PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 1993-2015 22 Yıldır sönmeyen ateş.

naci
02-07-2015, 08:54
Sizden ricam siyasete kavgaya dönüştürmeyelim. Bu konuyu açmamın sebebi 2 Temmuz 1993 yılında Sivas'ta Madımak Otelinde hayatını kaybeden canları, hatırlamak, hatırlatmak.
Işıklar içinde uyusunlar. Ruhları şad olsun.

Evrenoz
02-07-2015, 08:57
Mekanları cennet olsun..
Katledenlerin, katledenleri savunanların, davanın zaman aşımına uğramasına sebep olanların soyunu rabbim telef etsin..

63owen63
02-07-2015, 09:07
O gün için 2 yıl önce blogumda yazdıgım yazı,okumak isteyenlere..
http://balcanisotfreng.blogspot.com.tr/2013/07/hayirlisi-be-gulum.html

Berkan
02-07-2015, 09:11
Ruhları şad mekanları cennet olsun

altugkocer
02-07-2015, 09:14
Allah mekanlarını cennet eylesin...

ugur///
02-07-2015, 09:21
Mekanları cennet olsun

cagdasi
02-07-2015, 10:18
22 yıldır memleketimi söylemekten utanıyorum.

Masum-u pak Koray'a ve Menekşe'ye, sazından sözünden başka bir şeyi olmayan daha 21'inde Hasret'e, kaleminden sevgi, umut çağlayan yazar-şair Metin Altıok'a, dili her daim barış söyleyen Nesimi Çimen'e, henüz 53 yaşında halk kültürüne binlerce eser bırakmış insan-ı kamil Muhlis Akarsu'ya, soludukları dumanın ciğerlerimi yaktığı 27 cana ve suçsuz günahsız iki otel emekçisine nasıl kıydınız...

Devirleri daim olsun, yattıkları yerler gül gülistan olsun. Sebep olanlara, göz yumanlara, hala yapanları savunanlara LANET olsun.
Yaramız hep kanıyor, yüreğimiz hep kor.

Nameless34
02-07-2015, 10:24
Bir kez daha hatırlamak anmak unutmamak için haberlere sözlüklere bakarken şununla karşılaştım ve bir kez daha anladım ki bugün fırsat geçse aynısını hatta daha büyük bir katliamı bile yaparlar, 22 yılda değişen hiç bir şey yok maalesef.

http://i.hizliresim.com/JY14LB.jpg

alperaslann
02-07-2015, 16:37
Mekanları cennet olsun.

miNNic
02-07-2015, 16:48
Halen haklı bir gerekçeleri olduğunu savunan insanlar gördükçe utanıyorum. Hele oraya kebapçı dükkanı açıldığında dahada zoruma gitmişti. Orda kaybettiğimiz canlarımızın mekanları cennet olsun... 2 Temmuz - 5 Temmuz - 19 Aralık Allah bu günleri geriye getirmez inşallah tekrar o acıları yaşatmasın insanlara...

SekoLive
02-07-2015, 16:56
Hic acimadan cayir cayir insanlari yakanlarin Bu dunyada sorulmayan/sorulamayan hesaplari ahirette sorulacagina eminim.

Mekanlari cennet olsun

mertypeR
02-07-2015, 17:12
Mekanları cennet olsun

///berke
02-07-2015, 21:04
Mekanları cennet olsun ..

veliazak
02-07-2015, 21:27
Allah müslümanlara rahmet eylesin...

trgy
02-07-2015, 21:32
adaletin yerini bulamamasıyla her yıl daha da çok kahreden katliam. faillerinin avukatları ***** partide yıllarca milletvekili oldu. yapanlar ödüllendirildi. lanet olsun böyle dünyaya.

Onamdar
02-07-2015, 21:33

Bi insanın arkasından rahmet okumak için müslüman olması mı gerekiyor. Müslüman olamayn biri katledilince vicdanınız sızlamıyor herhalde.

