PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Jant Boyama - Ankara

Octane
05-07-2015, 11:30
Merhaba

Boyatmak istediğim bir takım jantım var. Jantlarımı çok aradım, buldum ve gerçekten kullanmak istiyorum, ama boyaya ihtiyaçları var. O yüzden Ankara'da düzgünce boyayabilecek birilerini bilirsem gideyim vereyim boyaya.

Teşekkürler.

2jz
05-07-2015, 21:40
Jant hastanesi var. Yaptıranlar fiyatı haricinde memnun kalıyor. Orayı bi araştır istersen

burakcan
05-07-2015, 23:23
fiyat ne kadarmış ki

2jz
06-07-2015, 00:00
Yamuk jantın düzeltilmesi, kaldırım kenarından dolayı olan eziklerin onarılması ve boyama 4 jant için 600 vermiş arkadaşım. Boya işi janta göre 300-400 o zaman.

Alican
06-07-2015, 00:25
Jant hastanesiyle anlasmam var, boyatmak isteyenlere yardimci olurum..

Octane
06-07-2015, 07:26
Nerede jant hastanesi?

Gearbox
16-02-2016, 22:20
Konuyu bir hortlatayım..

Ankarada güncel yerler ve önerileri merak ediyorum..

4 adet jant aldım ufak tefek kusurları bu sebeple boyatacağım. Önceden tecrübe eden veya bilgisi olanlardan yardım bekliyorum.

Octane
16-02-2016, 22:25
Konu sahibi olarak söyleyeyim. Ben hala boyatamadım depoda duruyolar. 300 400tl isteyip, yok benim işim var, yok iki ay sonra gel gibi laf işittim bir de her gittiğim yerde. Sallayıp duruyorlar, biri gerçekten biliyorsa bir yer Allahaşkına söylesin. Sehpa yapacam en sonunda jantları.

makif84
16-02-2016, 22:38
İvedik yıldız jant feritte boyattım 6.30 kantlarını memnun kaldım.tavsiye ederim

Seven7
16-02-2016, 22:39
Yer konusunda bir şey diyemem İstanbul'dayım ama 4 jantı ben de 300 liraya boyattım, zımpara+astar+3 kat boya şeklinde. Fiyat konusunda belki yardımcı olur.

Gearbox
16-02-2016, 22:39
Konu sahibi olarak söyleyeyim. Ben hala boyatamadım depoda duruyolar. 300 400tl isteyip, yok benim işim var, yok iki ay sonra gel gibi laf işittim bir de her gittiğim yerde. Sallayıp duruyorlar, biri gerçekten biliyorsa bir yer Allahaşkına söylesin. Sehpa yapacam en sonunda jantları.

Performa Jant ın bu işi yaptığını/yaptırdığını söylediler. H.içi gidip konuşacağım detayları buraya da eklerim.

makif84
16-02-2016, 22:40
Pardon Ferdi olacaktı.Jant hastanesi Sedat beyle görüşmüştüm fakat fiyat biraz fazla gelmişti bana

Sinan58
16-02-2016, 22:41

Abi 300-400 "TL" derken şakamı yapıyorsun?
Ben olsam o kadar para vermek yerine kendim boyarım.

cess
16-02-2016, 23:27
Ben ostimde sökülebilir boya yapan biryere(plastidip gibi) sormustum. Parlak siyah sokulebilir boya icin 500 tl, normal fırınlı boya icin 350 tl dedi (kusurlarını düzeltme,astar ve boya şeklinde).
Fiyat çokmu,bence çok. Pazarlık yapılır illaki.

AliGizda
17-02-2016, 06:48
İstanbul için söyliyim, bende aracımın orjinal jantlarını boyatmayı düşünüyordum bana da esnaf işi 300 TL dediler normalde dışarıya daha pahalıya yapıyormuş. Yazık günah 300 liraya dedim kendim dayımın atölyede boyayacağım şimdi.

