PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Balkanlar ve Avrupada araç hurdalığı , çıkma parçacı

hakan_41
26-06-2015, 00:16
Arkadaşlar merhaba , önümüzdeki ağustosta araba ile balkan ülkelerinden başlıyıp Fransaya kadar uzanıcak 2. aile gezimizi yapmayı planlıyoruz , ilki taksi çıkması albea ile geçen sene bu zamanlarda olmuştu bazı forum üyeleri hatırlar belki birkaç konuda bahsetmiştim :) o zamanki araç için gerekli bir konu olmadığından işin bu boyutunu hiç düşünmemiştim fakat şimdiki gezide biraz farklı yerleri de gezmek istiyorum :)

rotamızın içinde İtalya ve Almanya ' da var. benim öğrenmek istediğim acaba bu belirttiğim rota üzerinde kendi aracıma uygun parça alabileceğim - sökebileceğim hurdalık veya çıkmacı var mıdır ?

aracın opel kadett d olmasından dolayı almanyada böyle bir yerler bulabileceğim konusunda umutluyum fakat hiçbir bilgim yok :(

daha önce gideniniz göreniniz duyanınız var ise yardımcı olmanızı rica ediyorum :)

taylaner
26-06-2015, 10:18
Kapıkuleden Bulgar mi yapacaksiniz , yoksa Ipsaladan Yunan mi? Gerçi Italya kesin ise Ipsaladır. O zaman size Selanik merkez etrafındaki terkedilmiş oto galerileri ve etrafındaki hurdalıkları tavsiye edebilirim. Ama kadett için aynı seyi soyleyemem. Zira Yunanistan Fiat hurdaligi... :)

taylaner
26-06-2015, 10:23
Ayrica Italya'dan Almanya'ya geçis yolunuzu büyük ihtimalle Isvicre uzerinden planladiniz. Isvicre gordugum kadariyla tır ve ticari araclara euro 4-5 gibi kosullar koyup, arac modelini sikinti yapabiliyor. Bu buyuk ihtimalle sivil araclardada gecerli ise Kadett e sorun yaratabilirler. Tavsiyem Avusturya uzeri gitmenizdir...

boosted_pug
26-06-2015, 12:01
İtalyada cok fazla hurdalik yok olanlarda genelde fiat almanyada sansiniz daha yüksek ebay.de ye bakip ordan dükkan adresi isteyin birsürü hurdalik mevcut kendiniz sökup alabiliyosunuz. İsviçrede otoban giris çıkışı yıllık 40 euro ya birkere aliyosunuz almazda yakalanirsaniz 160 euro cezasi vardi ben gittigimde italya bizimle ayni giris cikis parali

Slammed
26-06-2015, 23:05
Albea ıle bu turu yapmıstınız degılmı yanlıs hatırlamıyorum :)

Slammed
26-06-2015, 23:06
Edit: Belırtmıssın zaten hıc okumadan hatırladıgımı yazdım cok zevklı oluyordur ya bende merak edıyorum ama bulgarda kesınlıkle aradıgın seylerı bulursun :D

ES353
26-06-2015, 23:27
aslında bana bravo için arka sağ sol stop hgt vites topuzu bravo ön tampon getirseniz hiç fena olmaz :)

Mr.K
27-06-2015, 10:01
hurdalık heryerde var nerdeyse gittiğin güzergahta ama min bulgar/sırp/hırvat/bosna için konuşursam içeriye ortalama 250km girmen gerekiyo sırf ulaşman için. Bulgaristanda kırcaaliyi geçtikten sonra otoban kenarından sağa doğru bakın mevki ismi aklıma gelmiyo sağ tarafında bisürü oto satan galeriler görüceksin devamında parçacılarda var ama istediğini bulurmusun bilmem. Kırcaalide de parçacı mevcut. Sırp,hırvat,bosna konusunda içerilere girmen lazım dediğim gibi.Sen çünkü otobandan geçiceksin ve sırf başkentlerin içinden geçiyosun parçacılar genelde oralarda olmyolar.

hakan_41
27-06-2015, 20:55
yorumlarınız için hepinize teşekkür ediyorum :)

aslında sırf başkentlerin içinden değil , her ülkenin her şehrine uğrayabiliriz ve çoğuna uğrıyacaz da , çünkü amacımız direk bir noktaya gitmek değil , geze geze gitmek :)

ama şöyle de bir durum var ki yaklaşık 20 günlük kısıtlı bir zamanımız var , ülke çok yol uzun , bu sebeple çok fazla mekan arayacak vaktimiz olmayacak , fakat belirli birkaç nokta olur ise rotaya onları da dahil edip zamanımızı ona göre ayarlayabiliriz diye düşünüyorum , bu sebeple özellikle almanyadan üyelerimiz var ise bu konuda destek rica ediyorum :)

Slammed , evet doğru hatırlıyorsunuz :)

https://scontent-cdg2-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xfp1/v/t1.0-9/1924349_823191654358249_1817748190808989470_n.jpg? oh=4864a95b543b64c895b7c4f5396b7462&oe=55E6C6F1

Garavel Usta
01-07-2015, 07:16
merhaba,

isvicreden yaziyorum. burada hurdacilardaki fiyatlar cok pahali (türkiyeye göre). almanyada daha uygun hurdaci bulabilirsin. gidecegin sehire göre "autoverwertung" ve sehir ismini yazip google den bulabilirsin.
kadett d demissin, benimde vardi bundan tam yirmi sene önce. kadett d caravan voyage modeliydi. fakat artik buralarda bile cok kalmadi, hatta hic kalmadi diyebilirim. yani cikma parca bulman cok zor olabilir.
daha sorun olursa bana yazabilirsin, yardimci olmaya calisirim.

isvicre ye otobandan giris yaparsan senelik sticker almak zorundasin. yani 2015 stickeri 01.12.2014-31.01.2016 arasi gecerli. fiyati 40 chf yada 40 euro. dikkat : cama yapisik olmayan sticker gecerli degildir. yani alayimda cebimde dursun olmuyor. onun haricinde baska bir kisitlama yok.

hayirli yolculuklar.