PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Max. 29.000 TL Bütçe İle Dizel Araç Önerisi

Sensei
28-06-2015, 02:50
Merhaba arkadaşlar.

Max. 29-30 k bütçe var. Aslında ben dizel araç pek sevmiyorum, benzinli her zaman favorimdir ama ailem LPG'den biraz çekindiği için ve de bu ülkede LPG'li araca cüzzamlı gözüyle bakıldığı için mecburen dizel alacağız.

Aradığım özellikler, hatchback olması, motor gücünün iyi olması ve donanımı zengin olması. Kafamda 1.6 TDCI Fiesta, Clio 3 1.5 dci dynamique 85 hp ve Punto 1.3 dynamic 90 hp 6 ileri vites vardı ancak Puntolarda kronik City mod direksiyon arızası bulunması sebebiyle hedefimde sadece Fiesta ve Punto kaldı.

Sizce Fiesta ve Clio tercihim doğru olur mu ? Aslında temiz bir Fiesta 1.4 TDCI bulmuştum 24.000 liraya ama performansını hiç beğenmedim, hayatımda kullandığım en hantal dizel araçtı. Şirkette kullandığımız 2014 88 HP Clio Symbol 1.4 Fiesta'nın yanında F16 gibi kaldı diyebilirim.

Temiz 1.6 Fiesta TDCI ne kadar eder ? Sizin tavsiyeleriniz ne olurdu ?

Sensei
28-06-2015, 02:53
Fiesta ve Punto kaldı demişim, Fiesta ve Clio 3 kaldı diyecektim...

Kutluhan
28-06-2015, 09:44
1.4 tdi polo tavsiye ederim.

lethaldoze
28-06-2015, 11:28
Aralarında en sağlam motor ww grubu. fabia, ibiza, polo. Ama bu paralara araba yok malesef. Herhalde kazasız temiz araçlar clio symboll de olsa 40 dan başlıyor.

Sensei
28-06-2015, 12:37
Aralarında en sağlam motor ww grubu. fabia, ibiza, polo. Ama bu paralara araba yok malesef. Herhalde kazasız temiz araçlar clio symboll de olsa 40 dan başlıyor.

Naptın hocam sembolün sıfırı 45000 tl zaten.a

Alper_
28-06-2015, 12:54
Biraz daha arttırabilirseniz 2011 dsg polo var..

Gry
28-06-2015, 13:23
2011 Model Linea aktive plus var 100binde
değişensiz araç.

düşünürseniz rakam 28 bin TL

lethaldoze
28-06-2015, 16:33

Ordan hesap edelim işte diye yazdım...

Cagri B.
28-06-2015, 18:23
Corsa 1.3 cdtı kötü bir tavsiye olmaz sanırım :) D kasa bütçenizi aşarsa C kasanın en temizleri alınabilir diye düşünüyorum

Sensei
28-06-2015, 19:26
Biraz daha arttırabilirseniz 2011 dsg polo var..

Hocam yazmayı unutmuşum klasik manuel vitesli arıyorum, polo bütçemi aşıyor maalesef.

Sensei
28-06-2015, 19:28
Corsa 1.3 cdtı kötü bir tavsiye olmaz sanırım :) D kasa bütçenizi aşarsa C kasanın en temizleri alınabilir diye düşünüyorum

Corsa 1.3 cdti temizi denk gelmedi bir türlü.

Sensei
28-06-2015, 19:31
2011 Model Linea aktive plus var 100binde
değişensiz araç.

düşünürseniz rakam 28 bin TL

Hocam Multijet motorları çok beğeniyorum ancak büyük arabayı kız kardeşim kullanmakta zorlanır. Plazanın kapalı otoparkına sembolü parkederken ben bile zorlanıyorum.

Sensei
28-06-2015, 19:33
Aşağıdaki araçlar nasıl sizce ? İkisinin de hasar kaydı yok.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-sahibinden-kazasiz-temiz-fiesta-ghia-1.6-tdci-212027070/detay/

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-sahibinden-clio-3-1.5-dci-dizel-101.500-km-orj-yeni-bakim-yp-207805783/detay

AliGizda
29-06-2015, 07:46
Merhaba, söylediğiniz rakama bende araç arıyordum ve Hyundai İ20 Troy aldım 1.4 CRDİ 75 PS olanlardan ve yakıt olarak vs acayip memnunum. 100000 km 5 yıl garantili olması vs çok güzel hususlar ve internette aradığınız fiyatlara 2011-2012 modelleri mevcut. İyi günler, şimdiden hayırlı olsun alıcağınız araba.

gazi
29-06-2015, 07:47
hazır yeri gelmişken araya bende iki araba sıkıştırayım. Aynı rakamlara aşağıdaki araçlar için yorumlarınızı alabilirmiyim.
opel astra 1.3
peugeot 207 1.4 - 1.6 hdi
citroen c4 1.6

lethaldoze
29-06-2015, 19:22
Merhaba, söylediğiniz rakama bende araç arıyordum ve Hyundai İ20 Troy aldım 1.4 CRDİ 75 PS olanlardan ve yakıt olarak vs acayip memnunum. 100000 km 5 yıl garantili olması vs çok güzel hususlar ve internette aradığınız fiyatlara 2011-2012 modelleri mevcut. İyi günler, şimdiden hayırlı olsun alıcağınız araba.
Bende i30 bakmaya başladım. 29 a bir tane full+full koltuk ısıtma sunroof fln olanından buldum. Hasar kaydı varmış, yarın bakılacak. Düzgünse alacağım, yetti artık. Acaba hyundai motorları nasıl sağlammı.

Sensei
29-06-2015, 21:16

Hocam merhaba, arabanız hayırlı uğurlu olsun, iyi günlerde kullanın inşallah. Aslına bakarsan i20 hiç düşünmemiştim hocam, bir düşüneyim, teşekkür ederim.

