PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : THP Wars - VS 207 RC & FPJ 207RC

mturhat
01-07-2015, 11:20
THP WARS - VS RC (e-tuners, 07YagmurOTO) & FPJ RC(Dr.Ecu, AtaMotorsport)

Denemeler dostane yapılmıştır. Videoların yayınlanacağından herkezin haberi vardır. iki aractada action cam'ler kayıttaydı.

http://s4.postimg.org/t99wj9jtp/IMG_20150701_WA0001.jpg

http://s22.postimg.org/nl4hnudj5/IMG_20150701_WA0002.jpg

denemeler oncesi NOS kontrollerimiz yapıldı iki arac üstündede, ikimiz içinde NOS basıyor diyenler vardı kimsenin aklında soru işareti kalmadı.

http://s4.postimg.org/4rhsvdh99/IMG_20150630_WA0000.jpg

https://www.youtube.com/watch?v=PusyjDGzAtc

https://www.youtube.com/watch?v=WXgYkJp1TS0

GPS verilerinde 30km civarı sapma vardır ilk ve son süratte, aldanmayın. Yarışa 2. vites 70km hızda başlanmıştır.

FPJ'yede kocaman maşallah çok güzel kovalıyor araç..

denemeye biraz geç kaldık, deneme öncesi degerleri kontrol ederken V kayışını kopartmıştık. arkadasları biraz beklettik kusura bakmasınlar.
kaldırmış bekliyorduk o ara, yeni kayışı.. neyseki hemen değiştirdik ulu orta.

http://s4.postimg.org/e1twywrz1/IMG_20150630_WA0020.jpg

http://s4.postimg.org/pfgga42hp/IMG_20150630_WA0019.jpg

yarış sonunda V kayışını tekrar koparttık, ayrıca tamponda koptu paraşüt etkisinden, izlerde bu günün hatırası olarak kalacak :)

http://s4.postimg.org/oktwo2un1/IMG_20150630_WA0017.jpg

http://s4.postimg.org/nu16ias9p/IMG_20150630_WA0008.jpg

desteklerinden dolayı başta
Ne zaman ihtiyacımız olsa hemen yazılım desteğinde bulunan Stelios ALEXANDRAKIS'e,
Tüm e-tuners ailesine ve Türkiye bayisi Yalın KILIÇ'a,
Sürüşünden dolayı Hakan YILMAZ'a, ellerin dert görmesin dostum
Mekanik desteğini esirgemeyen ortağım Remzi ÖZ'e
Gerek telefonda gerek bizzat her anımda sabahlara kadar yanımdan ayrılmayan takım arkadaslarım Öncel ÖZDEMİR, Özgür KAHRAMAN, Sarıbaş oto, Erkay KEÇELİOĞLU, Ekrem YILMAZ, Serdar SEZGİN'e sonsuz teşekkürlerimi iletmek isterim.

Takım ruhu!
http://s22.postimg.org/lhu2g6dq9/11705240_1615529118720248_4407227938141566990_n.jp g

byspeedman
01-07-2015, 11:24
Deneyen araçlara maşallah emeklere teşekkürler mehmet turhat bu işin piiri o belli artık yeni king VS emeği olan herkese teşekkürler

meSs
01-07-2015, 11:28
maşallahı esirgemeyelim iki araç içinde.
deneyen araçlara tebrikler!!!

öncel
01-07-2015, 11:34
Hem VS ye hemde FPJ ye kocaman masallah.her ikiside ciddi emek harcanmis arabalar.

SDR_07
01-07-2015, 11:37
Egemenlik verilmez alınır kardeşim eline bileğine kesene bereket kocaman MAŞŞALLAH

ErK_aY
01-07-2015, 11:38
Deneyen araclara ve sahiplerine kocaman masallah dostluk cercevesini bozmadan guzel bir deneme oldu. Arac sahiplerinin keselerine bereket.
Antalya Yagmur Oto Mehmet Turhat dostumun uzun ugraslari sonucunda emeklerini bosa cikarmayarak VS Rc THP Turkiyenin en hizlisi olmayi basardi. Tekrardan tebrik ediyorum brom.
Thplere fisildiyan adam. ��

GOKTAN
01-07-2015, 11:47
Her iki aracada kocaman maasallah,07 yagmur oto mehmet turhat ellerine saglik en hizli thp artik belli

Antalyalogy
01-07-2015, 11:54
Ararçlara MaşAllah,
Mehmet inandi çok emek ve para harcadı, sebat etti, ınandı, elin s.kyle gerdeğe girenler ile aynı seviyeye inmedi.
Sonuç ortada..
07 VS 541 şu an en td05-16g turbo ile Türkiyenin en hızlı THP aracı.
En hızlı thp diye lanse edilen fpj rc den daha hızlı olduğunu yarışarak ispatladı.
demek ki 100-200 süresi her şey değilmiş :D
Remzi kardeşimin aracı da çok yakında en hızlı 18g thp olacak.
Tekrar Mehmet in teşekkür ettiği tüm arkadaşlarıma emeklerinden dolayı sonsuz teşekkürler.

SBR42
01-07-2015, 12:13
Her iki aracada kocaman maşallah VS Hakk'ını vermiş ama bir konuyu dikkate alalım derim VS ile DEV RC BERABER Yürürken DEV"i gecen FPJ nasıl olurda gecebiliyor kafam basmıyor demekki nos suz FPJ bu kadar gidiyormuş burada Mehmet akıllılılk yapmış nos araması yaptırmış
Yine her iki aracada maşallah

Pug
01-07-2015, 12:15
Eline emegine ve kesene saglik mehmet'im. Cok saglikli sikintisiz guzel oldu. Son yazilim gelistirmesiyle birlikte arac bi onceki halinden daha da hizlandi. InsAllah bu sekilde devam eder . Gecmene ragmen hic bir igneliyici laf soylemeyisin , polimige girmeyisin ile de ne kadar iyi bir ' adam ' oldugunu kanitlamis oldun. Tekrar tebrikler

vtechasan
01-07-2015, 12:43
araç sahibi tebrik etti ilk gün dev den hızlı bi araç olmuş lakin king olayı hala 6.7 dir.keşke aracınızın kayışı tamponu kopmasaydı 2. ve 3. denemeleride yapabılseydık
inşallah sözler tutulur bu hafta tekrar deneriz emeği geçen yazdığınız ajan ERKAY da saolsun

soda içmeyi unutan abimiz

ayrıca biz TÜRK'üz egemenliğide asla yunana vermeyiz :heyoo::heyoo::heyoo:

KCANN_220
01-07-2015, 12:45
Kabul edilen her zaman dbn suresidir bunu herkes bilir bizim suremiz kanitli ve kayitli sekilde listede yerinde burdan king ming dekor yapicaginiza keske aracimizda takili olan dbn nin suresini paylassaniz ama umursaniyoruz haftasonuna aracamiz bozuldu sonra deneyelim die lanse edip soz verdiginiz sekilde gelin kim king gorelim..

Mpower
01-07-2015, 12:46
Fpj de ne lastik var çok sarıyor gibi geldi

TAHİR SARIBAŞ
01-07-2015, 12:53
Kabul edilen her zaman dbn suresidir bunu herkes bilir bizim suremiz kanitli ve kayitli sekilde listede yerinde burdan king ming dekor yapicaginiza keske aracimizda takili olan dbn nin suresini paylassaniz ama umursaniyoruz haftasonuna aracamiz bozuldu sonra deneyelim die lanse edip soz verdiginiz sekilde gelin kim king gorelim..
Kemalcan arabanızda bi sıkıntı varmıydı o gün ?

KCANN_220
01-07-2015, 13:06
Abi aracimizda sikinti olup olmamasi onemli degil 1 kere denenip onde oldugunu koymak yakisan bir haraket degil fpj nin onde oldugu yarislar olmus vs vites kacirdim die birakmis falan bunlar bahane degil biz devi gecince kendimizi king ilan etmedik dbn suremizle bu mertebeye ulastik daha iyisini yaptiysa yayinlansin tebrik edelim..ama hftasonuna soz verildigi gibi yaris olsun yine nos kontrolu yapilsin edilsin kimsenin sagi solu kopmasin gercek yarislar olsun bu sekilde yarim kalmasin.