Arda_7
17-02-2016, 06:53
İstanbul için söyliyim, bende aracımın orjinal jantlarını boyatmayı düşünüyordum bana da esnaf işi 300 TL dediler normalde dışarıya daha pahalıya yapıyormuş. Yazık günah 300 liraya dedim kendim dayımın atölyede boyayacağım şimdi.

Bende piano Black boyatcaktim ama 18 jant larımi 300 400 fazla geliyor acikcasi

RSX
17-02-2016, 07:48
Jant hastanesi asiri pahalo ve gereksiz tripliler. Ivedik pioneer mejmetin arkasinda auto profesyonel var facebooktanda emre isler olarak aratirsaniz boyadigi jantlari gorebilirsiniz gayet guzel ve temiz. 150 tl boyuyor

AliGizda
17-02-2016, 07:51
Bende piano Black boyatcaktim ama 18 jant larımi 300 400 fazla geliyor acikcasi

Göztepe Sanayii sitesinde bir adam var, en leş jantı 0 gibi yapıyormuş ama 700 TL' ye boyuyor. Biraz daha para ekleyp sıfır bir jant alabilirsin zaten :) Ben o yüzden kendim boyuycam.

VETTE
17-02-2016, 08:07
yıldız jant Bedir onarım ve boyada işçilik ve fiyat iyidir.

birden fazla yıldız jant var karışıyor.

Arda_7
17-02-2016, 11:14
Göztepe Sanayii sitesinde bir adam var, en leş jantı 0 gibi yapıyormuş ama 700 TL' ye boyuyor. Biraz daha para ekleyp sıfır bir jant alabilirsin zaten :) Ben o yüzden kendim boyuycam.

Altın kaplama mi yapıyormuş janti

kalipson
17-02-2016, 11:17
Ankara'da elektrostatik yapan yer var mı?

Diyadin
17-02-2016, 11:22
Jantlarınızda ezik yamuk derin çizik yoksa,

İnternetten elektrostatik toz boya yapan yerlere bakın.

Arabayı takoza almak lastikleri ayırmak boya öncesi hazırlık yapmak (temizlik ve zımpara ile hazırlamak) işlemleri kendiniz yapabiliyorsanız.

Çok uyguna mal edersiniz. Ve daha sağlıklı olur.

Bu firma kocaelide elektrostatik toz boya satın aldığımız yer Ankarada boya sattıkları yerlerde jant işi yapan firmaları sorabilirsiniz.

http://www.iba.com.tr/tr/iletisim-2.html

RSX
17-02-2016, 11:27

300 daha koyar arabayi boyatirim o arada da jantlara da sıktırrım jfhsksfifgsvsdkdvsvssjwm

burakgunay
17-02-2016, 11:36
Sitenin el becerisi en zayıf üyesi falan olabilirim ama, benim bile gozum kesti bi inceleyin derim. 700 tl verene kadar bi denenir, olmadı verirsiniz maliyet çok düşük

https://www.youtube.com/watch?v=8W9jn90VEAY

Diyadin
17-02-2016, 12:09
Amaç geçici çözümsen lastiklere bol sabun sürün boya tutmaz basın spreyi devam edin sökmeye bile gerek yok :D

AliGizda
17-02-2016, 12:15
Altın kaplama mi yapıyormuş janti

300 daha koyar arabayi boyatirim o arada da jantlara da sıktırrım jfhsksfifgsvsdkdvsvssjwm

Vallahi adam epeyi isim yapmışmış, tanıyan bilen vardır forumdan belki. Bizim jant kuşaktan kaçırıyodu tamire götürdüm oraya adam boyuyodu orada sordum ne kadara boyuyosun diye 700 diyince bende zaten eyvAllah diyip çıktım :) Daha sonra adamın çok ismini duydum, sıfır yapıyo diyolar jantı.