Sensei
29-06-2015, 21:17
Bende i30 bakmaya başladım. 29 a bir tane full+full koltuk ısıtma sunroof fln olanından buldum. Hasar kaydı varmış, yarın bakılacak. Düzgünse alacağım, yetti artık. Acaba hyundai motorları nasıl sağlammı.

Ben Hyundai'nin motorlarını başarılı buluyorum açıkçası, motordan yana bir sıkıntı yaşayacağınızı düşünmüyorum.

Burak K.
30-06-2015, 01:29
Km konusunda takıntınız yoksa kendi aracım için görüşebiliriz. Sahibinden ilan No : 218942135 düşünürseniz eğer telefondan ulaşmanız daha iyi olur foruma sürekli giremiyorum.

Grimlord
30-06-2015, 01:34
hazır yeri gelmişken araya bende iki araba sıkıştırayım. Aynı rakamlara aşağıdaki araçlar için yorumlarınızı alabilirmiyim.
opel astra 1.3
peugeot 207 1.4 - 1.6 hdi
citroen c4 1.6

207 olacaksa kesinlikle 1.6 olmalı,3 sene 1.4 kullandım sıfır almıştık,araba açık ve net : gitmiyor :) fren ve yol tutuş on numaradır ama,ciddi sert ve tok bi araç.

AliGizda
30-06-2015, 06:35
Hocam merhaba, arabanız hayırlı uğurlu olsun, iyi günlerde kullanın inşallah. Aslına bakarsan i20 hiç düşünmemiştim hocam, bir düşüneyim, teşekkür ederim.

Çok teşekkür ederim, benimde aklımda hiç yok hatta araba bakarken yüzüne bile bakmıyodum :) Biraz asfalt sesi alıyo ve ilk aldığınızda yol tutuşu zayıf ama ben yaylarını presllettim çok iyi sonuç aldım :) Umarım umduğunuz gibi bir araç bulabilirsiniz.

AliGizda
30-06-2015, 06:36

Rakam çok uygun gibi duruyor hasar kaydı da olsa. Eğer kazası düzgünse bence İstanbul içi için en mantıklısı hasar kayıtlı araba :)

gazi
30-06-2015, 07:47
207 olacaksa kesinlikle 1.6 olmalı,3 sene 1.4 kullandım sıfır almıştık,araba açık ve net : gitmiyor :) fren ve yol tutuş on numaradır ama,ciddi sert ve tok bi araç.

cevabın için teşekkür ederim. 207 de asıl düşündüğüm ve önceliğim 1.6 90hp olanı, 1.4 hani uyguna olur da çip felan olurmu acaba diye düşünüyorum. öte yandan c4 ler için kimi ölü diyor kimi bununla hayata bağlandım diyor anlamadım. opeli motor seçeneğinden dolayı eledim gibi bişey.
valla arkadaşlar bi el atıverin ya. en mantıklı araç hangisidir. bi akıl verin.

Berkan
30-06-2015, 08:08
Aşağıdaki araçlar nasıl sizce ? İkisinin de hasar kaydı yok.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-sahibinden-kazasiz-temiz-fiesta-ghia-1.6-tdci-212027070/detay/

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-sahibinden-clio-3-1.5-dci-dizel-101.500-km-orj-yeni-bakim-yp-207805783/detay

arkadasımda 85lik clio vardı makyajlı kasa bilmem kacıncı seninin editionu keyifle kullanıyordum valla donanımıda cabası, fiesta çok yüzü eski duruyor clio yanında

koltuk ısıtma+sunroof+deri ıvır zıvır varsa en üst donanımlısıdır i30'un.

fiyatı 29'sa emin ol feleğin cemberine girip girip çıkmıştır 40 ın altına bulman nerdeyse zor gibi cünkü normal sartlarda.

daha gecen hafta arkadasım en boş paket dizel 2011 model 120bindeki aracını(2-3k tramerde vardı) 30.750 ye sattı ordan hesap et :)

motorda sıkıntı cıkmazda bakımı alınan hasarı ve onun yapılma derecesi nasıldır acaba :soru:

Sensei
30-06-2015, 11:17
Km konusunda takıntınız yoksa kendi aracım için görüşebiliriz. Sahibinden ilan No : 218942135 düşünürseniz eğer telefondan ulaşmanız daha iyi olur foruma sürekli giremiyorum.

Hocam aracın güzel duruyor ancak km yüksek. Hayırlı satışlar dilerim.

Sensei
30-06-2015, 11:19
Çok teşekkür ederim, benimde aklımda hiç yok hatta araba bakarken yüzüne bile bakmıyodum :) Biraz asfalt sesi alıyo ve ilk aldığınızda yol tutuşu zayıf ama ben yaylarını presllettim çok iyi sonuç aldım :) Umarım umduğunuz gibi bir araç bulabilirsiniz.

Walla açıkçası araba almanın bu kadar zor olduğunu tahmin etmemiştim. Bir önceki aracımı alırken 2.baktığım aracı kapıp gelmiştim. Bu seferki çok sancılı oldu :) İnternette okuduğum incelemelerde yol tutuşu için kötü şeyler yazmıyordu ama siz daha üst sınıf bir araçtan buna geçtiniz galiba :) Teşekkür ederim :)

Sensei
30-06-2015, 11:23
cevabın için teşekkür ederim. 207 de asıl düşündüğüm ve önceliğim 1.6 90hp olanı, 1.4 hani uyguna olur da çip felan olurmu acaba diye düşünüyorum. öte yandan c4 ler için kimi ölü diyor kimi bununla hayata bağlandım diyor anlamadım. opeli motor seçeneğinden dolayı eledim gibi bişey.
valla arkadaşlar bi el atıverin ya. en mantıklı araç hangisidir. bi akıl verin.

Çip konusunda Onno Usta'ya sorduğum soru ve bana vermiş olduğu yanıtı aynen paylaşıyorum;

Yeni nesil common rail turbo dizel bir araca soft bir yazılım ile chip tuning uygulanması durumunda motor ömründe negatif bir durum oluşur mu ?