STP
01-07-2015, 13:10
merak ettım sımdı, bı araba 6.5 kosuyo mısal roll yapılıyor 2 de 60 tan atıyorum 240 km ye.
6.5 cıkaran dıger arac tarafından gecılıyor 2 boy net net sonrasında gecen araba 6.8 cıkarıyor... sımdı kım hızlı?

iynn-RS
01-07-2015, 13:11
Maaşallah ikisinede.

Rolll de gecilip de bizim dbn imiz daha iyi biz en hizliyiz demek komik hemde karsi tarafin emegine buyuk saygisizlik.

Dbn olayi kendinu kandirmaktan baska bisey degil.
ayni araba ayni egimde sadece rüzgardan 1 sn den fazla fark ediyor.

Yokus asagi gotunu yirtsa 125 khm yi gecmeyen kamyonetle , duz yolda saglam ruzgarli havada 145 kmh ye ciktim. Ayni sekilde max 170 kmh hiza cikip bu sekilde sabit gidebildigim partner onden yada yandan hafif ruzgarli havada 160 a zor cikiyor.

Patisever
01-07-2015, 13:15
Masallah dev denenesinde fbj icindi tebrik Bu denemede vs icin olsun sorun war denildi NE gibi sorun warnaciklanirsa ogrenelim sureden bahsedilmis eger denemenlnsorun yok ise deneme suresininyarim bir saniye once hesaplamak mantikli Bu video ayri iki videomu altdakinde erken oturmada yok acarak gitmis Vs stabil kalma yok iki tarafida tanimam merak ettiklerimi sordum bilmedigimiz eksik warsa yazarsaniz konu amacini asmadan ogrenmis oluruz ikinaracada tekrar masallah kesenize bereket Emek war

mert1612
01-07-2015, 13:19
Maaşallah ikisinede.

Rolll de gecilip de bizim dbn imiz daha iyi biz en hizliyiz demek komik hemde karsi tarafin emegine buyuk saygisizlik.

Dbn olayi kendinu kandirmaktan baska bisey degil.
ayni araba ayni egimde sadece rüzgardan 1 sn den fazla fark ediyor.

Yokus asagi gotunu yirtsa 125 khm yi gecmeyen kamyonetle , duz yolda saglam ruzgarli havada 145 kmh ye ciktim. Ayni sekilde max 170 kmh hiza cikip bu sekilde sabit gidebildigim partner onden yada yandan hafif ruzgarli havada 160 a zor cikiyor.

benzer şeyleri ben yazıcaktım sen yazmışsın katılıyorum :)

maahmut
01-07-2015, 13:21
tek bir deneme yapildi 2 video da aynı denemenin videosu. VS nin tamponu cıktı ve Kayısı koptuğu için başka deneme yapılmadi.

vtechasan
01-07-2015, 13:23
Boşa o öyleydi bu böyle oldu demenin anlamı yok boşa tartışırız
En güzeli haftası bitmeden bir daha denemek zaten vs nin tampon düşünce deneme yarım kaldı tekrar deneme sözü verildi önümüze bakalım

maahmut
01-07-2015, 13:25
Boşa o öyleydi bu böyle oldu demenin anlamı yok boşa tartışırız
En güzeli haftası bitmeden bir daha denemek zaten vs nin tampon düşünce deneme yarım kaldı tekrar deneme sözü verildi önümüze bakalım

umarım sözler tutulur Hasan'ım

orhan_guney
01-07-2015, 13:26
iki aracada Maşallah çok emek var her iki arabada.

Patisever
01-07-2015, 13:27
Tesekkurler bilgilendirme icin o zaman yorum yapmak yersiz olacaktir haftaya denemenizi merakla bekliyoruz basarilar her iki aracada

TAHİR SARIBAŞ
01-07-2015, 13:28
Abi aracimizda sikinti olup olmamasi onemli degil 1 kere denenip onde oldugunu koymak yakisan bir haraket degil fpj nin onde oldugu yarislar olmus vs vites kacirdim die birakmis falan bunlar bahane degil biz devi gecince kendimizi king ilan etmedik dbn suremizle bu mertebeye ulastik daha iyisini yaptiysa yayinlansin tebrik edelim..ama hftasonuna soz verildigi gibi yaris olsun yine nos kontrolu yapilsin edilsin kimsenin sagi solu kopmasin gercek yarislar olsun bu sekilde yarim kalmasin.

Kemalcan çocuk olma;

madem süre konuşacaktın neden yarışıldı,süreleri ölçüp ona göre hareket etseydik,o kadar adam salak mı bekledi,uğraştı madem öyle

VS nin 100-200 süresi 12 sn hem,noldu seni geçtimi takılma süreye önemli olan yan yana gelmek :D

EmrahERKAN
01-07-2015, 13:29
Maşallah mehmet abi. Gerçekten çok emek verdin karşılığını alıyorsun. Tebrik ederim

Kekuti*
01-07-2015, 13:31
Bi Masallah diyip cekileyim, yine gergin konu :)

Ikiside cok hizli masallah

byspeedman
01-07-2015, 13:35
Dbn ne neden bu kadar takılıyoruz pist yarışı değil bu roll her iki araç aynı anda yürümüşmü yürümüş arada farkta olmuş vs geçmiş şimdi tekrar denedin fpj geçti ne olcak bidahamı denenicek dev de ne oldu adam arabam yürümedi dedi öyle yada böyle denedinizmi hayır dev tarih oldu denildi. fpj de sorun varmıydı yok herşey eşit iken yapılmış yarış vs kazanmış tebrik et daha iyisi için çalış fjp kötü diyen yanlış yapar zaten aracın bile günü vardır günnde değilmiş diyin bari bu kadar çamura gerek yok adam tampon manpon kayış mayış ses etmemiş yürümüş yapmayın beyler...

KCANN_220
01-07-2015, 13:37
Biz bizim dbn daha iyi biz daha iyiyiz gibi bisey demedik king ilan ettiler kendilerini araclarinda dbn takili madem ole paylasin gorelim dedik bizde o sureyi gazladigimiz yerde aldik burada sizin gibi ovalar yok dolayisiyla matematik yapicak bi durum yok hayatinda kac kere dbn olctun bilmiorum ama bu aracin 32 tane dbn dosyasi var senin bu sekilde yorumun asil bize saygisizlik..
asil deger dbn dir araclar gun durumuna gore deiskenlik gosteriyorki fpj dbn suresini aldigimiz gibi degildi hafta sonuna hazir edicez soz verildigi gibi cikilsin gazlansin dedik bu kadar daha fazla uzatip allanip budaklandirmiycam.

byspeedman
01-07-2015, 13:40
yok ben dbn görmedim bilmem mezbahada çalışıyorum ama iyi roll bilirim ve aynada olan her zaman kaybetmiştir. yarış tek denemedir yapılır ve biter.
matematiklik bişe yok Tahir usta söylemiş 12sn diye ama geçmiş matematiği geçilen yapsın

byspeedman
01-07-2015, 13:42
Asla teneke içinde kimseye saygısızlık yapmam yanlış ta anlaşılmasın ama baba mesleği bizde bu yarış ve yanındaki hırsı ;)

KCANN_220
01-07-2015, 13:44
Sana yazmadim ankarali iyn rs miydi neydi alinti yapmamis tel..

Runaway
01-07-2015, 13:50
Emeği geçen herkezin eline sağlık.Mehmet usta tebrik ederim

jeffy
01-07-2015, 13:53
maaşallah iki aracada thp ler can yakıyor.

