PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ies fren lambası sorunu

meganes
29-06-2015, 22:17
avm'nin birine gittim,farkındada değilim hiç fren lambalarım yanmıyor,araçta herhangi bir değişiklik tadilat vs hiçbirşey yapmadım tabiri caizse durup dururken fren lambalarım yanmamaya başladı :confused: az çok anlıyorum işten,,enson ihtimal ampülleri kontrol ettim ama 3'de patlamış olamazya ;) motor yuvasındaki ve direksiyon altındaki bütün sigortaları tek tek kargaburnu ile söküp kontrol ettim hiç mi hiç atık sigorta yok ve fren pedalı üzerindeki sensörmü,müşürmü onuda kontrol ettim kısa devre yaptım ama ne yaptıysam fren lambalarını yakamadım,yardım istiyorum daha öncede özellikle başına gelen duyan varsa halletmem gerek :rolleyes: arkamdaki adam için çok tehlikeli bir durum

meganes
30-06-2015, 18:51
bugün detaylı söküp bakma imaknım oldu,sorunu çözdüm,arka fren devresine gelen +12 volt hattında sorun vardı,sorunu halen bulamadım,fren müşürünü söktüm beyaz-yeşil kabloyu soyarak buraya 7,5 amper sigorta ile +12vdc verdim,sorunum allaha şükür halloldu :)

bymurat___61
08-07-2015, 21:31
sigorta koyman ekstra onlem olmus oldu. Ama orya gelen hatta zaten sıgorta vardır diye dusnunuyorum. Direk akuden almıs oldugunu sanmıyorum. 7.5 amper de yerınde deger olmus. Bızım ustalar oraya 25a 30a dayarlardı :)