'' Özel yazılım ise performans ve tork değerlerini artırması ile serbest yol kullanımında yakıt tüketim ekonomisi sağlamanın yanında şehir içi yoğun trafik ortamında tüketim olarak pek bir farklılık sunmaz. Ancak turbonun artı performans üretmede ön planda olması ile daha yüksek devir ve basınç altında çalışması ile uzun vadede ömrü kısadır ve paralelinde de yakıtın da belli devir aralıklarında daha zengin olması ile motorun karbon birikimi daha hızlı olup her 40 bin km. de Carbon Clean gerektirir. ''

Sensei
30-06-2015, 11:26
arkadasımda 85lik clio vardı makyajlı kasa bilmem kacıncı seninin editionu keyifle kullanıyordum valla donanımıda cabası, fiesta çok yüzü eski duruyor clio yanında

koltuk ısıtma+sunroof+deri ıvır zıvır varsa en üst donanımlısıdır i30'un.

fiyatı 29'sa emin ol feleğin cemberine girip girip çıkmıştır 40 ın altına bulman nerdeyse zor gibi cünkü normal sartlarda.

daha gecen hafta arkadasım en boş paket dizel 2011 model 120bindeki aracını(2-3k tramerde vardı) 30.750 ye sattı ordan hesap et :)

motorda sıkıntı cıkmazda bakımı alınan hasarı ve onun yapılma derecesi nasıldır acaba :soru:

Clio'nun plastik aksamı çok kötü yapılmış onun dışında beni cezbediyor. İlanlardaki Clio 3'lerin klima göstergesinin olduğu kısma dikkat edersen 90 %'nında plastiğin soyulduğunu göreceksin.

Bir de Renault'un dizel motorlarına çok güvenmiyorum açıkçası, Multijetler kadar sağlam olduklarını düşünmüyorum, kafam allak bullak vaziyette :)

gazi
30-06-2015, 11:32
"sensei" çip işide sıkıntılı desene... aga bu paralara ne alınır o halde clio 3 felanmı alıcaz seat ıbıza felan. c4 ler dolu dolu araba ama şikayet edende çok , adı çıktığı için piyasası uygun olduğundan memnun olan ucuza dolu araba biniyom diyende çok. öyle bi fiyat aralığı ki bıyık sakal ilişkisi. neyse hele bayram bi çıksın aradan da ondan sonra artık.

Berkan
30-06-2015, 11:49
Clio'nun plastik aksamı çok kötü yapılmış onun dışında beni cezbediyor. İlanlardaki Clio 3'lerin klima göstergesinin olduğu kısma dikkat edersen 90 %'nında plastiğin soyulduğunu göreceksin.

Bir de Renault'un dizel motorlarına çok güvenmiyorum açıkçası, Multijetler kadar sağlam olduklarını düşünmüyorum, kafam allak bullak vaziyette :)

85liklerde soyulan plastik yerine parlagımsı kaplama vardı sanki yada arkadasımnki dedigim gibi 20.yıl serisi diye farklı kaplama vardı 85bin km tık demedi at arabası gibi kullanılmasına ragmen.birton ticari ve sirket aracı var hatta mercedes bile aynı motoru kullanıyor

Sensei
30-06-2015, 12:19
"sensei" çip işide sıkıntılı desene... aga bu paralara ne alınır o halde clio 3 felanmı alıcaz seat ıbıza felan. c4 ler dolu dolu araba ama şikayet edende çok , adı çıktığı için piyasası uygun olduğundan memnun olan ucuza dolu araba biniyom diyende çok. öyle bi fiyat aralığı ki bıyık sakal ilişkisi. neyse hele bayram bi çıksın aradan da ondan sonra artık.

Aslında çip işi sıkıntılı değil, sadece turbonun ömrü kısalıyor. Walla bilmiyorum dostum, bendeki ruh hali iyi değil :) Pazar günü araba pazarında 5 saat dolaştım, başıma güneş geçti oruçlu oruçlu. Aslında ben ilk önce Punto bakıyordum, dynamic modellerinden ama bir çoğunda kronik direksiyon arızası var, bu beni soğuttu açıkçası. C4lerle ilgili olumsuz bir şey okumadım ben, almak isterim ancak temiz dizeline bütçem yetmiyo.

Sensei
30-06-2015, 12:27
85liklerde soyulan plastik yerine parlagımsı kaplama vardı sanki yada arkadasımnki dedigim gibi 20.yıl serisi diye farklı kaplama vardı 85bin km tık demedi at arabası gibi kullanılmasına ragmen.birton ticari ve sirket aracı var hatta mercedes bile aynı motoru kullanıyor
Eklediğim resimeki araç 2010 model ve daha 60.000 km'de. Plastiğin nasıl soyulduğunu görebilirsin, ne kadar dandik bir malzeme kullanmışlar. Araba pazarında incelediğim Clio'da da aynı problem vardı. 85.000 düşük bir km, 100.00'den sonrasında dci beni düşündürüyor. Bilmiyorum, belki de yanılıyorumdur.

http://i.hizliresim.com/Pqmq37.png (http://hizliresim.com/Pqmq37)

NakkaSss
30-06-2015, 12:37
Son 2 aracımda dci motordu km konusunda kafanız rahat olsun 100k lar falan bence düşük km bile sayılır. Eğer dci motor temiz ve bilinçli kullanılmış, bakımları zamanında yapılmışsa pek başınızı ağrıtacağını sanmıyorum. Clio konsol soyulma olayına geleceksek. Evet kullanılan malzemeden dolayı teyp ve konsolda soyulmalar gözükebiliyor aynı şekilde direksiyonda da olabiliyor. Ben pek dert etmeyin derim eğer düzenli olarak yetkili servise gidiyorsa araç garantisi olmasa dahi renault müşteri memnuniyeti için değiştirebiliyor. Temiz bir dci bulursanız bu tarz detaylara takılmayın derim halledilebilir şeyler.

