PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yüzmek Boy Uzatır Mı ?

-Murat Özcan-
28-06-2015, 14:00
Bu konuda tam bilgim olmamasına karşın arkadaşımın ısrarlı sorularına dayanamayıp buraya konu açmak istedim. 1,75 boyunda bir arkadaşım var yaşı 24 takıntı haline getirdiği boyunun biraz daha uzaması için yüzmeye başlamak istiyor.Bende diyorum ki başla spor iyidir fakat bu yaştan sonra senin boyun uzamaz kemik gelişimin durmuştur.Yok hayır yüzmeye başlarsam boyum biraz daha uzar diyor,bu konunun içinden çıkamadığım için sizlere sormak istedim elbette burada yüzme ile uğraşan arkadaşlar vardır..

Le10ur
28-06-2015, 14:02
omuzlar gelısır baska da bırsey olmaz:D

-Murat Özcan-
28-06-2015, 14:04

Güzel bir bakış açısı :)

t-jet ali
28-06-2015, 14:07
Geç kalmış.

bad cat
28-06-2015, 14:23

katılıyorum. bide bel ağrısı fıtığı falan varsa rahatlar :D

levent
28-06-2015, 14:24
10 yıl önce başlamalıydı :)

AlwaysFast
28-06-2015, 14:28
23 ten sonra hic bir sey olmaz anca ameliyat olur

ahmet_xy
28-06-2015, 14:31
Takintisindan kurtulabilmesi icin en az 10 cm uzamasi lazim. En iyisi disaridan gorulunce farkedilmeyen yuksek topuklu ayakkabilar var. Hollywood yildizlari stallone gibi, bunu kullanilar. O turden bir ayakkabi giysin.

-Murat Özcan-
28-06-2015, 14:38
Geç kalmış.

Bencede

katılıyorum. bide bel ağrısı fıtığı falan varsa rahatlar :D

Tabiki orası kesin

10 yıl önce başlamalıydı :)

Geç kaldı geç :)

23 ten sonra hic bir sey olmaz anca ameliyat olur

Ameliyatlarda zahmetli oluyor sanırım

Takintisindan kurtulabilmesi icin en az 10 cm uzamasi lazim. En iyisi disaridan gorulunce farkedilmeyen yuksek topuklu ayakkabilar var. Hollywood yildizlari stallone gibi, bunu kullanilar. O turden bir ayakkabi giysin.

Bu ayakkabıları nereden temin edebilir peki ?

Emrecan-R
28-06-2015, 15:24
Ben yüzücüyum 16 yasinda 187 yim illaki uzatiyor ama 24 yas cok gec 18 de filan baslanmali en gec oylede enfazla 3 cm filan uzarsin

i-vtec07
28-06-2015, 15:27
1.75 kısa değilki .. ama insan taktımı takıyo, zamanla önemsemez kendiside.

Ranthor
28-06-2015, 15:28
hic spor boyu uzatmaz. boyumuz "sperm yumurtayi dolledigi anda - dna zinciri olustugu an" belirlenmistir.

Duzgun beslenirseniz, spor yaparsaniz, saglikli olursaniz tam potansiyelinize ulasabilirsiniz.

Gerisi yalan safsata hurafe....

SekoLive
28-06-2015, 15:38
boyunu uzatamaz ama eş dost cevresini kısatıp cevresinden uzun olabilir

allah başka dert vermesin kısa sayılmaz bence

mert_can 41
28-06-2015, 16:40
24 saat basketbol oynasa bile uzayamaz ne yazıkki 21 den önce olsaydı belki her gün profesyonel olarak 1 saat yüzüyorum omuz ve sırtı gelişir vücut şekillenir ama boy uzamaz :)

Evrenoz
28-06-2015, 17:21
Yüzmenin böyle bir etkisi olduğunu hiç duymadım. Olsa bile 24 yaşından sonra uzamaz..

İbrahim Erdem
28-06-2015, 17:53
aynı yaş ve aynı boyda birisi olarak bu saatten sonra bir etkisi olmaz kasmasın boşuna derim.

Ama spor yapsın tabi. Omuzları genişletip biraz cüsse yaparsa hiç sıkıntı çekmez.

