PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 21 Haziran 2015 - Polo GTI - Istanbul Park - 2.32,49

Shendelzare
23-06-2015, 01:45
Merhabalar, en son aracım stock haline daha yakından araçta 2 kişi ile birlikte 2.36,8 gibi bir süre yapmıştım. Ondan sonra araca birçok parça eklendi ancak tabiki bunlarda beraberinde bir sürü problem getirdi ve stage 2 Revo yazılım ile (powershop custom değil, paket revo yazılımı) yaşadığım problemlerden dolayı o günden beri süre deneyememiştim pistte zaten araya kış girdi falan filan. Şimdi bir çok sorunu aştım, revo ısrarla benim aracımda sorun olduğunu söylesede powershop bana paramı iade etti ve aracımı stock haline döndürdü, daha sonra ecufast anadolu bayisinde zeki ile birlikte onların stage 2 yazılımı attık ve şu an tamamen aynı setupla herhangi bir sorun yaşamıyorum, revonun tutumu cidden beklediğim gibi değildi ve beni hayal kırıklığına uğrattı. Neyse bu konuyu daha fazla uzatmayayım ve videoya geçeyim.

https://www.youtube.com/watch?v=BGvSj_qpEDw

Pitte lastik basıncı düzenlemesi sunulması çok iyi bir uygulama olmuş ancak herhalde yeni bir uygulama olduğu için tam oturamamış. Buğra abiye sorduğumda 4 kişi 4 lastik aynı anda yapacaklar demişti (yada ben öyle anladım) ama öyle olmadı tek kişi geldi falan orda biraz vakit geçirdim. Sibop kapaklarını önceden sökmemiş olsam bir turluk zaman kadar zaman geçirirdim herhalde orda :) Videoda 20:20'den itibaren en iyi turumu izleyebilirsiniz harry's laptimer'dan da gözüküyor zaten tur zamanları. Bir önceki hızlı turumu beyaz Passat CC nin son virajlarda yavaşlatmasından dolayı buğra abinin brifingde önerdiği "yavaş gidin mesafeyi açın sonra zaten denk gelmezsiniz" taktiğini 1 tur boyunca yavaş giderek, arayı açarak uyguladım ancak yine son virajlara doğru aynamda 106 ve ahmet abinin cuprayı görünce hızlanıp önlerinde kalmak istedim ama artık çok geçti :) son virajlarda önüme geçtiler bende bunları düzlükte geçemem 2.34 le kaldık diye düşünürken 106 düzlükte beklediğimden yavaş çıktı ve ahmet abide çok sağolsun 1. viraj çıkışında önümü açtı. 106nın önünde çok sert fren yapmak istemediğimden viraja çok iyi giremesemde yine iyi döndüğümü düşünüyorum ve başlıyorum hızlı tura. Gayet güzel önüm bomboş giderken 8. virajın sonunda bordüre biraz fazla çıktığımdan dolayı araç arkasını bırakmaya başladı bende ters yöne müdahale etmeye başlamışken arka kaymada direk devreye giren ve bu araçlarda kapatılamayan esp hemen müdahale etti ve aracı çok hız düşürmeden rayına koydu oradanda çok zaman kaybetmeden çıktım ve önümde yine o beyaz Passat CC'yi gördüm :D 9. viraja beraber yaklaştık bende dibine girip risk oluşturmak istemediğim için biraz içerde kalarak geç ve sert fren yaptım o şekilde sanırım olması gerekenden biraz daha yavaş bir şekilde 9. virajıda dönüp 10 a bağlandım. Bu aksiyonlu turumun süreside 2.32,49 olarak çıktı ve beni gerçekten tatmin eden bir sonuç oldu. Bu araç karşılaşmaları ve 8 deki hata olmasa 2.31'in sonları gelebilirdi sanırım ama oda sonbahara inşallah.

Değerli yorum ve görüşlerinize açığım, hem ben hem okuyan herkes yararlansın.