ErT_ThM
01-07-2015, 13:53
masallah deneyen araçlara bır sonrakı denemeyı sabırsızlıkla bekleyenlerdenım bende

dragon07
01-07-2015, 13:58
selamın aleyküm

devi geçtiniz 1ay boyunca konuya yorum yazdınız güncel kalsında herkes görsün diye.

evet dbn geçerli olan sistemdir ama yarıslar dbn üzerinden yapılmaz yan sanayi şampiyon kemircim.
ozaman kimse yarısmaz çakallıkla 32 kere dbn alan süreyi düşüren 1.olur king olur ,böyle king mi olur bilader kimi kandırıyosunuz
adam zamanında yine geçicekti sizi biz dedik yagmur yagıyo deneme dedik yoksa o günde geçicekti neyse şimdiye kısmetmiş ,geçmiş zaman mehmet turhatı kaçırttık diye konusuyodu millet arkasından atıp sıkılıyodu sizin tayfa simdi muratlarına ermişlerdir artık.

bidahaki deneme biz ne zaman saat kaçta istersek olur mehmet usta suanda yarısmak istemiyo biz yarıscagımızda size haber veririz :D

KCANN_220
01-07-2015, 14:01
Tahir abi dbnyi neden taktiniz o zaman..:) nyse abi uzatmanin luzumu yok dedigin gibi herkesin emegi var ortada haftasonuna aracimiz hazir sizinkide hazir olur saniyorum soz verildigi gibi cikar gazlarlar bizde bakar goruruz abi varmi eksik fazla bisey?

SDR_07
01-07-2015, 14:08
selamın aleyküm

devi geçtiniz 1ay boyunca konuya yorum yazdınız güncel kalsında herkes görsün diye.

Evet dbn geçerli olan sistemdir ama yarıslar dbn üzerinden yapılmaz yan sanayi şampiyon kemircim.
Ozaman kimse yarısmaz çakallıkla 32 kere dbn alan süreyi düşüren 1.olur king olur ,böyle king mi olur bilader kimi kandırıyosunuz
adam zamanında yine geçicekti sizi biz dedik yagmur yagıyo deneme dedik yoksa o günde geçicekti neyse şimdiye kısmetmiş ,geçmiş zaman mehmet turhatı kaçırttık diye konusuyodu millet arkasından atıp sıkılıyodu sizin tayfa simdi muratlarına ermişlerdir artık.

Bidahaki deneme biz ne zaman saat kaçta istersek olur mehmet usta suanda yarısmak istemiyo biz yarıscagımızda size haber veririz :d

adamin dİbİ geldİ:):D:D gerek varmı yarışmaya kanka daha önce denendi 10 boy şimdi denedi 5 boy milletin arabası hızlanacak diye devamlı yukarı cıkıp aşamı inicez..yarışı isteyen onlardı bizde gittik gectik....başka bahara artık

Oz`
01-07-2015, 14:09
kemalcan yazma kardişim denemenin bahanesi olmaz bu denemede dieri geçmiştir tebrikler

ne zaman isterlerse denersiniz ne sıkıntı var yahu kardeş kardeş deniyorsunuz ortalığı ayaga kaldırmanın manası yok Dragon07 kardeşim istediğiniz zaman ararsınız ne zaman istersenizdenersiniz siz büyüksünüz ben geldiğimde denerseniz bende izleme sansına varirim teşekkürler tebrikeler THP ler hızlı :)

aldatmaca
01-07-2015, 14:19
Araçlara maşallah emekler karşılığını meyvasını almış hakeden kazanmış turkiyede thp Mehmet usta yazılımda e tuners en sağlıklı biçimde yuruyor yurutuyor iki isim marka olmuş artık......

Turboğuz54
01-07-2015, 14:31
Maşallah 2 araca o nası bi ivmelenme ya

TAHİR SARIBAŞ
01-07-2015, 14:41
Tahir abi dbnyi neden taktiniz o zaman..:) nyse abi uzatmanin luzumu yok dedigin gibi herkesin emegi var ortada haftasonuna aracimiz hazir sizinkide hazir olur saniyorum soz verildigi gibi cikar gazlarlar bizde bakar goruruz abi varmi eksik fazla bisey?

dbn yi taktık gördük kaç çıkıcak diye sana da söyledim 12 sn dbn süresi
dbn ne işe yarar bunu sende biliyorsun sadece arabanı görürsün bi malzeme taktığında bi işlem yaptığında noldu ne bitti diye başka bi halta yaramaz önemli olan yan yana gelmek
Artı olarak mehmetin FPJ ile denemesi ilk bu değil benim bildiğim

iynn-RS
01-07-2015, 14:49
dev den hızlı bi araç olmuş lakin king olayı hala 6.7 dir.

Biz bizim dbn daha iyi biz daha iyiyiz gibi bisey demedik king ilan ettiler kendilerini araclarinda dbn takili madem ole paylasin gorelim dedik bizde o sureyi gazladigimiz yerde aldik burada sizin gibi ovalar yok dolayisiyla matematik yapicak bi durum yok hayatinda kac kere dbn olctun bilmiorum ama bu aracin 32 tane dbn dosyasi var senin bu sekilde yorumun asil bize saygisizlik..
asil deger dbn dir araclar gun durumuna gore deiskenlik gosteriyorki fpj dbn suresini aldigimiz gibi degildi

Valla ben ıkı tarafada saygısızlık yaptıgımı dusunmuyorum. Bende kıng flan demedım zaten. Bana gore kıng 20 farklı arabayla dener kımseye gecılmez kıng dersın.kıng her hafta degısmez. King lik değişik bı konu herkes kıng artık .

kıng olayı hala 6.7 dır dıyen hasan arkadasa yazmıstım ben onu. bunda kızacak bı durum yok dbn ın dengesızlıgınden bahsettım. 32 kere dbn almıssan dıs faktorlerın ne kadar etkılı oldugunu sen daha ıyı bılırsın.

benım yazdıklarımda yanlıs bısey varsa . dıyosankı ruzgarı arkaya alınca yada onden esen ruzgarda hıcbır fark olmaz onu tartısalım. dogrulugunu senınde bıldıgın bı fıkıre sırf karsı cıkmak ıcın bıseyler yazmana gerek yok.

Karsı taraf deneme sırasında sure olcmus ama yayınlamıyor degılmı. cunkı senın araban 6.7 yuruyordu. o denemde 8 yurudu varsayalım. dıger rc de senı gecmesıne ragmen 7.5 yurudu dıyelım. senın 6.7 lık suren varken adam cıkıp dermı ben 7.5 yurudum dıye. 7.5 degılde 6.5 yuruseydı o da yayınlardı sureyı en hızlı dbn bende dıye.

ıkınızınde suresı yavas cıktı sunkı ıkınızde aynı dış etkenlere maruz kalarak sure aldınız. benım anlatmak ıstedıgım bu.

Alper_
01-07-2015, 15:13
iki araç yarışıyorsa birisi geçecek..geçene tebrikler :)

serdar_07
01-07-2015, 15:18
iki araç yarışıyorsa birisi geçecek..geçene tebrikler :)

Alper abi senin bu yorumuna bitiyorum valla hiç değişmedi �� bu arada 2 aracada maşşallah alper abininde dediği gibi 2 araba yarışıyorsa biri geçecek :)

RSX
01-07-2015, 15:51
Maşallah iki aracada Allah kaza bela vermesin. Ben iki tarafıda tanımam fakat bence dbn'ye göre konuşmak çok mantıksız geliyor 1 kere alırsın 2.ye aynı süreyi alamayabilirsin iynn dediği gibi rüzgar çok önemli bir faktör. Sonuçta 6.7 yürüyen araç sağlıklı olsaydı o akşamda 6.7 yürüyüp vs'yi geçebilirdi yada arac o haliyle hazır değildi denenmeyebilirdi. Aldığın sonucun devamlılığı yoksa o iş iş değildir bu sadece araba ve yarış için değil her alanda genel olarak böyledir.