Omak
28-06-2015, 18:01
23 yaşından sonra birşey olmaz artık geçmiş o iş. hem yüzmek uzatmaz genişletir. arkadaşın takıntı haline getirmiş kim ne derse inanır o sen ne dersen de

34btr1907
28-06-2015, 18:48
7 yasından ıtıbaren bsketbolla iç içeyım , 14 17 yaş arası efsane boy uzaması oldu 1.92 kadar çıktı sonra menüsküsüm yırtıldı ara verdım 20 yasında,govdenın az daha gıderı vardı dıye dusunuyorum durdu hali ile beslenme ve idmanlar aksadı,spor önemli , ama çok gec kalmıs senın arkadas

,çocucugu için spor yapsında boyu uzasın dıye dusunen varsa peynır ve sütü her sabah ama her sabah aksatmadan içirsin yedirsin,baketbola yazdırsın 15 sene sabrederse uzunca bır evlat sahıbı olurlar :D

Slammed
28-06-2015, 20:06
ben napıyım 1.65 ım yanı napıyım ben kaynakmı attırıyım bacaklara :D

kelalper
28-06-2015, 21:01
Senin arkadaş sulak yerde büyüme deyimini sanırım yanlış anladı da kendini suya atmak istiyor.
Spor potansiyeli ortaya çıkarır ama potansiyel yoksa geçmiş olsun. O zaman bütün basketbolcular uzun olmalıydı. Spud Webb NBA tarihinin en kısa guardlarından biri hayatı basketbol ile geçti ama boyu 170 di.

ahmet_xy
28-06-2015, 21:30
Bu ayakkabıları nereden temin edebilir peki ?

https://www.gizlitopuklar.com/modeller/erkek-klasik-ayakkabi

http://www.el-yap.com.tr/

Er34
28-06-2015, 21:41
Pilates yapınca 2-3 cm uzayabiliyor diyenler vardı. Araştırabilirsiniz. Bir de sizin yaşta 24 olunca bir arkadaşım soruyora istemsizce güldüm :)

-Murat Özcan-
29-06-2015, 15:47
Ben yüzücüyum 16 yasinda 187 yim illaki uzatiyor ama 24 yas cok gec 18 de filan baslanmali en gec oylede enfazla 3 cm filan uzarsin

1.75 kısa değilki .. ama insan taktımı takıyo, zamanla önemsemez kendiside.

hic spor boyu uzatmaz. boyumuz "sperm yumurtayi dolledigi anda - dna zinciri olustugu an" belirlenmistir.

Duzgun beslenirseniz, spor yaparsaniz, saglikli olursaniz tam potansiyelinize ulasabilirsiniz.

Gerisi yalan safsata hurafe....

boyunu uzatamaz ama eş dost cevresini kısatıp cevresinden uzun olabilir

allah başka dert vermesin kısa sayılmaz bence

24 saat basketbol oynasa bile uzayamaz ne yazıkki 21 den önce olsaydı belki her gün profesyonel olarak 1 saat yüzüyorum omuz ve sırtı gelişir vücut şekillenir ama boy uzamaz :)

Yüzmenin böyle bir etkisi olduğunu hiç duymadım. Olsa bile 24 yaşından sonra uzamaz..

aynı yaş ve aynı boyda birisi olarak bu saatten sonra bir etkisi olmaz kasmasın boşuna derim.

Ama spor yapsın tabi. Omuzları genişletip biraz cüsse yaparsa hiç sıkıntı çekmez.

23 yaşından sonra birşey olmaz artık geçmiş o iş. hem yüzmek uzatmaz genişletir. arkadaşın takıntı haline getirmiş kim ne derse inanır o sen ne dersen de

7 yasından ıtıbaren bsketbolla iç içeyım , 14 17 yaş arası efsane boy uzaması oldu 1.92 kadar çıktı sonra menüsküsüm yırtıldı ara verdım 20 yasında,govdenın az daha gıderı vardı dıye dusunuyorum durdu hali ile beslenme ve idmanlar aksadı,spor önemli , ama çok gec kalmıs senın arkadas

,çocucugu için spor yapsında boyu uzasın dıye dusunen varsa peynır ve sütü her sabah ama her sabah aksatmadan içirsin yedirsin,baketbola yazdırsın 15 sene sabrederse uzunca bır evlat sahıbı olurlar :D

ben napıyım 1.65 ım yanı napıyım ben kaynakmı attırıyım bacaklara :D

Senin arkadaş sulak yerde büyüme deyimini sanırım yanlış anladı da kendini suya atmak istiyor.
Spor potansiyeli ortaya çıkarır ama potansiyel yoksa geçmiş olsun. O zaman bütün basketbolcular uzun olmalıydı. Spud Webb NBA tarihinin en kısa guardlarından biri hayatı basketbol ile geçti ama boyu 170 di.