Araç ;
2012 Polo GTI
Volkswagen Racing Cold Air Intake
Forge Recirculation Valve
Kumho V70A - 215/40R17 Semi Slicks
Enkei RS+m Wheels
Motul 300V 5w-40 oil
Tarox Big Brake Kit B30-6 323x28 F2000 discs + Motul RBF660 hydraulic fluid + Tarox Corsa Pads
EcuFast Anadolu Stage 2 Software
ST XTA Coilovers
Iskender Turboback Straight Pipes + Supersprint Rear Muffler
NGK BKR7EIX Spark Plugs
R8 Ignition Coils
Replica Forge Intercooler

ahm_
23-06-2015, 10:05
Tebrik ederim onur çok güzel süre çıkmış.Hatasız gitmek tabi zor ama genel itibari ile bence gayet güzel.Düzlükte aynadan seni gördüm düzlüğün sonunda soğutmaya alırım diye düşünmüştüm.Çizgini bozmıyım diye sola yapıştım :) Sürede benimde payım var :)

OrcunInce
23-06-2015, 10:21
Onur maşallah tek tur soğutup neler yapmışsın :D
Hedefine ulaşman dileğiyle :D

Caner B.
23-06-2015, 10:56
Sure gercekten cok iyi tebrikler.Gopro yu kaska baglayinca guzel aci oluyor kafama yatti valla bi dahakine bende oyle yapiyim :)

TaGo
23-06-2015, 11:34
2.32 çok güzel bir değer maşallah. Komple fren kiti ile ilgili bana fiyat anlamında yardımcı olurmusunuz

yusuf yılmaz
23-06-2015, 11:53
takdir edilesi bir hazırlanma ve derece güzel canlı seyrettim zaten
iat ını merak ettim pistte

Zero
23-06-2015, 11:56
Tebrik ederim Onur süre güzel, sürüş temiz, ısınmadan bolca tur atabilmen de ayrıca güzel olmuş :) Daha da inecektir süre bence gidişi falanda gayet tatminkar olmuş.. Açık ara 1.4 tsi süresi gelmiş oldu bakalım kim zorlayabilecek senin bu süreni :)

Shendelzare
23-06-2015, 17:59
Tebrik ederim onur çok güzel süre çıkmış.Hatasız gitmek tabi zor ama genel itibari ile bence gayet güzel.Düzlükte aynadan seni gördüm düzlüğün sonunda soğutmaya alırım diye düşünmüştüm.Çizgini bozmıyım diye sola yapıştım :) Sürede benimde payım var :)

Çok sağolasın valla iyi oldu benim için :)

Onur maşallah tek tur soğutup neler yapmışsın :D
Hedefine ulaşman dileğiyle :D

Çok teşekkür ederim abi inşallah düşücem daha

Sure gercekten cok iyi tebrikler.Gopro yu kaska baglayinca guzel aci oluyor kafama yatti valla bi dahakine bende oyle yapiyim :)

Çok teşekkür ederim, kaska bağlamayı bende dlf plaka 1m in körfezdeki videolarında gördüm baya hoşuma gitti izlemenin verdiği hissiyat açısından. Sabit kamerayla çekilmiş videoları izlerken sıkılıyorum ben böyle işin içine biraz daha girilebiliyor gibi :D 1m li arkadaş kaskta tam ağzının denk geldiği yere bağlamıştı sanırım ama benim kaskın orası gopronun tabanının oturamayacağı kadar keskin o yüzden bende yana takıyorum, eğer kaskınız uygunsa ağız kısmıda baya hoş oluyor.

2.32 çok güzel bir değer maşallah. Komple fren kiti ile ilgili bana fiyat anlamında yardımcı olurmusunuz

Teşekkür ederim dahada iyileşicem umarım. Tarox fren kitinin türkiye distribütörü istanbul maslak sanayi sitesinde powershop, onlarla iletişime geçerseniz fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Teşekkür ederim yusuf abi, elm327 cihazıyla ve ipadde dashcommand programıyla büütn seansın logunu aldım ama henüz inceleme fırsatım olmadı. Onu inceleyince iat yi de görebiliriz orda, yazarım buraya onu ve herhangi merak edilen başka birşey varsa.