Volkann
02-07-2015, 21:40
mekanları cennet olsun.

rebeloghy
02-07-2015, 21:42
Bi insanın arkasından rahmet okumak için müslüman olması mı gerekiyor. Müslüman olamayn biri katledilince vicdanınız sızlamıyor herhalde.

Onamdar boşver, diğer konuda gördüm ki yaş , şehir , iş farketmiyor Yobaz Parti kurulsa kafadan iktidar..

burakcan
02-07-2015, 21:53
Allah rahmet eylesin mekanlari cennet olsun ne kadar uzucudur ki bunca yilda zihniyet ayni sadece kendileri musluman

uluckaban
02-07-2015, 22:01
Başka konu olsa şimdiye yorum patlaması olmuştu... Kinim var arkadaş bu kodumun memleketinde yaşayan insanlara, sözde müslümanlara, hepimiz kardeşiz nidalarıyla ortada gezip faşistlik duygularını buram buram içinde, o boş kafasında barındıran insanlara kinim var. Hepinizden nefret ediyorum. liboşundan da, hülosundan da, kürt faşizanlığına solculuk diyeninden de, atatürk'ün ekmeğini yiye yiye bitiremeyenden de. hepinizden..

uluckaban
02-07-2015, 22:04

sen müslümanmısın ? sizin kitabınızda din dil ırk ayrımı yoktu da hatırlatayım istedim.

VW6R
02-07-2015, 22:12
2 Temmuz 1993 te Sivasta insanları canlı canlı yakanlar da bugün oruçlu mu? Allah rahmet eylesin, mekanları cennet olsun.

Caesar
02-07-2015, 22:15
İnsanoğlunun en büyük düşmanı dinci yobaz pisliklerdir.

Bu pislikler madımaktaki gibi toplu halde gezerler korkaktırlar çünkü.

Şerefsizinde önde gidenleridir.

burakcan
02-07-2015, 22:25
Allah rahmet eylesin mekanlari cennet olsun ne kadar uzucudur ki bunca yilda zihniyet ayni sadece kendileri musluman

EmreS13
02-07-2015, 22:34
Rabbim mekanlarını cennet eylesin. Bu dünyada hesabı sorulamadı ama öbür tarafta hesapları sorulacak

Ahmetfikri
02-07-2015, 23:29
aslında yazılcak o kadar çok şey var yazıp yazıp siliyorum devamlı

bu ülkeyi ileriye taşıyacak her insan dinsiz komünist vatan haini yaftasıysa ya yakıldı ya vuruldu yada bombalandı

kubilaydan yola çıkarak tarihe bakarsak sözüm ona dindarlar her zaman bu ülkede nefret tohumları eken taraf olmuşlardır günümüzde bkz. akit denen yobaz gazete

arifba
02-07-2015, 23:33
Hayal meyal hatırlıyorum o günü. Annem babam ağlıyordu..

anilgny
03-07-2015, 00:06
Yitirdiğimiz canlar hepimizin kaybı. Türkiyenin aydın kesimine yapılan bir darbedir bu.

karsiyakaliozi
03-07-2015, 07:13
3 yıldızlı otelde insan yakıp 5 yıldızlı otellerde iftar açanların ülkesidir , demiş Nejat İŞLER katılmamak elde deyil.

ghibli06
03-07-2015, 07:28
mahallemizin süpermarketi 2 çocuğunu kaybetti orada, folklor ekibindelerdi... adam 22 yıldır yaşamıyor, sadece vakit dolduruyor hayatında...

ölenlerin dini inanışlarıyla ilgilenmiyorum, insan insanı yakabiliyorsa kimin müslüman olduğunun önemi var mı? işi siyasete dökmeyelim, zaten bu ülkede hiç bi şeyin sorumlusu siyaset değildir...

dogancan1
03-07-2015, 07:46
Bir kez daha hatırlamak anmak unutmamak için haberlere sözlüklere bakarken şununla karşılaştım ve bir kez daha anladım ki bugün fırsat geçse aynısını hatta daha büyük bir katliamı bile yaparlar, 22 yılda değişen hiç bir şey yok maalesef.