MertSerhanÖ.
01-07-2015, 16:02
Sınıfının en hızlı 2 aracı denemiş olmuş bitmiş.fpj dev denemesinde kendini gayet kanıtladı ve aynı gecesi dbn'sini koydu.
Dünyanın heryerinde kabul gören dbn'yi burda doğru sayamayız,dbn'le olmaz o işler demek garip.Kimse VS ye yavaş demiyor zaten fakat o gün dbn takılmışsa araca fpj yi geçerken hangi eğimde 100-200 ne çıkarmış yayınlasın görsün herkes.Tekrar deneme sözü alınmış zaten.Fpj bu sefer dbn süresini yapıpta geçilirse tebrik edilir vs olur biter.Fakat 6.8 veya daha yüksek bi dbn ile fpj geçerse hala taht onda demektir.Tekrar denensin görsün,kimse unutmasın ki aynı bayrağın altında temsil ediyoruz ülkemizi.Artık eskisi gibi imkanlarımız falan kısıtlı değil.Çoğu yurtdışı ülkesi araçlarımızı biliyor.lütfen kalp kırılmasın,şakşakcılara izin verilmesin.Umarım bi dahaki deneme adaletli,sorunsuz kazasız belasız gerçekleşir.
Maşallah

mturhat
01-07-2015, 19:26
arkadaşlar tartışma yaratcak durum yok. dosthane bi denemeydi. denedik bitti gitti. bn fpj ile daha önce yine denemiştim ozamanda geçildi. enjktör yoktu doğru hiç bir yerde video yayınlanmadı. sorun çıkmadı. heryerde king iz nerde bu thp ciler diyen sizdiniz. bana bu yarışda deneme teklif eden de sizdinizz. milletin merakını giderelim deneyelim bitsin bu iş diyen de sizdiniz. bizde aracı hazırladık denedik geçtik.
o gece doğru kayış 2 defa koptu. ama 10 defa denesek yine geçecektik.
aracımın satılık olduğunu herkez biliyo. ve su anda ciddi bi pazarlık aşamasındayım kusura bakmayın yarışmayacağım.
ama hali hazırda yaptığım bi rc im daha var. rodajda bitsin hazırlayınca yine deneyelim.

maahmut
01-07-2015, 20:10
Kimse bi yerlerinden uydurmadi deneyelim diye tekrar arayı uzatmadan deneyelim diyen sensin şimdi burda arabam satılmak uzere diyorsun yakana da yapişan yok senin lafina itimat edip burda tekrar deneyelim deniliyor. Lafinin arkasinda durmaman senin tercihin DENEME geceside yazdim kingliginiz tadini cikarin yeni araba cıkardıgın zaman deneriz görürüz hadi yolun acık olsun

krscan
01-07-2015, 20:20
fpj'yi yaptik denedik sureyi koyduk sure alinan videoyu koyduk konu actik deneme talebi icin yani bi araba gectik king ilan etmedik. Bizim king dememizin sebebini az cok tahmin edebilirsin.
Eger araciniza guveniyorsaniz yine yurur yine gecersiniz ama fpj o gece geldigi gibi gelmicek bunu bilin.
Bir defa deneyip biz kingiz demek hos degil.

S.Ucar
01-07-2015, 20:21
Millete 16 g yurtturduğunuz turbo gtx28 in kıçının takılı olduğunu söyleyin ayrıca yarış gecesi turbo basınç kaçırmasın diye wastegate hortumunu çıkardığınızı bi daha basmam demendeki ayrıntı turbo boşaltmadığı için kırılcak pazarlıktaki arkadaşa bunlarıda söyle elinde kalmasın araba...

GökhanK
01-07-2015, 20:24
Hahaahaha ulan insanlar nasıl kıvırtcaklarını şaşırıyorlar yaa böle bişey yok bizmi kopardık kayışınızı bizmi uçurduk tamponunuzu arabanız sağlam kalsaydı deneseydik güzelce bizde tebrik etseydik herkez bi tebrik bekliyo haaa tebrik ederim araba atomlarına ayrılmadan durabildi ama sonuca ulaşılmamış bişey olmamış tebrik bekliyolar tamam arabamızı halledelim tekrar deneriz diyorlar sonra pazarlık aşamasında oluyo sanki 500 dönüm arazi KİNG dediğin polemik yapmaz çık diyenin cümlesinin bitmesini beklemeden çıkar geçer soru işaretlerini ortadan kaldırır bu yapılan kırallık değil soytarılık ........

kimble
01-07-2015, 20:27
yeni dümende bu olmuş... geçilen arabasını satar, anlık geçen geçileceğini anladığında: AMAN BANA DOKUNMAYIN ARABAMI SATIYORUM...

Huseyin0727
01-07-2015, 20:33
FPJ nasıl bir arabaysa maşallah 2dir araba sattırıyor herhal olsun. KING KIM ASLONDA BELLI :)

krscan
01-07-2015, 20:36
Ahaha arabasini satmak isteyen varsa 1 tur denesin fpj ile. Alo araba satma hatti 7/24

Evrim07
01-07-2015, 20:38
Sizi hafife aldık bu doğru arabamizi sokmedik önden bastırdık buda doğru :) tampon demirine kadar soktunuz arabanız kayış kopardı hadi neyse dedik bidaha deneriz diye söz verildi korkmaya gerek yok hafta sonuna kadar delikanlıysaniz sözünü tutup tekrar denersiniz.

mturhat
01-07-2015, 20:39
Kimse bi yerlerinden uydurmadi deneyelim diye tekrar arayı uzatmadan deneyelim diyen sensin şimdi burda arabam satılmak uzere diyorsun yakana da yapişan yok senin lafina itimat edip burda tekrar deneyelim deniliyor. Lafinin arkasinda durmaman senin tercihin DENEME geceside yazdim kingliginiz tadini cikarin yeni araba cıkardıgın zaman deneriz görürüz hadi yolun acık olsun

Eyvallah abi seninde yolun açık olsun

mturhat
01-07-2015, 20:40
fpj'yi yaptik denedik sureyi koyduk sure alinan videoyu koyduk konu actik deneme talebi icin yani bi araba gectik king ilan etmedik. Bizim king dememizin sebebini az cok tahmin edebilirsin.
Eger araciniza guveniyorsaniz yine yurur yine gecersiniz ama fpj o gece geldigi gibi gelmicek bunu bilin.
Bir defa deneyip biz kingiz demek hos degil.
Ahaha napcanız nos mu basacaksınız bu sefer

fthdrn
01-07-2015, 20:41
Antalya bolgesinin konuları hep hareketli maşallah :D

mturhat
01-07-2015, 20:42
Neyin kafasını yaşıyon serkan araç dükkanda elimii dahi değdirmedim. Gel sabah dükkana bakk

Ahmet200sx
01-07-2015, 20:43
yancilar nerde diyenler vardi galiba biz yanci degiliz yanyanayiz. İnsanlar herkesi kendilerin gibi zannediyorlar. En iyisini yapinca herkesin agzina dolaniyoruz. Piyasada yariscak araba kalmicak en sonunda o olcak. ATA MOTORSPORT olarak en iyisi bizde ama ortada yriscak araba yok. :)

OmerRS
01-07-2015, 20:45
Memlekette Mesafe-zaman ve hız-zaman kanunları bambaşka yorumlandığı için ne yapılan roll usulune uygun ne de draglar.

Çok yanlış uygulanıyor şu süre tutma işleri. Kısaca şöyle özetleyeyim, yarışan iki arabada da DBN ölçümü yapıldığını varsayın ve 100 km'de basılıp 200'de bırakılıyor:

A aracı 100-190 arasını 5 saniyede 190-200 arasını da 8 saniyede alıyor.

B aracı 100-190 arasını 8 saniyede 190-200 arasını da 4 saniyede alıyor.

Toplamda: A aracının 100-200 süresi 13 saniye, B aracının ise 12 saniye. Bu durumda A aracı 200 km de bırakıldığında B aracının önünde olacaktır süresi yavaş olmasına rağmen. O yüzden dbn üzerinden tartışmanın bilimsel açıdan bir dayanağı yoktur.

DarkSky

Yol bu sefer denemeye gelip haca yagmurlu diyip camimizi kapatip usul usul kenatdan ilerlicez.

Huseyin0727
O değilde ne fpjymis zamanında nasıl geçtiyse hepsi bi araya toplanmis Yarim yamalak bi yarış olmuş insanlar Söze güvenmiş geri Donmuş şimdi yarış yok King biziz deniliyor benim burda diyebileceğim tek şey ATAMOTORSPORT ailesine ve DRECU ya kocaman maşallah korkulu rüya olmuş

S.Ucar
01-07-2015, 20:46
Neyin kafasını yaşıyon serkan araç dükkanda elimii dahi değdirmedim. Gel sabah dükkana bakk
Dükkana gelmeme gerek yok yarış gecesi bakın diye kendin açtın kaputu

maahmut
01-07-2015, 20:47

Yalan dolani bırak esnaf ol mehmet usta nos kontrolunu yap dedim ben sana senden gelmedi o talep kendi emegine saygı istiyorsun karşı tarafinda emegine saygılı ol

krscan
01-07-2015, 20:47

Usta peugeot ustasisin bunu en son yazacak kisi sensin. Aracta nos olsa nasil yuruyecegini az cok ikimizde tahmin edebiliriz. bu arada dev seni geciyordu senin nos takmadigin ne *****?