Tebrik ederim Onur süre güzel, sürüş temiz, ısınmadan bolca tur atabilmen de ayrıca güzel olmuş :) Daha da inecektir süre bence gidişi falanda gayet tatminkar olmuş.. Açık ara 1.4 tsi süresi gelmiş oldu bakalım kim zorlayabilecek senin bu süreni :)

Gerçekten iyi gitmesinin dışında sorunsuz gitmesi o kadar yaşadığım sıkıntıdan sonra hayal gibi geliyor :D çok teşekkür ediyorum ilgi ve alakana. Aldığım loglara falan bakalım belki biraz daha hızlandırabiliriz diye düşünüyorum uygun görürseniz bi ara uğrayacam size. Çok hızlı tsi lar var ama hepsi roll peşinde inşallah pist günlerine gelirlerde rekabet oluşur :)

B16
23-06-2015, 18:03
ELM327 wi-fi ve Harry's Lap Timer kullanarak çok güzel video çıkardı. Gaz, fren tepkileri ve devir saati bile eklenebilirdi video'ya keşke öyle yapsaydın.

Shendelzare
24-06-2015, 08:51
ELM327 wi-fi ve Harry's Lap Timer kullanarak çok güzel video çıkardı. Gaz, fren tepkileri ve devir saati bile eklenebilirdi video'ya keşke öyle yapsaydın.

Onu biliyorum ancak daha önce denemediğim için riske girmek istemedim, telefon zaten sadece harry ile bile çok ısınıyor bide elm + gopro bağlantı yükünde overheat hatası verebilirdi. Ayrıca bendeki elm nin dandikliğinden sanırım onla bağlantı kurunca telefon onu modem olarak görüyor ve normal 3g interneti kesiliyor, elm üzerinden bağlantı almaya çalışıyor. Mesela aynı şekilde gopro ya wi-fi üzerinden bağlanınca telefon onu modem sanmıyor 3g üzerinden veri akışı devam edebiliyor ama kamerayada bağlı oluyorsunuz, elm de o şekilde çalışmıyor o yüzdende gps te çalışmıyor haliyle. Biraz araştırıp çözüm bulursam hallederim o işide çok güzel videolar çıkar.

HUSNU
24-06-2015, 09:15
Maşallah . Aracı yakından gördük. Taroxlar kiti kendini hemen belli ediyor. Sizde hakkınız vermişsiniz. Tebrikler.

Shendelzare
25-06-2015, 18:33
Maşallah . Aracı yakından gördük. Taroxlar kiti kendini hemen belli ediyor. Sizde hakkınız vermişsiniz. Tebrikler.

Çok teşekkür ederim daha iyileşicem inşallah.

IAT 45-55 arası gezmiş best lapte ama baya bi oynak halde. Max 59 görmüş Min 36 görmüşüm.

bu9rak
25-06-2015, 18:47
güzel sürüş polo gti zaten düşündüğüm bir araç videoları gördükçe içim kıpır kıpır oluyor :D

Gökhan Kavuştu
25-06-2015, 20:54
Güzel sürüş, güzel süre tebrik ederim :)

ozans
25-06-2015, 21:09
Tebrikler, keyifle izledim. 50 fps de çok keyifliymiş. Viraj hızları çok başarılı, hem sana hem V70'e tebrikler. KU36 lar ile alakası yok sanırım V70'in, çok daha başarılı gözüküyor.

8'de ESP iyi devreye girmiş, aynı yerde ben baya atraksyon yaşamıştım :)

Shendelzare
28-06-2015, 15:05
güzel sürüş polo gti zaten düşündüğüm bir araç videoları gördükçe içim kıpır kıpır oluyor :D

Valla ben ilk alıcağım zaman 2012'de yani, dizel giuletta falan bakıyodum iyiki almamışım şimdiye çoktan sıkılmış olurdum ondan, bunu satmayı bile düşünmüyorum hala beni tatmin eden bir araç :)

Güzel sürüş, güzel süre tebrik ederim :)

Teşekkür ederim, daha iyileri hedefimde :)

Tebrikler, keyifle izledim. 50 fps de çok keyifliymiş. Viraj hızları çok başarılı, hem sana hem V70'e tebrikler. KU36 lar ile alakası yok sanırım V70'in, çok daha başarılı gözüküyor.

