PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İstanbul'dan Adana / Osmaniye

63owen63
01-07-2015, 15:35
02.07.2015 Perşembe günü (yarın) akşam üzeri ya da iftardan sonra (henüz karar vermedim) gece bir vakitte İstanbul'dan Osmaniye'ye gidecegim İsot Poloyla, güzergah üzeri yolculuk durumu olan ya da taşınabilir bir eşyası olan varsa eşyayı alabilir,kişiyi misafir edebilirim. Sahur dışında uzun mola vermeyi düşünmüyorum.

Güzergah : İstanbul, bolu, gölbaşı, aksaray, adana, osmaniye şeklinde.

Son günlerde bu rota üzeri seyehat etmiş olan varsa, radar ve yol üzerinde ki güncel bir degişiklikle ilgili tavsiye de makbuldür :)

Berat
01-07-2015, 15:44
Abi radar adana osmaniye arası çoğu zaman oluyor dikkat etmende fayda var farklı yerlere konuluyor sürekli durduğu bir yer denk gelmedim ben daha. Ayrıca abi adanada kazım büfede kesinlikle muzlu süt iç şiddetle tavsiye ediyorum.

MK8800
01-07-2015, 15:46
Gecen hafta Mersinden Istanbula geldim , Aksaray'da ben gelirken universite karsisinda istanbul istikameti universite giris yoluna saklanmis radar araci vardi bi orada yedim , harici olarak da ankaradan ciktiktan 25 km sonra yine gezici radar araci vardi sanirim onda bi ceza uygulamasi olmadi ama emin degilim dikkatli olmakta fayda var . Yolda herhangi bir sikinti veya calisma yoktu ben gelirken .

Burak K.
01-07-2015, 15:53
Abi geçen hafta Antepten Bursaya geldim Adana-Aksaray arasında bolca radar vardı gece 2 civarı. Dikkatli olmakta fayda var. Allah yolunu açık etsin kazasız belasız inşallah.

RSX
01-07-2015, 16:03
Hayırlı yolculuklar, 110 geçmessen hiçbir yerde rahat yok :D

63owen63
01-07-2015, 16:29
Abi radar adana osmaniye arası çoğu zaman oluyor dikkat etmende fayda var farklı yerlere konuluyor sürekli durduğu bir yer denk gelmedim ben daha. Ayrıca abi adanada kazım büfede kesinlikle muzlu süt iç şiddetle tavsiye ediyorum.

Adana - osmaniye fiks menü.. Normal yoldan gitsen ceyhan'a otobandan gitsen, gişelere kuruyolar , o yolda gündüz sıkıntı çok:)

Gecen hafta Mersinden Istanbula geldim , Aksaray'da ben gelirken universite karsisinda istanbul istikameti universite giris yoluna saklanmis radar araci vardi bi orada yedim , harici olarak da ankaradan ciktiktan 25 km sonra yine gezici radar araci vardi sanirim onda bi ceza uygulamasi olmadi ama emin degilim dikkatli olmakta fayda var . Yolda herhangi bir sikinti veya calisma yoktu ben gelirken .

Şereflikoçhisar ya da gölbaşı civarı olabilir , Aksaray da kaçla yedin ? Orada ki hız limiti 90 mı ?

Abi geçen hafta Antepten Bursaya geldim Adana-Aksaray arasında bolca radar vardı gece 2 civarı. Dikkatli olmakta fayda var. Allah yolunu açık etsin kazasız belasız inşallah.

Adana- Aksaray arası derken ? otobanda mı yoksa eski pozantı yolunda mı ? Gece radarı uygulaması bu kadar yaygınlaştı mı ya :)

Hayırlı yolculuklar, 110 geçmessen hiçbir yerde rahat yok :D

Genelde limitlerde geliyorum ama bilmekte fayda var, :)

CaNeR44
01-07-2015, 16:31
2 hafta önce adanadan geldim akşam üstü çıkmıştım yoluna göre bastım radar yoktu yakalanmadım zannedersem ama gelene kadar sağanak yağmur vardı bununda etkisi olabilir

levent
01-07-2015, 16:38
bro öncelikle iyi yolculuklar,

gündüzden fırsat olursa 1-2 saat en az kestirip bi 30 dk ayıldıktan sonra öyle çık yola, ve sahura kadar alabildiğin mesafeyi al derim yol-radar şartları çerçevesinde, Güneş doğarken Pozantı'yı tırmanmaya başlasan ideal olur gibi geldi bana. Ve cam açık git temiz hava dönsün içerde mümkün olduğunca yine.

prodorian
01-07-2015, 17:03
Ah ben de hafta sonu mersine gideceğim araç almaya vallaha denk gelseydik süper olurdu. kısmet değilmiş. bende pazartesi günü döneceğim detayları senden alırım...