Bunlar harbi it ne guzel bulmuslar adlarini

yavuz364
03-07-2015, 07:53

Yalnız işin garip tarafı kendi sitesine girip bakınca "sivas dosyası yeniden açılsın" diyor

bad cat
03-07-2015, 07:58
allah rahmet eylesin.

cagdasi
03-07-2015, 08:25

İyi ki içimden geçirdiklerimi buraya yazmama engel olan bir beynim var!!!

Hak; siz gibi düşünenlere de vicdan, merhamet, akıl ve fikir ihsan eylesin.

///berke
03-07-2015, 09:33

Size çok şey yazmak isterdim , ama hem babam yaşındasınız hemde bu zihniyetle bu yaşa gelmişsiniz daha değişeceğini düşünmüyorum . Bu acı günde bile insanları dini yönlerden birbirine düşürmenin peşindesiniz ya Allah size akıl fikir versin ..

veliazak
03-07-2015, 21:58

Açın okuyun, araştırın... Ne dediğim ortaya çıkacaktır... Müslümana rahmet dilenir benim dinimde... Yazdıklarımdan başka şey çıkartanları da Allah'a havale ediyorum...

Canım ülkemin sizin gibi niyet okuyucuları olacağına benim gibi yobazları olsun...

ghibli06
03-07-2015, 22:17
Açın okuyun, araştırın... Ne dediğim ortaya çıkacaktır... Müslümana rahmet dilenir benim dinimde... Yazdıklarımdan başka şey çıkartanları da Allah'a havale ediyorum...

Canım ülkemin sizin gibi niyet okuyucuları olacağına benim gibi yobazları olsun...

senden rahmet isteyen oldu mu da böyle bir şey yazdın? Allah günahlarını affetsin de o zaman çok mu zor? sadece müslümanların olduğu bir dünyada mı yaşıyorsun? Allah sadece müslümanların olmasını istese olmaz mıydı peki sence? işin en acı tarafı ise ne kadar müslüman geçinen ülke varsa arkasında kimlerin olduğu belli! komşumun 2 kızını diri diri yaktılar diyorum sen müslümansa rahmet okurum diyorsun, ona rahmet okumuyorsan katillere lanet oku daha makbule geçer...

vinz
03-07-2015, 23:25

en basit anlamıyla, 22 insanın öldüğü olay için açılan bu rahmet başlığına bunu yazmanız büyük bir gaflet .

umarım inandığınız dinin asilliğine, inceliğine ve rahmetine göre yaşarsınız.

muratburunce
04-07-2015, 08:37

zamanında o insanları diri diri yakanlar açıp okusalardı bugün bunları konuşuyor olmazdık... biz yeterince okuduk öğrendik neyin ne olduğunu ama siz hala okuyup öğrenememişsiniz yobaz tarafta kalmışsınız... sizin dininiz garip bir dinmiş sadece müslümanlara rahmet dileniyormuş bari "Kuran-ı Kerimi" okuyup anlasaydınız o kdrcık aydınlanmam bile yeterdi size...

burakcan
04-07-2015, 09:17
Kusu olen kiz cocuguna bassagligina giden peygamberin ummetisin dimi ? Ne kadar uzucu sanada musluman diyorlar banada

admiral
04-07-2015, 09:38
Allah rahmet eylesin orada diri diri yakılanlara.
O memlekette iki sene kaldım, her madımak ın önünden geçtiğimde 10 yaşındayken televizyondan izlediğim o sahneler canlandı gözümde.
otobüsle okula gider gelirken üniversite öğrencilerini görüp,bunlar ahlaksızlık getiriyorlar buraya diyeni de gördüm, öğrencisiniz paranız yoktur deyip ramazanda hergün iftara çağıran ya da yemek getireni de gördüm.
İyi ve kötü her zaman birarada maalesef bu dünyada.