Gokalp-M
01-07-2015, 20:49
FPJ nasıl bir arabaysa maşallah 2dir araba sattırıyor herhal olsun. KING KIM ASLONDA BELLI :)
Yılın ibretlik tespiti.ahahahha 😃😃

öncel
01-07-2015, 20:56
Kac kisi arabanin orasina burasina baktiniz.nos olsa bu sekilde bi fark mi olurdu?

mturhat
01-07-2015, 21:06
O gece aracınınız haZır deil ise niye çağırdınız bni.Geçtimmi geçtim. Daha öncede geçmiştim
Siz 60 yaZmışsınız bn 70 e veriyom. Kalın sağlıcakla����

byspeedman
01-07-2015, 21:07
Konu yine nereye gelmis o vs denemseydi ne diyecektiniz o aksam yine ayni seyler yapmayin beyler yapmayin tekrar denemek o gunu degistirirmi kazanan yeni kazanan olur is uzar gider mehmetin ben bu gune kadar yalan dolan uckagit vs yaptigini gormedim ordaki arkadaslarda bilir durduk yere camur atmayin.
Sekan sen yapma bu arada boyle bari

Antalyalogy
01-07-2015, 21:20
Mahmut Bey, esnafligi sizden mi ogrenecek Mehmet Usta.?
Onun esnafligi,ile yarisin ne alakasi var?
Adam gecti mi gecti bitti..
Cok merak ediyorsaniz satin alin vs yikendi aranizda bol bol deneyin..
Teneke parcasi icin de kalp kirmayin, bugun mehmet yarin da siz en hizli olursunuz sikinti yok.
Atamotorsport kac adet thp forgedlamis, kac adet thp big turbo projesi yapmis? Simdi thp master oldular.
Ozgunun emegine her zaman saygimiz var Turkiyenin en iyi tuneri ama gercek olan durum ise; thp de master etuners dir dunya capinda.
Su an gundem tho motorlar yariz asd motor cikar ilgi ona kayar, s.ktir edin takilmayin bu kadar. Kimse altindaki arabayi sonsuza kadar kullanmiyacak

ali kulup
01-07-2015, 21:23
Dev le denerken hiç vites kaçırma geç basma muhabbetleri yokdu n.oldu şimdi geçirdiler dıe başladı yok geç bastım yok vites kaçırdım geç bastıysan niye devam ediyosun dbn le iş olacaksa yarışmaya gerek yokdu ozaman teker teker dbn alınsaydı ozaman boş muhabbetlere gerek yok adam yarısdı geçti on numara ıscılıgıyle ustalıgıyla iş yapan bi esnaf için boş konuşmayın kendınızını kandırmayın dev le yapılan denemeden sonra adam söyledi atasını yaparım istersem dedi yaptı ve geçti eline sağlık mehmt abi her zamanki gibi thp King vs RC

vtechasan
01-07-2015, 21:27
Mahmut Bey, esnafligi sizden mi ogrenecek Mehmet Usta.?
Onun esnafligi,ile yarisin ne alakasi var?
Adam gecti mi gecti bitti..
Cok merak ediyorsaniz satin alin vs yikendi aranizda bol bol deneyin..
Teneke parcasi icin de kalp kirmayin, bugun mehmet yarin da siz en hizli olursunuz sikinti yok.
Atamotorsport kac adet thp forgedlamis, kac adet thp big turbo projesi yapmis? Simdi thp master oldular.
Ozgunun emegine her zaman saygimiz var Turkiyenin en iyi tuneri ama gercek olan durum ise; thp de master etuners dir dunya capinda.
Su an gundem tho motorlar yariz asd motor cikar ilgi ona kayar, s.ktir edin takilmayin bu kadar. Kimse altindaki arabayi sonsuza kadar kullanmiyacak

Kaç tane yapmış diyorsun hatırlatırım ben makina mühendisiyim çalıştığım 4 zamanlı motorlar ile ilgili tübitak projeleri Mehmet ustayıda aşar stellosuda aşar thp ile bilmediğiniz varsa özelden anlatayım

Doqan
01-07-2015, 21:35
Artık rollingler 1 denemeylemi oluyor ? Sadece 1 kere geçince mi king olunuyor ? Eski köye yeni adetler. :)

maahmut
01-07-2015, 21:39
Ozgur bey gerekli cvp hasan vermis benim yorum yapmama gerek yok.

Ama su var antalya da sayılı araba var mehmet usta da başta dostane denilen denemeyi şimdi gecti bitti işine donduruyor ustune bir de nos mu basacaginiz diyor ben o lafina takildim ogun akşam siz varmıydınız yokmuydunuz bilmiyorum ama usta nin lafina itimat edip dondum gittim dener denemez yine diyorum ama zevkine her zmn deneriz ben gecilmisim gecmisim muhabbeti yapmadim herkesin emegi zamani parasini bagliyor. Biz yine diyoruz bu konunun uzamasinin tek sebebi tekrar deneriz demesi ustanin. Tekrar gectigi bir araba ile nden denemek istemez bir daha insan bana bunu acıklayın başkada yazacak bisey yok.

Dediginiz gibi teneke parcalari icin kimse kalp kırmasin lafinin arkasinda da dursun

dragon07
01-07-2015, 21:43
Artık rollingler 1 denemeylemi oluyor ? Sadece 1 kere geçince mi king olunuyor ? Eski köye yeni adetler. :)

bütün atamotorsporları aynı yerde valla süperr birlik beraberlik iyi beyler :D

fakat adam geçti işte uzatmayın Patronunuz OZ^'da yazdı yani ,bizde yangın cıkarken söndürdük fpj yi başımıza dert ettik yanıp kül olsaydı daha mı iyiydi kayıstır kopar tampondur sökülür araba hızlı yani 7900 dönüyo vtec gibi bi nevi :D

TAHİR SARIBAŞ
01-07-2015, 21:45
Siz Dev ile 1 defa denediniz king oldunuz VS 2 defa sizle deneyip KİNG oldu,bu kadar basit ;)

byspeedman
01-07-2015, 21:48
Kendinin ne oldugunu burgulayan aslinda hic biseydir birak ona yaptigin projeleri inceleyenler karar versin sen degil bizde muhendisiz ne olcak matematikmi yapicaz isin sonuna bakmak lazim ekmegi ekmekciye ustunede bi ekmek

ErK_aY
01-07-2015, 21:51
Kaç tane yapmış diyorsun hatırlatırım ben makina mühendisiyim çalıştığım 4 zamanlı motorlar ile ilgili tübitak projeleri Mehmet ustayıda aşar stellosuda aşar thp ile bilmediğiniz varsa özelden anlatayım
Hasan. Gorende 4 zamanli motoru sen icat etmis thp motoru sen projeledin sanacak oyle bir yazmissinki ��

Su konuya bi aciklik getirelim 8 senedirde thp kullaniyorum. Mehmet turhatlada aram cok iyidir. Mahmut abiylede olsun gokturklede olsun bi sorunum olmadi olamazda. İstanbul turunuzdada Dr.ecu da yaninizdaydim. Merak ettim FPJ yi hem tanisma hemde gorme imkanina sahip oldum. Hasan saolsun ajan yapti bizi. �� ogunki surenizi bnde biliyorum. Duydunuznu kulaginiza geldimi bi cit???
Simdi atamotorspor bu araci dbn sure icinmi yapti. Yoksa rollde yarismak icinmi.
Dbn sure yapmak icinse fpj kingimiz olsun. Yaris roll yapmak icinse vs kingimiz olsun. ��

TAHİR SARIBAŞ
01-07-2015, 22:00
Millete 16 g yurtturduğunuz turbo gtx28 in kıçının takılı olduğunu söyleyin ayrıca yarış gecesi turbo basınç kaçırmasın diye wastegate hortumunu çıkardığınızı bi daha basmam demendeki ayrıntı turbo boşaltmadığı için kırılcak pazarlıktaki arkadaşa bunlarıda söyle elinde kalmasın araba...
Şuna ne güldüm ya,wastgate hortumunu çıkartmışız :)

Ilk sayfadaki 3. Fotoya bak Nos Kontrolü yaparken Çekilen hortum takılı birazcık o güzel Kafanı yorsan neden çıktığını bulacaksın ama,Aklın fesatlığa çalışıyor o Yüzden göremiyorsun

kimble
01-07-2015, 22:00
Tek atimlikmiŞ!!! Sİzİn tÜm kaldirdiklariniz, bu Şekİlde tek atimda İnİp kalkmiyorsa sikinti bÜyÜk agalar...