Sensei
30-06-2015, 12:45
Eklediğim resimeki araç 2010 model ve daha 60.000 km'de. Plastiğin nasıl soyulduğunu görebilirsin, ne kadar dandik bir malzeme kullanmışlar. Araba pazarında incelediğim Clio'da da aynı problem vardı. 85.000 düşük bir km, 100.00'den sonrasında dci beni düşündürüyor. Bilmiyorum, belki de yanılıyorumdur.

http://i.hizliresim.com/Pqmq37.png (http://hizliresim.com/Pqmq37)

Resmi tekrar inceledim, resimdeki beyazlıklar plastik kalkması değil, teybin üzerindeki rakamlarmış ancak bir çoğunda plastik soyulması oluyor haberiniz olsun.

Sensei
30-06-2015, 12:48
Son 2 aracımda dci motordu km konusunda kafanız rahat olsun 100k lar falan bence düşük km bile sayılır. Eğer dci motor temiz ve bilinçli kullanılmış, bakımları zamanında yapılmışsa pek başınızı ağrıtacağını sanmıyorum. Clio konsol soyulma olayına geleceksek. Evet kullanılan malzemeden dolayı teyp ve konsolda soyulmalar gözükebiliyor aynı şekilde direksiyonda da olabiliyor. Ben pek dert etmeyin derim eğer düzenli olarak yetkili servise gidiyorsa araç garantisi olmasa dahi renault müşteri memnuniyeti için değiştirebiliyor. Temiz bir dci bulursanız bu tarz detaylara takılmayın derim halledilebilir şeyler.

Dostum, teşekkür ederim verdiğin bilgiler için. Plastik soyulması maun kaplama vb. şeyler ile giderilebilir ancak insan bu kadar para verdikten sonra daha kaliteli malzeme kullanılmasını bekliyor.

Ben linkteki aracı ciddi ciddi düşünmüştüm, sence fiyatı nasıl ve araç nasıl duruyor ?

NakkaSss
30-06-2015, 13:08
Dostum, teşekkür ederim verdiğin bilgiler için. Plastik soyulması maun kaplama vb. şeyler ile giderilebilir ancak insan bu kadar para verdikten sonra daha kaliteli malzeme kullanılmasını bekliyor.

Ben linkteki aracı ciddi ciddi düşünmüştüm, sence fiyatı nasıl ve araç nasıl duruyor ?

Renaultta oluyo öyle şeyler. Lagunayada binsen bir yer soyuluyo clio yada binsen bir yer soyuluyor. Ama renault hemen garantiden değişimini yapıyor o konuda iyiler..

İlandaki araç temiz gibi duruyor fotoğraflardan pek bir şey anlayamadım. Dediği gibi ise temiz fiyatı da iyi. Alırken mutlaka yetkili servise götürüp expertiz yaptırın airbag beyni ve abs sayacından km ve kaza bilgilerini okusunlar. Bu tarz boyasız tek parça değişenli araçlarda alttan büyük kazalar çıkabiliyor. Malesef herkes bizim gibi dürüst olmuyor. Biraz daha araştırıp da 2009' makyajlı kasasına da bakabilirsin. En azından hem bir üst kasasına binmiş olursun hemde satarken daha iyi olur.

Sensei
30-06-2015, 13:24
Renaultta oluyo öyle şeyler. Lagunayada binsen bir yer soyuluyo clio yada binsen bir yer soyuluyor. Ama renault hemen garantiden değişimini yapıyor o konuda iyiler..

İlandaki araç temiz gibi duruyor fotoğraflardan pek bir şey anlayamadım. Dediği gibi ise temiz fiyatı da iyi. Alırken mutlaka yetkili servise götürüp expertiz yaptırın airbag beyni ve abs sayacından km ve kaza bilgilerini okusunlar. Bu tarz boyasız tek parça değişenli araçlarda alttan büyük kazalar çıkabiliyor. Malesef herkes bizim gibi dürüst olmuyor. Biraz daha araştırıp da 2009' makyajlı kasasına da bakabilirsin. En azından hem bir üst kasasına binmiş olursun hemde satarken daha iyi olur.

Hocam seni yakalamışken aklımdakileri sorayım, umarım rahatsızlık vermiyorumdur.

Ben Clio 3'lerin hep dinamik modellerine baktım şu ana kadar, malzeme kalitesi daha yüksektir diye. Sence hangi donanım seviyesini almak en idealidir ? Expression falan da alınabilir mi ? 2009 ve sonrası daha hoş duruyor ancak Bursa içinde denk gelmedi henüz.

Bu arada edindiğim bilgiye göre Renault ekspertiz yapmıyormuş. Daha önce vatanadaşın biri Renault'u mahkemeye vermiş, işte benim aracımı üçüncü kişilere karşı kötüleyemezsiniz diye. Ne kadar doğru bilmiyorum.

Son sorum; Clio 3'lerin 105 beygirlik versiyonları var mı ?

gazi
30-06-2015, 13:33
valla dizel motor konusunda bende fransızlara güvenen kesimdenim açıkcası. renault un 1.5 dci motoruna diyecek lafım yok. nissan ve mercedes dizel modellerinde bu motoru kullanıyo. bu renault motor kadar birazda arabaya özense çok daha iyi olurdu.
öte yandan ford focus diyoruz 1.6 110bg dizel motor, citroen c4 1.6 110 bg dizel arkadaşlar bunların ikiside aynı motorumu kullanıyo bileniniz varmı. ve eğer ikiside aynı motora sahipse bir araba nasıl yere göğe sığmazken diğeri çöp oluyor. işçilikte hem fikirim citroen daha zayıf focus dolu dolu. ama 30 binlira altı ghia focusların çoğu yıkık ve 250k üstü. altında olanlarda yalan.
bu araçları kullanan biride yorum yapsa on numara olur.
hep birlikte aydınlanalım. ;)