AliGizda
17-02-2016, 12:19
Edit: Bu boya sökücüler iş görürmü? Bende bu hafta sonu jantlarımı boyamayı planlıyorum, kapaklara zımpara vurdum ama kollarımda derman kalmadı artı 4 kapağı daha bitiremedim bile.

Diyadin
17-02-2016, 12:32
Edit: Bu boya sökücüler iş görürmü? Bende bu hafta sonu jantlarımı boyamayı planlıyorum, kapaklara zımpara vurdum ama kollarımda derman kalmadı artı 4 kapağı daha bitiremedim bile.

Boya sökücü iş görür elinize sakın bulaştırmayın jantları arabadan ve lastiklerinden ayırın dikkatli olmanızı tavsiye ederim.

ogunozcan
17-02-2016, 12:37
jant hastanesı 300tl ye yakarak boyama ıslemı yapıo 2 yıl garantılı

altugkocer
17-02-2016, 12:38
Konuyu takipteyim, ben de jantları boyatacağım hatta renk değişimi olacak.

AliGizda
17-02-2016, 12:50
Boya sökücü iş görür elinize sakın bulaştırmayın jantları arabadan ve lastiklerinden ayırın dikkatli olmanızı tavsiye ederim.

Vallahi o kadar para vermek bana açıkcası koyuyo. Hafta sonu sprey astar, boya sökücü ve parlak gri boya alıp boyamayı düşünüyorum. lastikleri janttan kendim ayırabilme şansım yok heralde?

By CrAzY
17-02-2016, 12:51
Jant hastanesi asiri pahalo ve gereksiz tripliler. Ivedik pioneer mejmetin arkasinda auto profesyonel var facebooktanda emre isler olarak aratirsaniz boyadigi jantlari gorebilirsiniz gayet guzel ve temiz. 150 tl boyuyor

Sahisin face'deki boya işlemlerini gordum gayet başarılı .Kendisi ile konuşup sanırım boyatacağım tazyikli suya dayanıklı olduğu belirtilmiş ,öneri için tesekkur ederim.

kalipson
17-02-2016, 12:54
jant hastanesı 300tl ye yakarak boyama ıslemı yapıo 2 yıl garantılı
Yakarak derken?? İlk defa duydum... Nasıl oluyor?

Diyadin
17-02-2016, 12:54
Vallahi o kadar para vermek bana açıkcası koyuyo. Hafta sonu sprey astar, boya sökücü ve parlak gri boya alıp boyamayı düşünüyorum. lastikleri janttan kendim ayırabilme şansım yok heralde?

Kendin yapabilirsin ama lastikçi daha hızlı halleder :)

ogunozcan
17-02-2016, 13:00
Yakarak derken?? İlk defa duydum... Nasıl oluyor?

bıldıgın su purmuz gıbı zeyle yakıp kople boyayı yakıp sonra astar ve boya yapıyor 2 yıl garantı bızzat yaptırdık

ogunozcan
17-02-2016, 13:02
telden yazınca sacma sapan harfler kayıyor kusura bakmayın

makif84
17-02-2016, 13:08
Ankara'da elektrostatik yapan yer var mı?

Final kaplama boya var Ostim de ben iş için elektro statik boya yaptırıyorum.Jant için bir görüşün isterseniz.
Adresi:Uzayçağı caddesi 1254,ncü sokak no:16 ostim.

kalipson
17-02-2016, 13:10
telden yazınca sacma sapan harfler kayıyor kusura bakmayın
Estağfurullah.... Ne kusuru.. :)

Boya elektrostatik mi peki?

ogunozcan
17-02-2016, 13:13
valla onu ne desem yanlıs solerım cunku sattıgımız araca boyatıp taktık sattık hıc sormadım

Arda_7
17-02-2016, 13:57
İstanbul anadolu yakasında bu işi ucuza yapan bir yer yokmu

canozyavuz
17-02-2016, 20:37
Konuyu ben de takipteyim ilaç oldu. Zımpara işlemini bitirdim sayılır ama boya kısmında tıkandık. Ankara'da varsa boyatacak hep beraber verebiliriz eğer fiyat için de bize bir avantajı olacaksa.

