PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 1.7 Dti Hakkında birkaç soru

rmelihr
25-06-2015, 19:28
Merhaba arkadaşlar;
Yakın zamanda bir Corsa 1.7Dti edinmeyi düşünüyorum yaklaşık fiyat olarak 14.000 15.000Tl lik bir araç bulmaya çalışıyorum
Lafı uzatmadan anlatmak istiyorum aracı 240 250HP civarı yüklemek istiyorum bunu yapabilmem için edineceğim parçalar ve masrafım ne olur
Elimdeki para 21.000TL civarı Ve aracı alırken nelere dikkat etmem gerekiyor

Vede Corsa 1.7Dti ve 1.7Di arasındaki fark nedir

Şimdiden Cevaplarınız İçin Teşekkürler..

İzzet Göçmen
26-06-2015, 00:01
14 15 e temiz corsa varsa bende almak istiyorum 240 250 hp konusu var proje araclarında bakarsanız görürsünüz baya masraflı ve külfteli bi iş elinizdeki para yetmez dizel araba için ..

rmelihr
26-06-2015, 01:23
Ben yeteceğini düşünüyorum

1749 Turbo Veya borg warner k16
Uygun İntercooler
Büyük enjentör
Hks blow off
custom turbo manifoldu ve port polish
bronz blata

rmelihr
26-06-2015, 02:46
14 15 e temiz corsa varsa bende almak istiyorum 240 250 hp konusu var proje araclarında bakarsanız görürsünüz baya masraflı ve külfteli bi iş elinizdeki para yetmez dizel araba için ..

Corsa 1.7 DTİ

- Borg Warner k16 Turbo

- Custom Turbo Manifold - Port Polish

- Emusa External Wastegate

- İntercooler

- Büyük Enjektörler

- Nitrit Kaplama Subab Ve Segmanlar

- HKS Blow Off

- Custom CAİ

- 4 Yaprak Bronz Balata

- 76mm Downpipe

BU UPGRADE bana ne kadar mal olur acaba ?

levent
26-06-2015, 02:51
17xx turbo, intercooler gerisi oem 170-180 hp aralığında bence gayet yeterli rakam corsa için.. tabi insan doyumsuz :)

ustayla olan yakınlığına ve parçayı alabildiğince uyguna yakalamana bağlı rakam ise tamamen, ve bunları yapıp jant lastik yay fren yapmayacaksan sadece yazılım yap bin :)

schizophrenic
26-06-2015, 03:16
Bana sahibinden.com'dan da mesaj atmışsın burdada parça listemi birebir kopyalamışsın :)

Bu setup'u yapabilmek için motoru baştan rektefiye yenilettirmen lazım bu bir , ikincisi yaptıracak garaj bulman lazım , üçüncü olarak iyi sabır edip bitmesini beklemen lazım

Sanat en basit hesapla 3 bin tl motor yenileme tutsa 7 bin tl ' de işçilik parça tutsa sana maliyeti 10 bin tl olur , ha yaparım yürütürüm diyosan aracım her zaman hazır deneyecek adam arıyodum iyi rakip gelmiş olur bana :)

rmelihr
26-06-2015, 08:59
Bana sahibinden.com'dan da mesaj atmışsın burdada parça listemi birebir kopyalamışsın :)

Bu setup'u yapabilmek için motoru baştan rektefiye yenilettirmen lazım bu bir , ikincisi yaptıracak garaj bulman lazım , üçüncü olarak iyi sabır edip bitmesini beklemen lazım

Sanat en basit hesapla 3 bin tl motor yenileme tutsa 7 bin tl ' de işçilik parça tutsa sana maliyeti 10 bin tl olur , ha yaparım yürütürüm diyosan aracım her zaman hazır deneyecek adam arıyodum iyi rakip gelmiş olur bana :)

200HP olabilmesi için 5bintl yeterlimi peki ??? bana hangi parçaları önerirsiniz mesela LRN corsa

HKS Turbo Timer -Defi Boost -Defi Voltaj -HKS Blow Off -K&N Filtre -Borg Warner K04 Turbo (insignia turbosu) -5 LT İntercooler -Krom Basınç Boruları -Valeo Bronz Debriyaj -63mm Downpipe -63 mm Cut out kumandalı -Manuel Boost Control -Port Polish -Custom emme manifoldu

1.8 BARDA 200HP alıyormuş bu şekilde yapmak için ne kadar masraf yapmam gerekiyor 5 bintl yetermi ona göre kredi çekiceğim için soruyorum =)

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-hazir-yapili-corsa-1.7dti-1.8bar-200hp-215523823/detay/

oabayram
26-06-2015, 09:06
paran varsa git başla bittiği yerde elbet bulursun bi yerden para :)

rmelihr
26-06-2015, 10:45
paran varsa git başla bittiği yerde elbet bulursun bi yerden para :)