https://www.gizlitopuklar.com/modeller/erkek-klasik-ayakkabi

http://www.el-yap.com.tr/

Pilates yapınca 2-3 cm uzayabiliyor diyenler vardı. Araştırabilirsiniz. Bir de sizin yaşta 24 olunca bir arkadaşım soruyora istemsizce güldüm :)

Genel olarak yorumlarınıza teşekkür ederim arkadaşlar..Bu saatten sonra yüzmeyi ancak spor maksatlı yapabileceğine ikna ettim arkadaşı..

HaKo
29-06-2015, 15:53
ergenlik bunalımı için biraz geç bir yaş değil mi :) 24 den sonra boy falan uzamaz bu saatten sonra kısalmamaya baksın arkadaş. İnsan yaşlandıkça çöküp küçülüyor haliyle :)

-Murat Özcan-
29-06-2015, 15:55
ergenlik bunalımı için biraz geç bir yaş değil mi :) 24 den sonra boy falan uzamaz bu saatten sonra kısalmamaya baksın arkadaş. İnsan yaşlandıkça çöküp küçülüyor haliyle :)

Herhalde geç kalınmış bir takıntı durumu oluşmuş demekki hayırlısı..

PiscocuK
29-06-2015, 16:00
hani bizde şu olur genelde..

baklan şmdi nasıl bombalama atlıcam havuza
heh amk atladında boyunmu uzadı :) deriz..öyle bişeymi bu

şaka bi yana basket harici boy uzatan bir spor bilmiyorum ben

-Murat Özcan-
29-06-2015, 16:14
hani bizde şu olur genelde..

baklan şmdi nasıl bombalama atlıcam havuza
heh amk atladında boyunmu uzadı :) deriz..öyle bişeymi bu

şaka bi yana basket harici boy uzatan bir spor bilmiyorum ben

Bir Basket Birde Yüzme Diye Biliyoruz Toplum İçinde :)

BaDCaT
29-06-2015, 16:36
hic bir spor buna yuzme de dahil, ne boy uzatir ne genisletir. Omuz genisligi Clavicle dedigimiz omuz kemiginin egimine ve uzunluguna baglidir. Yuzuculerin genis olmasinin sebebi sadece bu spora elverisli olmasi ve genelinin akromegali denen rahatsizliga sahip olmalidir.

OMTechJr.
29-06-2015, 23:34
9.5 sene yüzdüm boyum 1.80. Tamda büyüme çağımdı hiç bi etkisi olmadı desem yalan olurda o yaşta imkansız. Kemiklerin uç kısımlarındaki büyüme plakları artık kapalı durumdadır muhtemelen Allah'tan bi mucize olmazsa büyüme gerçekleşmez.

Emrecan-R
29-06-2015, 23:51
Yüzme bütün kasları calıstırarak büyüme hormonunu tetikler vucut 5 uretcegine 7 uretir buda gelisimi saglar. Bence yuzme omuz genisletmiyor diyen abide bence hic yuzmemis duzenli. duzgun antremanla ciddi gelisir omuz ve trapezler bodyci gibi olmaz ama gelisir

Uur
30-06-2015, 00:04
1.72 Boyum lisede daha kısaydı bi ara takıntı yapmıştım ancak arkadaşın benden de uzun takıntı yapacak birşey yok kendine özgüveni olsun yeter insanın. Hayatta ne sıkıntılar var buda sıkıntımı :)

Uur
30-06-2015, 00:04
He bu arada 5 senede aralıksız yüzdüm lisede gene de olmadı :D

kelalper
30-06-2015, 13:54
Yüzme bütün kasları calıstırarak büyüme hormonunu tetikler vucut 5 uretcegine 7 uretir buda gelisimi saglar. Bence yuzme omuz genisletmiyor diyen abide bence hic yuzmemis duzenli. duzgun antremanla ciddi gelisir omuz ve trapezler bodyci gibi olmaz ama gelisir

Kemik yapısından bahsetmiş o arkadaş. Kas gelişimi doğrudur ancak bırakınca gene küçülürsün.

BaDCaT
30-06-2015, 14:14

Bilimsel olarak olaya girmeyecegim bile.