EmreS13
17-02-2016, 20:50
aracımın jantlarında eğiklik var ufak tefek nerde yaptırabilirim?
offsetli jant krom çerçeve mevcut.
önceden ince jant ta yaptırmıştık babamın aracın jantlarını gayette güzel olmuştu ama tavsiye alsam iyi olur.

Gearbox
17-02-2016, 20:59
Ankara da baya kişi varız anlaşılan iş yaptıracak. İyi bir yer bulup güzel bir fiyat alabiliriz gibi gözüküyor :)

Umarım işi layığı ile yapan bir usta bulabiliriz.

gökan
17-02-2016, 21:08
gerçekten şaşırıyorum 4 jant nasıl 700 e boyanıyor bazen abartıldıgnı düşünüyorum

srkn.ylc
17-02-2016, 23:34
Benim eg aracım için jant boyamayı boyatmayı dusunuyorum ama cok kararsızım jantlarımda oyle cızık yok sadece benden oncekı sahıbı gun metal e boyamıs ve boya atıkları olustu oyuzden metalık gri şoyle vti jantı rengine dondermeyı dusunuyorum kendım boyamayı dusunuyorum arkadaslar sızce sprey boyayla ne kadar dayanıklı olur kendı ugrasmama deger mı? teşekkurler sımdıden ılgılenen ılgılenmeyen herkese.

AliGizda
18-02-2016, 08:21
gerçekten şaşırıyorum 4 jant nasıl 700 e boyanıyor bazen abartıldıgnı düşünüyorum

Bende kesinlikle sizinle aynı görüşteyim. Ben 300-400' lü rakamlarıda abartı buluyorum. Hani hakkıdır bişey diyemem ama çok abi :)

Benim eg aracım için jant boyamayı boyatmayı dusunuyorum ama cok kararsızım jantlarımda oyle cızık yok sadece benden oncekı sahıbı gun metal e boyamıs ve boya atıkları olustu oyuzden metalık gri şoyle vti jantı rengine dondermeyı dusunuyorum kendım boyamayı dusunuyorum arkadaslar sızce sprey boyayla ne kadar dayanıklı olur kendı ugrasmama deger mı? teşekkurler sımdıden ılgılenen ılgılenmeyen herkese.

Alttaki boyayı zımpara veya boya sökücü ile almazsanız zamanla alttaki boya günyüzüne çıkmaya başlıyor. Benim jantlarda önceden siyah boya atılmış sonra benden önceki sahibi griye boyamış, artık ön jantlar gunmetal gibi olmuştu. Alttaki siyah yavaştan gün yüzüne çıkmaya başlamıştı. Ben kendim boyayacağım ama Plasti-Dip ile astar vs atmadan direk atarsam tek katla kurtarabilirmiyim diye düşünüyorum.

sahnnn
18-02-2016, 09:13
Jant kenarındaki hasarlar için macun alın ortalama 15tl 3 farklı kalınlıkta zımpara 6tl Sprey şeklinde astar toplamda2 adet 20 tl ve istediğiniz rengi bastırdığınız sprey t adet 20 tl toplam maliyeti bu olur arkadaşlar kendiniz yapın jantı lastikten ayırmak şart değil ama temiz olsun derseniz yapmakta fayda var.

srkn.ylc
18-02-2016, 22:33
Teşekkürler arkadaşlar. Ali bence plasti dip yapma şu resmi görünce jantı sürtsen yanlışlıkla soyulacagını dusunuyorum janttan.
http://i64.tinypic.com/2n9fdcx.jpg

Gearbox
22-02-2016, 10:24
Performa ve Yıldız Jant (İvedik) ile telefonda görüştüm. 17' Jant için 350 lira tutuyormuş boya işleri.

makif84
22-02-2016, 10:31
Performa ve Yıldız Jant (İvedik) ile telefonda görüştüm. 17' Jant için 350 lira tutuyormuş boya işleri.

