PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : motorum ve kediler

mikelazi
02-07-2015, 10:13
eminim çogumuzun sorunudur motor üzerinde tek veya grupca takılan kediler.bu konu hakkında çözümü olan varmıdır.branda,koltuk örtüsü hiç bir işe yaramıyor.her sabah koltuk yıkamaktan sıkıldım.bir abimiz naftalin koy dedi ama daha denemedim.yorumlarınızı ve denemelerinizi paylaşırsanız sevinirim :cool:

Sert@ç
02-07-2015, 10:51
Karabiber dökün uzak duracaklardır

Maxi
02-07-2015, 10:53
çözümü yazayım hemen

branda daha kötü oluyor, altına girip mis gibi uyuyorlar
brandayı geç.

naftalin işe yarıyormuş ben denemedim
ama kahve işe yarıyor
bir kabın içine kahve doldur, kabın kapağında delikler aç
yani koku dışarı çıksın
kap selenin içinde bir köşede hep dursun
birde sağa sola kahve serpiştir motora

birde sele üzerinde taş bırak yamuk yumuk birşey olsun
evet, benim mesela taşım var
hep onu koyarım park ettikten sonra

taş, hem 2 ayaklı hem 4 ayaklı hayvanları uzak tutar :)
gelip ağzında sigara ile babasının malı gibi motora oturmazlar!
en azından üşenirler

Maxi
02-07-2015, 14:07
kedi kovar

http://i.hizliresim.com/RYM33R.jpg

http://i.hizliresim.com/kkovvD.jpg

mikelazi
02-07-2015, 14:34
taş mevzunu geçen sene kullanmıştım.hemde taşı evde bir guzel yıkamıştım.motorun üzerinden götürmüşler 2 ayaklılar.esasında tekrardan olabilir.taş ve ernet kullanayım diyorum.işin kötü yanı mart ayında motor leş gibi oluyor ve kokuyor.

kedilerden nefret eder oldum.aklımda fare yapışkanları vardı.oda tam anlamıyla çözüm olmaz die vazgeçtim.

VolkanSrky
02-07-2015, 15:00
Benim öyle bir problemim olmadı hiç olsada pek takmam bezimle siler otururum ama bazı arkadaşlar sirkeli suyla siliyorlarmış

mikelazi
03-07-2015, 08:49
Benim öyle bir problemim olmadı hiç olsada pek takmam bezimle siler otururum ama bazı arkadaşlar sirkeli suyla siliyorlarmış

dostum her tarafa kıl bırakıyor.bilimum sıvılarda cabası.bagzen öylebir koku bırakıyorlarki yıkasanda çıkmıyor.aynen sirkede olabilir.

töbe töbe cenab cenab geziyor motor :P

TEQUILA
03-07-2015, 09:22
Ben motoru onların rahat edemeyecekleri hareketli yerlere bırakıyordum. Kışın rüzgar alan soğuk yere, yazında bolca hareket olan yerlere. Tenhaya bırakırsanız her halükarda onlar kazanıyor.

snan1910
03-07-2015, 09:51
Kediler genelde kokulu şeyleri sevmezler. Kolonya parfüm gibi. O tarz bir şey denenebilir ama kalıcılığı az olucaktır.

BugraH4N
03-07-2015, 11:58
veterinere gidin spreyi var alınız kullanınız :D ben evde mutfak tezgahına ve kedinin cıkammasını istediğim yerlere sıkıyorum net cözüm :D en olmadı limon sıkın ama amonyaklı bişey kullanırsanız durumu daha vahip hale getirirsiniz :D

TEQUILA
03-07-2015, 13:42
Ben evde kedimin çıkmasını istemediğim yerlere yapışkanı yukarı gelecek şeklde kağıt bant yapıştırıyorum. İlk demeden sonra yapışkan ayaklarına bulaştığı için bir daha çıkmıyor.

Ama spreyde ilginçmiş. Markası nedir. İnsan sağlığına bir zararı varmıdır?

CTG
03-07-2015, 13:50
alüminyum folyo da deneyebilirsiniz sesi ve hissiyatından dolayı kediler pek sevmez. gerçi sürekli aynı kedi geliyorsa folyonun güvenli olduğunu çözerse gene affetmez o ayrı :)

mikelazi
03-07-2015, 14:44
kedi kovucu spreyi duymuştum ama hiç kullanmadım.koli bantını ters şekilde koltuga bantladım ama o işte 3-4 gün dayandı.akşamdan kartona fare yapışkanı sıkıp koltuga koyayım diyorum.hangi kedi çıkıyor hem onuda anlarım.yakalıyamadımda hangi kedi çıkıyor.oda benim mesai saatlerimi ezberledi herhalde.

ACTPK
11-07-2015, 08:10
Ben kedi kovucu sprey denedim. Boşa para vermeye gerek yok hiç almayın. Kimi hayvan yaklaşmıyor ama kimisi tam spreyi sıktığım yere yatıyordu. Otomatik sprey kullanmayı bir forumda okumuştum işe yaradı. Otomatik spreyler var ya, hani şu pilli 8-16-32Dk aralığında "pısstt" sesi ile koku yayan. İşte ondan koydum brandanın altına. 32dk'ya ayarladım. Kedi brandanın altına girse bile girdikten bir süre sonra o sprey pıstt yapınca öyle bir kaçıyor ki inanamazsınız. Özellikle airwick turunçgiller kullanıyorum. Tavsiye ederim.