Yuzme gecmisim soyle diyeyim sen daha dogmadiginda Galatasaray Spor Kulubunde basladi. sabah 4.30 kalkar antrenmana giderdik Okmeydani Cemal Kamaciya aksam 7 de tekrar antrenmana giderdik sonrasinda Heybeliada Su Spor Kulubune gectim 8 yasimda ve 15 yasima kadar yuzdum ve yari-final yuzdum. Sonrasinda 2 sene sutopu oynadim Gencler Liginde.

17 yasimda monopalete gectim ve oldukca basarim var. Daha sonra vucut gelistirme ile oldukca hasir nesir oldum. Yazilarim duruyor ise Vucut Gelistirme konusuna girer okursun.

Tekrar yaziyorum.

Omuz denilen sey genislemez. Cunku clavicle dedigimiz kemik yapisidir.

Kaslar hipertrofiye ugrar ve gelisim saglar.

http://www.daviddarling.info/images/clavicle.gif

Genislemek icin kemik gelisimi olmasi gerekmektedir calisan kaslar omuz genislemesini saglamaz.

-Murat Özcan-
30-06-2015, 16:03
hic bir spor buna yuzme de dahil, ne boy uzatir ne genisletir. Omuz genisligi Clavicle dedigimiz omuz kemiginin egimine ve uzunluguna baglidir. Yuzuculerin genis olmasinin sebebi sadece bu spora elverisli olmasi ve genelinin akromegali denen rahatsizliga sahip olmalidir.

9.5 sene yüzdüm boyum 1.80. Tamda büyüme çağımdı hiç bi etkisi olmadı desem yalan olurda o yaşta imkansız. Kemiklerin uç kısımlarındaki büyüme plakları artık kapalı durumdadır muhtemelen Allah'tan bi mucize olmazsa büyüme gerçekleşmez.

1.72 Boyum lisede daha kısaydı bi ara takıntı yapmıştım ancak arkadaşın benden de uzun takıntı yapacak birşey yok kendine özgüveni olsun yeter insanın. Hayatta ne sıkıntılar var buda sıkıntımı :)

He bu arada 5 senede aralıksız yüzdüm lisede gene de olmadı :D

Kemik yapısından bahsetmiş o arkadaş. Kas gelişimi doğrudur ancak bırakınca gene küçülürsün.

Bilimsel olarak olaya girmeyecegim bile.

Yuzme gecmisim soyle diyeyim sen daha dogmadiginda Galatasaray Spor Kulubunde basladi. sabah 4.30 kalkar antrenmana giderdik Okmeydani Cemal Kamaciya aksam 7 de tekrar antrenmana giderdik sonrasinda Heybeliada Su Spor Kulubune gectim 8 yasimda ve 15 yasima kadar yuzdum ve yari-final yuzdum. Sonrasinda 2 sene sutopu oynadim Gencler Liginde.

17 yasimda monopalete gectim ve oldukca basarim var. Daha sonra vucut gelistirme ile oldukca hasir nesir oldum. Yazilarim duruyor ise Vucut Gelistirme konusuna girer okursun.

Tekrar yaziyorum.

Omuz denilen sey genislemez. Cunku clavicle dedigimiz kemik yapisidir.

Kaslar hipertrofiye ugrar ve gelisim saglar.

http://www.daviddarling.info/images/clavicle.gif

Genislemek icin kemik gelisimi olmasi gerekmektedir calisan kaslar omuz genislemesini saglamaz.

Genel ve aydınlatıcı yorumlarınıza teşekkür ederim arkadaşlar.Ama bir sorum olacak fitness olayına girse uzama yerine kısalmamı olur fıtness boyu kısaltıyor diye bir çok yerde okumuştum..

Oznsrl
30-06-2015, 16:22
1.75 takıntı yapılcak bi boy değil sanki. Benim boyum uzadı yani uzadı derken 100 kiloyken 1.76 ydım 20 kilo verince 1.77 oldum vucud bi rahatlayınca kendine geldi demek ki :D body yapsın kaslı olmak uzun olmaktan iyidir :D

Rizzini
30-06-2015, 17:21
Bu saatten sonra doğal yollarla uzaması mümkün değil. Ama giyimine dikkat ederek daha uzunmuş gibi gösterebilir. Koyu renk yerine açık renkli, enine çizgili yerine boyuna çizgili tshirtler giyerek vs.

Emrecan-R
30-06-2015, 17:29
Saygı duyuyorum abi kariyerine ve bilgine