Yıldız Jant hangisiyle görüştünüz 2 adet varda

Tunacan
22-02-2016, 10:49
Standart interlagos jantları nasıl cilalı yapıyorlar bilgisi olan var mı?

AliGizda
22-02-2016, 10:57
Ben zımparaya başladım :) Sonrasında boya, astar ve verniğini alıp babamın arkaşının kaporta-boya dükkanında boyattırcam. Sprey boya ile kendim boyasam çabuk dökülür diye girmiyorum.

ogunozcan
22-02-2016, 10:59
varsa kumlama yapıp boyatmak en temızı

canozyavuz
22-02-2016, 11:03
Ben zımparaya başladım :) Sonrasında boya, astar ve verniğini alıp babamın arkaşının kaporta-boya dükkanında boyattırcam. Sprey boya ile kendim boyasam çabuk dökülür diye girmiyorum.

Benim zımparam bitti. Üzerine astar atıp sprey boyayla boyamaya karar verdim. Üzerine de yeni bir vernik keşfettik onu atıp bu sezonu geçiricem. Eğer başarılı olursa toplam maliyetim; 70 lira civarı olacak gibi duruyor. Olmazsa giden 70 lira olur. Geçen sezon boyacıda fırın boyayla boyattım o boya da döküldü sonuçta.

AliGizda
22-02-2016, 11:06
Benim zımparam bitti. Üzerine astar atıp sprey boyayla boyamaya karar verdim. Üzerine de yeni bir vernik keşfettik onu atıp bu sezonu geçiricem. Eğer başarılı olursa toplam maliyetim; 70 lira civarı olacak gibi duruyor. Olmazsa giden 70 lira olur. Geçen sezon boyacıda fırın boyayla boyattım o boya da döküldü sonuçta.

Zımpara çok can alıyo ya :) Zımpara için kolay yönteminiz varmıdır? Dediğim gibi ben astarla boya işini babamın arkadaşına yaptırıcam, ama eğer mırın kırın ederse sprey boyayla kendim yapacağım.

VWci
22-02-2016, 11:11
Tek kat boya icin kumlama gereksiz olur bence. Zimpara isi duz zeminli jantlarda kolay olur digerlerinde zor olur.

ogunozcan
22-02-2016, 11:17
Zımpara çok can alıyo ya :) Zımpara için kolay yönteminiz varmıdır? Dediğim gibi ben astarla boya işini babamın arkadaşına yaptırıcam, ama eğer mırın kırın ederse sprey boyayla kendim yapacağım.

matkap ucu zımparalar var acayıp kolaylastırıyo ısı

ogunozcan
22-02-2016, 11:18
Tek kat boya icin kumlama gereksiz olur bence. Zimpara isi duz zeminli jantlarda kolay olur digerlerinde zor olur.

tek katta aynen ama ben jant boyatıcak olsam kesınlıkle kumlama yaptırıp boyatırım cok uzun omurlu olur

kalipson
22-02-2016, 11:33
Net bilgisi olan varsa yazarsa sevinirim.
Ankara'da işini düzgün yapan ve elektrostatik yapan yer var mı? Varsa neresi?

VWci
22-02-2016, 11:37
Net bilgisi olan varsa yazarsa sevinirim.
Ankara'da işini düzgün yapan ve elektrostatik yapan yer var mı? Varsa neresi?