Sensei
30-06-2015, 13:44
valla dizel motor konusunda bende fransızlara güvenen kesimdenim açıkcası. renault un 1.5 dci motoruna diyecek lafım yok. nissan ve mercedes dizel modellerinde bu motoru kullanıyo. bu renault motor kadar birazda arabaya özense çok daha iyi olurdu.
öte yandan ford focus diyoruz 1.6 110bg dizel motor, citroen c4 1.6 110 bg dizel arkadaşlar bunların ikiside aynı motorumu kullanıyo bileniniz varmı. ve eğer ikiside aynı motora sahipse bir araba nasıl yere göğe sığmazken diğeri çöp oluyor. işçilikte hem fikirim citroen daha zayıf focus dolu dolu. ama 30 binlira altı ghia focusların çoğu yıkık ve 250k üstü. altında olanlarda yalan.
bu araçları kullanan biride yorum yapsa on numara olur.
hep birlikte aydınlanalım. ;)

Renault'un dizel motoru konusunda yanılıyor olabilirim, ancak motor ömrü ve sağlamlık olarak Multijet'in bir adım önde olduğunu düşünüyorum. Triger kayışı 60.000 km'de değişiyorsa zincirli sistem en az 150.000 km gidebiliyor bu da maliyet olarak artı demek.

Bildiğim kadarıyla Peugeot-Citroen-Ford ortak motoru olması lazım, yani hepsinde kullanılan motor aynı. Sadece her firma kendine göre küçük modifikasyonlar yapmış olmalı. İşte yazılımsal farklar, turbo ebatları vs.

Aynı motoru kullanan iki araç arasındaki fark bazen marka algısından kaynaklanıyor, bazen de motor dışındaki özelliklerin kalitesinden olsa gerek. Örneğin astra ile punto da aynı motoru kullanıyor, ikisi de 6 vitesli şanzımanı kullanıyor ama Astra daha pahalı :)

NakkaSss
30-06-2015, 13:51
Hocam seni yakalamışken aklımdakileri sorayım, umarım rahatsızlık vermiyorumdur.

Ben Clio 3'lerin hep dinamik modellerine baktım şu ana kadar, malzeme kalitesi daha yüksektir diye. Sence hangi donanım seviyesini almak en idealidir ? Expression falan da alınabilir mi ? 2009 ve sonrası daha hoş duruyor ancak Bursa içinde denk gelmedi henüz.

Bu arada edindiğim bilgiye göre Renault ekspertiz yapmıyormuş. Daha önce vatanadaşın biri Renault'u mahkemeye vermiş, işte benim aracımı üçüncü kişilere karşı kötüleyemezsiniz diye. Ne kadar doğru bilmiyorum.

Son sorum; Clio 3'lerin 105 beygirlik versiyonları var mı ?

Yanlış bilmiyorsam senin o baktığın kasa için en dolusu dynamic olanlar. Expression' da deri direksiyon, vites topuzu, çelik jant vs gibi detaylar var sadece dynamic' den daha boş.. Full opsiyon paketleri eklenmiş bir dynamic bakabilirsin. 2009 ve sonrası makyajlı kasalarda da en dolusu 20. yıl özel üretim olarak adlandırılan Executive modelidir. Ondan sonra da day and night modeli en dolu olanıdır.

Renault servisleri expertiz yapıyor ama her servis yapmıyor. Kendisine, ustasına güvenen servisler yapıyor.

Evet var sanırım dynamic olan model de var ama sayıları çok az. Bir kez de kullanmıştım yürürü falan gayet iyiydi.

gazi
30-06-2015, 13:51
yani al birini vur ötekine diyosun :D
allah gönlüne göre temiz bi araba versin.
valla araba almakta satmakta zor bu devirde daha doğrusu insanlar zor. 2005 model dizelde ,2012 model dizelde 150.000-180.000km aralığında nasıl bi memleket olduk anlamıyorum.hayırlısı artık temiz olanını alıcan o zaman hepsi aynı meret baksana :D

uqr
30-06-2015, 14:00
Donanım ve süspansiyon(sert) harici memnun eder.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-kia-sahibinden-satilik-74000-km-de-kia-rio-217315290/detay

VTec_king
30-06-2015, 14:04
2007 C2 1.4.hdi vereyim
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-citroen-sahibinden-bakimli-masrafsiz-emsallerine-gore-cok-temiz-c2-dizel-217836138/detay

Sensei
30-06-2015, 14:42
Donanım ve süspansiyon(sert) harici memnun eder.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-kia-sahibinden-satilik-74000-km-de-kia-rio-217315290/detay

Hocam araç sizin mi ?

Sensei
30-06-2015, 14:43
2007 C2 1.4.hdi vereyim
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-citroen-sahibinden-bakimli-masrafsiz-emsallerine-gore-cok-temiz-c2-dizel-217836138/detay

Dostum hayırlı satışlar, 5 kapılı bir araç arıyorum, teşekkür ederim.

Sensei
30-06-2015, 14:48
Yanlış bilmiyorsam senin o baktığın kasa için en dolusu dynamic olanlar. Expression' da deri direksiyon, vites topuzu, çelik jant vs gibi detaylar var sadece dynamic' den daha boş.. Full opsiyon paketleri eklenmiş bir dynamic bakabilirsin. 2009 ve sonrası makyajlı kasalarda da en dolusu 20. yıl özel üretim olarak adlandırılan Executive modelidir. Ondan sonra da day and night modeli en dolu olanıdır.

Renault servisleri expertiz yapıyor ama her servis yapmıyor. Kendisine, ustasına güvenen servisler yapıyor.

Evet var sanırım dynamic olan model de var ama sayıları çok az. Bir kez de kullanmıştım yürürü falan gayet iyiydi.

105 hp olsa tadından yenmezdi :)

uqr
30-06-2015, 14:59
Hocam araç sizin mi ?

Hayır , benim değil.
Ben sedanını kullanıyorum.
110 hp, 235 tork.

