PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Katalizör hakkında

0M42
22-06-2015, 23:34
Selam, katalizörlü araçlarda oksijen sensörü katalizörden sonra mı olmak zorunda oksijen sensöründen sonra katalizörlü eksoz sistemi olur mu ?

Ayrıca katalizörler temizlenebiliyormuş temizleme maddesi olarak ne kullnılıyor bilgisi olan varmı ?

Schumi
23-06-2015, 00:21
Tek O2 sensörü varsa konum egzoz manifoldu ile katalizör arasında olması gerekiyor.

Gunes G.
23-06-2015, 01:20
Selam, katalizörlü araçlarda oksijen sensörü katalizörden sonra mı olmak zorunda oksijen sensöründen sonra katalizörlü eksoz sistemi olur mu ?

Ayrıca katalizörler temizlenebiliyormuş temizleme maddesi olarak ne kullnılıyor bilgisi olan varmı ?

Temizlenmesi konusunda link:
Catalytic Converter Cleaner | Efficient Catalyst Converters | Ğ¡atalyticexhaust.ca (http://www.catalyticexhaust.ca/product/3-way-catalytic-converters-mufflers/maintenance-converters)

Bu arada katalizor degil katalitik konvertor.

meganes
23-06-2015, 17:56
benim clio 1.6'da sensör kattan sonra idi,şuanda iesim var sensör kattan önce :)

Ufuk
23-06-2015, 18:10
Abi ben katı söktürüp yerine düz boru çektirdim. Katı yıkamacıya verdim içine köpük sıktı sonrada basınçlı su bütün kurum çıktı,eh dizeldi tabi epey bi kurum attı.
Benim yöntemim pekte sağlıklı olmayabilir. Ama ben katı 2 senede 1 muayeneden muayeneye takıyorum ondan sorun değil.