PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trafik Fahri Müfettişi hakkında

onat
06-07-2015, 11:39
10 haziran 2015 tarihinde incek bulvarında 46/2-c maddesine istinaden (trafikte tehlikeli şekilde şerit değiştirmek ) bir ceza yazmış. cezanın tutarı 189tl. bu şahsın, yaptığım google arastırmaları sonucu, daha birçok kişiye yalan yanlış cezalar yazdığını gördüm. gelen cezada resim, video vb hiçbirşeyin olmaması sebebiyle, şahsın kendi kafasına göre ceza yazdığını düşünüyorum. ankarada bu adama denk gelen, ceza yiyen, ailesi akrabası olan birilerini bulmayı ümit ediyorum. bu şahsa ne gibi bir yaptırım yapılabilir ve kesilen cezaya itiraz durumu nasıl olabilir. yani bu fahri müfettişler kendi kafalarına göre nasıl ceza yazar ? adam yolda gıcık olmuştur yazmıştır. kim karar veriyor onaylıyor bunların cezalarını ?

onat
06-07-2015, 11:40
buda benzer sorunlarla karşılaşan kişinin yaptğı haber ve altındaki yorumlar.

http://www.haberdar.com.tr/adalet-mi-bu-makale,5061.html

YavuzNaz
06-07-2015, 11:47
Benzer bir olaydan ötürü Fahri müfettiş dövmüşlüğümüz var, bence bahsettiğiniz şahsiyet temiz bir dayak hakediyor.

onat
06-07-2015, 11:51
Benzer bir olaydan ötürü Fahri müfettiş dövmüşlüğümüz var, bence bahsettiğiniz şahsiyet temiz bir dayak hakediyor.

ben tahmin ediyorumki incek bulvarını kullanan emekli, sıkıntıdan ne bol yesem diyen bir tip bu. sicil nosu falan herşey mevcut. bi şekilde ulaşmak istiyorum bu şahsa. az buz para değil 200 tl ceza.

2jz
06-07-2015, 11:54
Fahri olanların yazdığı ceza kanıt falan yoksa iptal edilmiyor mu?

MK8800
06-07-2015, 11:58
Elvis binayi terkedince ....

onat
06-07-2015, 12:00

bende bunu merak ediyorum. cezaya itiraz, iptal vs gibi bi durum olamıyor mu yani ? radar cezası, kırmızıda geçme cezası, yanlış park gibi cezalarda direk foto çekip, şahsın kendisine bildiriliyor bu. eskiden böyle bir sistem yoktu. polislerin bunu kötüye kullanması sebebiyle foto çekme uygulaması başlatıldı. aynı uygulama neden fahri müfettişlerde yok. adam ne güzel kaç kişiye döşemiş cezayı. verdiğim linkte haberi yapan şahıs ankarada bile değil ceza yazılırken. arac ankarada bile değil.

2jz
06-07-2015, 12:04
bende bunu merak ediyorum. cezaya itiraz, iptal vs gibi bi durum olamıyor mu yani ? radar cezası, kırmızıda geçme cezası, yanlış park gibi cezalarda direk foto çekip, şahsın kendisine bildiriliyor bu. eskiden böyle bir sistem yoktu. polislerin bunu kötüye kullanması sebebiyle foto çekme uygulaması başlatıldı. aynı uygulama neden fahri müfettişlerde yok. adam ne güzel kaç kişiye döşemiş cezayı. verdiğim linkte haberi yapan şahıs ankarada bile değil ceza yazılırken. arac ankarada bile değil.

Emniyete gidip öğrenmek lazım. Resmen görevi kötüye kullanma. Bu adamın ceza yazdıkları kişiler suç duyurusunda bulunmalı.

CGTY
06-07-2015, 12:04
Geçen de benim başıma ilginç bir olay geldi, konu açmak istemedim.

Aracımda ön ve arka plaka takılı değildi. Fakat geçen gün, fahri müfettiş tarafından plakaya arkadan yazılmış, "Araç plakalarını araç üzerine bulundurmamak" diye ceza geldi adresime. Cezanın yazıldığı mevki evimin olduğu yer değil. Yani seyir halinde görüp yazmış olması gerekiyor mantıken. Peki ön ve arka plakası üzerinde bulunmayan aracın (Cama da plaka koymamıştım) nasıl plakasını tahmin edip arkadan ceza gönderiyor?