80 veya 85 hp lik dci meg 2 kullanıyordum ondan sonra çok atak bir otomobil.

Sensei
30-06-2015, 15:01
Hayır , benim değil.
Ben sedanını kullanıyorum.
110 hp, 235 tork.

80 veya 85 hp lik dci meg 2 kullanıyordum ondan sonra çok atak bir otomobil.

Dikkatimi çekti, düzgün araca benziyor. Sanırım Rio'ların tek sıkıntısı 2. elde zayıf olmaları. Megane 2'den daha atak olduğunu mu söylüyorsunuz ?

uqr
30-06-2015, 15:10
Dikkatimi çekti, düzgün araca benziyor. Sanırım Rio'ların tek sıkıntısı 2. elde zayıf olmaları. Megane 2'den daha atak olduğunu mu söylüyorsunuz ?

Temizi 2. el de çok zorlamadan elden çıkar sanıyorum.

Megane 2im 85 hp lik olandı,ondan fazlasıyla atak.

Era'nın üzerinde olan motor var crdi.

Sertliği haricinde bir problemim yok.Düzgün yollarda o da eksi olmaktan çıkıyor gibi.

Ben aldığım da 25 lira civarlarındaydı .
Şimdiki fiyatlar akıl almıyor.

Sensei
30-06-2015, 15:19
Temizi 2. el de çok zorlamadan elden çıkar sanıyorum.

Megane 2im 85 hp lik olandı,ondan fazlasıyla atak.

Era'nın üzerinde olan motor var crdi.

Sertliği haricinde bir problemim yok.Düzgün yollarda o da eksi olmaktan çıkıyor gibi.

Ben aldığım da 25 lira civarlarındaydı .
Şimdiki fiyatlar akıl almıyor.

Sorma hocam, ne akıl alıyor ne de cepler...

Grimlord
30-06-2015, 16:47
207 alırken 1.6 almadığımıza pişman olmuştuk.hatta outdoor modeline niyetlenmiştik,yayla gibi araç valla.
207de de vardı kapı soyulması,el freninin soyulması gibi ufak şeyler,garantideyken değişmişti.
aracın frenleri ciddi derece hisli,bastığınız an kafa direk önde yani :) ilk kullananlar alışmakta zorluk çekiyordu.
yol tutuş muazzam,amörtisör ve yay takımının sert olmasına bağlıyorum bunu,zaten kasisten geçerken diğer araçlar pıtpıt yapıyorsa bu bildiğiniz "lök" denilen kıvamdaydı.
aynanın konumu biraz geride,görüş açısından bi sıkıntı yaşamadık açıkcası.yalnız ayna geride olduğu için kelebek camı boşta kalıyor,ayrı kapı kolu da camın orda,yani hırsızlık olayından epey başı yanan olmuştu.
kısacası temiz bir 1.6hdi sizi kolay kolay üzmez diye düşünüyorum.hatta cam tavan veya sunrooflu feline bulabilirseniz inanılmaz keyifli olur.
premiumlarda dijital klima,kol dayama,bej döşeme falan standarttı diye hatırlıyorum.cam tavan opsiyondu her zaman ki gibi.
bizim araç trendy paketti,yani boşun bi üstü (abs,2 hava yastığı,elektrikli ısıtmalı ayna,ön iki cam otomatik)
peugeot bazı açılardan ilginçti,mesela ben arkada hoparlör olmadıgını 3 ay sonra ögrendim,arkaya oturdum baktım harbiden ses yok.açtık baktık ki tesisatına kadar hazır sadece hoparlör yok.servisten çiftini 30 liraya alıp takmıştık :) düşünün adamlar bunu yapmamış yani.
kesinlikle 207 tavsiye ederim hocam,direksiyon olsun fren olsun son derece güzel bi araç.ama 1.4 yüklüyken adamı kanser edebilir.araç 68 hp ve 1250 kg civarında.düşünün yani :)

Sensei
30-06-2015, 21:22
207 alırken 1.6 almadığımıza pişman olmuştuk.hatta outdoor modeline niyetlenmiştik,yayla gibi araç valla.
207de de vardı kapı soyulması,el freninin soyulması gibi ufak şeyler,garantideyken değişmişti.
aracın frenleri ciddi derece hisli,bastığınız an kafa direk önde yani :) ilk kullananlar alışmakta zorluk çekiyordu.
yol tutuş muazzam,amörtisör ve yay takımının sert olmasına bağlıyorum bunu,zaten kasisten geçerken diğer araçlar pıtpıt yapıyorsa bu bildiğiniz "lök" denilen kıvamdaydı.
aynanın konumu biraz geride,görüş açısından bi sıkıntı yaşamadık açıkcası.yalnız ayna geride olduğu için kelebek camı boşta kalıyor,ayrı kapı kolu da camın orda,yani hırsızlık olayından epey başı yanan olmuştu.
kısacası temiz bir 1.6hdi sizi kolay kolay üzmez diye düşünüyorum.hatta cam tavan veya sunrooflu feline bulabilirseniz inanılmaz keyifli olur.
premiumlarda dijital klima,kol dayama,bej döşeme falan standarttı diye hatırlıyorum.cam tavan opsiyondu her zaman ki gibi.
bizim araç trendy paketti,yani boşun bi üstü (abs,2 hava yastığı,elektrikli ısıtmalı ayna,ön iki cam otomatik)
peugeot bazı açılardan ilginçti,mesela ben arkada hoparlör olmadıgını 3 ay sonra ögrendim,arkaya oturdum baktım harbiden ses yok.açtık baktık ki tesisatına kadar hazır sadece hoparlör yok.servisten çiftini 30 liraya alıp takmıştık :) düşünün adamlar bunu yapmamış yani.
kesinlikle 207 tavsiye ederim hocam,direksiyon olsun fren olsun son derece güzel bi araç.ama 1.4 yüklüyken adamı kanser edebilir.araç 68 hp ve 1250 kg civarında.düşünün yani :)

Ayrıntılı paylaşımın için teşekkür ederim hocam, 207 de listeye dahil ettik :)

RSX
30-06-2015, 22:54
1.6 hdi premium yada feline 207 bulursan hem gidişi iyi hem yakıtı ekonomik hemde ufak dokunuşlarla güzel oluyor

Sensei
01-07-2015, 10:13
Herkese değerli yorumları için teşekkür ediyorum. 207 1.6 hdi almaya karar verdim. 100.000 km altında, donanım seviyesi iyi, temiz bir 207 1.6 hdi arıyorum. Eğer denk gelmezse Clio 3 alacağım.