///berke
02-07-2017, 13:20
Unutmamak, unutturmamak gerek bu katliamı.Tarifi olmayan çok büyük bir acıdır Türkiye için.35 derece sıcağa dayanamayanlar insanların diri diri yakılmasına göz yumdu, destek çıktı bu ülkede..

BaDCaT
02-07-2017, 13:50
Rica ediyorum bu gibi mahlukatları forumda barındırmayın silin üyeliklerini banlamak ceza vermek yetersiz.

Talih.b16
02-07-2017, 14:14
Bunun çorumu sivası daha Say say bitmez.
Ölen alevi Sünni kürt laz Çerkez ne farkeder.
Bizim sorunumuz bu zaten, 37 can gitmiş ırkı uyruğu dini görüşü ne göremi sevinip üzülücez.
Yazık Vallaha şuanda sonumuz yine bu olayların istikametine doğru gidiyor.

///berke
02-07-2017, 14:29
Rica ediyorum bu gibi mahlukatları forumda barındırmayın silin üyeliklerini banlamak ceza vermek yetersiz.

abicim selam özel mesaj da attım ama cevap vermeyince buradan yazayım dedim mahlukat lafını bana mı dediğini merak ettim bi cevap verirsen iyi olur

Onurkk06
02-07-2017, 14:36
Alevi kardeşlerimize Allah'tan rahmet diliyorum bizden bi *** olmaz hala alevi Sünni kavgasındayız pkklılara ermenilere rumlara, Suriyelilere vatanı satanlara en ufak bi tepki yok sahi başkanlık geldi terör bitti mi? ekonomi düzeldi mi?

BaDCaT
02-07-2017, 15:12
abicim selam özel mesaj da attım ama cevap vermeyince buradan yazayım dedim mahlukat lafını bana mı dediğini merak ettim bi cevap verirsen iyi olur

Sana niye diyeyim anlamadım ?

Evrenoz
02-07-2017, 15:17
Allah rahmet eylesin..
Sebep olanlar, savunanlar, suçluları kayıranların soyunu telef etsin Rabbim..

///berke
02-07-2017, 15:19
Sana niye diyeyim anlamadım ?

alıntı yapmadığın için bana yazmış gibi oldu kusura bakma :)

mehmetRS
02-07-2017, 19:49
Sebep olanın, ateşi atanın, bu iki tayfayıda destekleyenin köküne turşu suyu..

ES353
02-07-2017, 19:55

merhaba sayın tatlı su müslümanı abi. bugün allah için neler yaptın?

KoramiraL
02-07-2017, 20:24

İlk Kitap'tan bu güne 4 din tebliğ edildi hiç birisinde ayrım yoktu Dünya'nın var oluşundan bu güne binlerce din var hepsinde kendisine göre yapısı var ama sizin gibisi bu işin neresinde onu anlayamadım ben böyle söylüyorsun ama Kuran'da ayrım yapmadan herkesten bahsediyor o yüzden kendi kendinle çelişkiye düşmenin manası yok ne demiş ilk ayet Oku! Seni yarada'nın adi ile OKU! zor bir şey değil.

Sti_Ozan
02-07-2017, 20:25
Yananların mekani cennet olsun,bende sivasliyim. Bugun olmus hala sivasliyim dedigimde yakanlardanmisin,yanamlardanmisin diye soruyolar. Bunlari birakip bir araya gelmemiz gereken zamanlarda hala bukadar ayrisma olmasi.. ne diyim insallah bigun aydinlaniriz,bunlari bi koseye birakip bir oluruz,birlik oluruz.