Hadi diyelim aynı semtte oturuyoruz, aracın plakasını biliyordu, yazdı gönderdi diyelim. Ben aracımı plakasız otoparktan çıkarmadım. Trafiğe çıkarmadım, nasıl başka bir semtte araca ceza yazabiliyor, bunun hukuken bir yaptırımı yok mu bunun, iptal gibi?

Not düşeyim, normalde plakasız kullanmıyorum, app plakaları sökmüştüm yenileri gelen kadar da orjinallerini takmak yerine aracı kullanmamayı tercih ettim.

2jz
06-07-2015, 12:13
mobil.zaman.com.tr/bolge-haberleri_fahri-trafik-mufettisleri-cezayi-abartinca-valilik-dur-dedi_2198289.html

Buradaki haberde 1 müfettiş 3 ayda 8000 ceza kesmiş. Fotoğraflarla belgelendirilmeyen iptal edilebiliyor galiba. Haberden anladığım o

ulasoztas1
06-07-2015, 12:13

Benim başıma gelmişti benzeri, fahri polis araç kullanırken telefonla konuşmaktan yazmış cezayı ceza kağıdında ne fotoğraf ne başka bilgi sadece ilçe ismi ve plakam yazıyordu, ceza kağıdı da bana söz konusu tarihten 2 ay sonra tebliğ edilmişti. Mahkeme yoluyla cezanın iptalini istedik ancak hakim bey amca cezanın ödenmesine hükmetmişti...

AvcI
06-07-2015, 12:17
böyle bir durum benim başıma gelmişti, o tarih ve saatte orada olmadığım halde ceza gelmişti kurtuluşdaki trafik ekipler amirliğine gittim x fahri müfettiş yazmış dedi o yazdıysa doğrudur istiyorsan git dava aç dedi ama önce cezayı öde sonra aç dedi

bu ülkede dava açmak en az 3 yıl + git gel = o yüzden cezayı ödedim ...

2jz
06-07-2015, 12:21
Benim başıma gelmişti benzeri, fahri polis araç kullanırken telefonla konuşmaktan yazmış cezayı ceza kağıdında ne fotoğraf ne başka bilgi sadece ilçe ismi ve plakam yazıyordu, ceza kağıdı da bana söz konusu tarihten 2 ay sonra tebliğ edilmişti. Mahkeme yoluyla cezanın iptalini istedik ancak hakim bey amca cezanın ödenmesine hükmetmişti...

O zaman bunlar kafasına göre yazabiliyor ve sistem bunları koruyor.

lnd_samet
06-07-2015, 12:25
şikayet edin, iptal isteyin, uğraştırmadan iptal ediyorlar müfettişlerinkini.

Berkan
06-07-2015, 12:34

hani din kardeşiydik islamda yada bir x bir hocamı dedi, sana haksızlık yapan birinin git agzını yüzünü kırmak döv diye ?

onat
06-07-2015, 12:43
şikayet edin, iptal isteyin, uğraştırmadan iptal ediyorlar müfettişlerinkini.

karakola mı gitmek lazım yoksa trafik şube müdürlüğüne mi gitmek lazım bu iptal için ?

MeRtCaN
06-07-2015, 12:44
banada ıkı seferdır AVNI YILMAZ adlı kısı ceza yolluyor aynı maddeden arabayı kullanmadıgım persembe gunu gece saat 23.20 de ceza yazmıs

kamera kayıtları 10 gunluk tutuldugu ıcın kanıtlıyamıyorum
bence sıkayet etmek ıstıyorum nasıl bır yol ızlemmeız gerekıyor

MeRtCaN
06-07-2015, 12:49
.................SULH HUKUK HAKİMLİĞİ'NE

İTİRAZ EDEN : Adı ve Soyadı, T.C. Kimlik No
Adres
İTİRAZA KONU İŞLEM : .... tarih....sayı nolu trafik para cezası