AliGizda
01-07-2015, 12:22
Tekrar merhaba,

Araştırdığınız araç modellerinin neredeyse tümüne baktım bende araç alırken. 2011 207 alıyordum 110xxx km' de kapıları falan çok boş gelmişti bana donanım olarak şu an kullandığım İ20' den kat kat iyiydi fakat kapıları vs hiç sevmediğim şekilde kapanıyordu. Citroen C3' e yöneldim ve ciddi ciddi araştırdım en az yakanlardan biri ve yine 2011 modelini buldum 118xxx km' de Peugeot' da çalışan çok yakın bir abim var ve sakın alma Citroen ve Peugeot sakın dedi ve beni uzaklaştırdı sonrasında 2011 model Executive modeli bir BVA şanzımanlı Clio 3' de karar kıldım 100xxx' km' de 500 milyondan sebep vermedi arabayı ve bende kızdım artık gidip 2012 model 89xxx' km' deki aracımı aldım. Acayip memnunum yakıt olarak ve fiyat olarak aralarında en ucuzu en modellisi ve en düşük km' li olanı buydu. 3 aydır biniyorum ve haala diğerlerinin km' sine yaklaşamadım. Satarkende bunun bana çok sıkıntı çıkarmıycağını düşünüyorum.

Sensei
01-07-2015, 12:57
Tekrar merhaba,

Araştırdığınız araç modellerinin neredeyse tümüne baktım bende araç alırken. 2011 207 alıyordum 110xxx km' de kapıları falan çok boş gelmişti bana donanım olarak şu an kullandığım İ20' den kat kat iyiydi fakat kapıları vs hiç sevmediğim şekilde kapanıyordu. Citroen C3' e yöneldim ve ciddi ciddi araştırdım en az yakanlardan biri ve yine 2011 modelini buldum 118xxx km' de Peugeot' da çalışan çok yakın bir abim var ve sakın alma Citroen ve Peugeot sakın dedi ve beni uzaklaştırdı sonrasında 2011 model Executive modeli bir BVA şanzımanlı Clio 3' de karar kıldım 100xxx' km' de 500 milyondan sebep vermedi arabayı ve bende kızdım artık gidip 2012 model 89xxx' km' deki aracımı aldım. Acayip memnunum yakıt olarak ve fiyat olarak aralarında en ucuzu en modellisi ve en düşük km' li olanı buydu. 3 aydır biniyorum ve haala diğerlerinin km' sine yaklaşamadım. Satarkende bunun bana çok sıkıntı çıkarmıycağını düşünüyorum.

Herkes bir şeyler söylüyor, hayırlısı olsun hakkımızda bakalım. Denemeden araç almam ben. Fiesta 1.4 TDCI alacaktım, performansını beğenmedim vazgeçtim örneğin.

Sensei
02-07-2015, 19:15
Herkes bir şeyler söylüyor, hayırlısı olsun hakkımızda bakalım. Denemeden araç almam ben. Fiesta 1.4 TDCI alacaktım, performansını beğenmedim vazgeçtim örneğin.

Arkadaşlar, internette çok çeşitli fiyatlar var, 207 HDI'ların piyasası nedir yardımcı olabilir misiniz ?

1.4 de 90 hp olacak.

Y.Emre
02-07-2015, 20:59
Emin olmamakla birlikte ford ve citroenin yakıt sisteminde farklılık var heralde.

c4lerin hepsi Burak K.nın ki gibi gidiyorsa 1.6 dizele göre güzel :D Hatta yeni kasasını geçer ondaki c4 :D tavsiye ederim yani.

Sensei
03-07-2015, 15:25
Arkadaşlar 2009 model 207 1.6 HDI Dynamic, 45.000 km'de, değişen, boya yok, fiyat 33.500 TL, sizce fiyat nasıl ?

i-vtec07
03-07-2015, 15:29
Arkadaşlar 2009 model 207 1.6 HDI Dynamic, 45.000 km'de, değişen, boya yok, fiyat 33.500 TL, sizce fiyat nasıl ?

araç temizse normal abi .sen almassan başkasına satar o paraya .dandirik bi renk değilse tabi ?

Sensei
03-07-2015, 15:33
araç temizse normal abi .sen almassan başkasına satar o paraya .dandirik bi renk değilse tabi ?

Gri renkli ama gri renk dandik olarak kabul ediliyor mu bilmiyorum :) Niyetlendim bakalım, hayırlısı. Araç ilk sahibinden.

i-vtec07
03-07-2015, 15:38
Gri renkli ama gri renk dandik olarak kabul ediliyor mu bilmiyorum :) Niyetlendim bakalım, hayırlısı. Araç ilk sahibinden.

dandirikten kastım hani şu fıstık yeşili . turkuaz gibi renkler var . onlar satarken can sıkar .alırken ucuza almak lazım .

balıkesirdeki araç sanırım senin anlaştığın. hayırlı olsun şimdiden .

Burak K.
03-07-2015, 15:48
Emin olmamakla birlikte ford ve citroenin yakıt sisteminde farklılık var heralde.

c4lerin hepsi Burak K.nın ki gibi gidiyorsa 1.6 dizele göre güzel :D Hatta yeni kasasını geçer ondaki c4 :D tavsiye ederim yani.

