PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mazda b6-bp motordan anlayan lütfen bir baksın.

drtek
04-07-2015, 18:04
Merhaba arkadaşlar benim mazda b6 motora sahip 1994 model kia sephia aracım var aracı bu gün şaşmaz'da rektefe ettirdim ancak bloğu toplamadan önce pistonların olduğu yerde çatlak gibi bir şey tespit ettim ancak bu yapının orjinalinde olup olmadığını bilmiyorum.Bu olayı yaşadıktan sonra rektefeciye tekrardan gittim ancak o da bana açıklayıcı bilgi vermedi motoru topla dedi, zira şuan canım çok sıkıldı motoru böyle toplamak istemiyorum:(:confused: sizden ricam bu mazda bp veya b6 motorları bilen biri varsa bu yapının orjinalinde olup olmadığını söyleyebilir mi? Teşekkür ederim.

http://s288.photobucket.com/user/enestek/library/sephia

turboman
04-07-2015, 19:24
bana yukarı çıkan yağın veya yağ konulduğunda aşağı inen yol gibi geldi ama daha detaylı bilen biri çıkar heralde tam içini göremediğim için

Hakan Girginer
04-07-2015, 20:14
Fotograf lutfen...

levent
04-07-2015, 20:18
Fotograf lutfen...

http://s288.photobucket.com/user/enestek/library/sephia?sort=3&page=1

Burda albüm şeklinde mevcut abi :icon_tup:

Bu arada tamamen sallamasyon yazıyorum, açıklık fabrikasyon durmuyor, yani simetrik olur fabrikasyon yağ kanalı gibi bişey olsa. Ayrıca diğer loblarda yokken bunda olması bende soru işareti oluşturdu.

veliazak
05-07-2015, 00:33
Bende tamamen sallıyor olabilirim, o boşluk sanki varmış gibi duruyor, yani sonradan oluşmuş havası yok gibi...

Hakan Girginer
07-07-2015, 19:21
O boşluklar silindir kapağındaki yağın kartere boşalması için.
Fabrikada döküm sırasında açıldığı gibi bırakmışlar, sonradan temizlememişler.

İzzet Göçmen
07-07-2015, 19:27

Böyle birsey imkansız gibi defalarca kontrolden geciyor bu parcalar isleniyor vs vs gene olabilitesi var cok sanslı olmak lazım :D

veliazak
09-07-2015, 22:09

Bu araçların/motorların Pir'i olan Hakan abinin dediğinin üzerine laf tanımam, olay netleşmiştir bence.