KONUSU : Yukarıda belirtilen TL para cezasının iptali hakkında

Açıklamalar :

1-.. .... plaka sayılı ve ............... adına kayıtlı araca ekte sunulan Trafik İdari Para Cezası Karar Tutanağı tanzim olunmuş, ..................tarihinde tebliğ edilmiştir.Yokluğumda düzenlenmiş olan para cezası düzenleme tarihinden....gün sonra tebliğ edilmiştir.Söz konusu ceza tutanağında araç sürücüsünün imzası bulunmamakta olup, iş bu eylemin gıyapta yapılması idari işlemin açıklığı ve kanunilik ilkelerine aykırıdır. Anayasanın 38/7, TCKnın 20/1 maddesine göre ceza sorumluluğu şahsidir, başkasının eyleminden kimse sorumlu tutulamaz sürücünün kim olduğunun tespit bile edilmediği geç tebliğ edilen bu karardan dolayı oluşan mağduriyetimin giderilmesini
bu sebeple Trafik İdari Para Cezası Karar Tutanağının ve para cezasının iptaline karar verilmesini arz ve talep ederim.../../......

bu sekılde dılekce yazıp adelet sarayı trafık ceza mahmesıne basvuruda bulunup ceza nın ıptalını ısteyebılıyormusuz
az once trafık mufetısı bı abımden ogrendım

lnd_samet
06-07-2015, 13:01
trafik şubede çözülüyor diye biliyorum. eğer değişmediyse.
ankaradayken oradan hallediyordum, izmirde hiç başıma gelmedi şükür

exca-
06-07-2015, 13:01
Daha önce başıma geldi, hatta bizim sitede oturan pek çok insanın başına geldi. Site çıkışından sola dönüş serbest fakat ana caddeden gelirken U dönüşü yasak. Hemen hemen her araca yazdı bu amca ceza, ben kendim itiraz ederken fotoğraf,kroki,uydu fotoğrafı gibi uç şeylerle itiraz ettim ancak siteden bir kişiye bile iptal çıkmadı. Site sakinlerinden biri kara yollarında üst kademelerden olduğundan trafik ışığı ve sola dönüş tabelası konuldu site çıkışımıza ve sorun o şekilde çözüldü.

Geçen senede girmediğim radardan kaçmışım arkamdan yazmış, hem radar hem kaçmaktan 400liraya yakın bi para. Foto falan hak getire tabi. Ona da itiraz ettim sağolsunlar onu da iptal etmediler. Her iki olayda ankara'da yaşandı bu arada. Site dikmen mesa, radarda eskişehir yolu konutkent ile çankaya üni arasında oldu.

Bu arada cezaya itiraz etmek için önce ödemek gerekiyor onu da belirteyim, bilmeyen olabilir çünkü. İtiraz edecekseniz paşa paşa %25 indirimli ödeyin. Zaten itiraz kabul olsa dahi parayı geri alamıyorsunuz, daha sonra vergi vs öderken düşüyorsunuz o içerde kalan paranızı.

exca-
06-07-2015, 13:03
Eklemeyi unutmuşum Mertcan'ın da söylediği gibi itiraz için sıhhıye adalet sarayına gidiyorsunuz. Bu trafik ile ilgilenen mahkemeye veriyorsunuz, yanlış hatırlamıyorsam 1tl falan dosya masrafı alıyolardı.

lnd_samet
06-07-2015, 13:24
işler bayaa bi değişmiş :D
5 yıl geçti tabi taşınalı izmir rahat abi yaa :D
neyse,
http://www.1haber.com/yasam/2013-trafik-cezasi-iptaliitirazi-basvuru-nasilnereye-yapilirtrafik-cezasi-iptali-dilekce-ornekleri.html
bayaa bi örnek var. inceledimde kararlar filan da var.
donanım haberdede var böyle bir başlık.
sulh ceza bakıyormuş.
varsa vaktiniz itiraz edin. arkadaşın dediği gibi önce ödemeniz gerekiyor.

Gunes G.
06-07-2015, 13:36
hani din kardeşiydik islamda yada bir x bir hocamı dedi, sana haksızlık yapan birinin git agzını yüzünü kırmak döv diye ?