öle bişey olamazda ortalama ne kadarı bulur diye sordum

oabayram
26-06-2015, 10:51
öle bişey olamazda ortalama ne kadarı bulur diye sordum

cidden girişeceksen bu işe berkay_aydın nickli arkadasa danış derim. Ayrıca maslak exclusive garage a ugra derim ;)

rmelihr
26-06-2015, 12:40
cidden girişeceksen bu işe berkay_aydın nickli arkadasa danış derim. Ayrıca maslak exclusive garage a ugra derim ;)

Zaten direk oraya gidicem sadece moda ayırcağım para ne kadar olsun onu ni öğrenmek istiyorum

oabayram
26-06-2015, 12:43
Zaten direk oraya gidicem sadece moda ayırcağım para ne kadar olsun onu ni öğrenmek istiyorum

tamam işte kardeşim sana kuruşu kuruşuna söylerler bu adamlar bende sana onu demeye çalışıyorum :)

onat
26-06-2015, 13:14
Bu rakamlar yazıldı zaten başka konuda da... hatta ben yazdım.

insignia turbosu sıfır 1200tl
on numara baskı balata 1000tl
focus cooler 300tl
yazılım tanıdıksa 1 adet steak house :D değilse 750-1000tl
cooler boruları ve ara dirsekler için silikon hortumlar 150tl
downpipe 300tl
custom manifold 1000tl

bu haliyle 5000tl ediyor. bunun içinde işçilik yok. fren yok. lastik yok. unuttuklarım olabilir.

rmelihr
26-06-2015, 13:23
Bu rakamlar yazıldı zaten başka konuda da... hatta ben yazdım.

insignia turbosu sıfır 1200tl
on numara baskı balata 1000tl
focus cooler 300tl
yazılım tanıdıksa 1 adet steak house :D değilse 750-1000tl
cooler boruları ve ara dirsekler için silikon hortumlar 150tl
downpipe 300tl
custom manifold 1000tl

bu haliyle 5000tl ediyor. bunun içinde işçilik yok. fren yok. lastik yok. unuttuklarım olabilir.

porth polish işlemci ne kadar - Borg Warner k16 Turbo insignia turbosumu oluyor

onat
26-06-2015, 14:06
emme için port polish rakamı hiç almadım. k16 ne turbosu bilmiyorum. herkes insignia 1.6 t nin turbosu diyor. 180 lik olan. bu setupla 180 beygir net gözküyor. geçmiş yapanlardan alınan bilgilerle.

rmelihr
26-06-2015, 14:25
emme için port polish rakamı hiç almadım. k16 ne turbosu bilmiyorum. herkes insignia 1.6 t nin turbosu diyor. 180 lik olan. bu setupla 180 beygir net gözküyor. geçmiş yapanlardan alınan bilgilerle.

maslak exclusive ı aradım insiginia turbosu eski sistem en fazla yeni sistem turbolar kullanıyoruz diyo motor içine girmeden en fazla 180 190 hp alıyoruz dedi motor içine girersek şu ana kadar aldıgımız tekerde en fazla 200hp diyor 250hp ws hiç görmedim diyor 200hp yapmak içinde 7 8 milyar gözden çıkar en az diyor

Lee-on!
02-07-2015, 19:06
14 15 lik aracın motor dışında da masrafı olur yürüyen kozmetik vs. Bunların dışında istediğin güç için en aşağı 8bini gözden çıkart derim. Almadan ve girişmeden önce iyimser rakamlar çıkarıyordum fakat parçaları ucuza tedarik etsen bile işi yapabilecek kaliteli bir yer lazım. Zaten işin masraflı kısmı da burda... Ki +200hp den bahsediyorsan egzoz sistemin manifold dp gibi custom işlerin olacak... 8 bile iyimser kalır... Ben sadece egzoz sistemine 1000 liradan fazla verdim... Daha yazılımın var o da 750 aha kafadan 2bine yakın harcadın :) Kötümser olmak gibi amacım yok şimdiden hesabını yap diye söylemek istedim dti kullanıcısı olarak...

Onur Fatih
03-07-2015, 03:04
Bu islerde evdeki hesap carsiya uymuyor malesef :)
Kapagi sokturup bakmadan upgrade yapmak sans oyunu oynamak gibi bisey. Herseyden onemliside sabir :) yoksa benzin doker yakarsiniz, sokup takip yazilim yapip tatattata olmuyor bu isler :)

FaBeRgE
03-07-2015, 03:31
Bu islerde evdeki hesap carsiya uymuyor malesef :)
Kapagi sokturup bakmadan upgrade yapmak sans oyunu oynamak gibi bisey. Herseyden onemliside sabir :) yoksa benzin doker yakarsiniz, sokup takip yazilim yapip tatattata olmuyor bu isler :)

şans oyunu olsa yine iyi, direk rus ruleti :)

RSX
06-07-2015, 11:21
Temiz corsa arıyorsunuz yüklemelik buyrun :)

