı siz adam başı 200 ödersiniz koymaz size
???
4 kişi olsan kira 700 oluyor. bu sekilde saçma sacma düşünceleri vardı insanların. Zaten öğrenci bi geliri yok bişesi yok hala yolma peşindeler.

mstfcn28
23-06-2015, 12:33
4 senedir evde kalıyorum bitiyor bu sene çok şükür daha bir kere kapıma çalıp sessiz olun demediler.
Bunun öğrenciymiş memurmuş polismiş alakası yok nasıl yetiştiysen öyle gidersin.
Bu forumda defalarca üst komşu , alt komşu ses yapıyor diye konular açıldı onlar öğrenci değildi.

meLaNchoLic
23-06-2015, 17:10
Adama lafi yapistiririm normalde umrumda olmaz.. kizlarina sozunu geciremiyosan onlar niyetliyse ben napim bile derim ama arada aileler var iste..