PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : internet üzerinden plaka tahsis

fatihdurutuna
06-07-2015, 17:47
Arkadaşlar yeni aldığım araca güzel bir plaka almak istiyorum ancak emniyetteki abilerimiz tabiri caizse brazcık b*k unu çıkardığı için hiç boyun eğmek istemiyorum. Sanırım internet üzerinden de bu işlemi yapabiliyormuşum bu konu hakkında detaylı bilgi verebilecek arkadaşlar varmıdır acaba ?

Şimdiden herkese tesekkur ederim

HellRot06
06-07-2015, 18:01
Ankara'da böyle bi sistem var ama İzmir'de varmı bilemiyorum. Netten baktım göremedim. :S

fatihdurutuna
06-07-2015, 18:46
Ankara'da böyle bi sistem var ama İzmir'de varmı bilemiyorum. Netten baktım göremedim. :S
Bende gördum ankara plaka tahsis die ama izmir yok tr geneli e devlet gibi bir sistem tarznda birsey var mı ki acaba ?

redbull35
06-07-2015, 19:12
Bir ay önce plaka aldım. 250₺ bağış yaptım harf grubunu seçtim.

fatihdurutuna
06-07-2015, 19:35
Tablet isteyenler cep telefonu isteyenler şaka gibi...

cem
06-07-2015, 19:36
sadece internetten istedigin plakayi alamazsin.

omR35
06-07-2015, 19:52
ben geçen hafta bulunduğum semtte trafik bürodaki abiye ricayla bağışsız rüşvetsiz plaka seçtim de istediklerim doluydu diye pek memnun olmamıştım.bedavaya yine de iyi bi plaka almışım meğer :)

cem
06-07-2015, 20:02
ben geçen hafta bulunduğum semtte trafik bürodaki abiye ricayla bağışsız rüşvetsiz plaka seçtim de istediklerim doluydu diye pek memnun olmamıştım.bedavaya yine de iyi bi plaka almışım meğer :)

gaziemirde hangi seri var suan :D ?

ozan gülle
06-07-2015, 21:04
Bende tepecikten fr almistim bagis istediler vermedim bi tanidik sayesinde tekrar plaka almak icin aradim abi yardimci olurmusun diye bagis vermeden yapamam tekrar bi ton laf soylediler dedi ismirdede iyice paraya doktuler isi eskiden boyle degildi

2jz
06-07-2015, 21:10
Bu yapılan bağışlar oradaki polislere rüşvet, cep harçlığı olarak mı yapılıyor? Yoksa dernek falan vasıtasıyla şehit polis yakınlarına, polis gazilerine mi aktarılıyor?

İzzet Göçmen
06-07-2015, 21:14
Bu yapılan bağışlar oradaki polislere rüşvet, cep harçlığı olarak mı yapılıyor? Yoksa dernek falan vasıtasıyla şehit polis yakınlarına, polis gazilerine mi aktarılıyor?

Duydugum bi duyuma göre bagıs adı altında yardım topluyorlar fakat rüsvet olarak degil,Cocuk esirgeme yardım kuruluslarına aktarıldıgını sadece el altından yaptıklarını biliyorum,Yani cebe girmiyormus ne dogru ne yalan bilemem

2jz
06-07-2015, 21:28
Günlük kaç bin para dönüyor bu çeşmenin başında. "Amir izin vermiyo" "liste onda bağış olmadan yapmaz" gibi şeyleri çok duyuyorum. Kafa bulandırıyor bunlar.

Ben alırken ankara-eskişehir 06 xxx 26 şeklinde olan herhangi bir plakayı alıyorum. Memur "abi güzel plakalar var isim soyisim, sıralı numara şeklinde" diye pazarlama yapıyor.

cyclonee16
06-07-2015, 21:36
Bizim buradada harf bası 120 TL istiyorlar bir standardı yok sanırım bu işin

omR35
06-07-2015, 22:18
gaziemirde hangi seri var suan :D ?

ga gb den sonra bi ara ap ye geçti şimdi gc var abi.ben farklı semtten aldım plakayı gaziemirde pek seçenek yok sıradan veriyorlar.

atituti
06-07-2015, 22:19
bu plaka işi bence bayagı bir boka sardı , bugun kopru yolunda trafik durdu kısa süre aradan motor geçerken soldaki aracın aynasına tıkladı durup özür diledi geri geldi aynayı düzeltti , düzeltirken gördüm motorun arkasında sanırım 70-80 adet plaka vardı.nereye gidip geliyo bu plakalar ? sahte iş falan yapmak cok kolaylaştı heralde artık

MeRtCaN
06-07-2015, 23:46
pazartesı sabah 7 de kalkıp
7:30 dan ıtıbaren emınıyetın sıtesını f5 lıyerek
06gtr49 ve 06gtr50 yı aldım sanırım cok sanslıyım :)