ErK_aY
01-07-2015, 22:01
Birde kimse kimsenin esnafligini sorgulamasin. Esnfligini sorguladiginiz adamin dukkanina illaki ayak atmissinizdir illaki isiniz olmustur.

GOKTAN
01-07-2015, 22:02
Siz Dev ile 1 defa denediniz king oldunuz VS 2 defa sizle deneyip KİNG oldu,bu kadar basit ;)

Tamda ben yazacaktim ayni seyi. Ha bu arada mehmetin esnafligina kimseye laf ettirmem thp konusunda bu adama tr nin baska baska sehirlerinden hergun sayisiz telefon geliyorsa bi durucaksin.muhendis olmaya gerek yok.takilirsaniz siz yine mehmeti arayin.o yine tum ictenligiyle size yardimci olur.2 teneke parcasi icin bunca konusmaya gerek yok.dostca denendi bitti.

KCANN_220
01-07-2015, 22:08
Su bos konuslari birakalim bos muhabbetleride agzi olan konusuor isli issiz abi aracimiz haftasonuna hazir olucak yaristirmak isterseniz buyrun hodri meydan 10 kere daha gecermis bi kere daha gecsin izleyelim bizde gecsin tebrik etmessemde adam degilim ama sizde sozunuzde durun bu son postum herkez kendine yakisani yapicak bizde izliycez haydi eywallah.

RSX
01-07-2015, 22:09
Sure alirken nos basilabilir mi ?

Doqan
01-07-2015, 22:12

Evet usta 1 kere denedik ama geçtiğimiz zaman tekrar çağırırlarsa gelmiyecez yada birdaha denemiyecez arabamız satılık demedik.Çağırmadılar birdahada yarışılmadı :) bilmem farkı anlatabildim mi.Eğerki kingsiniz arabanız gidiypr güveniyorsunuz 2. Bir deneme daha yapılır :)

byspeedman
01-07-2015, 22:20
Simdi ne olacak fjp gecince bidahami deniycekler mahalli drag hesabi ����������

Doqan
01-07-2015, 22:25
Burada az böyle işler.Siz naparsınız ?

byspeedman
01-07-2015, 22:36
Burada az böyle işler.Siz naparsınız ?

Senin dedigin gibi dragta yapiyoruz rollde tek atiş sniper hesabi kanasli cezmi gibi

Doqan
01-07-2015, 22:38
Yaw he he ...

öncel
01-07-2015, 22:53
Sokun gtx i takin bi td05 birde oyle deniyelim.gtx le olmadi belki keramet td05 te dir����

Doqan
01-07-2015, 23:00
Bize gerek yok.Setup belli.Siz önce bi kopmayan kayış takın 2. 3. Sefer bile gazlasınız bari.Turbo sizinki gibi dışı td05 içi çakma gtx değil.Neyse o bizde

byspeedman
01-07-2015, 23:00
Guzel laf hehe sıkışınca hehe kime hehe belli olmuş temizinden

Doqan
01-07-2015, 23:04
Yav ekrem hadi ya 1 tane rollun yol birşeyin yok boş boş konuşuyorsun.Git arabanı cilala parlat foto çek

öncel
01-07-2015, 23:04
araba gucluya taktigimiz kayis kopuyo:))

Doqan
01-07-2015, 23:09
Kalite kullanın biraz hani td05 dışı içi çakma gtx olmasın.tamponu iyi takın.Hani başka denemeye olurda gelirseniz bagaj kapı falan fırlamasın.

Evrim07
01-07-2015, 23:09
araba gucluya taktigimiz kayis kopuyo:))

tamam madem o kadar güçlü söz verildiği gibi tekrar denensin :)

öncel
01-07-2015, 23:13
Hee hee dogan hee hee

byspeedman
01-07-2015, 23:15
Senin cok var yolla seyredelim reklam pesindemiyiz al roll videosu seyret diyeyim dogan bikere kazara thp binmissin yaz ciz hem cilalariz hem gazlariz kime ne gecmise bakarsan gorursun bunlarimi anlatayim

Doqan
01-07-2015, 23:19
Herşeyiniz taklit yazılarınız bile taklit biraz kafa yorun yeniiliklere :) Yeni arabanıza mnifold external wg yapıyorsunuz ya takıldıgınız biyer olursa sorun..Hadi kal sağlıcakla...

byspeedman
01-07-2015, 23:19
Dogan mehmete soyledim sabah git dukkana merakini gidersin td 05 mi gtx mi sokucek senin icin kafan takilmasin hani

vtechasan
01-07-2015, 23:21
Karşısındakinin kim olduğunu bilmeden sanki master oldun diyen David guetta mı çok boş konuluyorsun esp fişini çekte 2 gazla gel hadi

byspeedman
Herşeyiniz taklit yazılarınız bile taklit biraz kafa yorun yeniiliklere :) Yeni arabanıza mnifold external wg yapıyorsunuz ya takıldıgınız biyer olursa sorun..Hadi kal sağlıcakla...

Niye senmi icat ettin onu?

öncel
Dogan gitmez.

vtechasan
01-07-2015, 23:23
Ayrıca doğan big turbo özgürün denemeye korktuğu poloları stock turbo RC ile geçeli tam bir 1 sene olmuş

ali kulup
01-07-2015, 23:26
Yenilen pehlivan misali.....

vtechasan
01-07-2015, 23:29
Artık yazmayacağım son sözüm

Big turbo ve stock turbo her türlü thp ile her isteyenle bu hafta deneriz hodri meydan

Hadi görüşürüz

byspeedman
01-07-2015, 23:33
Konu nerden nereya geldi paplo picasso

ali kulup
01-07-2015, 23:33
Kafa burun bile gidilmemiş bariz fark var arada denemeye gerek yok dbn de de ne çıkacağı videodan belli zaten

ErK_aY
01-07-2015, 23:35
Artık yazmayacağım son sözüm

Big turbo ve stock turbo her türlü thp ile her isteyenle bu hafta deneriz hodri meydan

Hadi görüşürüz
hasan antalyaya geldigimde stock turbo rc & ds3 thp olsun stage 3 olsun hıc farketmezzz.... FB Rc ıle ben denemeye hazırım tamammı :)

Göktürkm
01-07-2015, 23:38
Çok iyi olur erkay antalyada stock turbolu araba bulamıyordum gelde benim ds3 le bi deneyelim .

ErK_aY
01-07-2015, 23:43
Çok iyi olur erkay antalyada stock turbolu araba bulamıyordum gelde benim ds3 le bi deneyelim .

Sabaha kadar deneriz �� sen tamam diyene kadar ��

Göktürkm
01-07-2015, 23:45
Bu arada yarış sonrası mehmet usta deneyelim arayı uzatmayalım demişti şimdi denemiycem demekle çok ayıp etti. Bide 10 kere denesek 10 undada geçemezdiniz mehmet usta allahtan fpj nin içindeki kamera duştu yoksa kaç kere ondeyken bıraktığımı gorurdunuz iyi niyetli geldik iyi niyetli ayrıldık ama yakışmadı abi bu sana.

maahmut
01-07-2015, 23:47
Sabaha kadar deneriz �� sen tamam diyene kadar ��

Keske ustaniz da dese bu lafi Erkay helal olsun.

Göktürkm
01-07-2015, 23:51
Mahmut abi evc yi 1.5 te unuttuğum için kusura bakma.