Yiğit G.
02-07-2017, 20:39
yobazlardaki canlı yakma muhabbeti nefretin maddeye dönüşmüş halidir.Bakın o yobazların yaşadıgı bölgelere gidin onların çocukları kedi köpek böcek vs üstüne benzin döküp yakıyorlar.Oysa ki bir kere kuran okumamışlardır.Yakarak can alma islamda yasaklanmıştır.Kuranda idamda veya savaşta bile kılıç ile ani ölüm emredilmiştir.Çünkü yakmak islama göre sadece allaha mahsustur.Muhammed bile savaş esirlerinin öldüğüne emin olmadan ateşe atmayın demiştir.(hastalık vs olmasın diye düşman cesetleri bazı durumlarda yakılırdı) Ki ben inançsız olmama rağmen bunları biliyorum da e bu yobazlar bu yakma işini nasıl yapıyorlar neye dayanarak yakıyorlar anlayabilmiş değilim.

vectra-tuner
02-07-2017, 20:52
Ne insan ne hayvan hiçbir canlı diri diri yakılmaz.. Müslüman olsun Hristiyan olsun yada hiçbir inancı olmasın yinede yakılmaz.. Faillerin cezasını elbette Yaradan verecektir kimbilir belki de vermiştir bile biz bilemeyiz..

jeffy
02-07-2017, 21:24

Herşeyden önce yaradılanı sevin yaradandan ötürü der Dinimiz.. Sen hangi dine mensupsun? Müslümanlığın neresinde , hangi ayetinde sadece müslümana rahmet dilenir diye birşey var?

Yaşadığınız Dinin ne olduğunu bilmeden herşeyde dine sığınıyorsunuz , işinize gelmeyen herkesi , herşeyi din vecibesi altında dışlıyorsunuz..

Sonrada Allaha havale ediyorum...

Sen ne dediğini , ne düşündüğünü açıklayamıyorsun ki Allaha havale etmekten başka yapacak başka birşeyin olsun..

Evrenoz
02-07-2017, 22:57
Ya siktiredin yobazı
Zaten girmiyormuş foruma aralıktan beri

Burak K.
02-07-2017, 22:59
Ölenlerin mekanı cennet olsun. 5 nakit namaz kılıp, Haca giden, umreye giden fakat ticaretine hile hurda bulaştıran, ölene üzülmeyen, böyle ciğerimizi yakan olaylarda hala onlar, bunlar muhabbeti yapan, ölenin kim olduğuna bakmadan bi Fatiha okumaktan aciz insanlar müslüman diye gezmesin ortalıkta, kesinlikle aynı dini paylaşmıyoruz. Her şeyden önce ölen insandır, müslüman da olmayabilir. Başka bir dine de inanıyor olabilir, bu kişinin kendisini bağlar. Her şeye burnunuzu sokmayın, bırakın herkes kendi hesabını kendisi versin. Hesabını veremeyeceğiniz şeyleri yapmayın bu dünyada, saçma sapan kininize nefretinize sokayım ne hale getirdiniz ülkeyi.

naci
03-07-2017, 07:29
Sevgi, saygı ve rahmetle anıyorum 33 canı :(
Unutmadım, unutmayacağım, unutturmayacağım.

VW-Freaks
03-07-2017, 07:46
her zaman unutturmak isteyenler olacaktır.. hepsinin mekanı cennet olsun.

fthdrn
03-07-2017, 08:40
faillerini mi arıyorsunuz ? Çok uzaklara gitmeyin o zihniyet şuan ülke yönetiyor..

cagdasi
03-07-2017, 18:37
Memleket neresi sorusuna 24 senedir cevap veremiyor, susuyorum...
Aşağıdaki linkler aslında herşeyi anlatıyor.
Madımak davasının hakimi, sanıkların eski avukatı | Agos (http://www.agos.com.tr/tr/yazi/15785/madimak-davasinin-hakimi-saniklarin-eski-avukati)

Madımak davasının akıbeti katillerin avukatının elinde (http://www.birgun.net/haber-detay/madimak-davasinin-akibeti-katillerin-avukatinin-elinde-117993.html)

