PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Günübirlik bursa gezisi

driver_can
04-07-2015, 21:28
Merhabalar,günübirlik kız arkadaşımla Bursa'ya gitmeyi düşünüyorum.İlk kez gideceğim neler yapmalıyız nereleri gezmeliyiz?Tarihi yerleri gezmeyi seven bi çiftiz İstanbul'da bütün müze sarayları gezmişizdir.Aracımla gideceğim dolu dolu keyifli nasıl bi gün geçirebiliriz?

Mpower
04-07-2015, 23:54
Uludağ Tarihi Çınar-Ulu Camii-Yeşil Türbe-Bursa Kalesini gezebilirsiniz Tofaş otomobil müzesi şuan aklıma gelenler bunlar

Bunun dışında su kay parkta güzel vakit geçirebilirsiniz*Miside kahvaltı edip sonrasında Türkiyenin en büyük go kart pistinde yarışabilirsiniz.
Mudanya var sahilde gezmek ve balık yemek için uygundur

Balık veya köfte yemek için bir adres verebilirim biraz ters bir yerde ama kesinlikle değer (özellikle balık)

http://www.bursagezirehberi.com/ Bu site eminim benden daha çok yardımcı olur :)

pirasa
05-07-2015, 00:21
otomobil müzesine gitmeyin, zaten istanbullusunuz koçun müzesine gitmiştirsiniz. kanlıca gibi bir yer gezmek istiyorsanız küçük, minik bi trilye var mudanyanın ilersi güzeldir. cami türbe dolaşacağım diyorsanızda araba size sadece yük olur. binin budoya 1 otobüs 1 tren sonra bursa merkezdesiniz zaten gezeceğiniz yer toplamda 3km çapında bir dairenin içinde sayılır yürüye yürüye otobüs dolmuş rahat rahat gezersiniz. arabayı ordan aldım oraya park ettim diyene kadar gün biter zaten, iyi eğlenceler.

EREN34
05-07-2015, 00:39
Oruçlu olmayacaksanız cumalıkızık a kahvaltıya gidin. Tavsiye olarak mavi boncuk adlı yeri öneririm.

Cumhuriyet öncesinden kalma bir köy. Köylüler kendi yaptıkları/yetiştirdikleri şeyleri tezgah açıp satarlar. Güzel bir ambians bence

driver_can
05-07-2015, 10:24
yorumlar için teşekkür ederim hepsini değerlendireceğim.Geziyi ramazandan sonra temmuz son haftası gibi düşünüyorum.1 hafta izine çıkacağım öle günübirlik bişeyler yapmayı düşünüyorum yorucu olacak malesef ama mecburen:)

can2k
05-07-2015, 10:50
yorumlar için teşekkür ederim hepsini değerlendireceğim.Geziyi ramazandan sonra temmuz son haftası gibi düşünüyorum.1 hafta izine çıkacağım öle günübirlik bişeyler yapmayı düşünüyorum yorucu olacak malesef ama mecburen:)

gezicek çok yer var tarihi yerler arkadaşlar bahsetmiş ama,
oruçlu arkadaşlardan özür dileyerek kebapçı iskenderin ilk şubesi hala duruyo, tarihi, çok değerli, inanılmaz bi yer tavsiye ederim :)

most_evil
05-07-2015, 20:07
Burdan yazarak tarif edilemeyecek çok yer var gezilebilecek.Bursa ya geldiğinizde ararsanız daha detaylı şekilde yardımcı olmaya çalışırım hatta isterseniz müsaitlik durumuna göre eşimle gezdirmeye yardımcı olabilirim.Numaram 05547033635 adım Zafer.

Bursa ya gelecek yada işi olan hangi arkadaş olursa çekinmeden arayabilir elimden geldiğince seve seve yardımcı olmaya çalışırım.

hkkcn
05-07-2015, 21:22
Oruçlu olmayacaksanız cumalıkızık a kahvaltıya gidin. Tavsiye olarak mavi boncuk adlı yeri öneririm.

Cumhuriyet öncesinden kalma bir köy. Köylüler kendi yaptıkları/yetiştirdikleri şeyleri tezgah açıp satarlar. Güzel bir ambians bence

lise zamanındayken okul gezisiyle gitmiştik uludağa.cumalıkızıkta kahvaltı yapıp geçelim demişlerdi.kahvaltı ettikten sonra fotoğraf çekelim diye çıktık 2 arkadaş dolanıyoruz köyde.bir evin camından adamlar kadınlar çıkıp küfür ettiler bize neoldugunu şaşırdık valla :D adamlar fena kalayladı yeter artık miktirin gidin burdan dediler herhalde iillallah etmişler :D

driver_can
05-07-2015, 21:27
Burdan yazarak tarif edilemeyecek çok yer var gezilebilecek.Bursa ya geldiğinizde ararsanız daha detaylı şekilde yardımcı olmaya çalışırım hatta isterseniz müsaitlik durumuna göre eşimle gezdirmeye yardımcı olabilirim.Numaram 05547033635 adım Zafer.

Bursa ya gelecek yada işi olan hangi arkadaş olursa çekinmeden arayabilir elimden geldiğince seve seve yardımcı olmaya çalışırım.
Teşekkür ederim bu nazik teklifiniz için yardım almak için iletişim kurabilirim:)