Elektrostatik icin once kumlama lazim.( bana elektro statikci soylemisti) Ostim bir cok yer var yapan. Dolasinca bulursun.

kalipson
22-02-2016, 11:39
Teşekkürler... İlla dolaşılacak; anlaşıldı. :)

AliGizda
22-02-2016, 12:37
matkap ucu zımparalar var acayıp kolaylastırıyo ısı

Vallahi bu çok iyi oldu, teşekkürler bilgi için. Ben yarın hemen alayım bundan ve jantların zımpara işini bitireyim.

canozyavuz
22-02-2016, 12:43
Matkap ucunda hakimiyet zor. Eğer becerebilirseniz çok kolaylaşır işiniz. Ben direk elimle sabırla giriştim :) Sulu zımpara biraz daha rahat oluyor ama kuruda ben daha rahat hissediyorum nereleri yaptığımı. Şimdiki sıkıntım iç kısımdaki balans yapıştırma izleri ve iç kısmın zımparası. Bi yöntem vardı aslında o yapışkanları çıkarmanın ama bulamadım henüz.

AliGizda
22-02-2016, 12:47
Matkap ucunda hakimiyet zor. Eğer becerebilirseniz çok kolaylaşır işiniz. Ben direk elimle sabırla giriştim :) Sulu zımpara biraz daha rahat oluyor ama kuruda ben daha rahat hissediyorum nereleri yaptığımı. Şimdiki sıkıntım iç kısımdaki balans yapıştırma izleri ve iç kısmın zımparası. Bi yöntem vardı aslında o yapışkanları çıkarmanın ama bulamadım henüz.

Kuru zımparayla göbeklerini zımparaladım daha bitiremedim ve ellerim acayip bir şekilde ağrıdı. O sebeple jantlar çok korkutuyodu beni :) Geçen jantlardan birine giriştim korkulacak çok bişey yokmuş, kapaklar kadar yormadı beni.

sinanbaysal
22-02-2016, 13:20
ben kendım boyadım. imzamdakı aracın konusunda fotografları mevcut. ısın basına gecsenız cok basıt bır ıs aslında.

makif84
22-02-2016, 15:59
Final kaplama boya var Ostim de ben iş için elektro statik boya yaptırıyorum.Jant için bir görüşün isterseniz.
Adresi:Uzayçağı caddesi 1254,ncü sokak no:16 ostim.

Yazmıştım ama :)

kalipson
22-02-2016, 16:21
Yazdınız da sadece jant için çalışan gibi fiyat vermezler herhalde :)

makif84
22-02-2016, 16:41
Yazdınız da sadece jant için çalışan gibi fiyat vermezler herhalde :)

orası belli olmaz ama jantı görmeden fiyat vermezler diye düşünüyorum.Ben külbütör kapağı boyatmıştım yıllar önce baya uygundu.İş için bişeyler boyattım normal boyacıdan ucuz fiyat vermişlerdi.

kalipson
22-02-2016, 16:45
Gideyim görüşeyim bakiim.

Gearbox
04-10-2016, 23:33
Jantlari satmayi dusunuyordum Ancak kislarda kullanma karari aldim.

Benden onceki sahibi jantlari boyatmis bunlarin temizlenmesini mi yoksa kutlatip boyanmasini mi onerirsiniz?

Ankara icin boyatabilecegim , 2 gun sonra atma vs yapmayacak isin ehli bi yer var mi?

Grimlord
04-10-2016, 23:48
Jantlari satmayi dusunuyordum Ancak kislarda kullanma karari aldim.

Benden onceki sahibi jantlari boyatmis bunlarin temizlenmesini mi yoksa kutlatip boyanmasini mi onerirsiniz?

Ankara icin boyatabilecegim , 2 gun sonra atma vs yapmayacak isin ehli bi yer var mi?

Jant hastanesi var ama iyi para istiyorlar.

Gearbox
24-10-2016, 21:55
Konuyu yaptırmayı düşünenler için Güncelleyim..

Jantlarımı Gold Jant Şaşmaz da boyattım. İşçilik ve boya kalitesi olarak ben beğendim.. Yaptırmayı düşünenlere tavsiye ederim.

makif84
24-10-2016, 22:21

Jantlarımı Gold Jant Şaşmaz da boyattım. İşçilik ve boya kalitesi olarak ben beğendim.. Yaptırmayı düşünenlere tavsiye ederim.