ErK_aY
02-07-2015, 00:04
Keske ustaniz da dese bu lafi Erkay helal olsun.

Ben arac sahibiyim abi. Karsimdaki aracin ruhsati deniyecegim adamin ustuneyse denerim sabaha kadar. Yok degilse baska kapiya derim. Boylede huyum var.

Göktürkm
02-07-2015, 00:08
Guzel bi huy edinmişsin bunu soylemen nerden icab etti anlamadım ama ?

ErK_aY
02-07-2015, 00:12
Sonra mevzular boyle uzayip gidiyor iste. Art niyet arama gokturk. ��

GökhanK
02-07-2015, 00:16
Guzel bi huy edinmişsin bunu soylemen nerden icab etti anlamadım ama ?

Kanka şimdi atarlandıya az önce stoc turbo stage 3 falan diye şimdi kendi arabanla geçtikten sonra bide fpj ile combo yapma demeye getiriyo işte klasik yunan mitolojisi önce atar sonra töte batar

ErK_aY
02-07-2015, 00:28
Kanka şimdi atarlandıya az önce stoc turbo stage 3 falan diye şimdi kendi arabanla geçtikten sonra bide fpj ile combo yapma demeye getiriyo işte klasik yunan mitolojisi önce atar sonra töte batar
Gokhan atarlanmak nedir ya? Yazan kim teklif eden kim. Bnde var diyorum denerim. Sen niye atladin onu cozemedim. elhamdulilah muslumanim. Yunan mitoloji filan ??? Benim aracim oyle yada boyle antalyaya gelecek dostum denerim. Herkez kendi arabasinin direksiyonuna gecer dener. Benim gibi. Konu uzatmanin anlami yok. Herkes allaha emanet olsun. Bundan sonra yazacak varsa bnle ilgili ozelden ulassin numarasini yazsin konusuruz. Ok.

gokayy
02-07-2015, 00:54
Her iki aracada sahibinede maşallah ikiside THP'nin TR canavarları amma ve lakinki konuya tek yorumum..
http://www.sorgunpostasi.com/wp-content/uploads/k%C3%84%C2%B1rkp%C3%84%C2%B1nar-g%C3%83%C2%BCre%C3%85%C5%B8leri.jpg

G.Ü.R.A.Y
02-07-2015, 04:16
Maşallah deneyen araçlara, emeklerinize sağlık....

Oz`
02-07-2015, 08:43
efe be Ancak elinkiyle takılırsın dicem kavga cıkıcak yeniden deneriz dediniz peki dedik sesimi cıkarıp tek kelime yazmadım helal olsundan baska ama biraz daha saygı göster işin ucu saçma salak yerlere gitmesin araba denemesinden baska

yunana helal olsun Madem dier araba okadar hızlı biz diyoruzki arıza var düzeltiyoruz yeniden deneriz ISTEDİĞİNİZ zaman burda yırtınmanın manasını ben anlıyorum biraz içte uhte var her araba kendince hızlıdır peki 1 keremi basıldı ? dier videolarıda görmek mümkünmü 3kerebasmışssınız v,tesler geçmemiş kayışınız kopmuş ot *** sik sok olmuş yarışın bahanesi olmaz hep o vitesler geçmez hep bahane vardır ama winner his winner tebrik ederiz dedik sustuk

işte araba mekanik spor her zaman bişiyler olabilir 1 videoda öndesiniz die geçtinizmi ? size göre öyle ise evet aama söylebişiy var yalan makinası var sizin sewmediğiniz sey :) ozaman siz 6.5 6.4 felan yapıosunuz bi alim ben dbn i görelim kim nekadar hızlı

Reklamın peşindesin anlıyorum hazmedememe var anlıyorum şimdi sen bua cvevap olarak HAHAHA inanamışssın Sen ölesin kendi kendine triplere girmişssin felan diceksiniz şimdiden sölüyorum amacım polmik deil

Yeniden isterseniz denemek okey bekliyoruz yok lazım deil diosanız okey ozaman birda DBN patylatında keyfimiz yerine gelsin bükemediğimiz bileği öpelim :)

ama söylüyorum mekanik spor geçersin geçilirsin yapıcak bişiy yok :)

mikelazi
02-07-2015, 09:39
her iki araçada tebrikler.izlemesi zevkli video olmuş.

Arenimo
02-07-2015, 09:53
http://i720.photobucket.com/albums/ww207/Arenno/B73EA84C-8C02-4F39-B542-9B41C3C1FC52_zpsxjhkgrsi.jpg (http://s720.photobucket.com/user/Arenno/media/B73EA84C-8C02-4F39-B542-9B41C3C1FC52_zpsxjhkgrsi.jpg.html)

Deneyen tüm araçlara maşallah , bu deneme işlerinin dosthane arkadaş arasında olanı yok çok yakın arkadaşınsa zaten teche konu açmazsın onu öncelikte tek kalemde geçelim ,

Özgün ne güzel yazmış üstüne yazmak boş yarışın bahanesi olmaz geçti bitti tebrik ediceksin aracını hazırlayıp çıkacaksın ,

bu asıl en boş muhabbet yok senin turbon tf05 16 g götü 28 SANA ne ? isterse 35 takar ya yarış lan bu , hadi nos 2 tarafta basılmasını istemiyor ama insanlara sen şu turboyu takma bu intercooler ı takma diyebilir misin hayır bu lüx size nerden geliyo hortumunu sokmuş arabanın arkadaş sökülmediğini idda ediyor ve resmide var , velev ki söktü ? , sana kimse sökme dedi mi adam arabasını riske ediyor geçmek için o yüzden saçma sapan boş muhabbet yapmayın yurt dışında kimse kaput açmıyor setup söylemiyor ve gerçekten 2. yi zor deniyor şimdi burada başlarlar yazmaya ,

ama biz dostuz dostane deniyoruz Türkiye'de denemeler dosthane bu mu dosthane ?

Dosthane deneme biz arkadaş arasında dener video çekmez stresimizi atar eve döneriz o da çok çok yakın arkadaş olucaz da deniycez yoksa bu güne kadar kimle yan yana geldiysem dostça denemedim geçmek için denedim bu yüzden burada siz sabaha kadar konuşsanız boş adam geçmiş tebrik etmek gerek , tekrar dener mi ? , orası da araç sahibine kalır ,

İnsanların ticaretlerini ustalıklarını vs roll ile sınıflandırmak da ekol bir haereket olmuş siz araba denemeyin yaramıyo bence arkadaşlar ,

tekrar denemeye yüzünüz olsun Antalya ufak yer kutuplaştırmayın durduk yere kendinizi Kalın sağlıcakla

Arenimo
02-07-2015, 09:59
Dip not. adama tamponun kopmazsa kayışın kopmazsa vs diye dalga geçmişsiniz mekanik olaylar bunlar yarın öbür gün senin araban yatak sarsa ne olucak ? insanlar F1 de yarışı kıl payı hatta şampyonluğu mekanik aksaklıklarla kaçırıyorlarken böyle yazmanız da komik yapmayın etmeyin beyler :D

dragon07
02-07-2015, 10:05
elinki lafları yakısıyomu sana ben kendi vasıtalarımla yeterince tarlaları patoz ettim :)
fpj nin sahibi başka süreni başka ustası başka arkadasları başka yazılımcıları başka hepsi yazıyo fazlasıyla biz bikere mehmet usta çatlattı dedik zoruna gitti bazılarının.

sen bizim ayarımızı çok iyi biliyosun tatlı tatlı konusuyruz sende çok güzel hoşgürülü yazıyosun ara bulucu vs tebrik ediyosun
ben yunanlıyı tanımam etmem görmem banane yunandan ben kimin geçtigine bakıyorum. stelios benm umrumda degil yani sen daha degerlisin bnm gözümde

dbn olayına gelince dbnyi bizde kabul ediyoruz bizde ölçüyoruz ama dbn ile yarıs yapmıyoruz, yarıs bu senin degiminle birinin kakası gelir digerinin çişi öbürününde pedi kayar winner is winner
sizinkiler çok güvenmişti kendilerine geçicez diye dbn den kontrol edemeden yola çıktılar geçilince arıza oldugunu fark ettiler ama artık çok geç :))
bizim dbn miz 12sn bro siz dbn' mevzuatına göre hızlısınız,bizim mehmet ustada sizden yolda hızlı :)

ne reklam peşinde olcam ihtiyacım mı var böyle fason işlere. mehmet turhatla telefonla gün içinde görüşüyoruz şuanda ufukta deneme yok olunca haber veirirz,bu denemeyi dr ecu tayfası istemişti bizden şartları onlar belirlediler şimdi bırakında tadını çıkartsın :)

temmuz06
02-07-2015, 18:20
herkesin egosundan kimse videonun tadını çıkaramamış, iki aracada maşşallah :)

grkm
02-07-2015, 23:59
Hazır ateş sönmüşken yeniden alevlendirmek istemiyorum ama özellikle ikinci videodan gördüğüm farkın art(a)madığı.

