PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kontenjansiz bÖlÜm-puan dÜŞmesİ

Tunc.
01-07-2015, 20:44
Merhaba abilerim kardeşlerim
Geçen sene açık öğretimden kontenjansız bölümden (Sağlık Kurum. İşl.) tercih yaptım. Kontenjansız bölümden tercih yapınca okul puanı düşmüyo. Bu sene lys açıklandığında okul puanımın yarı yarı düşmüş olduğunu gördüm. Ösym ile görüştüğümde bu bölümün kontenjanlı olduğunu söylediler. Ancak benimle aynı dönemde, aynı bölümü tercih yapan arkadaşımın puanı düşmemiş olduğunu gördük. Yaklaşık 20 puan gibi bir kaybım var. İtirazımızı yaptık, ancak hala neden böyle olduğuna anlam veremedik. Acaba forumdan daha önce başına gelmiş birisi ya da yol gösterecek birisi var mıdır? Şimdiden herkese teşekkürler.

Tunc.
01-07-2015, 20:45
Başlığında neden bir büyük bir küçük harfle çıktığını anlayamadım bu arada. :)

Tunc.
02-07-2015, 09:58
Yok mudur yardımcı olacak, fikir verebilecek birileri ? :/

63owen63
02-07-2015, 10:07
Ya kontenjansız bölüm olarak geçmiyor ya da yanlışlık vardır. İtiraz'a hazır cevapla dönüyorlar genelde.. Şahsen gidip başvurma imkanın varsa onu zorla derim.

Tunc.
02-07-2015, 10:39
Ya kontenjansız bölüm olarak geçmiyor ya da yanlışlık vardır. İtiraz'a hazır cevapla dönüyorlar genelde.. Şahsen gidip başvurma imkanın varsa onu zorla derim.

Teşeklür ederim cevabınız için. :) Direk ösmye gittik, bir kaç yetkiliyle görüştük. Onlarda pek bişey bilmiyorlar. Kontenjanlı bölüm diyorlar. Bizde tamam kontenjanlıdır eyvallah diyoruz, ama benimle aynı bölümü yazan kişinin neden düşmedi diyoruz cevap yok. Bizde dilekçeyi doldurduk, arkadaşımın sonucuyla benim sonucuda ekledik dilekçeye verdik. Bakalım ne cevap gelicek bekliyoruz. Olumlu sonuç geleceğini sanmıyorum ama yinede denedik şansımızı.