Dayak cennetten cikmadir, yersen :)

onat
06-07-2015, 13:45
serkan erbayar adlı şahıs cezayı kesen değilmiş. şimdi emniyetle görüştüm. kendisi fahri müfettişlerin kestiği cezaları, tutanak haline getiren ve ileten şahısmış. adama cezayı kesen şahıs serkan erbayar dedim. o da benim o şahıs dedi. sen kimsin dedim ceza yazıyorsun lan dedim. orda bile değildim dedim. beyfendi yanlış anladınız ben tutanağı size ileten polis memuruyum dedi :D :D durduk yere adam bağırdım. allahtan adam da anlayışlı çıktı.

sıhhıye sulh hukuk 3.kat, bimer, valilik gibi yerlerden başvuru yapıyormuşuz. cezaya itiraz dilekçesiyle. dava açılıyormuş. birşey çıkmaz bu memlekette bu şekilde davalarla.

Berkan
06-07-2015, 13:50
Dayak cennetten cikmadir, yersen :)

Senlik cuk bir cevaptı valla tebessüm ettirdin :D

AvcI
06-07-2015, 13:53
serkan erbayar adlı şahıs cezayı kesen değilmiş. şimdi emniyetle görüştüm. kendisi fahri müfettişlerin kestiği cezaları, tutanak haline getiren ve ileten şahısmış. adama cezayı kesen şahıs serkan erbayar dedim. o da benim o şahıs dedi. sen kimsin dedim ceza yazıyorsun lan dedim. orda bile değildim dedim. beyfendi yanlış anladınız ben tutanağı size ileten polis memuruyum dedi :D :D durduk yere adam bağırdım. allahtan adam da anlayışlı çıktı.

sıhhıye sulh hukuk 3.kat, bimer, valilik gibi yerlerden başvuru yapıyormuşuz. cezaya itiraz dilekçesiyle. dava açılıyormuş. birşey çıkmaz bu memlekette bu şekilde davalarla.

bende diyorum nasıl öğrendin müfettişin adını :)

2jz
06-07-2015, 14:01

Adam ne beddua alıyor ya yazık valla :D kimbilir kaç kişi ne ceza yazıyon diye fırçalamaya kalktı adamı, anlayışlı insanmış.

onat
06-07-2015, 14:04
bende diyorum nasıl öğrendin müfettişin adını :)

Adam ne beddua alıyor ya yazık valla :D kimbilir kaç kişi ne ceza yazıyon diye fırçalamaya kalktı adamı, anlayışlı insanmış.

adamın ev telefonundan, cep telefonundan, ev adresinden bile ulaşmışlar sen nasıl ceza yazarsın bana diye :D adam diyorki nelerle uğraşıyoruz bir bilseniz diyor. her telefon açan bize bağırıp, sövüyor diyo :D

schizophrenic
06-07-2015, 14:25
banada ıkı seferdır AVNI YILMAZ adlı kısı ceza yolluyor aynı maddeden arabayı kullanmadıgım persembe gunu gece saat 23.20 de ceza yazmıs

kamera kayıtları 10 gunluk tutuldugu ıcın kanıtlıyamıyorum
bence sıkayet etmek ıstıyorum nasıl bır yol ızlemmeız gerekıyor

Abi o avni banada ceza yazdıda :D bir üstte yazdıkları gibi bu adam cezayı düzenleyen memur fahri müfettiş değil , fahri müfettişlerin bilgileri paylaşılmıyo

MeRtCaN
06-07-2015, 16:42
Abi o avni banada ceza yazdıda :D bir üstte yazdıkları gibi bu adam cezayı düzenleyen memur fahri müfettiş değil , fahri müfettişlerin bilgileri paylaşılmıyo

valla evrakta oyle yazıyordu ama onun yazmadıgını anladık :)

ben yrn sıhıye ye gıdıp ıtıraz edecem dılekceyı doldurdum :)

blow07
06-07-2015, 18:33
her yerde bu i.neler. keyfe keder ceza yazıyorlar.

