PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kargo ile ilgili sıkıntı(Yurtiçi)

Mpower
04-07-2015, 15:07
Genel olarak çevremde işlerim aksak olmasıyla tanınırım bir işi yaparken bin bir türlü zorluk gelir başıma
yaklaşık 20 gün önce bir sebepten dolayı (yıne bir terslik) bir anda 300 lira borçlu düştüm borcu hiç sevmediğim için hemen telefonumu satar hallederim dedim sorun değil zarar etmek dedim.Telefoncuya götürdüm anlaştık,ertesi gün kutusunu garantisini götürüp paramı alıcaktım her şey yolunda gibiydi eve gidiyorum asansörde telefonu cebimden çıkarırken telefon yere düştü sert düşmedi bir yeri kırılmadı hiç bir şey olmadı sandım ama farkettim ki telefon şarj almıyor her neyse yolladık servise servis 18 gün bekletti ve dün yollamış telefonu hiç bir şeyden haberım yok eskişehirdeyim öylesine maıllerıme bakarken farkettim telefonumu yollamışlar takip koduna filan baktım yurtiçi kargo teslim etmiş teslim edilen kişi benmişim gibi gözüküyor teslim edilen yer belirsiz teslim edilen kişi belirsiz telefon la bu kimlik kontrolu filan yapmadan teslim edilir mi ? Şimdide telefonum kayıp arıyoruz dıyolar fakat inanmıyorum kargoda çalıştım daha önce umurlarında olmaz şikayet var.com a şikayeti bildirdim ordada müşterimizle görüştük diyorlar kimsenın aradığı sordugu yok.Diyelim ki buldular getiriler telefonu o telefona zarar gelip gelmediğini nerden bilicem ben.Genel merkeze şikayet etmek istedim telesekreterden başka bir şey çıkmıyor karşıma

Pazartesi günü mahkemeye gitmeyi düşünüyorum fakat nasıl bir yol izlemek gerekir bilmiyorum ne yapmak gerekir fikirleriniz almak istiyorum

Mpower
04-07-2015, 15:09
Telefon şuan faturasıyla garantisiyle kutusuyla başka birinin elinde

drago
04-07-2015, 17:05
polise git tutanak tuttur bence

Mpower
04-07-2015, 18:12
polise git tutanak tuttur bence
Bu isin isleyis tarzi bu sekilde mi oluyor yani ?

drago
04-07-2015, 18:23
daha önce böyle bir olay görmedim, ama başlangıç olarak tutanak tutturup şikayetçi olmak mantıklı olan.

en azından yol gösterirler.

onursumer
04-07-2015, 23:14
kargon hangi şube tarafından teslim edilmişse oraya git, kargo teslim tutanağını, imzayı gormek istediğini soyle

kontrol et, senin olmadığı ortaya çıkıcağından kim teslim etmiş ise onun sorgulanmasını iste

eğer en kısa surede sorununu çozmeyeceklerini soyler iseler haklarında yasal işlem başlatıcağını soylersin ki o duruma getiriceklerini düşünmüyorum

çünkü kargo firmaları bayilikler üzerine çalışıyor call center en fazla not düşer oraya :)

Mpower
04-07-2015, 23:21
kargon hangi şube tarafından teslim edilmişse oraya git, kargo teslim tutanağını, imzayı gormek istediğini soyle

kontrol et, senin olmadığı ortaya çıkıcağından kim teslim etmiş ise onun sorgulanmasını iste

eğer en kısa surede sorununu çozmeyeceklerini soyler iseler haklarında yasal işlem başlatıcağını soylersin ki o duruma getiriceklerini düşünmüyorum

çünkü kargo firmaları bayilikler üzerine çalışıyor call center en fazla not düşer oraya :)

Kargo şirketleri kadar gevşek iş yapanlar yoktur zaten yanlarında çalıştım biliyorum firmaların insanlara yolladığı promosyon şeyleri açıp içeride dağıtıyorlardı mesela.Bu işide tamam tamam diyip geçeceklerini biliyorum babam gitti görüştü çalışanları filanda tanıyoruz şubedeki ben defalarca telefonda görüştüm hiç kimse geri dönüş sağlamadı pazartesi önce şubeye sonra karakola gidicem orada ne yapmak gerekirse söylerler artık