Connecting site (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-boya-takintisi-olan-boyle-gelsin-220413352/detay)

tunch
27-07-2015, 20:06
1752 li bir corsa kullanıcısıyım.
Düşündüğün aracı yapma yolunda tavsiyelerim,
Fren disklerini combo yada brembo ile değiştir.
14 tenekelerle durdugun yerde sararsın,güzel bir 195taban 15jant al.
cut out sistem kullanma düz borunu çektir mümkünse varex olsun sonda ,
bosch akışmetre kullan.
200.000lerdeyse segmanlara el at,kapağı aç mutlaka.
Enjektörleri ve emmeyi mutlaka kontrol ettir-temizlettir.
gerisi zaten yazılım-cooler vs. herkes biliyor yazmış

Mpower
05-09-2015, 17:49

Abi merhaba bu motor yenileme olayını biraz açar mısın ? hani kapak taşlama falan manasında bir yenileme mi yoksa komple motor içini değiştirmekten mi bahsediyoruz ?

suk3b3
05-09-2015, 18:17
Kardesm kredi ile gireceksen bu araçlar bi kere yapayım ömürlük bineyim olmaz. En az 1 ay sanayi tuner arasında git gel yaparsın. Ama a dan z ye exclusive gbi yerlerde yaptirmani tavsiye ederim. Boruyu biyerde cooleri kendin baskiyi baska biyerde taktirirsan düzen tutmaz.tek ustan olacak. Ayrıca elin Tornavida tutacak. Bu dyi motorlarda mazot pompa beyni sıkıntı yapar lehim atar. Onu taşıman gerek. Bilindik yere git aracını bırak. Parçaları al taksinlar. Ama dedigim gbi her yerde sıkarsan 3-4 ayda bir pal dağıtır. Dikkat ederek binersen de senede bir revizyon olur. 30 lira koy cebine sıfırdan gireceksen.

Mpower
05-09-2015, 22:37
Kardesm kredi ile gireceksen bu araçlar bi kere yapayım ömürlük bineyim olmaz. En az 1 ay sanayi tuner arasında git gel yaparsın. Ama a dan z ye exclusive gbi yerlerde yaptirmani tavsiye ederim. Boruyu biyerde cooleri kendin baskiyi baska biyerde taktirirsan düzen tutmaz.tek ustan olacak. Ayrıca elin Tornavida tutacak. Bu dyi motorlarda mazot pompa beyni sıkıntı yapar lehim atar. Onu taşıman gerek. Bilindik yere git aracını bırak. Parçaları al taksinlar. Ama dedigim gbi her yerde sıkarsan 3-4 ayda bir pal dağıtır. Dikkat ederek binersen de senede bir revizyon olur. 30 lira koy cebine sıfırdan gireceksen.

30 lira çok para abi ben krediyle filan bu tarz işlere girmem nakit para.Turbo dizel bir aracı bile bu kadar paraya yürüteceksek biz çok yanlış sevdaların peşine düşmüşüz arabayla birlikte 45.000 para yapar neredeyse golf 5 gti parası

ResuscitateR
06-09-2015, 11:58
160-170 hp'lerde sağlıklı yürüyebilecek, İnsignia Turbosu ile yapılabilecek işlemler için benim kafamdaki rakamda 5000TL civarıydı da.. Bilmiom ne yapıcaz bu gidişle..

suk3b3
06-09-2015, 15:07
30 lira çok para abi ben krediyle filan bu tarz işlere girmem nakit para.Turbo dizel bir aracı bile bu kadar paraya yürüteceksek biz çok yanlış sevdaların peşine düşmüşüz arabayla birlikte 45.000 para yapar neredeyse golf 5 gti parası

Arac içinde 30 olur. 16-7 ye araci alsan 13-15 arası cebinden çıkar. Emme ppr. En az 1749 Turbo.cooler. krom borular.yazılım egr kat iptal düz boru.cut out. Bunlar kesin olacak. Extra sekman kol conta pompa ister mi bilinmez. Fren lastik jant turbo timer ve boost derken 13-15 taş çıkar yani

Mpower
06-09-2015, 17:16
Arac içinde 30 olur. 16-7 ye araci alsan 13-15 arası cebinden çıkar. Emme ppr. En az 1749 Turbo.cooler. krom borular.yazılım egr kat iptal düz boru.cut out. Bunlar kesin olacak. Extra sekman kol conta pompa ister mi bilinmez. Fren lastik jant turbo timer ve boost derken 13-15 taş çıkar yani

Abi senin yorumundan sonra isin ehli bir kisiyle gorustum ve direk onun yazdiklarini kopyala yapistir yapiyorum Mrb temizz oynanmamis eli yuzu motoru duzgun dti alirsanZ motoe iicine girmenuz gerekmez. Stoc motor zaten yetrnce dayankli. Kronik sorunlari cozup gundelik binersin turbo buyutmek cooler buyutmek cooler borulari flitrrre emme isleme. D.p bronz debriyaj 5bin tl.bu islemlerden sonra alincak gucu sordum 180 hp civari