Benim c4 iman power ile yürüyor olabilir. :D

Yakıt sistemleri bende farklı diye biliyorum citroen ile fordun.

foreverkings
03-07-2015, 16:26
Grande Punto Skydome tavsiye ederim, hepsinden daha donanımlı ve daha güzel.

Sensei
03-07-2015, 20:51
dandirikten kastım hani şu fıstık yeşili . turkuaz gibi renkler var . onlar satarken can sıkar .alırken ucuza almak lazım .

balıkesirdeki araç sanırım senin anlaştığın. hayırlı olsun şimdiden .

Henüz kesinleşmiş bir şey yok, kısmetimizde varsa olur inşallah :-) Cumartesi günü noterler çalışıyor mu ?

Sensei
03-07-2015, 21:00
Grande Punto Skydome tavsiye ederim, hepsinden daha donanımlı ve daha güzel.

Kafamdaki ilk araçtı, kronik direksiyon arızası nedeniyle (city mod arızası) vazgeçtim hocam. Ayrıca Fiat'ın yaptığı sun roof'a hiç güvenmiyorum, Stilo'dan biliyorum ki normalde de Fiat'ı çok severim.

dqn
04-07-2015, 08:29
1.4 tdı fabia veya ibiza bakın derim.Hem sağlam hemde performans olarak üzmeyen bir araç.Canınız sıkıldığında soft bir yazılım yaparsınız 100+hp ile daha keyifli olur.

Sensei
04-07-2015, 15:56
1.4 tdı fabia veya ibiza bakın derim.Hem sağlam hemde performans olarak üzmeyen bir araç.Canınız sıkıldığında soft bir yazılım yaparsınız 100+hp ile daha keyifli olur.

Fabia'ların tasarımını pek sevmiyorum hocam. Bunun yanında TDI motorların rakiplerinin gerisinde kaldığını düşünüyorum.

dqn
04-07-2015, 17:42
Fabia'ların tasarımını pek sevmiyorum hocam. Bunun yanında TDI motorların rakiplerinin gerisinde kaldığını düşünüyorum.

1.4 tdı almayı düşündüğünüz 1.4tdcı-hdı motorların her anlamda ilerisinde buna emin olabilirsiniz.Hatta 1.6 dizelde de bence tdı amborgasu var bence.Çıkan sonuçlar ortada.Tabi karar sizin gene:)

fkocak
04-07-2015, 17:57
model yılı eski demezseniz 2006 d4d corolla bakabilirsiniz yakıt, genişlik, bagaj, masraf konusunda üzmez

Sensei
04-07-2015, 22:34
model yılı eski demezseniz 2006 d4d corolla bakabilirsiniz yakıt, genişlik, bagaj, masraf konusunda üzmez

Ek kredi çekip limiti 34.000 tl'ye çıkardım, Corolla bütçemi aşar. Toyota'dan Yaris'e bütçemiz yeter ancak.

Sensei
04-07-2015, 22:40
1.4 tdı almayı düşündüğünüz 1.4tdcı-hdı motorların her anlamda ilerisinde buna emin olabilirsiniz.Hatta 1.6 dizelde de bence tdı amborgasu var bence.Çıkan sonuçlar ortada.Tabi karar sizin gene:)

Uzun süre inatla common rail sisteme geçmeyen, daha bundan 5-10 yıl öncesine kadar Bora'larda 8 valfli, eski motorları kullanan firmayı övme bana hocam. Tamam Almanların sağlamlığı var ama fiyatlar gereksiz şekilde pahalı, tasarımlar sıkıcı.

Sensei
09-07-2015, 16:55
Salı günü bahsettiğim aracı satın aldım. 2009 model Peugeot 207 1.6 HDI Dynamic 47.000 km'de, ilk sahibinden, gri renkte, değişen yok, bagaj kapağında çizikten dolayı boya var. Fiyat: 33.500

lethaldoze
09-07-2015, 19:43
Ben bayramdan sonraya ya da olmassa Eylül, Ekim'e bıraktım. Sizce düşer mi fiyatlar

E46
19-03-2016, 21:09
Genelde bu tip sorhlarin tek bir yaniti olmuyor. Bir araca bakmaya gittimizde veya aracı aldigimizda; ya ona o paraya verene kadar şu aracı alirdin yok bu araç alinir mi yaaa hocam napcan onu vs.gibi cansıkıcı yorumlarla hemen hepimiz karsilasmisizdir.
Araç alirken öncelikle beklentilerimize isteklerimize karar verip daha sonra bilinen kronik sorunu olmayan araçlar icinden seçim yapilabilir. Bagaj hacmi -kapi sayisi-yakit - aracin görüntüsü -ic hacmi- aracin daha cok sehir ici mi sehir disimi kullanılacağı - yedek parca fiyatları vs gibi bi cok faktör var. Kimi gider 60bin TL ye +150000km 12-13 yaşında e46 coupe alır. Kimi sifir sümbül alir beklentiler farklı olduğu icin haliyle seçimlerde farklidir.

Le10ur
19-03-2016, 23:15
dusunursen evo punto var satacagım 78 bınde hatasız fıyat bıraz fazla gelebılır ancak ama aracıma kefılım

iztuzu
19-03-2016, 23:44
Bence Honda S2000 alsın...

#73 no'lu mesaja bakarsanız, konuyu başlatan kişinin :Salı günü bahsettiğim aracı satın aldım. 2009 model Peugeot 207 1.6 HDI Dynamic 47.000 km'de, ilk sahibinden, gri renkte, değişen yok, bagaj kapağında çizikten dolayı boya var. Fiyat: 33.500 arabayı aldığını ve olayın Temmuz 2015'te hallolduğunu anlarsınız. Yorum yazmadan önce son mesajın tarihine ve konunun nihayete erip ermediğine bir zahmet bakalım arkadaşlar.

tylan
20-03-2016, 04:53
Düşünen olursa 283005141 gerçekten motor yürür konusunda düzgün hasat kayıtlı parasına hasar kayıtsız araba vericem