Yani bu tip güçlü önden çeker araçta geç gelen basınç yada geç reaksiyon bile patinajla birlikte ciddi bir fark açmaya sebep olur. Özellikle araçlar hızlandıkça aynadaki farka kilitlendim, ne açıldı ne kapandı. Buna geçmek demeyin bence. Tekrarı olsa belki sonuçlar farklı olabilirdi, belki de olmazdı bilinmez ama farkın açılmadığı denemeleri geçmek olarak nitelendirmek yanlış.

temmuz06
03-07-2015, 01:00
Hazır ateş sönmüşken yeniden alevlendirmek istemiyorum ama özellikle ikinci videodan gördüğüm farkın art(a)madığı.

Yani bu tip güçlü önden çeker araçta geç gelen basınç yada geç reaksiyon bile patinajla birlikte ciddi bir fark açmaya sebep olur. Özellikle araçlar hızlandıkça aynadaki farka kilitlendim, ne açıldı ne kapandı. Buna geçmek demeyin bence. Tekrarı olsa belki sonuçlar farklı olabilirdi, belki de olmazdı bilinmez ama farkın açılmadığı denemeleri geçmek olarak nitelendirmek yanlış.

Geçmek için kaç kilometre lazım sana? geçn geçmiştir geçtiğinde iş bitmiştir.

temmuz06
03-07-2015, 01:10
geçenlerde arkadaşımın stok tt ile benim içimden geçti şanzımanım arıza yaptığı için( araba a5 coupe 2.0 tfsi s-tronic abt yazılım s5 turbo vs). abi geçtimmi dedi tabiki geçtin dedim( adam resmen tren yaptı:) şanzımanı yaptırınca yürüyelimmi dedim benim specleri duymuş, ben geçtiğim araba ile tekrar yürümem abi dedi ikimizde güldük :)

Sonuç adam geçtimi? elbette geçti. normalde geçebilirmi imkansız! ama neyse o işte.

E.Güleç
03-07-2015, 01:15
Araclara masallah thp ler arasinda iki aracta cok iyi ciddi emek var ikisindede bu belli

Ancak dbn olayini anlamadim madem dbn ler konusucak roll e neden cikiliyor? Madem roll yapildi neden dbn ler konusuluyor :) her iki tarafla da herhangi bir samimiyetim yok onu gectim tanisikligim bile yok tamamen sahsi gorusumdur.

Mekanik ariza olabilir sofor hatasi olabilir tatminkarlik yok ise bir daha ayni kosullarda denenir sonuc izlenir NET.

temmuz06
03-07-2015, 01:23
Bende tanıyorum araçları ve sahiplerini fakat bu iş zevk işi hem emek hem maddiyat konuşuyor bu zevkte. adam geçmiş o veya bu şekilde kime ne geçmişmi geçmiş geçince bitmiş alevde sönmüş gerek yok tekrarına. ben yırmı binlira harcadım 20 yaşında boş tt ile içimden geçti çiğerlerimde hissettim resmen :) ama zevk işte yaşadık ve güldüm olgun olmak lazım zevkin tadını çıkarmak için.

özcan07
03-07-2015, 03:15
Araclara masallah thp ler arasinda iki aracta cok iyi ciddi emek var ikisindede bu belli

Ancak dbn olayini anlamadim madem dbn ler konusucak roll e neden cikiliyor? Madem roll yapildi neden dbn ler konusuluyor :) her iki tarafla da herhangi bir samimiyetim yok onu gectim tanisikligim bile yok tamamen sahsi gorusumdur.

Mekanik ariza olabilir sofor hatasi olabilir tatminkarlik yok ise bir daha ayni kosullarda denenir sonuc izlenir NET.

En mantıklı yorum bu olsa gerek

grkm
03-07-2015, 03:41
Geçmek için kaç kilometre lazım sana? geçn geçmiştir geçtiğinde iş bitmiştir.

Bu mantıklı bayağı yol kat edersiniz bence.

canozgur106
03-07-2015, 05:48
İki aracada maşAllah ciddi emek zaman ve para harcanmış..Mehmet usta kişiliğiyle insalığıyla yardımseverliğiyle kıymetli biridir kendisine saygı duyulmalı..

AEAlmas
03-07-2015, 17:57
Maşallah deneyen araclara 1 deneme daha olur netleşir durum ama o turbo ile bu iş vs icin gercekten ciddi iyi

SDR_07
04-07-2015, 09:48
2 kesici 3 kesici mehmet usta vitesler angara üzeri çok daha gideri var

ERDINC-VTI07
04-07-2015, 09:53
iki aracıda araç sahıplerinıde emeklerınden dolayı tebrık ederim... mehmet turhatı özellikle tebrık ediyorum dev rc, fpj rc ve vs rc nın alt yapı mimarıdır kendısı... BENIM İZLENIMIM YAKLAŞIK BU ARABALAR 2 YILDIR SORUNSUZ GAZLIYORSA EMEĞİN ÇOĞU MEHMET TURHATINDIR... TEBRİKLER...

Görkem
04-07-2015, 14:05
kimin geçtiğinden çok iki araçta güzel hazırlanmış çok emek olan arabalar,,ikisinede maaşallah,,,önde olan arkadaşımızada tebrikler tabiki,,,

konu ile biraz alakalı belki biraz uzak olarakta Ömerin bu yorumunuda tebrik ediyorum bir türlü anlatamadığım bir mevzuya tercüman olmuş ;)

Memlekette Mesafe-zaman ve hız-zaman kanunları bambaşka yorumlandığı için ne yapılan roll usulune uygun ne de draglar.

Çok yanlış uygulanıyor şu süre tutma işleri. Kısaca şöyle özetleyeyim, yarışan iki arabada da DBN ölçümü yapıldığını varsayın ve 100 km'de basılıp 200'de bırakılıyor:

A aracı 100-190 arasını 5 saniyede 190-200 arasını da 8 saniyede alıyor.

B aracı 100-190 arasını 8 saniyede 190-200 arasını da 4 saniyede alıyor.

Toplamda: A aracının 100-200 süresi 13 saniye, B aracının ise 12 saniye. Bu durumda A aracı 200 km de bırakıldığında B aracının önünde olacaktır süresi yavaş olmasına rağmen. O yüzden dbn üzerinden tartışmanın bilimsel açıdan bir dayanağı yoktur.

ERDINC-VTI07
04-07-2015, 16:40
Fpj nin ŞÖfÖrÜ kimse onuda tebrik edİyorum... Breakboost'un hakkini vermİŞ balatalardan dİsklerden alev atiyorr :) :)

s7158
04-07-2015, 16:53
Güzel tespit :icon_tup:
Tebrik ederim. :D

SDR_07
06-07-2015, 08:14
iki aracıda araç sahıplerinıde emeklerınden dolayı tebrık ederim... mehmet turhatı özellikle tebrık ediyorum dev rc, fpj rc ve vs rc nın alt yapı mimarıdır kendısı... BENIM İZLENIMIM YAKLAŞIK BU ARABALAR 2 YILDIR SORUNSUZ GAZLIYORSA EMEĞİN ÇOĞU MEHMET TURHATINDIR... TEBRİKLER...

ERDİNÇ abi katılıyorum sana mehmet usta hergün yeni birşeyler katarak çok güçlü thp ler yapacak ilerleyen günlerde görecegiz

mturhat
06-07-2015, 18:53
herkeze ayrı ayrı teşekkürler