SekoLive
01-07-2015, 18:15
adanada olacaksan 9-10 adanadaym görüselm :)

Mehmetmert
01-07-2015, 18:22
Gölbaşında oluyor
Şereflikoşhisar girişine koyuyorlar
Aksaraya 5-10km kala koyuyorlar
Aksaray-Niğde arası hiç denk gelmedim,heleki niğde otabanına bağlanana kadar hiç rast gelmedi
Niğde-Pozantı arasındaki tünellerde hiç daha denk gelmedim radara
Pozantı otoban çıkışını geçtikten sonra fix koyuyorlar
Pelit dinlenme tesislerinde nadiren oluyor
Adana gişelere gelmeden bazen koyuyorlar
Adana gişelerini geçtiken sonra Kuzey çıkışına gelmeden koyuyorlar.

jr1905
01-07-2015, 18:38
Büyük bir ihtimal Adana-Osmaniye arası radarların yerlerini ezbere biliyorsundur :) ama gece radarı çok sık koymaya başladılar son günlerde. Normal yolda genelde Ceyhan bölge trafiğe gelmeden önce koyuyorlar bölge trafikte de durdurup öpüyorlar. Ters istikamette farları açık araba görüldüğü anda frenlemekte fayda var.

alihan_27
01-07-2015, 18:46
Gölbaşında oluyor
Aksaray-Niğde arası hiç denk gelmedim,heleki niğde otabanına bağlanana kadar hiç rast gelmedi
Ek olarak;
Aksaray'dan çıkarken üniversiteye doğru tuanna tesislerinde gece radarı oluyor.
Bu aralar hem pelitten hemen önce yük kontrol noktasında, hemde pelitten hemen sonra koyuyorlar.

Muharrem C.80
01-07-2015, 18:46
Nekadar ordasın arefe günü geliyorum bende 12-13 gün kalıcam kısmetse genelde zorkunda olucam birde mersine geçerim dönmeden

63owen63
01-07-2015, 22:18
bro öncelikle iyi yolculuklar,

gündüzden fırsat olursa 1-2 saat en az kestirip bi 30 dk ayıldıktan sonra öyle çık yola, ve sahura kadar alabildiğin mesafeyi al derim yol-radar şartları çerçevesinde, Güneş doğarken Pozantı'yı tırmanmaya başlasan ideal olur gibi geldi bana. Ve cam açık git temiz hava dönsün içerde mümkün olduğunca yine.

Gündüz ofiste 3-4 saat kestiricem bro, aklımı okumuşssun :) mesai çıkışı yola koyulup iftarı Bolu civarı yapmayı düşündüm :)
sunroof un üst kademe açık gidiyorum arka ucu kalkık şekilde. Sahur a kadar pozantıya yetişirim diyorum ama bakalım duruma.

Ah ben de hafta sonu mersine gideceğim araç almaya vallaha denk gelseydik süper olurdu. kısmet değilmiş. bende pazartesi günü döneceğim detayları senden alırım...

Tabi ki seve seve , ben de normalde haftasonu gidecektim, azıcık aileyi göreyim diye erkene aldım.

adanada olacaksan 9-10 adanadaym görüselm :)

6-14 ü arası Urfa'da olacagım seko'cugum.

Gölbaşında oluyor

Screenshot aldım telefona Mehmet , geneli bildigim yerlerdi e unutmuşum iyi oldu , hala aynı terane demekki :)

Büyük bir ihtimal Adana-Osmaniye arası radarların yerlerini ezbere biliyorsundur :) ama gece radarı çok sık koymaya başladılar son günlerde. Normal yolda genelde Ceyhan bölge trafiğe gelmeden önce koyuyorlar bölge trafikte de durdurup öpüyorlar. Ters istikamette farları açık araba görüldüğü anda frenlemekte fayda var.

Adana - Osmaniye arasını her Osmaniyeli gibi biliyorum ezbere, gece radarına dikkat etmeme gerek kalmayacak, sabaha karşı gelicem cünkü , Adana merkeze girmem, full otobandan inerim, toprakkale çıkışından çıkacagım eve daha yakın :)

Ek olarak;
Aksaray'dan çıkarken üniversiteye doğru tuanna tesislerinde gece radarı oluyor.
Bu aralar hem pelitten hemen önce yük kontrol noktasında, hemde pelitten hemen sonra koyuyorlar.

Aksaray korkulu rüyamdı, teşekkür ederim , cok iyi oldu bu:)

Nekadar ordasın arefe günü geliyorum bende 12-13 gün kalıcam kısmetse genelde zorkunda olucam birde mersine geçerim dönmeden

Bro pazar urfaya geçicem, iş seyehatindeyim bi nevi. Bakarsın denk geliriz, alolaşalım.