PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Audi 1.8T hakkında bilgi?

mstfcn28
29-06-2015, 14:30
Arkadaşlar merhaba yeni bir araç alma arefesindeyiz.
Aslında eskiden beri aklımızda olan 1.8T(1997-2002 kasa) lere bakmaya karar verdik fakat çevremizde pek olmadığından bilgi alacak kimsemiz de yok o yüzden bizim için kapalı bir kutu haline dönüştü.
Benim burda sormak istediklerime gelecek olursak;
-Performans ve yakıt açısından baktığımızda manuel otomatik arasında çok büyük farklar var mı? Geçişler hakkında tam bir bilgim yok.
-1.8T olan modeli 1.8 turbosuz modele göre çok fazla yakar mı?
-Parça sıkıntısı var mı? Aracı Giresunda kullancam o yüzden en azından İStanbul vs tedarikçisi var mıdır?
-Turboları ve şanzımanı sıkıntı çıkaracak cinsten mi?
-Turbo olduğunda yazılımdan ne kadar verim alabiliriz ?
-Ya da genel olarak başka kronik sıkıntıları var mı?
Araç hakkında genel olarak bu bilgileri öğrenmek istiyoruz illaki forumda kullanan bilen arkadaşlarımız abilerimiz vardır.
Şimdi bu sevdadan vazgeçelimmi yoksa düzgün bişiler bulmaya çalışalım mı?
Şimdiden herkese teşekkürler.

mstfcn28
29-06-2015, 14:32
Bu arada başlığa eklemeyi unuttum Audi A3 1.8T

aliozel
29-06-2015, 14:38
Merhabalar. Yaklaşık 7 aydır 1.8t sahibiyim. Genel olarak konuşmam gerekirse temizi gayet alınır binilir. Parça problemi yok. Yüklenme konusunda da önü oldukça açık. Eğer 1.8 bakıyorsanız kesinlikle turbolu olmalı. Turbo olarak genelde k03 kullanır, az da olsa k03s li olanlar var. Yazılımla stock olarak 225 hp çıkıyor diye biliyorum. Daha detaylı bilenler yazacaktır :)
Ayrıca düşünürseniz kendi aracım satılık: http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-audi-coupe-1.8t-bol-ekstali-k03s-208028407/detay/

mcan28
04-07-2015, 10:33
Yardımcı olabilecek kimse yok galiba?

Utku
04-07-2015, 19:12
bulursan mümkün olduğunca 99 2000 bakmaya bak.makyajlı olunca bir sürü elektronik giriyor işin içine fazlalık ve masraftan başka bi ibaresi yok

drago
04-07-2015, 20:03
1.8 t düz 1.8den her türlü az yakar, çok kaçar. Lpg'ye uyumludur. Ben a4 b5 ile şehir içi 9 litre yakıyordum.

a3 bakıyorsan eğer tacho sıkıntıları kroniktir o kasada.

sıkıntılı araçlar değildir 1.8t ler.

mcan28
04-07-2015, 23:44
Değerli bilgileriniz için teşekkürler, bu araçlara biraz yabancı olduğumuz için, hiçbir fikrimiz yoktu, yeni yeni aydınlanmaya başladık

mstfcn28
07-07-2015, 13:08
Merhabalar. Yaklaşık 7 aydır 1.8t sahibiyim. Genel olarak konuşmam gerekirse temizi gayet alınır binilir. Parça problemi yok. Yüklenme konusunda da önü oldukça açık. Eğer 1.8 bakıyorsanız kesinlikle turbolu olmalı. Turbo olarak genelde k03 kullanır, az da olsa k03s li olanlar var. Yazılımla stock olarak 225 hp çıkıyor diye biliyorum. Daha detaylı bilenler yazacaktır :)
Ayrıca düşünürseniz kendi aracım satılık: http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-audi-coupe-1.8t-bol-ekstali-k03s-208028407/detay/

Verdiğin bilgiler için teşekkürler.
Senin arabayı da favorimizde maşallahı var bütçemizin bir tık üstünde olduğu için elemiştik.
Genel olarak yorumlara bakılırsa alınabilecek bir araba.
İyi veya kötü başka anıları olanlar bilgi ve tecrübelerini paylaşırlarsa sevinirim.
Yorum yapan arkadaşlara teşekkür ediyorum.
Favorilerinde veya eşinde dostunda A3 olan haber ederse bizim için de güzel olur tekrar teşekkürler.