PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hgs karti gostermedim ceza?

slave
27-06-2015, 22:57
Hgs kaydim vr plakaya 2defa gectim ama karti bulamadim arac icnde camdanda sokmustum ceza durumu varmi kredim var

youssef
27-06-2015, 23:06
Telefon ile hgs musteri hizmetlerini arayıp hgs okumadı geçerken diyin. Sistemden düzeltiyorlar. Otomatik olarakda düzelebiliyor. Ama garanti olması için arayın bence.

Le10ur
27-06-2015, 23:18
kredıkartının ınt bankacılıgına gır orda gorunur benım de basıma geldı camda stıcker yoktu gectım ama karttan otamatık dusmus sorun olmadı sende de oyledır

slave
27-06-2015, 23:58
Tesekkur ederim ptt den aldim arayip konusim en iyisi cok saolun nettede kesin bir cvp yoktu takip etmek en iyisi :)

halili
28-06-2015, 09:46
Buraya üye olup takibini yapın.benimkide okumuyor.camda olduğu halde.

https://hgsmusteri.ptt.gov.tr/bosCSC/hgs.jsf

c20let
28-06-2015, 09:55
Sıkıntı yok. Cama yapıştırmıyorum ben sık sık değiştirdiğim için arabayı. Plaka kayıtlı olsun yeterli.

Erdem K.
28-06-2015, 11:49
benimkinde camda oldugu halde kafasina gore okuyor.genelde cezali gecis yaziyor.hgs musteri hizmetleri plakanoza kayitli old.dan oradan duser sorun yok dedi...siz de teyit edin bence.

umut01
30-06-2015, 00:54
Benim arabamda da Hgs etiketi vardı, film çekilirken söküldü ve tekrar takmadım. Hgs bakiyem bitmek üzereyken otoban gişelerindeki Ptt'den para yüklemesi yaptım. Buradaki görevliye ısrarla sordum, aracımda etiket yok takmasam olur mu? Etiketsiz geçişin belli bir sınırı var mı (7 geçiş)? Soruma cevap olarak "aracınızın plakası sisteme kayıtlı olduğu için sıkıntı olmaz, herhangi bir geçiş sınırlaması yok".
Not: Ailem her seferinde kaçak geçiş, kırmızı ışık yanmasından dolayı yeni etiket aldı, eski bakiyeyi de yenisine aktardı.

Seven7
30-06-2015, 01:16
Ben de hiç yapıştırmıyorum aracıma, görüntü olarak hoş durmuyor. Gişelerden geçeceğim zaman elimle tutup gösteriyorum okuyor. Araçta eski hgs yapışıktı her tarafını kazımıştım ama demek ki sadece çipli kısım kalmış iki tane diye sürekli kaçak geçiyordu, müşteri hizmetlerine mail attım iki gün sonra telefonla arayıp 'Aracınızda bir hgs daha var onu sökmeniz gerekli.' diye direk bilgi verdiler. Hatta böyle düzgün iş yapıyorlar diye şaşırmıştım.

Ben internet üzerinden direk bakıyorum geçişim okunmuş mu diye, garanti olması açısından.

slave
30-06-2015, 15:48
araç satışı yapılırken hgs borcu çıkıyormu

ilker AKTAŞ
30-06-2015, 17:44
ben hiç göstermiyorum camda sticker yok kartta torpidada duruyo ama hiç cıkartmıyorum haliyle geçerken cezalı yazıyo sonra plakaya kayıtlı olduğu için kendi içinden çekiyo ceza falan gelmiyo zaten telefona mesaj geliyo 2-3gün sonra su gun su saatte surdan geçtiniz bakiyenizden düşülmüştür diye içindeki bakiye biterkende mesaj geliyo sıkıntı olmuyo

alperaslann
01-07-2015, 00:29
6 geçiş yaptım Bolu'ya gidip gelirken camda asılı olmadığı zaman geç kesiyor parayı. Ama camdayken hemen kesiyor. Hgs'nin sitesi var oraya kayıt olup detaylı bir şekilde görebilirsin herşeyini.