Absyrtos
07-07-2015, 01:22

İstanbulda olmuyor dimi

fatihdurutuna
07-07-2015, 01:35
Bende tepecikten fr almistim bagis istediler vermedim bi tanidik sayesinde tekrar plaka almak icin aradim abi yardimci olurmusun diye bagis vermeden yapamam tekrar bi ton laf soylediler dedi ismirdede iyice paraya doktuler isi eskiden boyle degildi

Valla fr çok iyi denk gelmiş banada fd lazım tepecikte varmıdır acaba boşta:)

ozan gülle
07-07-2015, 02:27
Valla fr çok iyi denk gelmiş banada fd lazım tepecikte varmıdır acaba boşta:)

Fr yi istedigim plakayi alamadigim icin aldim ayc istemistim 2500 istediler :( fg veriyordu en son oyle hatirliyorum bosta mutlaka vardir fd bu arada ben listeyi gormustum ama hatirlayamadim simdi

Korollacı
07-07-2015, 05:36

kocaelınde boyle bı uygulama varmı. sız hangı sıteden nasıl aldınız

gkhnyds
07-07-2015, 07:20
sanırım pilot uygulama yapılıyor ankarada. yakında diğer illere de uygulanacaktır.

buyrun açıklama ;
MERNİS KAYITLARINA GÖRE ALTINDAĞ - ÇANKAYA - MAMAK - KEÇİÖREN - YENİMAHALLE - PURSAKLAR İLÇELERİNDE İKAMET EDİP, PLAKA TAHSİSİ YAPTIRMAK İSTEYEN BAŞVURU SAHİPLERİ PLAKA TAHSİSİ YAPABİLİRLER. MERNİS KAYITLARINA GÖRE BU İLÇELER HARİCİNDE İKAMET EDEN BAŞVURU SAHİPLERİ, ANKARA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNDEN PLAKA TAHSİSİ YAPAMAYACAKLARDIR.

http://www.ankara.pol.tr/sayfalar/plaka_tahsis.aspx

redbull35
07-07-2015, 13:35

Dernek makbuz kesiyor onuda Şube müdürüne onaylatıyorsunuz

AhmetKaratay
07-07-2015, 15:03
Benim de bir sorum olucak mesela 2 arabam var 2 plakayı birbiri ile değiştirme şansım var mı? Mesela 1. arabam ak plaka 2. arabam ek plaka 2. arabamda ki ek plakayı 1. arabama takabiliyor muyum bilgilendirirseniz çok sevinirim

gkhnyds
07-07-2015, 15:16
Benim de bir sorum olucak mesela 2 arabam var 2 plakayı birbiri ile değiştirme şansım var mı? Mesela 1. arabam ak plaka 2. arabam ek plaka 2. arabamda ki ek plakayı 1. arabama takabiliyor muyum bilgilendirirseniz çok sevinirim

Normalde mümkün değil, ancak şöyle olabilir ;
2 aracı da başkası adına satış yapmalısınız ve satış esnasında plaka değişimini talep etmelisiniz.
(önce 2 numaralı aracı satış yapıp plaka boşa çıkartılacak)
tabi boşa çıkan plakayı ilgili şubeden 1 numaralı araç için ayırtmanız gerekiyor.
(Eğer EK plaka sizin bağlı olduğunuz şubede değilse, ikametgahı aldırmanız gerekiyor )
1 numaralı araca EK plakayı aldıktan sonra tekrardan noterden kendi adınıza satış alabilirsiniz ( bu defa plaka değişikliğine onay vermiyoruz )

olmaz değil, olur ama biraz uğraştırır...

AhmetKaratay
07-07-2015, 15:18
Normalde mümkün değil, ancak şöyle olabilir ;
2 aracı da başkası adına satış yapmalısınız ve satış esnasında plaka değişimini talep etmelisiniz.
(önce 2 numaralı aracı satış yapıp plaka boşa çıkartılacak)
tabi boşa çıkan plakayı ilgili şubeden 1 numaralı araç için ayırtmanız gerekiyor.
(Eğer EK plaka sizin bağlı olduğunuz şubede değilse, ikametgahı aldırmanız gerekiyor )
1 numaralı araca EK plakayı aldıktan sonra tekrardan noterden kendi adınıza satış alabilirsiniz ( bu defa plaka değişikliğine onay vermiyoruz )

olmaz değil, olur ama biraz uğraştırır...

Bilgilendirme için çok teşekkürler

AhmetKaratay
07-07-2015, 15:23
Bir sorum daha olucak plakayı söyleyerek sahibine nasıl ulaşabiliriz sigortacılar vasıtası ile mi?

gkhnyds
07-07-2015, 15:31
Sigorta, servis veya emniyetin kayıtlarından bulmak mümkün. en sağlamı emniyetin kayıtları. (polnet)

AhmetKaratay
07-07-2015, 15:35
Emniyetten bulmak içinde içerde tanıdık olması lazım ama değil mi

gkhnyds
07-07-2015, 15:36
mecburen tanıdık gerekiyor.

ErkanCanS
07-07-2015, 17:52
34 ecu xx diye bi plaka almak istiyorum. Özel bir plaka değil ama ben plakanın çıktığı yerde ikamet alıp ecu istersem özel muamelesi görür müyüm :D