8'de ESP iyi devreye girmiş, aynı yerde ben baya atraksyon yaşamıştım :)

Evet youtube'un 50-60fps desteği getirmesi çok iyi oldu çünkü böyle videolarda cidden fark yaratıyor. V70A'nın basınçları bu sefer doğru düzgün olabildiği için gerçekten harika bir yol tutuşu sundu bende bunu geç fark ettiğim için süre öyle son turda geldi aslında :) KU36 larda baya su tahliyesi var o yüzdende yüzey kaybı daha çok V70A ya göre herhalde.

Sizin videonuzu görmüştüm bide wagon araç arkayı kaybettiğinde toplaması çok zor ama baya iyi reflekslerle toplamıştınız. Bizde esp giriyo direk, bazen sinir bozucu zamanlarda girip yavaşlatsada orada baya iş yaptı :)

levent
28-06-2015, 15:24
Onur tebrikler, kısa videoyu aracının konusuna eklediğinde youtube hesabından izlemiştim bunu da arada :)

Özellikle fren kitinin etkisi tartışılmaz bence oem haline göre, nacizane görüşüm frenaj noktanı bazı virajlarda bi tık daha ileriye taşıyabilirsin gibi geldi bana videodan ama tabi araç içinde olan sensin, güvenli limit en iyi oradan hissediliyor .)

Shendelzare
02-07-2015, 23:00
Onur tebrikler, kısa videoyu aracının konusuna eklediğinde youtube hesabından izlemiştim bunu da arada :)

Özellikle fren kitinin etkisi tartışılmaz bence oem haline göre, nacizane görüşüm frenaj noktanı bazı virajlarda bi tık daha ileriye taşıyabilirsin gibi geldi bana videodan ama tabi araç içinde olan sensin, güvenli limit en iyi oradan hissediliyor .)

Öncelikle teşekkür ederim, ilk turlarda bi geç fren deniyorum 11 den sonra ama baya bi geç durduğum için sonra fazla zorlamadım :) ama erken fren yaptığım yerlerde var tabiki, çıka çıka gelişicek umarım.

63owen63
06-08-2015, 10:52
Onur konuyu yeni görüyorum :) Süre çok iyi, hatta şahsi kanaatim, frenlere ve piste az daha alışınca,semi slickle 2.30 altı süreler görürsün :) Maşallah.

Shendelzare
12-08-2015, 08:28
Onur konuyu yeni görüyorum :) Süre çok iyi, hatta şahsi kanaatim, frenlere ve piste az daha alışınca,semi slickle 2.30 altı süreler görürsün :) Maşallah.

Çok sağolasın mehmet benimde hedefim o ama bakalım ulaşabilecekmiyim

gokcell13
12-08-2015, 08:49
Çok güzel sürüş ve süre olmuş.Polo GTI ımı bende pistte görmeyi çok istiyorum. Orjinal fren sistemi ile ne kadar sağlıklı oluyor ?

Shendelzare
12-08-2015, 23:02
Çok güzel sürüş ve süre olmuş.Polo GTI ımı bende pistte görmeyi çok istiyorum. Orjinal fren sistemi ile ne kadar sağlıklı oluyor ?

Teşekkür ederim yorumunuz için. Orjinal frenleriylede birkaç kez çıktım, dikkat etmeniz gereken konu frenlerin çabuk şişmesi. Yani güzel bir süre için deneme yapmak istiyorsanız 1-2 turdan sonra aracı dinlendirip sonraki 1-2 turda zorlayıp süreyi yapmanız gerekiyor, arka arkaya yüksek tempolu turlar atınca pedal baya aşağıya iniyor. Antalyadasınız sanırım baya uzak bir mesafe ancak pist günlerine bekleriz ve geldiğinize değer :) Araçla olan ilişkinizi başak bir boyuta taşıyor pist deneyimi.

ZX-636R
13-08-2015, 00:29
akıcı ve temiz bir sürüş olmuş, alınan sonuç başarılı, daha iyileri yakalamanız dileğiyle
keyifli sürüşler