PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Soru: Şase numarası tesbiti

MOzen
29-06-2015, 12:35
Herkese merhaba. Şirketime ait Kangoo aracımı zabıtaya kiraladığım için çakar-siren taktırmıştım.

Aracın zabıtada ki işleri bitti, aracımızı aldık, sirekleri-çakarları söktürdük.

Geçenlerde aracın muayenesi bitti aracı muayene istasyonuna gönderdik. Çakarları takan dangalak arkadaş kaputun altında şase numarasının basılı olduğu parçayı delip vida geçirmiş :ofk: İstasyonda haklı olarak "bu şase numarası okunamıyor, git hallet gel" demiş.

Şimdi, bir iki duyumuma göre aracın üniversiteye gitmesi gerekiyor, şase numarasını sanırım taban döşemesinin oralarda bulacaklar. Bu işlem için hangi üniversite ile irtibata geçmeliyim? Nasıl bir yol izlemeliyim bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Sezgin
29-06-2015, 12:50
Makina Fakülteleri olan Üniversite'lerden yapılacak. Genellikle YTÜ' den yaptırılıyor.
450TL+KDV ücreti var.

Dip Not : Tesbit değil " Tespit "

Şimdi git araç kirala ve müşterilerini çılgınca çoştur.

EMO
29-06-2015, 12:50
İstanbul teknik üniversitesi veya Makina mühendisler odasına gideceksiniz;

Basit ve kısa olan yöntem,mmo'ya gidiyosunuz size ordan şasi numarasının neden okunmadığı ile ilgili rapor veriyolar,en son 236tl fiyatı vardı,ardından muayene tespit raporu verilmediyse,tekrar gidip rapor alıyosunuz,aldıktan sonra trafiğe gideceksiniz,trafik elinizdeki belgeleri gördükten sonra size sanayide kaportacı bul numarayı çaktırabileceğin diyecek,yapan kaportacı bu işlemi fatura ile yapmak mecburiyetinde,kaportacının işi bittikten sonra tekrar trafiğe gidiyosunuz,oradaki işleminizi yapan polis memuru çakılan numaranın başına ve sonuna mühür ekliyor.Tekrar muayene istasyonuna gidiyorsunuz ve geçiyosunuz.

İmla hataları(Ramazan kusura bakmayın)

MOzen
29-06-2015, 13:00
Makina Fakülteleri olan Üniversite'lerden yapılacak. Genellikle YTÜ' den yaptırılıyor.
450TL+KDV ücreti var.

evladım düzeltme beni. bundan sonra tesbit.

fthdrn
29-06-2015, 13:53
450TL+KDV ücreti var.

Dip not değil dipçe :)

ef186
29-06-2015, 14:16
Cıvıtma la değil Cıvıtmayın ...