Fiyat ve yapılan islemi de söylerseniz belki arayan arkadaşlara faydası olur

westalim
24-10-2016, 22:24

aynen fiyat ve süre için bilgi alabilir miyim

Gearbox
24-10-2016, 22:57
Fiyat ve yapılan islemi de söylerseniz belki arayan arkadaşlara faydası olur

aynen fiyat ve süre için bilgi alabilir miyim

Fiyat vermek cok etik olmayacagini dusundugum icin 300-400 arasinda jant durumuna gore degismekte..

Benim jantlarim 2 gun icerisinde teslim edildi. Eski boyasi temizlenip , gun metal boyandi.

kalipson
24-10-2016, 23:13
Boya ne peki? Elektrostatik toz boya mı?

Bekir
28-04-2017, 13:45
Ben de dün Jant hastanesi (galiba büyük sanayi - iskitler oluyor orası) ile görüştüm. Jantlarda çatlak eğrilik yoksa 400 tl'ye nakit ödemeyle boyuyoruz dedi. POS cihazı yokmuş. 2-3 gün sürer emanet jant da veriyorlarmış. Baya övdü yaptığı işi vatandaş. Her renkten yüzlerce ton varmış. Ama sonrasında çizildiğinde vs. o rengi tekrar yapmak gerekeceği için standart renkleri tavsiye ediyor. İlginç olan fırın boya olmaması. Fırın boya yapıyorum diyen yere " abi fırına girerken haber verirmisin ben de bakacağım diyebilirsin" dedi :) Anladığım kadarıyla elektrostatik de değil. Ne olduğunu pek anlamadım. Zımpara astar vs var tabiki ama boyayı attıktan sonra uzun süre kurutuyorlarmış. Neticesi aynı oluyor fırın boya ile dedi.
Farkını izah edebilecek olan var mı doğru mudur?

cess
28-04-2017, 14:08
Ben de dün Jant hastanesi (galiba büyük sanayi - iskitler oluyor orası) ile görüştüm. Jantlarda çatlak eğrilik yoksa 400 tl'ye nakit ödemeyle boyuyoruz dedi. POS cihazı yokmuş. 2-3 gün sürer emanet jant da veriyorlarmış. Baya övdü yaptığı işi vatandaş. Her renkten yüzlerce ton varmış. Ama sonrasında çizildiğinde vs. o rengi tekrar yapmak gerekeceği için standart renkleri tavsiye ediyor. İlginç olan fırın boya olmaması. Fırın boya yapıyorum diyen yere " abi fırına girerken haber verirmisin ben de bakacağım diyebilirsin" dedi :) Anladığım kadarıyla elektrostatik de değil. Ne olduğunu pek anlamadım. Zımpara astar vs var tabiki ama boyayı attıktan sonra uzun süre kurutuyorlarmış. Neticesi aynı oluyor fırın boya ile dedi.
Farkını izah edebilecek olan var mı doğru mudur?

Dediğiniz yerde ben yeni boyattım jantlarımı, 18 inç.
İstediğiniz renkte boyuyorlar fakat genelde gunmetal-siyah-gümüş üçlüsünü boyuyorlar.
Ben beyaza boyattım, verniği daha pahalıymış sözde ne kadar doğru bilmiyorum ama. Dediğiniz fiyata boyuyor
Jantların üstündeki boyayı yakıyorlar, astar zımpara öyle boyanıyor. İçeride bir oda var orada kuruyor jantlar. Kendi jantlarım adına konuşayım 10 üzerinden 7-8 veririm ben.

3.kez farklı yerlerde jant boyatmış biri olarak fikrimi sorarsanız; sonradan boyanan jantlar belli bir süre sonra (aylar sonra ) sağından solundan illaki atmaya başlıyor.