Sivas Katliamı sanıklarının avukatları: Bakan, milletvekili, belediye başkanı, Anayasa Mahkemesi uyesi | PolitikYol Haber Sitesi (https://www.politikyol.com/sivas-katliami-saniklarinin-avukatlari-bakan-milletvekili-belediye-baskani-anayasa-mahkemesi-uyesi/)

ufuksaracci
03-07-2017, 19:14
Memleket neresi sorusuna 24 senedir cevap veremiyor, susuyorum...
Aşağıdaki linkler aslında herşeyi anlatıyor.
Madımak davasının hakimi, sanıkların eski avukatı | Agos (http://www.agos.com.tr/tr/yazi/15785/madimak-davasinin-hakimi-saniklarin-eski-avukati)

Madımak davasının akıbeti katillerin avukatının elinde (http://www.birgun.net/haber-detay/madimak-davasinin-akibeti-katillerin-avukatinin-elinde-117993.html)

Sivas Katliamı sanıklarının avukatları: Bakan, milletvekili, belediye başkanı, Anayasa Mahkemesi uyesi | PolitikYol Haber Sitesi (https://www.politikyol.com/sivas-katliami-saniklarinin-avukatlari-bakan-milletvekili-belediye-baskani-anayasa-mahkemesi-uyesi/)

Bunun gibi başlıkları görünce aklıma şarkıcı Doğuş'un yetimhaneler hakkında yaptığı yorumlar geliyor.

naci
02-07-2021, 08:45
Unutmadım, unutmayacağım, unutturmayacağım.
2 Temmuz 1993.
Devirleri daim olsun, ışıklar içinde uyusunlar.

Evrenoz
02-07-2021, 09:03
Sivas'ı yakanları da, yakanları aklayanları da unutmadık. Unutmayacağız.
Rabbim lanetini neslinizin üstünden eksik etmesin.

kelalper
02-07-2021, 10:44
Ulan it şimdi görüyorum. Seni bana havale etseler de seni çıktığın deliğe geri soksam. Şu ülkeden değil bütün dünyadan bir yok olsanızda kurtulsak.
Bunlar olduğu sürece ben hiçbir dine inanmıyorum arkadaş. İsteyenle dinin esasında var olmadığını sabaha kadar tartışırım. Bir kitap yollayacaksın ama her okuyan aynı şekilde anlamayacak ve herkes okuyamadığı için rahipti hocaydı aracı kurumlar olacak. Müslümanmış hristiyanmış museviymiş. Bırak arkadaş. Hepsi şamanizmden türeyen hikayeler. Okumayan okuduğunu anlayamayan insanların peşinden koştukları maceralar. Kafası çalışan okuduğunu anlayan ve sorgulayan herkes esasında dünya kadar açık olduğunu anlar.

fatihdurutuna
02-07-2021, 12:15
Bu işin siyasi görüş veya ideoloji ile alakalı olduğunu düşünmüyorum. Bu tamamen fıtrat meselesi, kanı bozukluk sütü bozukluk. Nasıl bir ailede büyüdün, nasıl insanlar tarafından yetiştirildin de göz göre göre onca insan evladını diri diri yakılmasına müsade ettin. Bu p.ç lerin yetiştirdiği çocuktan hayır mı gelir. Önce insana saygın olacak, cana saygın olacak içinde gr. Sevgi besleyen iyilik besleyen insan hangi ideolojiye sahip olursa olsun böyle birşeyi yapamaz bence. Yazıklar olsun. Benim videoları izlerken kanım donuyor orda yüzlerce köpek keyif alıyor. Neyseki bu dünya fragman asıl filmde buna müsade edenler belasını bulacak…

PuT
02-07-2021, 13:08
Mekanları cennet olsun. Bunun yaşanmasına sebep olanlar, elinden bişey gelip de hiç bir şey yapmayanlar iki yakanız bir araya gelmesin.

VW6R
02-07-2021, 14:17
Unutmayacağız, unutturmayacağız. !

RedCan
02-07-2021, 15:24
#unutmadımaklımda..