ouzhn06
15-10-2015, 19:14
Bugün itibari ile avniciğimden banada ceza geldi. Neymiş önümde giden araçlara takip mesafesinden dolayı. Bu kadar saçma bir ceza olamaz. Yarın gidip itiraz edicem ve gereken herşeyi yapcam. Resmen soygunculuk. Fotoğraf yok birsey yok adamlar arkadan ceza yolluyor. Varsa bu sıralar bu şekilde cezaya maruz kalan yarın sıhhıyede adliye önünde buluşabiliriz.

suk3b3
15-10-2015, 20:48
10 haziran 2015 tarihinde incek bulvarında 46/2-c maddesine istinaden (trafikte tehlikeli şekilde şerit değiştirmek ) bir ceza yazmış. cezanın tutarı 189tl. bu şahsın, yaptığım google arastırmaları sonucu, daha birçok kişiye yalan yanlış cezalar yazdığını gördüm. gelen cezada resim, video vb hiçbirşeyin olmaması sebebiyle, şahsın kendi kafasına göre ceza yazdığını düşünüyorum. ankarada bu adama denk gelen, ceza yiyen, ailesi akrabası olan birilerini bulmayı ümit ediyorum. bu şahsa ne gibi bir yaptırım yapılabilir ve kesilen cezaya itiraz durumu nasıl olabilir. yani bu fahri müfettişler kendi kafalarına göre nasıl ceza yazar ? adam yolda gıcık olmuştur yazmıştır. kim karar veriyor onaylıyor bunların cezalarını ?
ceza makbuzu nun sana tebliğinden itibaren 15 gün içinde adliyeye git. itiraz et. görüntü yoksa iptal ederler

Risendark
17-10-2015, 23:44
Avni nin kulakları bende çok çınlattım adamdan helallik istemem lazım :D :D 5 tane ceza geldi 3 ayda 88 ve 189 luk ,hepsini fahri müfettiş yazmış. 3 ceza da avni geçiyor 2 sinde atilla diye birisi... fahriler bıktırdılar artık tehlikeli araç kullanmaktan kamu huzurunu bozacak şekilde yüksek ses çıkartan araç kullanımına kadar bütün maddeleri yollamış :(

oğuzk
19-10-2015, 09:08
Geçen seneki arabama bir ay içinde 6 tane ceza geldi, hepsi farklı yerlerde, şaşmazda cam filminden yazmışlar, evin önünde egzozdan yazmışlar vs .

Hepsini ödedim indirimiyle fakat ödedikten sonra itiraz edebilirmiyiz ?

Orhan
19-10-2015, 09:32
Ankara da trafik berbat bir halde.
tehlikeli araç kullananlarda sol şeritten 40-50 km hızla gidenlerde çok son 2-3 yılda gittikçe de bozuldu.
Arabanızda gürültülü bir egsoz varsa sinyal vs kullanmıyorsanız makas atıyorsanız ceza gelir bu normal.
Bana da ceza gelse canım sıkılır ayrı ama zaman zaman cezayı hak edecek yanlışlarım oluyor.
Ceza gelince de paşa paşa ödüyorum.
Yolda ihbar ettiğim çok araç oluyor.
Sağdan geçip tampon tozu alandan, kırmızı mavi çakar takana abuk subuk davranışı olanlara kadar yaklaşık 6 araç ihbar ettim.
Çünkü günde 200 kilometre yol yapıyorum canımı yolda bulmadım.

ahk
19-10-2015, 09:49
sizin gene iyi bana 2009-2010 gibi bulunduğu şeridin hız koşullarına uymamaktan ceza yazılmış. Şubede bu ceza maddesi kamyonlar sol şeritten giderken yazılır dediler :) İzmir'de sabah 07:58'de iş trafiğinde altınyolda nasıl olur da sol şeritte yavaş gittiğimi iddia ederler.

fsunnetci
19-10-2015, 10:05
Adam niye durduk yere ceza yazsın ? O kadar da değildir ruh hastası olması lzm öyle bişey yapması için.
Cezayı o kadar çok hakedenlerimiz var ki,bence bu fahri müfettiş sayılarının artması gerekiyor ancak o zman bişeyler olur bu trafik düzeninde..